Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2018., 12:29   #1741
Ljudi koristim nikel sebofit protiv seboreje i umiri mi kosu na dva tri dana ali perut je i dalje tu, sta vi koristite za perit da je što prirodniji proizvod?
BlueLabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 22:27   #1742
Quote:
BlueLabel kaže: Pogledaj post
Ljudi koristim nikel sebofit protiv seboreje i umiri mi kosu na dva tri dana ali perut je i dalje tu, sta vi koristite za perit da je što prirodniji proizvod?
moje iskustvo je pokazalo da nista ne moze u potpunosti ukloniti perut. stoga, koristi ono sto ti najbolje pase vlasistu. ja koristim doslovno sve. od "moja marka" razlicitih trgovina (dm, muller, bipa...) pa do syossa i nivee.
probala sam i par tih prirodnih - nikel, alverde i jos neke ali ne pamtim im nazive..
sve mi se svelo na isto - drzi perut pod kontrolom neko vrijeme ali se vrati.
i ne preporucam sampone iz ljekarni (vichy i slicne). skupo a djelotvorno doslovno kao i dm sampon.
no, mozda bi te moglo zanimati sto sam nedavno pisala o samponima sa stranice aromatica.hr (moj post). nisam ih jos probala ali ako trazis nesto prirodno mozda ti se svidi.
sretno!
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 14:16   #1743
Quote:
Glonca kaže: Pogledaj post
mozes li navest sta sve jedes? listu nekakvu kakve da se drzim?
vecinom krumpir, slatki krumpir, povrce, svaki obrok nesto mahunarki, voće (bez citrusa, bez suhog voća), zelenjava, moze jabucni ocat, ne vinski, pomalo razna ulja, sjemenke, orašide jedem minimalno, bademi mi ne rade problem.. Nije prakticno, moram priznati, ali stvarno nez više kako drugacije ovaj moj slučaj drzati pod kontrolom. Žitarice sam smanjio. ostajem bez ideja!

Na kraju moraš vidjeti što tebi funkcionira, ja vec godinama čitam što god nadjem o seboreji ali nigdje nema jednog učinkovitog rješenja. Neki koriste medicinske šampone s ketoconazolom, pa kada jedan prestane djelovati onda se prebace na drugi.

i da, neki spominju b12, cak i to uzimam u spreju, bio mi je nizak.
1obblak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 20:27   #1744
Ekipa, da li vam se seboreja i općenito problemi sa vlasištem pojačavaju u periodima stresa?
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 20:42   #1745
Quote:
bug_lady kaže: Pogledaj post
Ekipa, da li vam se seboreja i općenito problemi sa vlasištem pojačavaju u periodima stresa?
Da. Meni se sa vlasišta na lice i dekolte pojavila nakon sepse. A nemam još snage otići do dermatologa. Zapravo enmam snage uopće do dr.
Miladojkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 00:47   #1746
Imam 57 godina i već više od 30 godina imam seboroični dermatitis na licu.
Probao sam sve i svašta ali se uvijek vraća i trajno ne pomaže ništa.
Nakon toliko godina moj je zaključak da je stres jedini krivac za ovu bolest, barem kod mene. Kada sam pod stresom odmah se pojavi. U periodu kada sam miran seboreje nema.
Probajte to pratiti pa ćete vidjeti da je tako.
brušel is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 21:21   #1747
Quote:
bug_lady kaže: Pogledaj post
Ekipa, da li vam se seboreja i općenito problemi sa vlasištem pojačavaju u periodima stresa?
da

Quote:
Miladojkica kaže: Pogledaj post
Da. Meni se sa vlasišta na lice i dekolte pojavila nakon sepse. A nemam još snage otići do dermatologa. Zapravo enmam snage uopće do dr.
ja imam na prsima. drugacija je nego na vlasistu. jako svrbi i lagano pecka ali se ne peruta..
a sto ce ti dermatolog pomoci? dat ce ti brdo skupih kremica koje ce samo privremeno zalijeciti upaljena podrucja. bolje sama to drzi pod kontrolom.
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 08:59   #1748
Pisao sam prije na drugoj temi o mom koznom problemu a izgleda da je sebor.dermatitis. Na licu crvenilo oko obraza, nosa.. Mene to nista ne svrbi i ne smeta. Ali show pocinje u genitalnoj regiji. Zadnji nalaz na gljivice je pokaza prisutnost melasezzie. Svrbez na testisima, crvenilo, ogromno perutanje, koza mi se stancala i smanjila.. Udeprimiralo me.
Koristio nistatin, sad rojazol.. Nista posebno, to su sve dermat.lijekovi.

