Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2018., 23:29   #41
Quote:
little-big-one kaže: Pogledaj post





Ovo ti je isto ko da tvrdis da su svi ljudi bolesni jer se u bolnici nalaze vecinom.. bolesni. Instagram je iskljucivo slikovna platforma, nekak mi je logicno da privlaci upravo publiku koja se/voli slikat.

Uostalom, Instagram se ne koristi iskljucivo od zena u svrhu skupljanja lajkova.
Ne koristi. Ja imam xy pratitelja. Moja frendica privatni profil ima(ili kak se već zove, ona mora odobriti da joj možeš vidjeti fotke). Meni ne imponira osoba kojoj su lajkova toliko bitni da će koristiti sva moguća sredstva da dođe do njih.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 00:22   #42
Jedino zlo koje je došlo od društvenih mreža je osjećaj posebnosti. Ok, svi smo mi posebni na neki način ali kao jedinke vrste i zajednice smo većinom kako i logika nalaže tu negdje oko prosjeka. Kao razmažena djeca kojoj su roditelji stalno davali konfirmacije a nikada kritiku tako i mi na njima dobijamo jedino pohvale a nikada pogrde. Sliku ti možda neće lajkati svi no nitko nikada neće napisati da si ružno ispao na njoj.
Samo pozitiva bez realnosti gradi tu neku sliku o nama kao posebnima. A kako tek tamo neki prosječni ljudi žive te prosječne živote gdje se školuju, zaposle, ožene, dobiju djecu, ostare i čekaju penziju nema smisla da posebni žive isto tako.

Istovremeno cijelo društvo ide istim smjerom. Generacije se odgajaju već godinama istim principima. Svi su najbolji, svi su posebno, svi su savršeni.

Iluzija kao i svaka druga ne traje vječno. Kad-tad se ta konstrukcija raspadne kao i sve kule građene u zraku, tko misli da sada postoji neki problem u društvu tek za 10-15 godina vidjeti razmjere svega, još je rano.

No nije sve baš crno potpuno. I dalje se ljudi zaljubljuju, kondomi pucaju i djeca rađaju. Ide svijet dalje. Malo se teže u njemu snaći, pravila igre su odavno promijenjena ali čovjek je uvijek bio prilagodljivo biće. K'o žohari smo, ne možeš nas se riješiti.
lurker312 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 00:54   #43
Problemi su oduvijek postojali, u uvijek ce postojat.

U usporedbi sa samo pedesetak godina unatrag, raj.

Quote:
lurker312 kaže: Pogledaj post
No nije sve baš crno potpuno. I dalje se ljudi zaljubljuju, kondomi pucaju i djeca rađaju. Ide svijet dalje. Malo se teže u njemu snaći, pravila igre su odavno promijenjena ali čovjek je uvijek bio prilagodljivo biće. K'o žohari smo, ne možeš nas se riješiti.
Meni nikad lakse. Dovoljno je da mi se necije pisanje svida na forumu, posaljem poruku, i vec sam u "igri". A da prstom nisam mrdnul.

Podsjeca me na nesnalazljivog Marka u hrvatskoj koji odluci da ide u USA po americki san, a zavrsi ni manje ni vise nego nesnalazljivi Marko u americi.

Los igrac pokera je los igrac pokera u bilo kojem dobu.
__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 00:56   #44
Grozna vremena. Oni koji nisu mogli imati ženu jer nisu imali tri krave sada nemaju ni krave.
Maria34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 08:13   #45
Quote:
pr3stig3 kaže: Pogledaj post
Mislio sam na situaciju kad osobe imaju dobar posao, sređenu egzistenciju...sigurno ih poznajemo....kad biraju mačke ili pse umjesto djece
Psima i mačkama itekako treba pažnje i brige. Tak da ne bih rekla da su vlasnici ljubimaca "sebični", kak ti to imputiraš ljudima koji ih imaju umjesto da se sparuju i razmnožavaju.
Da se razumijemo, ne smatram ni ljude koji nemaju ni djecu ni životinju sebičnima per se.
__________________
#sprehitisemiro
#nedajsefico
robot jura is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 08:39   #46
U nekim situacijama to doslovce graniči sa zamjenom za dijete. Ne zbog potrebe mačke da brineš o njoj, nego zbog ponašanja vlasnika

