Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2008., 08:05   #21
ma mog dalmoša podrijeklom ..jebe sin PEDER. Ne shvaćaš ti taj kamenjarski software.

Bolesti (misliš AIDS) opet je povezano (ne nužno samo) sa pederlukom. Još jedan udarac za dalmatinski ego sina prvorođensca (aha.. vidiš koje se opasnosti sve kriju za mušku djecu)

Ali rekao je on.. odmah na nogomet, kupit će mu odmah pištolj (igračku) pa neka bude pravo muško.

nemam riječi za te očeve i sinove
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 09:14   #22
Auuuu....al neka...njima je bitno nek je muško,je'l da?
corrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 09:22   #23
Quote:
corrina kaže: Pogledaj post
Auuuu....al neka...njima je bitno nek je muško,je'l da?
ah.... tako nekako. barem ovi 'gena kamenih'
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 09:30   #24
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 09:34   #25
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post

nemam riječi za te očeve i sinove
zasto sinove? ili mislis da su ocevi ujedno i necji sinovi, pa zato i sinovi?
nemaju sinovi nista sa tim sto su im ocevi takvi, da ne kazem kakvi.
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 09:35   #26
Ja ne bih iz prve ruke znala kako je imati curicu. Kod mene su dva muska.

Ali jednu stvar sam primjetila, zene koje imaju curicu, pa decka se jako iscudjavaju svojim sinovima. Ne kazem da nema zivih curica, ali u globalu su muski ipak malo zivlji, igra je za nijansu grublja, koncentracija je malkice kraca nego kod curica. Ima takvih more primjera. Moj stariji sin je bas onako pravi deckic....zaigran, pomalo grub u igri, poslusa tek kad nakon sto povisim glas...i vidim da su uglavnom takvi i njegovi prijatelji iz vrtica.

S druge strane curice u toj dobi (4,5god) se malo mirnije igraju, poslusnije su...

Puno toga je stvar odgoja, ali ipak mislim da veliku ulogu ima spol i sam karakter djeteta..
Moram li napominjat da sam htjela curicu.....i sad imam dvi momcine.
 
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 10:55   #27
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
.........
Znači:

1. da li je istina da je dečke teže odgajati nego curice?
2. da li su svojeglaviji, tvrdoglaviji od curica?
3. da li u tom nekom ranom odgoju bolje da autoritet odgoja ide od oca ili obostrano?

1. ne
2. ha,ha upoznaj moju mlađu, pa da vidiš tvrdoglavost
3. mislim da je potpuno svejedno
Rosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 11:08   #28
ma sve gledam i nemrem vjerovat da vi stvarno raspravljate o tomeje li lakše odgajati mušku ili žensku djecu!
pa, pobogu!
svako dijete je priča za sebe i njegov karakter, osobine, način života i odgoj nemaju veze s tim je li muško ili žensko!

nego, kad smo već na ovoj temi - koliko rodno stereotipno odgajate svoju djecu? i preslikava li to vaše stavove/odnos prema muško-ženskim društvenim postavkama?

govorite li sinu da se ne igra lutkama jer je 'to za curice' ili kćeri da se ne igra utićima jer je 'to za dečke'? govorite li curicama nek ne igraju nogomet jer je to za njih neprimjereno? ili da ne smiju vikati jer curice to ne rade? dečkima da ne smiju plakati kad se udare jer to nije za dečke? i slično...
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 11:15   #29
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ma sve gledam i nemrem vjerovat da vi stvarno raspravljate o tomeje li lakše odgajati mušku ili žensku djecu!
pa, pobogu!
svako dijete je priča za sebe i njegov karakter, osobine, način života i odgoj nemaju veze s tim je li muško ili žensko!

nego, kad smo već na ovoj temi - koliko rodno stereotipno odgajate svoju djecu? i preslikava li to vaše stavove/odnos prema muško-ženskim društvenim postavkama?

govorite li sinu da se ne igra lutkama jer je 'to za curice' ili kćeri da se ne igra utićima jer je 'to za dečke'? govorite li curicama nek ne igraju nogomet jer je to za njih neprimjereno? ili da ne smiju vikati jer curice to ne rade? dečkima da ne smiju plakati kad se udare jer to nije za dečke? i slično...

