Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2005., 17:12   #21
Quote:
Mort kaže:
Dobra si. Ja sam čekao od 1. mj. do 6.
U 1. mj. je na njihovoj stranici pisalo da je dostupno za moj broj. Kad sam podnio zahtjev bilo je sve ok ali onda su rekli da će biti u roku 3 mjeseca. Prošlo je 5 mj. i 4-5 dolaska u njihov centar jer na info telefonu niko ništa nezna. Kad su mi spojili donili su običan "modem" umjesto wlana. M;orao sam ponovo ići i raditi novi ugovor sad opet čekam 2 sedmice da mi jebeni monter donese običnu kutiju s wlan modemom. Ako ne donese u ponediljak idem raskinuti ovaj ugovor nas 2 god. i izdržati ovu god. kod njih pa odma preć na Iskon.
Ja sm čim sad dobio telefon dao zahtjev za ADSL Iskonu.
Odmah su me zvali drugi dan da me obavijeste o tome kako su zaprimili zahtjev i odmah predali zahtjev T-comu da mi dođu instalirati modem.
Ja ih pitam da mi kažu kada će T-com doći i iskreno su mi odgovorili:" Rok je 30 dana ali većina ljudi koji su dali zahtjev, žalilisu se da su čekali preko 3 mjeseca."
Bilo kako bilo...svi su na nemilosti T-coma .

Bit ću sretan kao se T-com pojavi sa modemom do Nove Godine.
__________________
Legende nikad ne umiru!
Roose Bolton is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2005., 17:28   #22
ma stvar je u tome sto je ugovor napisan tako da ako ti zajebes snosis posljedice a ako oni zajebu ne snose ih , pravno sve super
__________________
The crushing pressure weighing down upon my weary back
The tedious routines of day to day poise to attack
The poisonous pollution and the pointlessness of care
And in a blink we blow away to dust upon the air
satanfromNorthPole is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2005., 18:39   #23
Quote:
satanfromNorthPole kaže:
ma stvar je u tome sto je ugovor napisan tako da ako ti zajebes snosis posljedice a ako oni zajebu ne snose ih , pravno sve super
To se pak može reći za ugovor o priključenju sa HEP-om.
Ti možeš uplatiti svu lovu a oni te mogu priključiti za 50 godina i nemaš nikakav način da ih natjeraš da ti barem vrate lovu.
Ugovor sa T-comom je ipak normalniji...ali nitko nije idiot da ih tuži za neizvršavanje ugovorne obaveze. Em je 99,9% šansa da će tužba u zastaru em više nećeš imati nikakve šanse da dobiješ telefon.
Vidiš ja sam čak rekao da ću ih dati na sud a oni mi hladno rekli: "Možete..ali dok traje sudski spor mi nemamo nikakvu obvezu priključenja prema vama."
Pa sad ti tuži...
Ali hvala bogu...dobio sam broj i nemem namjeru više imati ikakve veze sa tom firmom.
Plaćati ću im pretplatu i to je sve.
__________________
Legende nikad ne umiru!
Roose Bolton is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2005., 21:00   #24
Quote:
vinova lozinka kaže:
Ja usporedila detaljno cijene Optiminog paketa s ekvivalentnim T-comovim (super 60). Potrošila dva sata. Cijene su navlas iste. O kojem to oni pojeftinjenju 25% pričaju? Kaj god!
To i jest bit. Zašto bih prelazio, ako plaćam skoro isto, a o infrastrukturi mi se ionako brine HT, tj. ako nešto zapne sa žicom, moraju oni otkloniti...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2005., 21:25   #25
Quote:
Vojky kaže:
To i jest bit. Zašto bih prelazio, ako plaćam skoro isto, a o infrastrukturi mi se ionako brine HT, tj. ako nešto zapne sa žicom, moraju oni otkloniti...
....u vremenskom razdoblju koji njima paše. 7 dana, 6 mjeseci, 18 mjeseci...
Kada stignu...
Na kraju krajeva..T-com je 1.1.2005 trebao imati sve spremno za davanje infrastrukture konkurenciji. I tu je kasnio...
Naravno..bez plaćene kune bilo kakvih penala


