Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2018., 06:58   #9221
Meni je rečeno (a zna se tko me savjetuje ) da se najbolji rezultati postižu s većim težinama i manje ponavljanja.
__________________
Prokletstvo na način jedne forumašice: "Ostani u svom znanju".
Notfunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 10:11   #9222
Quote:
Brad7 kaže: Pogledaj post
Je li moguće povećati opseg ručnog zgloba, mislim baš na kost? Čuo sam da se armwrestleri bave tim, da nije sve u genetici nego da kost raste ako se aplicira dovoljno sile pa rade razne vježbe, grip strength, obrnuti curlovi etc.
Istina. Svojevremeno sam išo u džim u Dugom Selu sa onima sada prvacima HR u Armwrestlingu. Uglavnom baš su pričali o tome da neki k.... raste kad opteretiš zglob. Ali imali su onu jendu vježbu gdje uzmeš bučicu i curlaš sa zglobom, i to onak s 40kg...
Brlj4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 19:24   #9223
Teško da možeš povećat zglob ali ako ti je već tanka podlaktica, peglaj, u najgorem slučaju jači grip, veći mišići podlaktice.
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 20:52   #9224
Quote:
Notfunny kaže: Pogledaj post
Meni je rečeno (a zna se tko me savjetuje ) da se najbolji rezultati postižu s većim težinama i manje ponavljanja.
Ne bi trebalo generalizirati. Na početku je bolje tako ali kasnije nakon što se uspostavi baza kreće eksperimentiranje i prilagođavanje novim uvjetima.
Ne postoji jedan idealan program koji će uvijek donositi dobre rezultate.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 12:14   #9225
Plivanje

Pozdrav,

trebam savjet ili dva.

Krenuo sam na plivanje prije mjesec dana, idem 3 puta tjedno.
Htio bih malo i doma vježbati, za početak ništa puno, sklekovi, trbušnjaci, čučnjevi i sl.
Budući da svugdje piše da je važan i odmor, kako uskladiti plivanje i vježbanje?
U istom danu napraviti jedno i drugo pa odmarati jedan dan ili naizmjence jedan dan plivanje drugi dan vježbanje?

Ili trebam izabrati jedno od toga?
frajer1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 15:56   #9226
Kako god ti pase.
Ako to trening nije velikog intenziteta, mozes i skoro svaki dan vjezbati.
Ako osjetis da si umoran i ne mozes, onda uzmi predah.

Ja sam radila doma treninge (videa) koji su se trebali raditi 5 dana zaredom, ali nekad ne bi uspila, tj.umorila bi se, pa bi napravila pauzu prije predvidjene.
I nista lose se nije dogodil zbog toga
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 19:56   #9227
Treba mi savjet. Imam 17 godina i hocu malo da se stešem i smanjim bf. Treniram fudbal tako da u teretanu mogu stici samo 3 puta sedmicno pa je li bolje za program treninga uzeti svaki put full body ili Push,Pull,Legs da koristim?
Kenio is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 21:26   #9228
Bit će ti svejedno


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 00:25   #9229
Koji savjet
Kenio is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 01:30   #9230
Quote:
leli35 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima....kuci imamo skromnih par stvari za vježbanje..nesto utega,neki iz top shopa sa dugackom sipkom koji puca po sredini jer dodajem i utege koji nisu za to da povecam tezinu, onda klupu za trbušnjake,biciklo i par strunjaca.Uglavnom radim sklekove na stolicama od prirucne opreme haha nemam neki razradjen plan vježbanja vec kad uhvatim vremena..2 put tjedno...ima li koji savjet za kupnju neceg novog pristupacnog prvenstveno za prsa..a o programu vj kasnije......////
Za prsa ti je dovoljan pod, stolica, ruksak i utezi.
Kada možeš bez većih poteškoća napraviti 6 setova od 12 ponavljanja, uzmeš ruksak, napuniš ga utezima i radiš sklekove sa njime. Ako nemaš dovoljno utega možeš ga napuniti i knjigama. Ako trebaš veći izazov onda ruksak na leđa, noge na stolicu i radiš incline sklekove koji će ti biti više nego pristojan izazov
Hvala svima na odgovorima procitah savjete i na drugoj stranici
Traka za istezanje je bar jeftina sad malo sam skeptičan za rezultate nekako mi je to kao za fitness..izgledam ok sa obzirom na 90tak kg zaboravio sam spomeniti da ima sipku kuci na koju se dizem..radim kruzni trening jedan dan samo zgibovi pa sklekove pa imprviziram benc sa dvije stolice i utegom samo ne mogu dovoljno spustati utege na prsa od poda tj fali benc klupa..
Svakako bi trebalo uzeti klupu,i neki krsten uteg..malo pojacavati tezinu
Samo su utezi skupi dok to sve kupis lakse u teretanu nije losa ideja sa rusakom..
leli35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 10:18   #9231
Koje vjezbe je potrebno radit uz sklekove? Fitness trener mi je napomenuo da nije zdravo samo radit jednu vrstu vježi doma. To je bilo kada sam mahnito radi trbušnjake i samo njih.

E sad, privlaće me sklekovi pa me zanima koju vjezbu je potrebno uz njih radit da ne zeznem kičmu ili zglobove?
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 12:48   #9232
Trbušnjake.
__________________
Tired.
Crais is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 11:10   #9233
Bok svima,

jel mi moze netko reci, jer cula sam sa vise strana totalno suprotne teorije o tome: moze li se istodobno trositi visak masti i raditi na misicima (trebam prvo ucvrstiti cijelo tijelo jer je sve mlohavo, a kasnije bi izgradila misicnu masu)?
Ili treba prvo skinuti mast pa raditi na misicima?

