Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2014., 19:23   #161
Quote:
fatka kaže: Pogledaj post
Pozdrav prijavila sam se na ovaj forum u nadi da ce me neko informisat vise,ili pak da ne poludim vise.Naime prije 12 dana moj momak je pao u komu,ima 19 godina,inace je srcani bolesnik,ima cak ugrađen i pejsmejker.Bio je duze vrijeme u bolnici zbog srca,i samo najednom je pao u duboku komu,na pocetku kome bila je i infekcija mozga ali to je se sada ustabililo.Jucer sam saznala od njegove sestre,posto smo mi veza na daljinu pa je jos teze to sve podnijete,naime da ima i upalu pluca.Citala sam da je to kao znak los i put ka smrti.To me ubija,jednostvano ne znam kud glavom vise udaram.Ako tko zna sta vise o ovome ili bilo sta bila bi zahvalna.
Jako mi je žao da se sve to događa
Na žalost, nitko ti na ovome svijetu ne može dati konkretan odgovor koji bi tebe zadovoljio. U ovakvim situacijama se može samo čekati i nadati najboljem. Sve ovisi o tome koliko je čovjeku tijelo jako i sposobno se boriti protiv infekcije.
Drži se i vjeruj u njega...to je sve što ti mogu reći.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 19:31   #162
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Jako mi je žao da se sve to događa
Na žalost, nitko ti na ovome svijetu ne može dati konkretan odgovor koji bi tebe zadovoljio. U ovakvim situacijama se može samo čekati i nadati najboljem. Sve ovisi o tome koliko je čovjeku tijelo jako i sposobno se boriti protiv infekcije.
Drži se i vjeruj u njega...to je sve što ti mogu reći.
Hvala ti mnogo na lijepim rijecima,danas je opet reagovao dok mu je sestra pricala o meni,ne da se on je lav veliki,zao mi sto se njemu to desava sve a dusa je neviđena.Danas su ga opet prebacili na intezivnu njegu,rekli mu sestri da ne dolazi kao da treba da miruje,samo preostaje da se molim i vidim sta novi dan donosi ,samo da se psihicki ne slomim..
fatka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 20:11   #163
"rekli mu sestri da ne dolazi kao da treba da miruje"

Čudan razlog za nedopustiti posjetu nekome tko je u komi.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 20:32   #164
Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
"rekli mu sestri da ne dolazi kao da treba da miruje"