Kućne mačke znaju pobjeći od doma na par dana/tjedana i ne vrate se gladne, moš mislit što im je potrebna njega. Za pse mi se čini da im se teže prehraniti(znatno tromiji i veći) ali da je to riješeno, ostala njega nije neophodna. Dijete uopće nije usporedivo, jer ne može funkcionirati nekad ni uz pomoć odraslih/ostalih, a pogotovo ne samostalno

Svakom svoje, ali fkt neki ostavljaju dojam, ne treba nam dijete, imamo psa. Mačku. Guštera
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 09:08   #47
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Zbog nervoznog ispada o usranim pelenama prognoziram da će autor izdržati još najviše stranicu-dvije, a onda će na površinu isplivati priča o izumiranju obitelji, demografiji i dobrim starim tradicionalnim vremenima.

Ljudi su ekonomski u stanju živjeti i neupareni, više nema obveze ni očekivanja dobivanja većeg broja djece...

Zašto bi to ikoga smetalo?
Zašto bi ikome smetalo?

Civilizacija je motor koji motivira i prisiljava ljude da osnivaju obitelji i imaju djecu, što ih posljedično motivira na još veći rad koji izgrađuje civilizaciju. Ako toga nema, ako se svi oslanjamo na onog drugog da će obaviti naš dio "civilizacijske obveze", civilizacija umire.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 09:15   #48
Na temu toga da ljudi danas biraju pse i macke, a nekad su birali djecu, zanima me sto mislite koliko su to nekad ljudi zaista birali djecu, a koliko nije bilo drugog izbora, drugog nacina zivota?

A osim toga mislim i da je krivo ta dva izbora dovoditi u preblisku vezu. Ne biraju se psi i macke umjesto djece. Radi se o dva zasebna izbora. Ljudi biraju hoce li imati djecu. Ljudi biraju hoce li imati kucnog ljubimca. Nije to bas if then princip, a ako za nekog i jest, mislim da se radi o premalom broju da bi bilo vazno.

Danas se ima vise izbora. Nije to uvijek najbolja stvar (paradox of choice), ali negativne strane su po meni jos uvijek puno manje od pozitivnih.
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 09:31   #49
Osobno sam spomenuo kao ekstrem, ne kao pravilo, ali pročitao sam negdje nešto baš u tom stilu(je li bio članak ili komentar na članak, ne sjećam se). Što će nam dijete, imamo psa


Bilo je izbora i prije, ali je pritisak okoline bio veći i praktički je bilo bitno imati potomke. Ljudi koji su živjeli na selu, živjeli su od poljoprivrede. Dok nije bilo mehanizacije, radilo se sve ručno. Istina, i pomagalo se među ljudima, ali isto tako, djeca su u pravilu bila nešto što se podrazumijeva.

Sada, na taj način nisu neophodna, istina.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 09:36   #50
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Zašto bi ikome smetalo?

Civilizacija je motor koji motivira i prisiljava ljude da osnivaju obitelji i imaju djecu, što ih posljedično motivira na još veći rad koji izgrađuje civilizaciju. Ako toga nema, ako se svi oslanjamo na onog drugog da će obaviti naš dio "civilizacijske obveze", civilizacija umire.

Mos objasnit ovo?
__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 09:40   #51
Pricamo o danas i o 'prije', kao da je to prije samo jedno. Ima vise od jednog prije, a osim brojeva nije ni lokacija zanemariva. Danas je danas i u Hrvatskoj, i na Islandu i u Saudijskoj Arabiji, a to danas nije bas jednako po pitanju ljudskih izbora iako se dogadja u isto vrijeme. Da ne pricamo o Saudijskoj Arabiji, slicna stvar se dogadja i na manjem prostoru - danas u Zagrebu i danas u Cacincima nije isto.
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 09:44   #52
Quote:
pr3stig3 kaže: Pogledaj post
Pokušat ću pokrenut raspravu na jednu temu o kojoj nekih godinu dana razmišljam budući oko sebe vidim takvo ponašanje.

Čini li se vama da sve manje ljudi se odlučuje na veći korak u ozbiljnoj vezi? Govorim o ljudima u kasnim 20-im odnosno ranim 30-im.

Žene nemojte me napast, ali imam dojam teško prihvaćate korak više (zajednički zivot, brak - zajednicu - što god, zasnivanje obitelji).

Je li to zbog toga da ljudi žele produljit mladost? Argument da se dulje živi, je okej, ali zapravo kad pogledaš produljila se starost, a ne mladost!

