Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2018., 01:15   #1801
Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
Da, mi kristbaum skinuli tek danas jer nam je blagoslov bio tek jučer, pošto nas ni bilo prošli tjedan, a inače se i kod nas bor tradicionalno skidal na 3 kralja.
I to još u ono doba pred 30-40 godina, neovisno kad-ko-kaj slavi i nevezano uz zbivanja od '90-e naovamo.

Ugl, kak bi se narodski reklo - dragom Bogu svejedno , drž ga do kad te volja i bok, ionak je lepše z borićem i ukrasima, neg bez toga.
je nema prvila, kad tko stigne, moji su ove godine skinuli bor 7. jer ih nije bilo doma taj tjedan, kod rodbine se skidao ranije jer su u malom mjestu pa svečenik obavi blagoslov maltene u jednom danu.
S mamine pak strane su skidali nakon 3 kralja i to po 10 dana.
Ali da bi se o nekim običajima govorilo ne jer ovisi o osobi/obitelji/selu/mjestu čemu već sve ne
__________________
Bol u šupku pokreće svijet
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 12:11   #1802
Jedan moj bivši prijatelj Stjepan zbog vlastite lijenosti prošle godine nije bacio bor prije 7.,drugi dan izrasla mu je bradurina i inzistirao je da se nikad nije zvao Stjepan već Stevan.
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 14:04   #1803
Meni baš lijepo izgleda grad sa tim ukrasima inače božićno razdoblje traje sve do početka 2. mjeseca tojest 40 dana od Božića,
ovo adventsko preseravanje je skroz poremetilo stare običaje i umjesto da ljudi slave rođenje Spasitelja oni onda prestaju sa svime, bacaju borove i spremaju ukrase
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 15:09   #1804
da, preuzeli smo reformistički/protestantski način slavlja božića..
advent se i kod nas oduvijek obilježavao, ali potpuno drugačije.. a na badnjak se počeo slaviti božić.
sad se božić slavi mjesec dana unaprijed.
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 19:28   #1805
Ak je glavni trg najdraže nam metropole i države postao vašarište kak je u dubini i širini lijepe naše
martin007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 10:50   #1806
ju dont wona nou. al ne, prevario bi se, veličina i "bitnost", (kvazi) metropolizam zg-a tu ne znači ništa u smislu nužne pretpostavke, pravila za kojim bi se onda poveli i dalje.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 13:16   #1807
Quote:
martin007 kaže: Pogledaj post
Ak je glavni trg najdraže nam metropole i države postao vašarište kak je u dubini i širini lijepe naše
ono što sam vidio je puno skromnije, mada nisam vidio puno toga... manja mjesta imaju manje megalomanske gradonačelnike, manji proračun
i razmjerno tome manji postotak šuške koja se daje u koverti
a manja mjesta su više tradicionalna tako da ako imaju stočni sajam samo onda bude šator, ne stoji cijele godine a kamoli tek da bude na glavnom gradskom trgu
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 15:13   #1808
ove zime je karlovački advent bio izvrstan... bez šatora na trgu i bez seljačije.
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 16:32   #1809
istina, to sam čuo s više strana..
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 02:03   #1810
Karlovacki advent je bil mali, par kucica i to je to al i to je pomak u odnosu na prosle godine. Kul je bilo tak nes vidit u gradu.
__________________
I watched as fear took the old men's gaze, Hopes of the young in troubled graves, 'I see no day' I heard him say So grey is the face of every mortal
fairy feller is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 13:53   #1811
S obzirom da u ovoj zemlji stvari funkcioniraju po sistemu vidjela žaba kako konje potkivaju pa i ona digla nogu za očekivati je adventomaniju u svakom većem mjestu... srećom, velika većina ostalih gradova nema toliko novaca na bacanje pa će to najvjerojatnije ostati u nekakvim pristojnim okvirima
ali bojim se da smo mi osuđeni na još veći seoski vašar
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 07:28   #1812
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
S obzirom da u ovoj zemlji stvari funkcioniraju po sistemu vidjela žaba kako konje potkivaju pa i ona digla nogu za očekivati je adventomaniju u svakom većem mjestu... srećom, velika većina ostalih gradova nema toliko novaca na bacanje pa će to najvjerojatnije ostati u nekakvim pristojnim okvirima
ali bojim se da smo mi osuđeni na još veći seoski vašar
Misliš krkanluk!
mieko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 16:19   #1813
Quote:
random101 kaže: Pogledaj post
zakaj ne raskite bor i ukrase po gradu, koliko znam to se trebalo 6tog napraviti po nekakvom pravilu, jucer bas idem i vidim sve po starom osim kaj je ta rugoba od satora tam
Navodno je HRS (Rukometni savez) tražio da ukrasi ostanu do sutra, tj. do kraja Europskog prvenstva u rukometu.
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 17:32   #1814
je vidio sam zbog rukometa su ostavili, doduse da sam vjernik malo bi me to vrijedjalo da je to razlog
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 18:20   #1815
misliš, vjernik-katolik?
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 01:04   #1816
koliko su meni pojasnili, zapravo ukrasi kod katolika bi trebali biti do kraja prvog mjeseca,i e sad zakej sam zaboravio , mislim i da je nekej s blagoslivanjem kuća bilo

ok, nevjernik sam pa iskreno ne znam detalje
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 01:36   #1817
Napisao sam već, Božićno razdoblje po katoličkoj crkvi traje 40 dana od samog Božića, dakle do 2.2., do kad mogu onda stajati i prigodni ukrasi.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 14:55   #1818
prošao sam prije par dana preko Trga, rukometna fan-zona Šatorčina je još uvijek tamo pa sam mu se približio da vidim što je unutra s obzirom da niko nije izlazio ni ulazio
uglavnom, unutra nema ništa... vjerojatno čeka slijedeći sajam seoskih proizvoda
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 16:00   #1819
Očekuje se da se prilagodimo i naviknemo da je šator dio trga
martin007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 16:13   #1820
Što čeka DORH?
ratni profiter is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:12.