Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2016., 19:09   #921
BTW jučer me zvao moj doktor i pitao kada ću na kontrolu ponovno. Baš lijepo od njega, no i prestrašio me. Kad je čuo da nisam krenuo sa k-steroidima rekao je da sam pogriješio, jer jedino sa njima mogu zacijeliti crijevo. Kaže da što duže imam upalu to ću teže moći zacijeliti crijevo i trebat će bi teži lijekovi. Sada sam totalno izbediran, jer vrijeme mi curi - ne želim biti ovisan o lijekovima i želim isprobati prirodne stvari. Ali strah me da ne zakasnim .
abusaef is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 21:49   #922
kamo sad nije dobro, a rekao si prije mjesec dana da si od salofalka dobro i kako sad da ti doktor daje kortikosteroide kad ti je bolje od salofalka i pomaze ti?
kad mi je bilo najgore ja sam uzimala 3grama salofalka dnevno+ velike klizme i znalo je potrajat dok mi ne bude bolje cak 3-6 mjeseci i ondda bi crijevo kompletno zacijelilo sto sam i vidjela jednom na kolonoskopiji, a najveci problem mi je ogromno krvarenje cijelo vrijeme kad se otvore unutarnji hemeroidi pa nikad jos mi nije doktor ni predlozio ista osim salofalka dokle god salofalk pomaze naravno uz to pazim sto jedem kako si vec opisao
u svemu tome zanima me ide li onaj test intolerancije na hranu preko hzzo-a? tako da se ne mora na tezi nacin otkrivati sto pase a sto ne
WIKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 00:05   #923
Mislim da nema šanse da test intolerancije na hranu ide na teret HZZO-a. Mislim da to čak i nije službena medicina.

Doktor je rekao da Salofalk ne može zacijeliti crijevo, on samo smiruje upalu i održava remisiju - steroidi se kaže MORAJU uzeti da bi crijevo zacijelilo. Uplašio me jer mi kaže da što duže budem čekao sa kortikosteroidima imam manje šanse da će mi pomoći i za sada ima pravo.

Ne uspijevam pobijediti upalu, ali sam na 2 stolice dnevno. Popravi mi se stolica nakon par dana i baš osjetim kako je sve bolje i onda mi se dogodi jedna obilnija, normalna stolica (nije tvrda) koja mi ponovno razbukta uplalu. Onda se ponovno sve siruje nakon par dana, ali prvom obilnijom stolicom se sve vraća. Sad sam imao i crijevno virozu i pravi proljev i buknula upala ...

Trenutno pijem jednu mješavinu čajeva sa mješavinom tinkute. Uskoro idem na pregled kod Ayurveda doktora (ode još 750kn). A sada ću krenuti i sa terapijom sirovim mlijekom i domaćim kefirom ... jednostavno želim sve isprobati prije steroida.
abusaef is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 01:29   #924
potrazi drugog doktora tj. drugo misljenje,cini se da ti ovaj silom hoce uvaliti kortikosteroide
salofalk nije za remisiju,nego za upalu i smiruje upalu, a u remisiji ti doktor smanji dozu salofalka na minimum ili ju cak moze i ukinuti sto sam vidjela kod jednog poznanika i zacudilo me
kortikosteroide daju tek kad salofalk ili neki dr. slican lijek ne djeluje,ali i salofalku treba vrijeme da djeluje,nema poboljsanja odmah jer oporavak ide doslovno mic po mic i cijelo vrijeme moras pazit sta jedes
ja doslovno znam tada danima jest samo 2-4 vrste hrane tipa riza,zelena salata, kefir i banane
ne znam zasto ali jednom kad mi je bilo najgore odgovarao mi je polutvrdi sir kao gauda,tilzit,podravec i sl. i banane i nista drugo osim vode, a svaki put mi ne pase isto ali skuzila sam da riza uvijek pase


evo o salofalku...to je onaj papiric sto se nalazi u kutiji lijeka pa vidi sto pise

http://www.krenizdravo.rtl.hr/korisn...uputa-o-lijeku

crijevo moze zacijeliti, sluznica crijeva prirodno kao i jetra ima sposobnost obnavljanja samo zbog velike upale joj treba i pripomoci s lijekovima i dijetom,laganom hranom u vise manjih obroka


zavod Andrija stampar radi test intolerancije,trebala bi pitat koja je procedura i jel ide preko hzzo-a za nas s dijagnozom UC
www.stampar.hr/hr/test-intolerancije-na-hranu