Par ljudi, koji se bave ili su se bavili rekreativno vjezbanjem u teretani, mi tvrdi da oboje nije moguce istovremeno.
Isto sam i procitala vise puta u tekstovima koje pisu fitness treneri.

S druge strane, citala sam i obrnuto od fitness trenera, koji i sami rade sa ljudima, znaci da ne treba cekati da skinemo visak masti, pa tek onda rad na misicima.

Naravno, ovo sve vrijedi za nekog pocetnika koji nije dosad vjezbao godinama, i tek krece raditi na svojem tijelu.

Imate vi iskustva sa tim?

Ako treba prvo skidati mast, sto tocno treba, kako se hraniti tada i vjezbati, a sto treba dodati/oduzeti kad se krece s radom na misicima?
n0_limits is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 11:20   #9234
Ne trebaš pratiti manevre i istraživati dubioze kojima se bave body builderi s 10 godina iskustva, jer je za tebe kontraproduktivno.

Samo treniraj. S ovim se nemaš zašto zamarati.
Desit će ti se i dobivanje mišićne mase i gubljenje masti.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 14:14   #9235
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Ne trebaš pratiti manevre i istraživati dubioze kojima se bave body builderi s 10 godina iskustva, jer je za tebe kontraproduktivno.

Samo treniraj. S ovim se nemaš zašto zamarati.
Desit će ti se i dobivanje mišićne mase i gubljenje masti.


-Stipe
Stvarno?

A nwe trebam paziti na unos masnoća i ugljikohidrata, da ih ne nakupim još više, umjesto da ih skinem?
Nisam napisala da sam na lchf prehrani odnedavno, jer mi super odgovara zbog nekih zdravstvenih problema, a vidim i da sam puno manje napuhana otkad sam smanjila ugljikohidrate, tj ne jedem ih iz kruha, tijesta, krumpir puno manje jedem, jedino raskuhanu rižu jedem, ona mi odgovara. I točno nemam više 'trudnički' trbuh otkad tako jedem, ni ostalih tegoba sa trbuhom, tako da nastvljam jesti lchf.

Samo kako se na lchf smanji unos ugljikohidrata, mora se nadoknaditi malo većim unosom masti, ali me brine ako trebam skinuti tu potkožnu mast, ne bi li trebalo smanjiti ipak i masti pap ovećati proteine uz to ili?
n0_limits is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 14:49   #9236
Quote:
n0_limits kaže: Pogledaj post
Stvarno?
Stvarno.

Quote:
A nwe trebam paziti na unos masnoća i ugljikohidrata, da ih ne nakupim još više, umjesto da ih skinem?
Trebaš.
Jedi zasad kako si jela i dosad i nemaš beda.

Quote:
Nisam napisala da sam na lchf prehrani odnedavno, jer mi super odgovara zbog nekih zdravstvenih problema, a vidim i da sam puno manje napuhana otkad sam smanjila ugljikohidrate, tj ne jedem ih iz kruha, tijesta, krumpir puno manje jedem, jedino raskuhanu rižu jedem, ona mi odgovara. I točno nemam više 'trudnički' trbuh otkad tako jedem, ni ostalih tegoba sa trbuhom, tako da nastvljam jesti lchf.

Samo kako se na lchf smanji unos ugljikohidrata, mora se nadoknaditi malo većim unosom masti, ali me brine ako trebam skinuti tu potkožnu mast, ne bi li trebalo smanjiti ipak i masti pap ovećati proteine uz to ili?
1) Ostani slobodno na LCHF
2) Počni trenirati
3) Nemoj se prežderavati jer "sad treniraš", imati cheat day svaki tjedan, i slično.

I rezultati će doći.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 15:09   #9237
Quote:
n0_limits kaže: Pogledaj post
Bok svima,

jel mi moze netko reci, jer cula sam sa vise strana totalno suprotne teorije o tome: moze li se istodobno trositi visak masti i raditi na misicima (trebam prvo ucvrstiti cijelo tijelo jer je sve mlohavo, a kasnije bi izgradila misicnu masu)?
Ili treba prvo skinuti mast pa raditi na misicima?

Par ljudi, koji se bave ili su se bavili rekreativno vjezbanjem u teretani, mi tvrdi da oboje nije moguce istovremeno.
Isto sam i procitala vise puta u tekstovima koje pisu fitness treneri.

S druge strane, citala sam i obrnuto od fitness trenera, koji i sami rade sa ljudima, znaci da ne treba cekati da skinemo visak masti, pa tek onda rad na misicima.

Naravno, ovo sve vrijedi za nekog pocetnika koji nije dosad vjezbao godinama, i tek krece raditi na svojem tijelu.

Imate vi iskustva sa tim?

Ako treba prvo skidati mast, sto tocno treba, kako se hraniti tada i vjezbati, a sto treba dodati/oduzeti kad se krece s radom na misicima?
Moguće je u dva slučaja:
1) ako si potpuni početnik (prvih 6 mjeseci ili tu negdje bavljenja treningom snage)
2) ako imaš izrazit višak tjelesne masnoće. (donekle upitno)

U ostalim scenarijima nije moguće ili je jako malo vjerojatno.
Clint Eastwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 19:25   #9238
Praksa pokazuje suprotno i ljudi gube vrijeme na dileme na koje ne trebaju (u strahu, valjda, da ne naprave nešto "krivo").
Bih li trebao ići na masu? Na definiciju? Kako? Što s ugljikohidratima?

A trebaju samo trenirati.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 19:38   #9239
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post

A trebaju samo trenirati.


-Stipe
Amen.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 14:03   #9240
Ali nije istina. Uopće nije istina. Veći dio posla se radi u kuhinji nego u gymu. Pa čak i za početnike.
Brlj4 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:24.