Čudan razlog za nedopustiti posjetu nekome tko je u komi.
Sad sam je pitala jesu li poblize objasnili to kao da treba da miruje,rekli su joj sad da su ga premjestili na intezivnu da rijese upalu pluca,tj valjda da to izlijece ili kako vec.Mlad je on,ne bi trebalo da budu kobne posljedice
fatka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 11:04   #165
Vjerojatno se čovjek uzbudi kad čuje poznati glas, pa možda radi toga, da ga ne moraju dodatno sedirati a srce je bolesno koliko sam shvatila...
U svakom slučaju dobro je da reagira. Sad je bitno samo da mu riješe tu infekciju i da se srce održi i da slučajno infekcija dodatno ne ošteti srce.
Obitelj mora biti jaka pred njim jer ovo se prvenstveno događa njemu, a drugi su zahvaćeni situacijom. Nesmije se pred njim lomiti već pričati isključivo pozitivno i optimistično ga bodriti.
Nadam se da će sve biti uredu. U najboljim mogućim rukama je sad, radi se sve da ga se izvuče i zato treba vjerovati u pozitivan ishod.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 12:01   #166
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Vjerojatno se čovjek uzbudi kad čuje poznati glas, pa možda radi toga, da ga ne moraju dodatno sedirati a srce je bolesno koliko sam shvatila...
U svakom slučaju dobro je da reagira. Sad je bitno samo da mu riješe tu infekciju i da se srce održi i da slučajno infekcija dodatno ne ošteti srce.
Obitelj mora biti jaka pred njim jer ovo se prvenstveno događa njemu, a drugi su zahvaćeni situacijom. Nesmije se pred njim lomiti već pričati isključivo pozitivno i optimistično ga bodriti.
Nadam se da će sve biti uredu. U najboljim mogućim rukama je sad, radi se sve da ga se izvuče i zato treba vjerovati u pozitivan ishod.
Infekcija mozga je rijesena toga vise nema ako niste shvatili gore na onim mojim postovima.Sada je problem upala pluca,doktori su rekli jutros da ide na bolje s tom upalom pluca,pa cemo vidjeti sta ce biti dalje.Upravu ste reci cu mu sestri da prica samo pozitivno.Vjerujem puno da ce sve biti uredu,u pola godine je puno pretrpio problemi sa srcem,ugradnja pejsmejkera,zatim mozdani udar,oporavak od tog, i sada ovo koma,tesko je i organizmu i tijelu ali bori se on.Jaci je od lava,sta je sve prezivio.Danas je 13 dan ako se ne varam a meni kao 13 godina bez njega,drzim se nekako,samo da se on probudi i bude napokon uredu.
fatka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 12:31   #167
Quote:
fatka kaže: Pogledaj post
Infekcija mozga je rijesena toga vise nema ako niste shvatili gore na onim mojim postovima.Sada je problem upala pluca,doktori su rekli jutros da ide na bolje s tom upalom pluca,pa cemo vidjeti sta ce biti dalje.Upravu ste reci cu mu sestri da prica samo pozitivno.Vjerujem puno da ce sve biti uredu,u pola godine je puno pretrpio problemi sa srcem,ugradnja pejsmejkera,zatim mozdani udar,oporavak od tog, i sada ovo koma,tesko je i organizmu i tijelu ali bori se on.Jaci je od lava,sta je sve prezivio.Danas je 13 dan ako se ne varam a meni kao 13 godina bez njega,drzim se nekako,samo da se on probudi i bude napokon uredu.
Shvatila sam ja da je infekcija mozga riješena ali je i dalje u komi te ima infekciju na plućima tj. upalu pluća...s obzirom da reagira na govor i spominjanje osoba (tebe), vjerojatno se uzbudi i srce mu se uzlupa pa su zato vjerojatno tražili da ga se ne posjećuje.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 16:06   #168
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Shvatila sam ja da je infekcija mozga riješena ali je i dalje u komi te ima infekciju na plućima tj. upalu pluća...s obzirom da reagira na govor i spominjanje osoba (tebe), vjerojatno se uzbudi i srce mu se uzlupa pa su zato vjerojatno tražili da ga se ne posjećuje.
Probudio je se prije jedno 1h vremena mozda i vise. Sestra je bila kod njega pola sata,izgubljen je sto je logicno ali gledao je u moju sliku koja mu stoji na stolu,misle da me se sjeca.Presretna sam samim tim sto je otvorio oci.Doktori su u cudu kako je jak,iako ne moze niko znati koliko ce oporavak trajati,oni su rekli da bi trebalo oko 3 mjeseca,pa cemo vidjeti.Eh sada ako iko ista vise zna o rehabilitaciji da ovdje napise.Da li je moguc potpuni oporavak ? i tako sta god zna neko,svaka informacija je dobrodosla.Tebi hvala Ivanicapeca sto si mi davala snage mnogo
fatka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 18:37   #169
Quote:
fatka kaže: Pogledaj post
Probudio je se prije jedno 1h vremena mozda i vise. Sestra je bila kod njega pola sata,izgubljen je sto je logicno ali gledao je u moju sliku koja mu stoji na stolu,misle da me se sjeca.Presretna sam samim tim sto je otvorio oci.Doktori su u cudu kako je jak,iako ne moze niko znati koliko ce oporavak trajati,oni su rekli da bi trebalo oko 3 mjeseca,pa cemo vidjeti.Eh sada ako iko ista vise zna o rehabilitaciji da ovdje napise.Da li je moguc potpuni oporavak ? i tako sta god zna neko,svaka informacija je dobrodosla.Tebi hvala Ivanicapeca sto si mi davala snage mnogo
Odgovor na to pitanje mogu dati samo liječnici na osnovu njegovih nalaza i stanja. Sigurno će se cijeli život morati paziti sa tako krhkim zdravljem i srcem. Nisam expert, al bojim se da s 19 i takvim već problemima sa srcem najvjerojatnije ga u životu čeka operacija transplantacije srca.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 19:20   #170
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Odgovor na to pitanje mogu dati samo liječnici na osnovu njegovih nalaza i stanja. Sigurno će se cijeli život morati paziti sa tako krhkim zdravljem i srcem. Nisam expert, al bojim se da s 19 i takvim već problemima sa srcem najvjerojatnije ga u životu čeka operacija transplantacije srca.
A nadam se da nece biti za tim potrebem previse je ionako propatio u zivotu,ima taj pejsmejker koji pomaze srcu valjda ne bude potrebe.Znam da ne moze ali se nadam najboljem nek je on samo se probudio,lakse ce sa nama se oporaviti.Lijecnici su masno placeni u Zagrebu za rehabilitaciju,naravno ne pomazu samo oni nego sve zavisi kako ce on reagovati na terapije i tako,vidjecemo sta ce biti dalje
fatka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 22:40   #171
Quote:
MMK kaže: Pogledaj post
Evo samo kratko se javljam s novostima. Moj tata se probudio iz kome. Potpuno je svijestan. Budimo ga pozivom, otvara oči i komunicira rukama jer su mu pred nekoliko dana izvadili kanilu pa još ne može pričati. Vidjeti ćemo kako će biti kad počne pričati. U petak su mu izvadili i sondu za hranjenje pa sad i jede kašastu hranu. Sjedi ali uz pomoć a još nije na noge stao ali i ovo je dobro kako je bilo.
Zahvaljujem svima na riječima podrške i savjetima. Prošli smo kroz velike probleme i do sada nismo znali što će biti. Trebalo je dva mjeseca da se probudi iz kome potpuno jer i prije je reagirao ali vrlo površno. Mislili smo da je to sve refleksno ali ipak se pomalo budio i očito bio svijestan svega što se događa oko njega samo nam nije mogao reći ništa.
Još jednom hvala na svemu.