Nisu li upravo kasne 20-e i rane 30-e pogodne za zasnivanje obitelji?

Jesmo li postali sebični? Dijelimo li sve manje svoje benefite koje ostavarujemo u odnosu, poslu itd.?

Ne bi htio ispast konzervativan ili nešto...ali eto, malo razmišljanja, pa da čujem?
Mislim da je u razvijenim zemljama normalna i uobicajena pojava da se muskarci i zene sve kasnije odlucuju na brak.
Prvenstveno zbog toga sto se promijenila uloga zena u drustvu i sto su postale emancipiranije, a nerijetko i obrazovaniji spol.
+ medicina je napredovala i zivotni vijek je duzi.

Razumljivo mi je ljudi u takvim uvjetima prvo ostvaruju neke osobne ambicije.
Moja baba je nakon srednje htjela na faks, ali starci nisu imali love, nasla je posao, udala se i rodila.
Neka druga baba baba je zavrsila samo osnovu, udala se i rodila.
Sto je drustvo neobrazovanije, to se ranije zasniva obitelj

Vecina ljudi oko mene u brak ulazi s 28-32 god, nakon toga dolaze djeca, to mi je skroz okej.

Najbolje jos da moram biti baba s 30 jbte

Poslano s mog kauča
Pegi B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 10:15   #53
Quote:
pr3stig3 kaže: Pogledaj post
Slažem se.

ali zašto ti onda netko govori kako si "najbolji" "nikad mi nije bilo tako ko s tobom" "ne želim da ovo prestane"...a onda se useru dok postaviš pitanje više razine....
Ovo muško pita ?
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 10:29   #54
Quote:
little-big-one kaže: Pogledaj post

Mos objasnit ovo?
Motivira stabilnim društvom i mogućnostima, a prisiljava javnim društvenim moralom.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 10:42   #55
Mislim da bi bilo fer skinuti eventualne rukavice : je li na stvari iskrena zabrinutost za budućnost civilizacije na planetu, ili se ipak radi o brizi za "našu" civilizaciju jer je "nas" sve manje, a "njih" sve više pa će "oni" progutati "nas?"?

Obje su zabrinutosti legitimne, ali bilo bi korektno deklarirati se jasno.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 10:49   #56
Pa naravno da se brinem za našu civilizaciju, dačiju ću?
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 10:49   #57
Quote:
Wayfaring S kaže: Pogledaj post
Pricamo o danas i o 'prije', kao da je to prije samo jedno. Ima vise od jednog prije, a osim brojeva nije ni lokacija zanemariva. Danas je danas i u Hrvatskoj, i na Islandu i u Saudijskoj Arabiji, a to danas nije bas jednako po pitanju ljudskih izbora iako se dogadja u isto vrijeme. Da ne pricamo o Saudijskoj Arabiji, slicna stvar se dogadja i na manjem prostoru - danas u Zagrebu i danas u Cacincima nije isto.
Ne bih rekao da je danas baš tako velika razlika u našim krajevima(Čačinci i Zabreg), eventualno može biti malo veći pritisak okoline, ali ni u ZG ga nekima ne fali.

Ajde, možda ima utjecaj još uvijek odgoj(ekipa koja se ženi s 20-22, nevina. Ne mislim da ih je puno), onih kojima se žuri udati, jer se tako osjećaju zrelije, a i nemaju nekih obveza, posao ili nešto slično, pa im je malo dosadno. Tu vjerujem da malo kumuje i manjak mogućnosti. Ekipa koju znam da dolazi iz Slavonije, sa 23-4 tek hvata zalet u ZG, s višim ciljevima(ne govorim o ekipi sa studija nego oni što su došli raditi). Ali, realno, takvih primjera ima i ovdje, koji sa 25 misle da im je kasno za udaju
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 11:04   #58
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Pa naravno da se brinem za našu civilizaciju, dačiju ću?
Koliki je exchange rate? Jedan "naš" ekvivalent je za koliko "njihovih"?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 11:17   #59
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Koliki je exchange rate? Jedan "naš" ekvivalent je za koliko "njihovih"?
Koju njiovu, definiraj.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 11:24   #60
Nema potrebe da ti ja išta definiram. Ako se "naravno brineš za našu", onda znaš koja je to "naša". Slijedom toga, "njihove" su sve druge.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:04.