Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2007., 21:17   #121
Draga i ja sam bila uska i mala, na mojih 150 cm (dobila 10 kg u trudnoći a počela trudnoću s nekih 10 više) je moj L bio po njihovoj procjeni 4200 ali ipak je izašao sa 3700.Nije bilo zabrinjavajuča ta težina koliko je glavica bila šira od porođajnog kanala (kosti zdjelice). I dobro išla na elektivni carski rez nakon 2 dana i sve 5. L nije bio iztraumatiziran, ja pitala spinalni blok i gledala cijelu sekciju u lampu Ništa strašno, ako ne ide odozdola ići će odozgora Kako je ušlo tako će i izaći. Sva sreća pa ne živimo u 18. stoljeću jer bi umrli oboje na porodu. Eto ne sekiraj se, izaći će...
Tonk@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 21:25   #122
Quote:
Tonk@ kaže: Pogledaj post
Draga i ja sam bila uska i mala, na mojih 150 cm (dobila 10 kg u trudnoći a počela trudnoću s nekih 10 više) je moj L bio po njihovoj procjeni 4200 ali ipak je izašao sa 3700.Nije bilo zabrinjavajuča ta težina koliko je glavica bila šira od porođajnog kanala (kosti zdjelice). I dobro išla na elektivni carski rez nakon 2 dana i sve 5. L nije bio iztraumatiziran, ja pitala spinalni blok i gledala cijelu sekciju u lampu Ništa strašno, ako ne ide odozdola ići će odozgora Kako je ušlo tako će i izaći. Sva sreća pa ne živimo u 18. stoljeću jer bi umrli oboje na porodu. Eto ne sekiraj se, izaći će...
Hvala ti... ovo mi je sad malo olakšalo... ali nisam sigurna da bi ja baš htjela spinalni i gledati sve... meni je već muka koliko će mi puta krv vadit za OGTT... al sam čitala da kod spinalnog nisi toliko omamljen kasnije...
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 21:42   #123
Quote:
Čokolada07 kaže: Pogledaj post
Meni doktorica dala uputnicu za OGTT i nek nazovem da se naručim... i kad sam zvala žena mi rekla da prvo moram doći izvaditi krv i tek drugi dan doći na OGTT... pa me zanima zašto moram vaditi krv dan prije... to mi doktorica nije spominjala a ionako će mi vaditi krv par puta taj dan kad dođem na OGTT... Jel zna netko...
Bila sam ja na OGTT-u prošli pon. Ali tjedan prije toga sam vadila krv natašte i dala urin - kao šta obično vadiš u laboratoriju. Najaviš se na Zavod za javno zdravstvo - broj ti je 666-031, naruče te u 7 ujutro (jer laboratorij radi od 7 do 9), šalter br.1, i imaš prednost jer te odmah prozovu. Dolaziš natašte jer ti vade 4 puta krv. Uđeš unutra, vade ti prvo krv, pa ti tek onda daju slatku vodicu za popit. I onda ulaziš unutra vadit krv za pol sata, pa opet za pol sata, pa zadnji put nakon sat vremena, dakle u 9. Uzmi si limun za nakapat unutra ako nisi ljubitelj preslatke vode sa šećerom (meni nije bilo prestrašno) i uzmi si za čitat nešto jer je meni bilo užasno dosadno. I nakraju kad završiš, imaj sa sobom nešto za pojest da ti ne bi slučajno bilo slabo. Ja sam ti poslje toga došla doma i zaspala kao klada, imala sam feeling da su me napali vampiri. Neke frendice su mi rekle da su davale i urin 4 puta, ali sam ja zaključila da meni nisu uzeli urin jer ja nisam imala glukoze u urinu kod onih prvih nalaza. Inače, laborantica koja me je primila mi je komentirala da doktori šalju trudnice u 35.tjednu trudnoće i da je to čisto mučenje u tako visokoj trudnoći. Nemoj se niš brinut.
madcox is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 21:51   #124
Quote:
madcox kaže: Pogledaj post
Bila sam ja na OGTT-u prošli pon. Ali tjedan prije toga sam vadila krv natašte i dala urin - kao šta obično vadiš u laboratoriju. Najaviš se na Zavod za javno zdravstvo - broj ti je 666-031, naruče te u 7 ujutro (jer laboratorij radi od 7 do 9), šalter br.1, i imaš prednost jer te odmah prozovu. Dolaziš natašte jer ti vade 4 puta krv. Uđeš unutra, vade ti prvo krv, pa ti tek onda daju slatku vodicu za popit. I onda ulaziš unutra vadit krv za pol sata, pa opet za pol sata, pa zadnji put nakon sat vremena, dakle u 9. Uzmi si limun za nakapat unutra ako nisi ljubitelj preslatke vode sa šećerom (meni nije bilo prestrašno) i uzmi si za čitat nešto jer je meni bilo užasno dosadno. I nakraju kad završiš, imaj sa sobom nešto za pojest da ti ne bi slučajno bilo slabo. Ja sam ti poslje toga došla doma i zaspala kao klada, imala sam feeling da su me napali vampiri. Neke frendice su mi rekle da su davale i urin 4 puta, ali sam ja zaključila da meni nisu uzeli urin jer ja nisam imala glukoze u urinu kod onih prvih nalaza. Inače, laborantica koja me je primila mi je komentirala da doktori šalju trudnice u 35.tjednu trudnoće i da je to čisto mučenje u tako visokoj trudnoći. Nemoj se niš brinut.