Zadnje uređivanje WIKY : 04.07.2016. at 02:09.
WIKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2016., 16:32   #925
Bok narode, evo jos jedna UC supatnica ovdje. U stvari, trenutno sam UP, ali kazu da je to ista bolest, samo trenutno lokalizirana u analnom kanalu, a moze se prosirit svaki momenat.
Nakon nekih 7-8 kolonoskopija u tri razlicite drzave, insistiranja da se radi o Chronu na pocetku, kortikoteroida, klizmi, cepica, antibiotika...luda sam vise. To traje tri godine i jedina remisija u kojoj sam bila je bila za vrijeme trudnoce. (hvala Bogu!) Jedina stvar koja mi je prije pomagala je bio Metronidazol (mislim da je to u hr Medrol), ali ni to vise ne pomaze. Salofak mi je pomogao jednom na pocetku trudnoce, taman prije remisije, medjutim bila sam na Salofaku 1 gr zadnjih mjesec dana i cini mi se da mi samo jos gore radi. Ne znam vise sto od sebe napraviti. Dan kada odem u wc 10 puta je dobar, jer toga zna biti i po 30 puta dnevno. Sluz mi je najgora jer me tada najvise boli. Znam doslovno urlati od boli i nesvjesno se napinjati tako jako da me bude strah prolapsa. Kad ima krvi, bez obzira koliko je ima, tada me ne boli puno. Da ne pogledam, ne bih ni znala da sam uopce krvarila, a kamoli toliko. (nemam hemoroide, bar za sad)

Ne znam na kakve sam sarlatane od doktora nalijetala po Evropi ali mi nitko nikad nije savjetovao da uzimam probiotike (cak ni kad su mi dali Metronidazol na 3 mjeseca), na upit o preharni su rekli da nema to veze i da jedem sto hocu, mada ocigledno reagiram na odredjenu hranu.

Skontala sam da sam za vrijeme trudnoce (i remisije) uzimala folnu kiselinu (koja se preporuca kod UC), pa sam se vratila na prenatalne vitamine i pocela uzimati probiotike. Salofak sam ostavila po strani na neko vrijeme. Ne znam jesam li luda ili mi je nesto bolje, posjete wc-u su spale na 10-tak dnevno, a i bol je malo podnosljivija. Bacila sam se u istrazivanje alternative, uzela koloidno srebro, pa sam i to krenula piti od jucer. Sinoc sam si i malu klizmu od toga dala. Naravno, jos je rano za ista reci po tom pitanju, ali eto... ako netko ima kakvu pametnu, slusam.
ravendame is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2016., 17:31   #926
e negdje sam procitala na nettu o nekom od silnih doktorskih istrazivanja o UC da folna kiselina,vitamin d3 i omega3 mogu biti od velike pomoci kod UC,radilo se o velikim dozama, puno vecim od "dnevno preporucenih"
ne znam ima li nesto u tome, ali kod UC uzimam te dodatke i jos zeljezo i c. vit. zbog brzog gubitka vitamina i slabije prehrane i nedovoljnog unosa vit. sve u normalnim kolicinama osim zeljeza i folne kiseline jer sam sklona anemiji
ostatak vitamina dobar je za kozu iznutra i izvana,pomaze regeneraciji ostecene koze vit. d3, omega3 i folna kis.
primjetila sam da cim mi fali zeljeza da se cijeli odnos i ostalih vitamina poremeti tj. da mi fali i sve ostalo, a ne samo zeljezo, cak i Q-ten koji se sam proizvodi u organizmu do menopauze, mi je bio na teskom minimumu
Ono mjerenje vitamina u ljekarnama je tocno, samo su potvrdili laboratorijski nalaz iz krvi prilikom anemije svega i kasnije kad sam se oporavila
WIKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 01:35   #927
Nedavno sam čuo da jako velike količine D3 vitamina liječe multiplu - isto autoimunu bolest. Možda bi pomogle i kod naše.
http://www.jutarnji.hr/life/zdravlje...-sami/4444467/

Ne znam ja sam jako uvjeren da bi mi kefir mogao pomoći - domaći od sirovog mlijeka! Ali u velikim dozama - planiram piti litru minumum dnevno. Pa u kefiru ima 30 vrsta probiotskih bakterija - u pilulama najčešće 2 do 10?!?!