Pa naravno...
Na kraju krajeva radi se samo o tome da li netko želi nagraditi T-com za njihov "minuli rad" i zbog toga želi nastavti T-comu plaćati sve do zadnje lipe.
No.. sa liberalizacijom će se napokon stati na kraj neosnovanim naplatama računa za seksi telefone i razgovaranje sa Singapurom dok si negdje van kuće na ljetovanju.
To mogu naplatiti jednom i onda gube korisnika.
I neće više biti nevidljivog prsta koji dok mi spavamo pritišće dugme na PC-ju , pritišće dugme na eksternom modemu, bira broj na Djevičanskim otocima i odradi račun od 2000kn. Taj prst je otišao u zasluženu mirovinu.
__________________
Legende nikad ne umiru!
Roose Bolton is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2005., 13:40   #26
Evo ja sam prešao na Optimu, sve radi bez problema.
Moj razlog je podržavanje konkurencije (sjetimo se razine usluge u mobilnoj prije VIP-a i sada kada te SVI kao kupca mole na koljenima da dođeš) i djelomični revolt prema HT-u (nebriga za moje zahtjeve, naplaćivanje svega i svačega tipično za monopolista itd.)
 
Odgovori s citatom
Old 05.07.2005., 09:44   #27
Quote:
vinova lozinka kaže:
Ja usporedila detaljno cijene Optiminog paketa s ekvivalentnim T-comovim (super 60). Potrošila dva sata. Cijene su navlas iste. O kojem to oni pojeftinjenju 25% pričaju? Kaj god!
Palo mi na pamet, nema logike da novi operateri idu na tržište s cijenama gotovo istim kao HT, tako ne mogu preživjeti i vratiti novac koji su dosad uložili, a koji sigurno nije mali (npr. Optima je uvela SAP). U čemu je onda štos? Pa vjerojatno u uhodavanju. Njima vjerojatno treba par mjeseci rada s minimalnim brojem korisnika (toliko ih i mogu privući sa sadašnjim cijenama) kako bi istestirali sve svoje sustave, od same mreže, podrške, naplate itd. Moraju osposobiti i mrežu dilera po cijeloj HR, oni nemaju poput HT-a zgradurinu u svakom gradu.Kad budu sigurni da je sve sjelo na svoje mjesto, e onda kreće kampanja, niže cijene itd.

Znači negdje najesen možemo očekivati poplavu kreativnih reklama i slogana
Bankei is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2005., 11:18   #28
Quote:
krunokruno kaže:
Evo ja sam prešao na Optimu, sve radi bez problema.
Moj razlog je podržavanje konkurencije (sjetimo se razine usluge u mobilnoj prije VIP-a i sada kada te SVI kao kupca mole na koljenima da dođeš) i djelomični revolt prema HT-u (nebriga za moje zahtjeve, naplaćivanje svega i svačega tipično za monopolista itd.)
Normalno da sve radi bez problema, pa infrastruktura je ista...

razlog prelaska (podržavanje konkurencije) ti je stvarno smiješan.
Mislim i ja podržavam konkurenciju al to ne znači da ću preć zbog toga k njima. Ipak je HT uhodana firma, a svi ovi će se tek susresti s problemima koje je HT već odavno savladao tak da ipak mislim da će HT bez daljnjeg dominirati. Na kraju i više love imaju za razne kampanje i diktirat će cijene i fluktuaciju novih usluga na tržištu, a kvaliteta usluge prema korisniku će bit sve bolja i bolja tak da ...
babajuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2005., 11:37   #29
Quote:
babajuna kaže:
Normalno da sve radi bez problema, pa infrastruktura je ista...