pa ako psiholozi o tome pišu znanstvene radove, doktorate, hrpe i hrpe litarature o tome izlazi.. ja fakat ne kužim zakaj se ti čudiš kak pura dreku običnoj topic temi?!

a za drugi dio posta - nema pojma kaj ću mu dati/kupiti da se igra odnosno kaj će tražiti... a niti mu nametati.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 12:02   #30
ne znam kojeg je ovo dijete spola ali mali/la je gutač pozornosti...
http://dnevnik.hr/scena/zanimljivost...lja-u-red.html
__________________
Life is about things eating other things - Hal
iharhajster is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 12:41   #31
ne znam dali je lakše muškom ili ženskom djecom...ima djevojčicu i prava je dobrica, nemam nikakvih problema i mogu svakom samo poželjeti takvo dijete, još je mala (5 mjeseci) pa ne znam kakva će biti poslje...nego što sam ja vidjela kod veće djeće da su djeca većinom preslika svojih roditelja, da veliki utjecaj ima odgoj na djecu ali ne samo odgoj nego karatker roditelja..vidjela sam da djeca od roditelja koji su grubi, ne odgovorni, materijalisti ili neke druge osobine to indirektno usađuju djeci jer djeca slijede primjere roditelja...vidjela sam npr. kod rodica koja je veliki materijalista, voli ogovarati i dosta je gruba prema djeci da joj sin od 3,5 god. izpituje kad dođe koje auto se ima, da oni imaju bolji auto, grub je prema drugoj djeci, ide mami i kaže kako su cipele ruže od drugog dečka ...sva djeca su nevina i divna stvorena ali neki roditelji nesvjesno svojoj djeci prave nepravdu s tim da se ponašaju kad imaju djecu isto onako kako su se ponašali kad nisu imali djecu, ipak imamo veliku odgovornost za svoju djecu jer kasno je se pitati kad odrastu šta smo pogrešno napravili....
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 13:11   #32
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
govorite li sinu da se ne igra lutkama jer je 'to za curice' ili kćeri da se ne igra utićima jer je 'to za dečke'? govorite li curicama nek ne igraju nogomet jer je to za njih neprimjereno? ili da ne smiju vikati jer curice to ne rade? dečkima da ne smiju plakati kad se udare jer to nije za dečke? i slično...
Neki dan šetamo moj sinak i ja i sretnemo frenda sa svojim sinom (vršnjaci - godinu i 5 mjeseci), i ja velim, "moramo na trafiku kupiti DVD Fifi i cvijetno društvo". Na to će on meni "to moj sin neće gledati, ja sam ženi zabranio bilo kakve Jagodice bobice, Fifi i slične", ja ostala

Moj klinac trči za mnom kad usisavam, čak sam se razmišljala da mu kupim kakav dječji usisivač, Fifi obožava, voli plesati...meni je totalno čudno da netko ne pušta dijete da bude dijete, već mu u startu određuju kalupe i stereotipe po kojima bi se "moralo ponašat".
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 13:20   #33
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ma sve gledam i nemrem vjerovat da vi stvarno raspravljate o tomeje li lakše odgajati mušku ili žensku djecu!
pa, pobogu!
svako dijete je priča za sebe i njegov karakter, osobine, način života i odgoj nemaju veze s tim je li muško ili žensko!

nego, kad smo već na ovoj temi - koliko rodno stereotipno odgajate svoju djecu? i preslikava li to vaše stavove/odnos prema muško-ženskim društvenim postavkama?

govorite li sinu da se ne igra lutkama jer je 'to za curice' ili kćeri da se ne igra utićima jer je 'to za dečke'? govorite li curicama nek ne igraju nogomet jer je to za njih neprimjereno? ili da ne smiju vikati jer curice to ne rade? dečkima da ne smiju plakati kad se udare jer to nije za dečke? i slično...
potpisujem ovo da je svako dijete za sebe i karakter i sve ostalo nema veze sa tim jel muško ili žensko.