Isto tako ajurveda - daju vam neke začine, svakom drugačije ali mislim da svi imaju kurkumu.

Ne mogu prihvatiti kortikosteroide! Pa piše da su šanse 1-10% da se ošteti vidni živac - i tako isti omjeri za još barem 5 opasnih stvari! Pa to je lutrija u kojoj je ulog zdravlje! Radije ću imati bolesna crijeva, ali sve ostalo zdravo. A prije antibiotika medazol - imao sam i crijeva zdrava! Eto što je medicima! A onda kada kortikosteroidi ne djeluju dolazi imuran koji je blokator imuno sustava - a tko ubija kancerogene stanice u organizmu? Imuno sustav! Postavljam pitanje medicini:"Jel vi mene želite izliječiti ili ubiti?"
abusaef is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 12:30   #928
Abusaef, stručan gastroenterolog će ti prije liječenja kortikosteroidima napraviti detaljne pretrage i snimanja tako da se odvagnu rizici u odnosu na dobitak. Uostalom, kortikosteroidi se uzimaju kratko, doza se postupno snižava. Ako imaš dvije stolice dnevno, po mojemu (doduše nestručnom) mišljenju to nije prestrašno, osim ako imaš još kakvih tegoba? Čime se hraniš trenutno? Smijem li pitati u kojem se gradu liječiš?
stupor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2016., 18:36   #929
Nekada su na zalost imuno-supresivi potrebni. Nije svaka autoimuna bolest zbog slabog imunog sustava. Neke bolesti su uzrokovane prevelikom aktivnoscu istog. Ja imam Ankylosing spondilitis uzrokovan prevelikom aktivnosti imunog sustava. Moj imuni sustav je odvec odrijesit da me "brani" pa ne napada samo lose stvari u mom tijelu, nego i moje vlastite stanice. Na inekcijama Humire sam vec par godina i preporodila sam se! Mogu hodati, disati...

E sad, ono sto ne razumijem je da se neki oboljeli od UC lijece Humirom. A ja koja sam vec na njoj nemam od nje nikakve koristi glede UC-a. Mozda je doza tretmana drugacija.
ravendame is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 23:49   #930
@ravendame Koloidno srebro? Ja svašta eksperimentiram, ali to ne bi uzeo nikada! To je nešto kao prirodni antibiotik - dakle nešto što ubija bakretije. Ne znam kako drugi, ali kod mene je sve i počelo nakon antibiotika. Druga stvar je ako imaš ovaj tip gdje ti neka bakretija stvara toksine ... nemam to pa nisam proučavao.

@stupor Pa imao sam dugo dvije stolice, sada sam na nekih blizu 10. Dobio sam bio neku crijevnu virozu i od onda se pogoršalo i ne prolazi. Mada trenutno ide opet na bolje. Mene je strah kortikosteroida najviše zbog očiju. Imao sam par puta izmjeren povišen tlak prije par godina iako mi je doktor rekao da nemam oštečenje živca (kad imaš dioptriju onda povišene vrijednosti ne moraju značiti ništa). Isto tako imam i kratkovidnost... oči su mi uvijek bile problem.
Medrol pad čestim simptomima ima oštečenja vidnog živca - u čak do 10% slučajeva. Tek nakon što sve pokušam ili ako mi se drastično pogorša ću uzeti Medrol. Ako mi se nešto i dogodi nakon Medrola, bar ću biti miran jer sam sve pokušao prije i shvatit ću to kao nešto neizbježno.
A što jedem? Ništa! Rižu, palentu, griz, jaja, ribu, jogurte i znam si napraviti kruh bez kvasca. Pijem specijalne čajeve i dosta kurkume i to je sve. Da i sada si pravim domaći kefir iako mi ovi sa ayuervede kažu da to nikako ne bi smio (ne sa mlijekom, već sa vodom). Ne znam, ali osjećam da će me kefir izliječiti. Kao što rekoh, sve je počelo ubijanjem bakterija u crijevu - sada želim crijeva napuniti tim dobrim bakterijama. Možda to ne ide tako, ali eto nešto mi govori da je to ključ.
abusaef is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 23:57   #931
što kažu ajurveđani zašto se ne smije kefir?
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 12:00   #932
@Abusaef, razumijem te. Ja sam isto pokušavala svašta prije Medrola. Nadam se da će ti djelovati! Molim te, bi li podijelio pokoji savjet s ayurvede u vezi tretiranja kolitisa? Neki receptić? Znam da koriste dosta kurkume i tu moje znanje prestaje
stupor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 16:48   #933
@ Abusaef, ne znam sto bih ti rekla. Meni je Medrol holy grail. On mi je jedini pomagao u zadnje tri godine. Proktolog u Belgiji mi ga je prepisao na 3 mjeseca, ali ja sam ga uzimala po desetak dana kada bi me uhvatila najveca kriza. Ne znam odakle moja bolest dolazi, pojavila se iz vedra neba, dan kada sam se vratila iz puta u US prije tri godine. Bas zato sto je bilo tako iznenadno i tocno se sjecam dana, dugo sam bila uvjerena da sam na tom putovanju zapravo fasovala neku bakteriju. No, doktori kazu da nije tako.