Zvala sam i rekla mi ženska da prvo moram obično izvadit krv i tek onda (drugi dan valjda) OGTT i da mogu krv izvadit i kod njih...
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 21:58   #125
Quote:
Čokolada07 kaže: Pogledaj post
Zvala sam i rekla mi ženska da prvo moram obično izvadit krv i tek onda (drugi dan valjda) OGTT i da mogu krv izvadit i kod njih...
Ma da, tako je jer kad te naručuju za OGTT te pitaju kolika ti je bila glukoza natašte. Mene je ginica poslala na to prvo vađenje krvi u njen laboratorij, ali možeš ići i kod svoje klasične doktorice ili na ZZJZ. Ne naruče te odmah za OGTT, mene su naručili za cca 7 dana.
madcox is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 22:02   #126
Quote:
madcox kaže: Pogledaj post
Ma da, tako je jer kad te naručuju za OGTT te pitaju kolika ti je bila glukoza natašte. Mene je ginica poslala na to prvo vađenje krvi u njen laboratorij, ali možeš ići i kod svoje klasične doktorice ili na ZZJZ. Ne naruče te odmah za OGTT, mene su naručili za cca 7 dana.
Pa ja onda mogu rodit dok oni naprave taj OGTT... E al ja imam samo jednu uputnicu za OGTT... znači moram tražit još jednu za normalno vađenje krvi...
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 22:10   #127
Quote:
Čokolada07 kaže: Pogledaj post
Pa ja onda mogu rodit dok oni naprave taj OGTT... E al ja imam samo jednu uputnicu za OGTT... znači moram tražit još jednu za normalno vađenje krvi...
Tako je, ja sam imala dve, jednu za laboratorij, jednu za ZZJZ. Ako ne možeš do ginićke, odi sutra svojoj doktorici po uputnicu za lab.,a ako ti radi ujutro, odi natašte, pa možda odmah središ vađenje krvi.
madcox is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 22:14   #128
Quote:
madcox kaže: Pogledaj post
Tako je, ja sam imala dve, jednu za laboratorij, jednu za ZZJZ. Ako ne možeš do ginićke, odi sutra svojoj doktorici po uputnicu za lab.,a ako ti radi ujutro, odi natašte, pa možda odmah središ vađenje krvi.
E pa ići ću kod svoje... puno mi je bliže od gin a i radi ujutro... Tako da sam kod nje po uputnicu i odmah kat iznad na vađenju krvi... Vidiš ti onda me gin zaje... kad mi nije još jednu uputnicu dala...
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 22:17   #129
Quote:
Čokolada07 kaže: Pogledaj post
E pa ići ću kod svoje... puno mi je bliže od gin a i radi ujutro... Tako da sam kod nje po uputnicu i odmah kat iznad na vađenju krvi... Vidiš ti onda me gin zaje... kad mi nije još jednu uputnicu dala...
Dobro si rekla prije da imaš feeling da te svi zaje.......... Ajde, sve ćeš ti to sredit, tako da se odmah sutra naruči na OGTT, i reci im da si za rodit, pa te možda prime i preksutra. Sretno!!!!
madcox is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 23:04   #130
Quote:
Čokolada07 kaže: Pogledaj post
Hvala ti... ovo mi je sad malo olakšalo... ali nisam sigurna da bi ja baš htjela spinalni i gledati sve... meni je već muka koliko će mi puta krv vadit za OGTT... al sam čitala da kod spinalnog nisi toliko omamljen kasnije...
Sada malo offtopic ali kad si već spomenula, kaj se spinalne tiče nisi uopče omamljen jer ti nesmiju dati ništa zbog bebaća tako da si potpuno lucidna do trenutka kad bebu izvade i presjeću pupkovinu. I šta se Ri tiče anesteziolozi su ok i možeš pitati bez problema sve o anestezijii izabrati vrstu anestezije.Osobno nikad ne bi na sekciju u općoj anesteziji jer te drže lagano sediranu do trenutka vađenja bebe pa ti takofino sve osjetiš,dođe ti da vrištiš od muke a nemožeš... strašno nešto i da naravno nećeš gledati sve jer ti navuku plahtu iznad vidokruga ali pošto je to inače moje polje životnog djelovanja snašla sam se kako vidit sve
Tonk@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 23:08   #131
Super mi je što nisi omamljen al mi frka je biti svjestan svega dok te režu i sve...