Pozdrav MMK.. Naime,ja se trenutno nalazim u istoj situaciji.
Moj djed (73) je prije 31 dan imao teški infart,zatajenjenje srca i mozak mu je ostao bez kisika. Imao je edem mozga,koji je kažu splasnio.(dosta dugo je primao intravezno Manit 20% za smanjenje otekline,koji kako sam čitala zbog dužeg uzimanja može izazivati komu). Još se nije probudio iz kome,iako ima isto ponašanje kao i tvoj otac(IDENTIČNO)mrdanje nogu,glave,otvaranje očiju,jučer je počeo praviti grimase s licem,beljiti se..ali to su nam rekli da radi sve nesvjesno. Rečeno nam je da će ga morati ovaj tjedan prebaciti u bolnicu Sv. Rafaela kod Nove Gradiške.
Zanima me dali bi mi mogli dati svoj osobni mail,kako bih mogla stupiti u kontakt s Vama. Zanima me kako se Vaš otac oporavljo
Pozdrav..
Ljiki24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 14:41   #172
...molim pomoc ukoliko je moguce...majka mi lezi na intezivnoj 23 dan u komi...ima samostalne respiracije al je za svaki slučaj kazu i respirator tu...ima 53 godine...bilo joj je loše i rekla tati da pozove hitnu,dok su došli onesvijestila se...medutim pri dolasku u bolnicu disala je sama,otkucaji su bili u opadanju pa su ju reanimirali... i od tada je na jil-u...zjenice reagiraju,pravilne,kornealni refleks ocuvan, nema odgovora tijela na podrazaj...ja u 34. tjednu trudnoce...trebale smo uzivat zajedno u uredivanju za bebaca,a eto tako je sad...sjebano...od terapije dobiva acetilnu kiselinu,clexane,fursemid, imala je edem u početku medutim ct je sad totalno cist...hrane ju pomocu sonde i infuzije...svaki dan kad pitamo za nju oni kazu stabilno bez promjene...jeb...no za poludit...ja joj pričam na slušalicu,buraz kaze da reagira licem tj. pokušava otvoriti oči usta...jedva sam neki dan izvukla od doktorice da mljacka i zijeva,al to njima ne znaci nista...treba očito ustat i reci evo me...sve se to zbilo u bolnici...molim vas za bilo kakvo iskustvo ili pomoć jer mi vec ludimo...hvala ljudi...

...sigurno sam nesto izostavila,ukoliko se sjetite pitajte i molim vas za pomoć...

...još jako bitno...na rtgu je imala dosta pleuralnog izljeva...treci dan crp je bio 370...bila je na antibioticima...pao je crp,al je sad opet na nekih 100...mi trazimo kao obitelj uvid u svu dokumentaciju s obzirom da nemaju pojma zasto je u komi...konzultiramo se i sa drugim liječnicima...pola pretraga ne bi napravili da nismo trazili...infektologinja je uvela i aciklovir...ima hipotireozu i manjak albumina pa dobiva i dozu proteina...to nista ne bi otkrili da se mi kao obitelj nismo ukljucili...jucer je bila u os na mr,danas im jos nisu stigli nalazi...za pop...doktorica je rekla da ce vidjeti da pošalje vozaca...ej mislim stvarno...jebote otisli bi mi da smo znali...inace smo iz vinkovaca...hebeno sranje...htjeli smo ju prebaciti u zg al nam je prof. Vanja Basic rekla da nije preporučljivo dok je još na respiratoru...prije 7 dana su napravili traheotomiju...