razlog prelaska (podržavanje konkurencije) ti je stvarno smiješan.
Mislim i ja podržavam konkurenciju al to ne znači da ću preć zbog toga k njima. Ipak je HT uhodana firma, a svi ovi će se tek susresti s problemima koje je HT već odavno savladao tak da ipak mislim da će HT bez daljnjeg dominirati. Na kraju i više love imaju za razne kampanje i diktirat će cijene i fluktuaciju novih usluga na tržištu, a kvaliteta usluge prema korisniku će bit sve bolja i bolja tak da ...
Sve mi se cini da si ti zaposlen u T Comu kad ih tako zdusno podrzavas
Lucky is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2005., 12:22   #30
Quote:
Lucky kaže:
Sve mi se cini da si ti zaposlen u T Comu kad ih tako zdusno podrzavas
ma nisam...

ma ne podržavam ih baš uvijek al mislim da novi pružatelji usluga fix telefonije neće bit ništa bolji, a pogotovo zbog toga što sve i dalje ostaje pod HT-ovom kapom.
ja sam ti vrsta čovjeka koja se ne iživcira zbog toga što je red na blagajni i ne mislim da je prodavačica kriva zbog toga, malo pričekam i na kraju dobijem što želim. to velim dijelom i zbog linča na HTdsl koji ukopčava 10-ak montera na području Zagreba, a zahtjeva ima ziher 10 puta više nego kaj oni mogu odradit. naravno da iza toga stoji loše i neplanski organiziran posao ali ljudi se moraju na nekog iskalit i onda je to uvijek monter koji se ionako naradi ko crnac, a još mora i trpit psihičko zlostavljanje... (nisam monter)...

velim... osobno sam dobro odvagnuo što je bolje, prepustio emocije krevetu, i realno smatram da mi je bolje ostat u HT-u tj. na njihovoj vezi...
babajuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 18:10   #31
Htjela bi uvesti novi telefonski priključak?
koja je ponuda trenutno najbolja na tržištu?
Moram li plaćati 610kn priključak HTu?
Blagajnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 21:57   #32
Dokle god postoji telefonska pretplata (ja radim u HT-u i od nje mi ovisi plaća pa navijam da se zadrži što duže) za one koji sada nemaju telefonske račune veće od tristotinjak kuna se ne isplati nigdje prelaziti jer su uštede minimalne ili ih nema uopće. Uglavnom se radi o tome da je potrošnja do neke razine jeftinija od HT-ove, a nakon toga skuplja. Pošto rijetko tko može točno pratiti da ne prijeđe tu razinu, upadne u skuplju tarifu i na kraju su mnogi i više platili nego dok su bili u HT-u.

Jedina prava alternativa je VoIP za međunarodne razgovore (uštede i do 10 puta), a ušteda je NIKAKO ne zvati mobitele.

Inače, koliko ja znam (može se lako provjeriti na netu), sada je akcija i fiksni priključak u HT-u za jednu kunu.

Netko je naveo da se HT nije udostojio doći spojiti telefon mjesecima, a neki drugi je to napravio za par dana. To mi zvuči nevjerojatno jer znam kako stvari stoje što se tiče linija i parica. Tu može biti slučaj da je samo trebalo nazvati i podsjetiti ih.
ninoid is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 22:17   #33
Ja sam prešla na Optimu. Baš ništa nisam dobila s tim, jer kod T coma sam plaćala jeftiniju pretplatu (39 kn zbog druge linije u istom kućanstvu) i skuplju potrošnju, a sad plaćam skuplju pretplatu (kauboji iz T-coma su mi automatski ukinuli povoljniju pretplatu, za kaznu zbog prelaska u Optimu) i jeftinu potrošnju. Kako imam i adsl kod t-coma, svaki mjesec mi stižu tri odvojena računa: 1. pretplata za fiksnu+pretplata adsl, 2. potrošnja adsl, 3. potrošnja fiksni .....ma katastrofa.

BTW, fiksnu liniju više uopće ne trebam. Ali ADSL trebam. Najradije bih otkazala fiksni telefon i pretplatu za njega. Ali kako onda do interneta?!?!?
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 22:37   #34
Ja sam se kompletno prebacio na Optimu prije pola godine i stvarno sam zadovoljan. Ne toliko zbog fiksne telefonije (jer su im cijene približno iste, malo je Optima jeftinija) koliko zbog DSL-a koji je stvarno puno jeftiniji. Brzina od 1024/256 kbps i Flat rate paket me (s pdv-om) dođe 88kn.