Ono sta mi je strasno pomoglo je more. Cilo lito sam se kupa i to je bilo super, ni traga peruti ni icemu.
Sad razmisljam radit kupke od mora, blizu mora zivim.
Ako ima ko kakav savjet.. Jel ok npr jabucni ocat stavljat po genitalnoj regiji?
__________________
My mama told me not to fool with oleander.
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 20:32   #1749
Ja ocat stavljam na tjeme, prsa i lice...očistio je sve bez ikakvih neželjenih nuspojava. To je stari i prirodni lijek..slobodno stavi na koju minutu kod tuširanja, isperi i to je to. Nakon par ponavljanja sve će ti nestati. Onda nakon toga samo preventivno koristiš i to je najbolje što se može napraviti. Slažem se sa komentarom da je to problem na psihičkoj bazi. Meni je isključivi okidač za seboreju bio stres i kad ga nema sve je puno bolje. A da li je moguće dovesti se u takvo stanje duha gdje se potpuno kontroliraju emocije i ne dopuštaju vanjski negativni utjecaji?? Tko uspije neka javi da li je i pobijedio tu dosadnu bolest 😀😀
AsGoodAsItGets is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 12:09   #1750
Pola vlasišta i iza uha mi je zahvaćeno seborejom.
Nedavno sam dva tjedna probao mazati jabučnim octom, dva puta dnevno i nisam ispirao. Nije pomoglo niti malo.

Također, zadnjih mjesec dana iz prehrane sam izbacio slatko, pšenične proizvode, mliječne proizvode (sve osim sira u manjim kolilinama) i alkohol te se trudim jesti kuhano. Za sada ne vidim pomaka.
Gin Tonic is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 16:05   #1751
Kod tebe onda nije prisutna malassezia furfur, jer ocat tu gljivu ubija 100%. Eto, procesom eliminacije si napravio korak bliže izliječenju. Svakako posjeti dermatologa, mozda se i ne radi o seboreji.
AsGoodAsItGets is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 12:30   #1752
Quote:
AsGoodAsItGets kaže: Pogledaj post
Kod tebe onda nije prisutna malassezia furfur, jer ocat tu gljivu ubija 100%. Eto, procesom eliminacije si napravio korak bliže izliječenju. Svakako posjeti dermatologa, mozda se i ne radi o seboreji.
Dermatolog mi je dijagnosticirao da se radi o seboreji.
Vjerujem da je kod mene problem u stresu, a taj je uzrok najteže otkloniti.
Gin Tonic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 18:02   #1753
Pozz svima. Pratim vam neko vrijeme pa odlucila i ja napisati svoje stanje. Dermatologica mi je prije pola godine dijagnosticirala seboreicni dermatitis i dala mi losion alpricot tak nekak se zove. Onda je stanje bilo ok tu i tam koja ljuska svrbez i crvenilo al nist strasnog. Taj losion sam koristila na 2 maha..znaci potrosila 2 bocice.. 0 bodova. Pomogao malo u svrbezu ali nista drugo,a vlasiste sve gore. Uz to jos sam dobilo iza uha, prepone oko prsnog kosa i tu i tam na ledima. Za po tijelu sam dobila elocom krrmu koja je kortikosteroid pa ako imate neku drugu za preporuciit bila bi zahvalna. Krema mi pomogne al ne zelim koristiti kortikosteroide.
Kaj se tice vlasista. Uff probala oronazol,h&s, garnier fructies za prhut, obicne sampone..nista od tog ne pomaze meni. Ga ljuske mi super kokosovo ulje, a crvenilo mi se sad povuklo pomocu baby sampon i to bubchen koji nema slc u sebi il tak nekak
Ascendia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 09:58   #1754
Quote:
AsGoodAsItGets kaže: Pogledaj post
Kod tebe onda nije prisutna malassezia furfur, jer ocat tu gljivu ubija 100%. Eto, procesom eliminacije si napravio korak bliže izliječenju. Svakako posjeti dermatologa, mozda se i ne radi o seboreji.
Moze li se ocat stavljat na genitalnu regiju? Mozda glupo pitanje, ali da ne bi bilo preagresivno. Kazes, sto posto ubija?