Zadnje uređivanje body halleck : 31.03.2015. at 22:26.
SABINA 29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 18:47   #173
Komatozno stanje-savjeti , pomoć

Pozdrav svima---necu duljiti...draga kolegica mi je imala tešku saobraćajku sa teškim ozljedama glave(mozga)..doktori su je jedva izvukli iz klinicke smrti i sada je vec mjesec dana u komi.bila je i u induciranoj,a sad je u svojoj...stanje varira, bilo je kriticno prvih 2-3 dana da li ce uopce prezivjeti medutim sada se polako stabiliziralo..nema nikakvih krvarenja, mozak je splasnuo, organi su u funkciji, reagira na dodire nekad rukama nekad nogama, stisce ruke, mrda glavom...to su povremene reakcije..tlak je stabilan, temperatura takoder, otkucaji srca isto tako..ono sto nije dobro je da jos uvijek ne diše samostalno nego joj pomaze respirator..odnosno nekad je to pola-pola, ali uglavnom samo respirator..znaci ima dana kad skoro dise sama, a nekad uopce ne..svjesni smo da je jos uvijek kriticno i voljeli bi ako netko ima bilo kakav savjet ili pomoc oko poticanja disanja..iz iskustva ili bilo cega..da li ima neke vjezbe za prsni koš..da li su joj misici toliko oslabili pa se umore ili nesto drugo?..postoji li neki nacin da se to potakne..doktori samo cekaju da kao sama pocne..i pocne pa dise dan dva onda stane..svjesni smo da je mozak dosta ostecen ali eto bili bi vam zahvalni za bilo kakvu informaciju..
ivanjan76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 08:20   #174
Inducirana koma

Pozdrav svima.. Ispricavam se odmah ako tema nije postavljena na dobrom mjestu..
Evo ovako.. meni draga osoba je pala u komu( najvjerojatnije u dijabeticku)jer je vec 5 godina na inzulinu. Zanima me dali itko ima sličnih iskustava?
Zelena oaza is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 17:17   #175
Inducirana koma je nešto drugo- nema veze sa dijabetesom.
Moguce da je u komi, kao posljedica dijabetičkih komplikacija
Jel je ta šećerna bolest bila regulirana ili ne ?
Ostali nalazi- mokraća, krv ?
Cwet21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 20:45   #176
Quote:
Cwet21 kaže: Pogledaj post
Inducirana koma je nešto drugo- nema veze sa dijabetesom.
Moguce da je u komi, kao posljedica dijabetičkih komplikacija
Jel je ta šećerna bolest bila regulirana ili ne ?
Ostali nalazi- mokraća, krv ?
Ma znam da je inducirana koma nesto drugo..krivo sam se izrazila. Prvo je bio u dijabetickoj komi..kasnije su ga stavili u induciranu jer je usljed svega toga dobio i encefalitis(kako je sve u organizmu nilo poremeceno virus je napao mozak). Za sada mokraca ok..krv u redu..dijabetes inace bio reguliran 5 godina sve bilo ok..
Zelena oaza is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2024., 15:41   #177
Vigilna koma-vegetativno stanje

Evo i ja otvaram racun u nadi na nekakvom odgovoru ili iskustvu..
Naime otac zaprimljen u bolnicu zbog loma u vigilnoj komi 13ti dan nakon srcanog aresta (neznamo koliko dugo srce nije kucalo tj ostao bez kisika jer se sve dogodilo u bolnici) te reanimacije. Prvi dan je bio u induciranoj komi te vec sljedeci dan budan bez kontakta. Cetvrti dan dise samostalno, drzi oci otvorene no i dalje bez kontakta. Pratu ga miokardi zbog kojih prima Epi ljekove , kazu nam ako ga skinu s ljekova da moze ostat u hendikepu tj da mu se savijaju zglobovi i facijalna ekspresija.
Jucer, 12 ti dan kaslje, oci otvorene, mrsti se na bol (aspiraciju) , trzaj nogom , mice usnama, no i dalje bez kontakta..
CT glave uredan , nema ostecenja no receno nam je da CT i nebi trebao pokazati ostecenje vec MR koja je u planu kroz dan dva (cekali su da maknu respirator jer MR ne trpi metal pa da ga snimu).
Postoji li slican slucaj a da se pacijent probudio? Pa makar u hendikepu ali budan?
Mmm3011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2024., 19:39   #178
Evo osvrt nekoga sa iskustvom sa tko se nalazi sa druge strane zdravstvenoga sustava (unutar istoga je l' te) i kome je slučaj - u svojoj srži - koji se bio dogodio tvom otcu dio svakodnevice.

