Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2007., 13:20   #81
Quote:
AxMi-24 kaže: Pogledaj post
Zakači isto i budi sretan da te admin nije došao tuć toljagom
ma ok, priča je jako dobra i sve, ali ne znam čemu tolika strka oko nje.
idem zakačiti
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 10:01   #82
zato što ako se pažljivo čita onda se vidi jedna jako fina ideja za "religiju" i smisao postojanja ljudi. Puno pozitivnije nego tradicionalne "zakolji sve druge" religije
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 10:20   #83
Pitam se kako bi na Religiji reagirali.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 13:14   #84
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Pitam se kako bi na Religiji reagirali.
Ako se sjetiš da je tamo moto "jebeš religiju ako nema klanja i boga koji ti oprosti sve šta napraviš ako samo kokaš malo" onda bi se dalo zaključit da bi loše reagirali
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 13:26   #85
Misliš da bi stvarno tako loše reagirali?


A da odem otvoriti?

___________________________________
Molim sve forumaše da se izjasne oko naziva chat threada na Chat Laboratoryju. Hvala.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 13:30   #86
ako nebi ba priču onda bi na moj komentar o njima sigurno
Otvaraj ako ti se da. Samo neznamo kako imaš snage ratovat po svuda (iako vidim da te nema na teensima više )
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 13:31   #87
Taman sam se sjetio. Šta mislite je li bi bilo interesa za neki IRC canal za PZ (ili forum općenito)? Da baš nespamamo ovdje svaki chat Mislio sam dalnet pošto oni dopuštaju registriranje kanala pa se ne mora biti online 24/7 da bi ga se zadržalo (moderator ovdje == op tamo da nebi bilo zabune )
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 13:51   #88
Ne ratujem više. Sad je to samo tu i tamo po koje koplje. Sad će opet početi antinuklearci, samo čekaj. Jučer je bio potres u Japanu. Pripremi koplja.
Na Religiju možda odnesem samo link.
A chat, meni je čisto svejedno. Sigurno nisam protiv.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 13:53   #89
Pa pitanje je da li bi ljudi to koristili ili ne. Nema smisla ako niko nebi koristio

A za anti nuklearce sam spreman. Ima da stradaju u tisućama
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 12:27   #90
@Endi gdje je chat tema? koje je ime izabrano za nju? nitko ništa ne spominje...
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 14:16   #91
a vidiš da se nikome ne da
lijenčine. mogli su bar glasati za ime, ili predložiti. ali neeee
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 15:10   #92
pa šta jednostavno sam to ne rješiš. pa to je najmanji problem ili nek El Tomo to napravi... (brigo moja prijeđi na drugoga)
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 15:44   #93
idemo demokratski. :brkatizubo:
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 16:10   #94
ma kako demokratski? pa nije neki problem
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 16:17   #95
Jos uvijek ne kuzim sto se to treba napraviti? Postaviti anketu? Ili promijeniti ime podforumu?
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 16:20   #96
promjeniti ime, a za anketu ne znam. to pitaj Endija. ljudi su lijeni i ne žele se izjasniti oko imena.
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 16:24   #97
Endi, ajde postavi anketu. Tko se izjasnio - izjasnio se. Imas imena kandidata, i to je to. Ja iskreno pojma nemam kako se postavlja anketa.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 19:00   #98
aj ok, navečer ću. sad mi se ne da.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 14:28   #99
Ekipa, uređujemo podforum Upomoć, spašavajte.
Ovo obvezno pročitajte.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2007., 16:29   #100
b0xx mi je poslao dobar PM:
Quote:
b0xx kaže:
Ova nova organizacija podforuma je potpuno pogresna po mojem misljenju. Daleko je nepreglednije nego sto je dosada bilo. Zar nije jednostavnije da se uvede obavezno tagovanje (stavljanje oznaka/tagova) u ime teme, a da kriterij taga bude ono podrucje znanosti na koju se tema odnosi (npr., [mat<ematika>]ime_teme, [kem<ija>]ime_teme...)?
Znaš da mi je i to palo na pamet, ali sam zaključio da je rješenje prema kojem idemo upravo redukcija volumena. Podforum postoji vrlo kratko vrijeme i već je počeo puniti četvrtu stranicu, a teme su redovno bile "pomozite mi". Tražilica je postajala bespomoćna.

Od nove se organizacije traži da se u naslovu threada koji je zakačen na vrh obvezno napiše o čemu se radi, tako da, kad netko stisne reply s ciljem pomaganja, sustav automatski napiše naslov "Re: ______", što tražilica prepoznaje i izlista.

Činjenica je da će se ti sticky threadovi (top-teme) napuhati, ali ako svi budu slijedili pravila, koja su stvarno lako dostupna i vidljiva, problema ne bi trebalo biti. U zadnje sam vrijeme aktivniji što se tiče kartoniranja (makar mi nije drago to činiti) i ljudi su stvarno pravila počeli poštivati.


Ipak, dao si mi misliti. Rješavanje zadataka je nešto što se pita, riješi i zahvali i - adio mare!
Koga više briga za zadatak? Uistinu postaje nepotreban. I sad sam neodlučan, tako da, tražim pomoć u vezi dvije opcije:

1) ukidanje glavnih sticky threadova.
zadaci se pitaju u posebnim threadovima koji u naslovu moraju sadržavati tag tako da ovako poopćeno izgledaju:
Quote:
PRIRODNA ZNANOST - blablablabla
Zadaci se recimo 15 dana nakon isteka zadnje aktivnosti - brišu, jer su očito nepotrebni (oko roka brisanja se još možemo dogovoriti).

__________________________________________________ __

2) ostavljanje glavnih sticky threadova.
zadaci se pitaju u posebnim postovima koji u naslovu moraju sadržavati tag tako da ovako poopćeno izgledaju:
Quote:
PRIRODNA ZNANOST - blablablabla
Zadaci se recimo 15 dana nakon isteka zadnje aktivnosti - brišu, jer su očito nepotrebni (oko roka brisanja se još možemo dogovoriti).
__________________________________________________ __

Poanta je u tome da bi se stari, rješeni zadaci brisali. Uistinu su nepotrebni, napuhuju i podforum i thread (u kojem god slučaju), a šansa da netko dođe s istim zadatkom je minimalna.


Molim vas da se izjasnite, jer je ovo goruće pitanje. Hvala.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:48.