Prvo su u NL insistirali da imam Chronovu, a onda rekli da mozda ipak nije i nakon nekoliko neuspjelih terapija digli ruke sa rijecima (doslovno) "e pa ja ne znam vise sto da ti radim". pa su me poslali kirurgu koji je rekao da je razlog svega toga moj stegnuti sfinkter (iako sam mu fino objasnila da sam do 9 ujutro kad sam njega vidjela vec imala desetak bolnih stolica i da je sfinkter stegnut od boli) i uputio me da mi ubrizgaju botox u isti. (sva sreca da sam to ipak izbjegla)

U zadnjih godinu dana sam bila kod americkog gastroenterologa koji me opet poslao kirurgu na istrazivanje analnog kanala, pa kod njemackog gastroenterologa sa izvjestajem od istrazivanja, a on mi je prepisao 3 mjeseca salofaka 1m i otkazao sve daljnje zakazane preglede sa rijecima da mi nece trebati. a cekala sam mjesec dana na sastanak s njim i uspjela rezrvirati tri termina, misleci da je normalno da se nakon nekog vremena terapije vratis na kontrolu, jel', da se vidi je li uspjela ili ne.

U zadnjih par mjeseci ne pomazu ni salofak ni medrol, pa sam krenula istrazivati po netu i pocela uzimati probiotike i prenatalne vitamine, uglavnom radi folne kiseline ali i drugih vitamina i eto probala koloidno srebro.

Ne znam ni zasto ni kako, ali meni je nakon uzimanja koloidnog srebra nakon samo 2 dana bol znacajno oslabila. ubrizgam si ga kao klizmu, samo 2 ml, to je jako malo, ali bol je 80% slabija. Stolica mi je nakon drugog dana vec bila dosta tvrdja, a nakon treceg sam uzela docuset sodium za omeksivanje stolice. Upala je jos uvijek tu, sluz je prisutna iako mozda malo manje. No, sada idem u wc "samo" desetak puta i sto je najvaznije - skoro pa i ne boli. Toliko mi je lijepo bilo da sam odlucila sinoc ne staviti klizmu nego Salofak da pomogne u rjesavanju upale, no danas su stolice puno bolnije. Veceras cu opet staviti srebro.

Mozda bi bilo bolje da sam ga kombinirala sa Medrolom. Ne znam...probat cu i to u nekom skorijem trenutku.

Nego, htjedoh pitat, znam da je jako inttimno, ali 'bemu, cijela tema je takva: da li je netko od vas dobio tagove na anusu, od ranica, fisura, stogod? Oni se inace pojave kao "zastita" ranice na anusu. No, ranica ode, a oni ostanu. Meni je kirurg pri onom istrazivanju uklonio jedan takav analni tag, ali su izrasla dva nova i veca (valjda da zastite ranu od uklonjenog taga). Jako mi smetaju, a kazu da se mogu ukloniti samo kirurskim putem. Imate li ikakvog iskustva s time? Mislim, koja je poanta da ih skidam ako ce se ce preko te rane pojaviti novi i veci???
ravendame is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2016., 18:26   #934
Moderatorsko upozorenje