Evo ja nedavno opet od dermatologa, melassezia je tu za koju stalno kremice pripisuju al nema pomaka.. Perutaju mi se testisi strasno.
__________________
My mama told me not to fool with oleander.
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 16:37   #1755
http://atma.hr/jesti-li-znali-sto-sv...abucnim-octom/ Evo link pa malo procitajte svi. Meni djeluje u potpunosti. Riješio me muke sa vlasištem i peruti i svog crvenila bilo gdje po tijelu. A najgore mi je bilo lice, oko nosa i čelo je bilo užasno, tako da je moja sreća neopisiva. Preventivno ga svaka 3 dana koristim i sve mi je čisto, neprekidno, već pola godine negdje. Nema razloga da i tebi ne pomogne.... samo naprijed, malo će zapeći i to je to, pusti koju minutu pa isperi. Inače ženama se preporučuju kupke sa octom kada imaju gljivičnih problema dolje....tako da..
AsGoodAsItGets is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 23:47   #1756
Quote:
mentalny kaže: Pogledaj post
Moze li se ocat stavljat na genitalnu regiju? Mozda glupo pitanje, ali da ne bi bilo preagresivno. Kazes, sto posto ubija?

Evo ja nedavno opet od dermatologa, melassezia je tu za koju stalno kremice pripisuju al nema pomaka.. Perutaju mi se testisi strasno.
Probaj obrijat najbolje
Ascendia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 19:33   #1757
Quote:
mentalny kaže: Pogledaj post
Moze li se ocat stavljat na genitalnu regiju? Mozda glupo pitanje, ali da ne bi bilo preagresivno. Kazes, sto posto ubija?

Evo ja nedavno opet od dermatologa, melassezia je tu za koju stalno kremice pripisuju al nema pomaka.. Perutaju mi se testisi strasno.
Probaj malo vegansku prehranu. Par tjedana. Meni su i neke namirnice problem. Trenutno koristim Terzolin šampon (nešto kao Oronazol) i ok je, ali svejedno kad sam nedavno pojeo grejp odmah pocela reakcija. Meni je znalo krenut od glave po prsima sa namjerom prema dolje, ali kada sam vidio da na prsima ne prolazi, a i samponi ne djeluju, onda sam neke eliminacije u hrani radio.
1obblak is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 19:52   #1758
Perutanje mi se javlja tokom svake mjesecnice( ocito je to stres za moj organizam) i tokom stresnog razdoblja. Necu vam pisati sto sam sve probala od prirodnog do kupovnog,nego samo sto mi donekle pomaze. Bila sam kod 3 razlicita dermatologa, najcesce se sve svodi na to da smanjim stres i da lijeka nema


Pomaze mi ducray kelulal ds krema da mi prode svrbez,crvenilo i perutanje na licu,treba nekih 5 dana da mi se regenerira koza,ali nema niceg sto mi moze pomoci da se ne pojavi,iako znam kad ju ocekivati pa krenem mazati i ranije lice.
Bilo je perioda kad sam kremu koristila stalno i ujutro i navecer,ali nije bilo ucinka, seborea bi se svejedno pojavila, pa sam odustala i sad krenem sa mazanjem tocno kad se pojavi i mazem nekih 5 dana dok ne prode.Napada usi,obrve,celo,vlasiste,oko nosa. Najgore bude vlasiste i celo.

Za kosu kad je napad jak i cijelo tijeme se zakrastavi uzmem oronazol ili neki sampon slicnog sastava u apoteci, inace mi je dobar sampon sebofit od nikel-a, on je prirodan pa nije toliko invazivan kao oronazol. Znam kapnuti par kapi ulja cajevca u obicne samoine i balzame pa njima isto oprati kosu. Imam dugu kosu koju samponiram 2x pa prvo najcesce perem samponom od koprive u koji stavim cajevac, a onda drugo pranje sa sebofitom ili oronazolom.


Naravno svi smo razliciti i ono sto je meni dobro,ne mora biti i vama.

http://www.nikel.com.hr/sebofit-p52
http://eljekarna24.hr/proizvodi/zdra...ema-40ml-3269/
https://www.krenizdravo.rtl.hr/koris...-ketoconazolum
__________________
Sve sto pisem krece sa Navodno....
Zrikavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 16:30   #1759
jeli neko koristio oronazol i jeli pomoglo?
__________________
My mama told me not to fool with oleander.
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2018., 00:42   #1760
Quote:
mentalny kaže: Pogledaj post
jeli neko koristio oronazol i jeli pomoglo?
Koristila sam ga za perut,svrbež,pretjerano ispadanje i bol u vlasištu(dermatologica mi ga je propisala). Osobno mi niš nije pomogao,samo je uklonio svrbež i malo je manje kosa otpada,što mi je isto napravio i alpecin c1 koji košta barem duplo manje... Po mojem mišljenju se ne isplati. Puno para-malo muzike.
metalka64 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:45.