Znači:
telefon - ako ne pričaš puno nećeš osjetiti razliku, ako pričaš - jeftinija Optima.
internet - puno jeftiniji.

Za mene nema dvojbe.

p.s. Dioničar sam HTa, govorim kontra svog interesa.
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 22:50   #35
evo mi imamo metronet i prezadovolji smo.račun manje ispadne, ali još uvijek su previsoke cijene poziva na mobitele.
pretplata 100 kn(prvih 6 mjeseci 1 kn), flat voice(neograničeno telefoniranje na fiksne)+flat internet 120 kn
i plus impulsi na mobitele.zato sam se danas raspizdio i kupio tomato karticu.za 50 kn se može razgovarat 140 minuta, što mi je i previše mjesečno u tarifi 0,35 ili 106 minuta u tarifi 0,47.
jer razgovaram između 30 i 40 minuta mjesečno što je 45-80 kn.ovisi kad se zove.
plus bratov dio.
Markoleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 18:08   #36
mogu li staviti neko ograničenje troškova na fiksni telefon?
Blagajnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 13:09   #37
Quote:
dejoo kaže: Pogledaj post
čekaj iskon da dojde...

oni su 100% najprofesionalniji, i sigurno će biti najpovoljniji...

Iskon je u 100%-tnom u vlasništvu HT-a pa ne znam koliko će biti jeftiniji.
__________________
zašto autobusi voze u krug,
zašto ptice lete na jug?
Hrotbald is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 13:14   #38
Svjedno, jeftiniji ti je ako uzmeš onaj duo paket (tel+ flat rate adsl) za oko 150 kn ( kod HT je to min 72 pretplate + min 100 kn za adsl - za 1 GB prometa = 172 kn ili 72+80+99 =251 za flat rate). Ako ne trebaš adsl - ne znam, vjerojatno je kao i HT.
3007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 19:00   #39
uzeo sam metronet. Nakon dva mjeseca mi je prikopcan, nekakve smetnje postoje prilikom poziva, a i drugi kada me zovu kao da ih odbijem imaju dojam, ili me ne cuju. S tim da sam jos uzeo i flat internet 100 kn.
Vidjet cu prvi racun pa cu znati mnogo vise.
S tim da je tip koji mi je dosao instalirati metronet trazio jos 50 kn sitnog i bio totalno neprofesionalan. Suma sumarum nisu me se dojmili, ali probat cemo pa lako predjemo na nekog drugog zar ne, bar sad nude sve za 1 kn, a mos mislit sto ce te teretit prema ugovoru.
freerider is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 19:43   #40
Quote:
freerider kaže: Pogledaj post
uzeo sam metronet. Nakon dva mjeseca mi je prikopcan, nekakve smetnje postoje prilikom poziva, a i drugi kada me zovu kao da ih odbijem imaju dojam, ili me ne cuju. S tim da sam jos uzeo i flat internet 100 kn.
Vidjet cu prvi racun pa cu znati mnogo vise.
S tim da je tip koji mi je dosao instalirati metronet trazio jos 50 kn sitnog i bio totalno neprofesionalan. Suma sumarum nisu me se dojmili, ali probat cemo pa lako predjemo na nekog drugog zar ne, bar sad nude sve za 1 kn, a mos mislit sto ce te teretit prema ugovoru.
smetnje se javljaju zbog toga ako skidaš maximum i istovremeno razgovaraš.
i meni je bilo ispočetka tako, prva dva mjeseca.kad se na newsima nije netko pojavio i spomenuo problem.
ispočetka je brzina bila 300 K/s, a veza je 2 MBit.
s time da je u tih 300 K bilo, 210 K download, upload i telefon.
i ako sve ide u download onda telefon šteka.
kad mi je bio download full, preko 300 K, veza se prekidala i nije se moglo razgovarati!
sad je OK.
Markoleo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:06.