Poštovane forumašice i forumaši, upozoravam vas da smjesta prestanete sa svjedočenjima/raspitivanjima o Ayurvedi i koloidnom srebru jer je to u suprotnosti s pravilima pdf-a Zdravlje! Izvadak iz pravila:
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Na pdf-ovima Zdravlje i Dječje zdravlje strogo je zabranjeno izravno i neizravno svjedočiti u pozitivnom svjetlu (podijeliti osobna iskustva, "Pa samo pišem o onome što je meni pomoglo, to ne znači da to namećem i drugima") i/ili tražiti pozitivna iskustva ("Samo se želim raspitati je li to ikad ikom pomoglo") i/ili nametati i/ili pozitivno i afirmativno pisati:

a) o svim oblicima "liječenja" koji ne spadaju u medicinu, a ista ih smatra opasnim po život i zdravlje ljudi (između ostalih, nije dopušteno pisati o MMS-kapima, koloidnom srebru/srebrnoj vodi, "vitaminu B17" i drugim otrovima) neovisno o tome što netko smatra da su mu ti oblici "liječenja" pomogli;

b) o svim oblicima "liječenja" koji ne spadaju u medicinu, izuzevši iz toga samo biljne pripravke, vitamine, minerale i dodatke prehrani (između ostalih, nije dopušteno pisati o homeopatiji, bioenergiji, biorezonanciji i sl.) neovisno o tome što netko smatra da su mu ti oblici "liječenja" pomogli;

c) nije dozvoljeno izravno ili neizravno odgovarati ostale da odustanu od terapije koju prema svim pravilima struke propisuju liječnici.

O biljnim preparatima, vitaminima, mineralima i dodacima prehrani je dozvoljeno raspravljati pod uvjetom da se ne radi o otrovima koji su opasni po život i zdravlje i da se u postovima izravno ili neizravno ne sugerira da se postupi suprotno odredbama liječnika koji je postupio prema pravilima struke.
Od sada pa nadalje svi koji nastave raspravljati o alternativnom liječenju na ovoj temi bit će sankcionirani a postovi obrisani. Za zainteresirane postoji pdf Alternativno liječenje gdje se mogu raspitivati ili svjedočiti o uspješnosti alternative i zgražati nad neuspjesima konvencionalne medicine. Zahvaljujem na razumijevanju!
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2016., 00:55   #935
Quote:
abusaef kaže: Pogledaj post
Nedavno sam čuo da jako velike količine D3 vitamina liječe multiplu - isto autoimunu bolest. Možda bi pomogle i kod naše.
http://www.jutarnji.hr/life/zdravlje...-sami/4444467/

Ne znam ja sam jako uvjeren da bi mi kefir mogao pomoći - domaći od sirovog mlijeka! Ali u velikim dozama - planiram piti litru minumum dnevno. Pa u kefiru ima 30 vrsta probiotskih bakterija - u pilulama najčešće 2 do 10?!?!

Isto tako ajurveda - daju vam neke začine, svakom drugačije ali mislim da svi imaju kurkumu.

Ne mogu prihvatiti kortikosteroide! Pa piše da su šanse 1-10% da se ošteti vidni živac - i tako isti omjeri za još barem 5 opasnih stvari! Pa to je lutrija u kojoj je ulog zdravlje! Radije ću imati bolesna crijeva, ali sve ostalo zdravo. A prije antibiotika medazol - imao sam i crijeva zdrava! Eto što je medicima! A onda kada kortikosteroidi ne djeluju dolazi imuran koji je blokator imuno sustava - a tko ubija kancerogene stanice u organizmu? Imuno sustav! Postavljam pitanje medicini:"Jel vi mene želite izliječiti ili ubiti?"
imam crohnovu bolest 12g.
dvaput sam bila na terapiji kortikosteroidima po 3mj, kad mi je bolest dijagnosticirana, i 2g poslije u prvom i jedinom pravom relapsu zasad.
cijelo vrijeme pijem salofalk/pentasu.
zadnje 4g otkako mi je kolonoskopijom pokazano proširenje bolesti s uzlaznog kolona na gotovo čitavi kolon (markeri upale bili blaže povišeni, nisam imala simptoma) sam na imuranu.
kontrolna kolonoskopija nakon 3g je bila gotovo pa savršena.
nikad nisam imala nuspojavu ni na jedan od navedenih lijekova, osim moon face na steroidima.

vjerujem u modernu medicinu i zahvalna sam što postoji.
na kraju ćeš i ti završiti u njenim rukama, samo nažalost, najvjerojatnije na kirurškom stolu ako nastaviš ovako.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 15:50   #936
Ekipa, koje probiotike koristite/preporučate za ulcerozni kolitis?
stupor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2016., 13:56   #937
Ravendame, imate inbox
Ella777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2016., 14:35   #938
Da se javim nakon par mjeseci - a vidim da moderator ne dozvoljava pisanje o alternativi ovdje. Mi ovdje smo bolesnici od neizlječive bolesti i sada ne bi smjeli pisati o nećumu što nam je pomoglo? No dobro meni nije pomoglo pa neću pisati.