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 23:14   #132
Ma daj molim te pa ništa ne osjetiš. Osjetiš da dirajupo tebi ali ne osjetiš nikakvu bol, apsolutno ništa. To ti je ko kod paraplegije,ništa osjeta boli.I meni je čak bilo malo smješno. Ali zato čuješ bebin prvi plač,pa ti ga donesu pokazat kad ga srede pa sve super. Ah da mi je još jednom...
Tonk@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 23:17   #133
Quote:
Tonk@ kaže: Pogledaj post
Ma daj molim te pa ništa ne osjetiš. Osjetiš da dirajupo tebi ali ne osjetiš nikakvu bol, apsolutno ništa. To ti je ko kod paraplegije,ništa osjeta boli.I meni je čak bilo malo smješno. Ali zato čuješ bebin prvi plač,pa ti ga donesu pokazat kad ga srede pa sve super. Ah da mi je još jednom...
Lako je tebi pričat kad si to već doživjela... mene predkraj strah svega... al skrećemo s teme da nas ne bi putnica...
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 23:23   #134
Ja se nikog ne bojim, ja se nikog ne bojim...
...svi su prošli to pa češ i ti
Nego znam da je offtopic ali ne smatram se trudnicom pa mi je tamo bedasto pisati a volim pomoći ljudima ako je ikako moguće (to mi je u matrici) pa makar i savjetom.
Sorry Putnica...
Tonk@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2007., 01:22   #135
Hvala Tonk@ na svim ovim informacijama
Ja vam se nisam ništa naručivala, samo došla u 7.00 u ZZJZ, obavila piš-piš, odmah mi izvadili krv, popila onu slatku vodu i skitala po gradu slijedećih 2 sata, a onda se vratila opet dat urin i izmjerit GUK120'. Sve to s 1 uputnicom!
m@l@ pl@v@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2007., 10:51   #136
Quote:
m@l@ pl@v@ kaže: Pogledaj post
Hvala Tonk@ na svim ovim informacijama
Ja vam se nisam ništa naručivala, samo došla u 7.00 u ZZJZ, obavila piš-piš, odmah mi izvadili krv, popila onu slatku vodu i skitala po gradu slijedećih 2 sata, a onda se vratila opet dat urin i izmjerit GUK120'. Sve to s 1 uputnicom!
Ja sam morala za to vrijeme cekanja biti kod doca u cekaoni jer navodno kretanje moze izmjeniti vrijednosti secera pa su rezultati onda upitni i lako moguce netocni! Ovo pisem sto je doc. rekao,sama nemam pojma!
didi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2007., 11:04   #137
Quote:
didi1 kaže: Pogledaj post
Ja sam morala za to vrijeme cekanja biti kod doca u cekaoni jer navodno kretanje moze izmjeniti vrijednosti secera pa su rezultati onda upitni i lako moguce netocni! Ovo pisem sto je doc. rekao,sama nemam pojma!
i meni su rekli da moram strogo mirovat u čekaoni 2 sata
__________________
Gospodin mi je svjetlost i spasenje...koga da se bojim.
machkala is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2007., 19:00   #138
Quote:
m@l@ pl@v@ kaže: Pogledaj post
Hvala Tonk@ na svim ovim informacijama
Nema beda,samo pitajte,inače sam po defaultu zdravstvenjak
Tonk@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 10:31   #139
Evo komadi da se javim s novostima koje sam vec napisala na trudnice zbor!
Kao sto vam je poznato ja isto muku mucim sa secerom.Mjerim si secer u krvi tri puta dnevno s onim malim aparaticem i na prilicno strogoj sam dijeti.Jednom sedmicno odlazim na kontrole i tada nekako racunaju te dnevne vrijednosti i djele s necim i uglavnom mi je ukupna vrijednost za sedmicu do sada bila 5,2 i to je bilo super! Danas sam opet bila u internoj ambulanti na tom mjerenju odnosno citanju vrijednosti zadnje sedmice i povisio se na 5,7 i sada si jos uz tri puta dnevno vadjenje krvi iz prsta i dijetu naravno moram sama svako jutro prije dorucka spricati inekcijom 4jedinice inzulina u bedra!
didi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 19:02   #140
didi Baš bad! Ali ako netko može izići s tim na kraj, onda si to ti.
Ja sam danas išla na pregled pa me je gin uputio da obavezno napravim GUK profil (u bolnici).
Bit će sve OK!
m@l@ pl@v@ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:01.