Po opisanom je nalaz CTa u najmanje upitan, jer ako sve ostalo govori u prilog hipoksijskom oštećenju mozga, poprilično je nevjerojatno da CT tu ama baš ništa ne pokaže. Zato i rade MRT, što nije nešto što se bezuvjetno mora napraviti. Zašto je otac završio u bolnici je sada nevažno (iako ovo "lom" daje naslutiti da je bio zaprimljen na odijel traumatologije), no to što je arestirao u bolnici također nije prednost ako se taj arest nije bio prepoznao odmah i ako nije u roku odmah bila započeta reanimacija. Što je u slučaju ako je bio ležao na običnom traumatološkom odjelu itekako moguće, da ne kažem, posve sigurno. Jer nije bio prikopčan na telemetriju ili neki drugi oblik trajnoga nadzora pulsa. Utoliko bi svakako bilo dobro znati barem okvirno vrijeme koje je bio u arestu, jednostavno zato što je već na osnovu toga moguće nešto kazati o dugoročnoj prognozi, sve da ista već i sada ne izgleda obećavajuće. S druge strane, i da je sa reanimacijom stvarno bilo započeto unutar jedne minute ili najkasnije unutar tri minute, i da je dotična bila provedena najbolje na svijetu, osim hipoksijskih postoje i hiperoksijska oštećenja mozga. Za njih je krivac onaj koji respirator "predobro" podesi pa parcijalni tlak kisika u plinskoj analizi bude u visokom troznamenkastom području predugo.
__________________
Café, pousse-café, cigare.

www.123sonography.com
Alpagueur is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2024., 19:32   #179
[QUOTE=Alpagueur;101695629]Evo osvrt nekoga sa iskustvom sa tko se nalazi sa druge strane zdravstvenoga sustava (unutar istoga je l' te) i kome je slučaj - u svojoj srži - koji se bio dogodio tvom otcu dio svakodnevice.

Puno puno hvala na odgovoru.
Magnet je gotov. Sa JIL-a su ga prebacili na odjel Ortopedije gdje se sve ovo dogodilo nazalost. Tamo je (ovog puta) spojen na monitor.
Sta se nalaza magneta tice doktor ga ne moze iscitat bez neurologa (sutra) , medjutim izmedju crta procitanog kaze da se cesto apominje atrofija.
Sta se tice aresta i vremenskog perioda oni izmedju sebe sigurno znaju kad su ga pronasle i kad je reanimacija pocela no nama jos nisu dali informaciju.
Mene kao laika povucu sitni pokreti zjenica , mimika usta , pomak noge i time se nadam da sve jos ipak nije izgubljeno.. Jasno mi je da mi na forumu nitko nece rec nista sto neznam al me isto tako zanima dal postoji iskustvo “buđenja”.
Mmm3011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2024., 21:09   #180
Quote:
Mmm3011 kaže: Pogledaj post
Puno puno hvala na odgovoru.
Magnet je gotov. Sa JIL-a su ga prebacili na odjel Ortopedije gdje se sve ovo dogodilo nazalost. Tamo je (ovog puta) spojen na monitor.
Sta se nalaza magneta tice doktor ga ne moze iscitat bez neurologa (sutra) , medjutim izmedju crta procitanog kaze da se cesto apominje atrofija.
Sta se tice aresta i vremenskog perioda oni izmedju sebe sigurno znaju kad su ga pronasle i kad je reanimacija pocela no nama jos nisu dali informaciju.
Mene kao laika povucu sitni pokreti zjenica , mimika usta , pomak noge i time se nadam da sve jos ipak nije izgubljeno.. Jasno mi je da mi na forumu nitko nece rec nista sto neznam al me isto tako zanima dal postoji iskustvo “buđenja”.
Iskustvo je sada posve nevažno, činjenica jest da niti svatko preživi stanje koje je dovelo do reanimacije - iznenadna srčana smrt (SCD) ili arest uključen u to - a također je činjenica da je potpuni neurološki oporavak nešto što se ostvari u jedva jednoznamenkastomu postotku.

Sve ostale prateće bolesti koje dotična osoba ima također igraju ulogu. Atrofija (mozga) može biti i sasvim nespecifičan nalaz.

S obzirom na sve dosad izloženo - svim nazočnim ograničenjima unatoč - ne očekuj iole puno veći oporavak od ovoga koji se do sada dogodio. Što se nakon hipoksije uzrokovane SCDom probudilo, probudilo se.
__________________
Café, pousse-café, cigare.

www.123sonography.com
Alpagueur is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:33.