Uglavnom nakon alternative sam jednostavno sve presjekao i uzeo Medrol. Shvatio sam da je puno mogućnosti i da jednostavno nemam vremena sve to isprobavati - imao sam tešku upalu oko 8, 9 mjeseci bez remisije - crijevo će mi propasti! Krenuo sa 36mg Medrola i nakon 9 tjedana terapija je bila gotova. Povečao sam i unos Salofalka na 3x3 (3g ukupno dnevno), doktor je preporučio i Salofalk klizme, ali nisam iz uzimao (samo par na početku). Upala se smirila nakon nekih 10ak dana (kad sam bio na 32mg Medrola). Uz to sam i pio domaći kefir i dosta jeo juhe od pilečih kostiju (obnavlja sluznicu crijeva) + kurkuma. Evo sada sam na nekih mjesec dana nakon završetka terapije. Stolica je bila dobra, kalprotektin 97 (imao sam 1800). Sve izgleda super, no evo ovih dana se ponovno pojavila sluz - proljeva nema još, ali imam i neke bolove u donjem djelu trbuha. Ok nisam još siguran da se bolest vrača iako sam u strahu. Preventivno sam sada počeo uzimati klizme, pojačao kurkumu - ostalo mi i 8 tabletica Medrola od 4 mg (za sada ih još nisam počeo piti). Moguće da imam i neku crijevnu virozu, a i mjehur me smetao - tak da ništa ne znam trenutno. Za tjedan dana ću ponovno napraviti kalprotektin, da vidim jesu li vijednosti porasle.

Ukratko - iz iskustva - sve je individualno, no alternativa ne pomaže! Možda kod nekih i pomogne, ali mislim da se nitko oako neće izliječiti! Ljudi su zapravo strojevi, dogodio se kvar i mi više ne finkcioniramo dobro. Kvar je preozbiljan da bi se riješio protuupalnim supstancama - to je samo gašenje vatre. Svi ti "lijekovi" mogu pomoći ali istovremeno zahvačaju i druge djelove organizma i oštečuju ih. Evo Medrol mi smirio upalu na 3 mjeseca, ali stolica mi je žuta (čak i kada sam prestao uzimati kurkumi na par dana), a to je najvjerojatnije znak problema sa jetrom (možda i nije - nisam imao kontrole). Jednostavno mi smo prisiljeni se krpati i čekati pravi lijek. Ne možeš se izliječiti dok ne znaš zašto je sve krenulo i zašto se ne može zaustaviti trajno - mora se shvatiti bit te bolesti.
abusaef is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2016., 14:53   #939
E da zaboravio pitati od puno pisanja - zna li netko da li postoje studije, istraživanja i sl. gdje se može vidjeti koliko je djelotvorna neka protuupalna suprstanca u odnosu na drugu?
Npr. koliko moram uzeti Mesalazina (Salofalka) a da bude jednako jak kao i 30mg Medrola? Ili recimo kažu da je Kurkumin iz Kurkume jedan od najjačih prirodnih protuupalnih supstanci - koliko je jak u odnosu na umjetni Mesalazin? Dakle ja pijem trenutno 3g Mesalazina, koliko mi treba Kurkumina za isti efekt (ili barem slični, ipak oni djeluju vjerojatno različito).

Shvaćate pitanje? Jer ako je Kurkumin puno slabiji od Mesalazina, a ovaj od Medrola (očito je Medrol puno jači) - onda se gubi svaki smisao Kurkumina i svega ostaloga prirodnoga kod aktivnog ulceroznog kolitisa (za neke prevencije ok ili kao zdrav način života zdravog čovjeka). Jel ja sam dojma da bi trebao pojesti kilu Kurkumina dnevno da bi to djelovalo na kolitis - no ta količina bi me vjerojatno ubila .

Trebam neke brojeve - dosta mi je više pojma jak protuupalni sastojak. Koliko jak u odnosu sa Medrol me zanima!
abusaef is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 13:47   #940
Nije još istraženo. Kurkumin je dobro uzimati uz neku osnovnu terapiju, ali samo njega, ne znam koliko je pametno. Pitaj svog gastroenterologa http://www.cochrane.org/hr/CD008424/...oznog-kolitisa
stupor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:37.