a drugo...moj sinek ima lutku sa kojom pleše ringe raja, najdraže mu igrčake plastične zdjele, poklopci, kuhače, omiljeno mjesto kuhinja...a cipele obožava ....jesam spomenula kopanje po mojoj šminki ....i glupo mi branit nemoj se igrat sa lutkom ako se njemu sviđa, on tak još ne kuži jel to za cure ili dečke, njemu je fora jer lutka ima oči u koje može gurat prste .

od sestrične curica pak obožava aute, kamione i sl.....al što je veća sve je manje zanima....okreće se lutkama, barbikama i sl..

i nikad ne govorim dečki ne plaču...i dečki su ljudska bića i imaju emocije....nek ih pokazuje...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 14:21   #34
Quote:
Tinkili kaže: Pogledaj post
Neki dan šetamo moj sinak i ja i sretnemo frenda sa svojim sinom (vršnjaci - godinu i 5 mjeseci), i ja velim, "moramo na trafiku kupiti DVD Fifi i cvijetno društvo". Na to će on meni "to moj sin neće gledati, ja sam ženi zabranio bilo kakve Jagodice bobice, Fifi i slične", ja ostala

Moj klinac trči za mnom kad usisavam, čak sam se razmišljala da mu kupim kakav dječji usisivač, Fifi obožava, voli plesati...meni je totalno čudno da netko ne pušta dijete da bude dijete, već mu u startu određuju kalupe i stereotipe po kojima bi se "moralo ponašat".
Moj ima DVD "Fifi" i imao je i usisavač kad je bio mali (oko 1,5 - 2 godine. )

Obožava Spidermane, Ninja kornjače i to su mu glavne igraček i DVD - i.

Ali često gleda i "Fifi" a pogotovo "Medvjediće dobra srca" koje DVD-e ima sve.

A to je totalno suprotno od Spidermana i sl.

Nekad se igra i sa bebom.

A "pravi" je dečko.
MAJA155 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 15:36   #35
Imam curicu od 7 i pol i dečkića od 4. I nisam imala nekih većih odgojnih problema ni s jednim ni s drugim. Ali da su različiti jesu. Cura je isto bila živo djete, tražila puno pažnje ali se i duže znala zabaviti i zaigrati, brzo je naučila boje, slova, sve ju je zanimalo. Njega pak ne zanima ništa osim vojnika i vitezova. On je u svom svijetu (srednjem vijeku) i ne zanimaju ga ni priče ni bajke, ni slova ni ništa što nema veze s vitezovima. I stalno skače, trči i radi nered i ne želi pospremati, ali evo i na tom polju polako napredujemo. Ali ne bih rekla da je s njim teže nego s njom. Jednostavno su različiti. A što se tiče maženja, oboje bi se mazili do besvjesti.
mamasunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 15:37   #36
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
ma mog dalmoša podrijeklom ..jebe sin PEDER. Ne shvaćaš ti taj kamenjarski software.

Bolesti (misliš AIDS) opet je povezano (ne nužno samo) sa pederlukom. Još jedan udarac za dalmatinski ego sina prvorođensca (aha.. vidiš koje se opasnosti sve kriju za mušku djecu)

Ali rekao je on.. odmah na nogomet, kupit će mu odmah pištolj (igračku) pa neka bude pravo muško.

nemam riječi za te očeve i sinove

Quote:
lara35zg kaže:
a za drugi dio posta - nema pojma kaj ću mu dati/kupiti da se igra odnosno kaj će tražiti... a niti mu nametati.
to će bit tatin posao?



Quote:
lara35zg kaže:
pa ako psiholozi o tome pišu znanstvene radove, doktorate, hrpe i hrpe litarature o tome izlazi
o tome da je djecu određenog spola lakše ili teže odgajati? možeš li navesti neki naslov? o tome da su dječaci svojeglaviji i tvrdoglaviji? što to uopće znači, svojeglavost i tvrdoglavost? što misliš pod "odgajati", da krenemo od toga? što misliš kad kažeš da je muško "divlje"? u kojoj dobi se počinje uočavati razlika u maznosti i privrženosti dječaka i djevojčica? što misliš kad kažeš "autoritet"? što smatraš "ranim odgojem"? jel autoritet koji ide od oca ono "vidićeš ti svog boga kad ti ćaća dođe doma" , kako uopće zamišljaš obitelj u kojoj je autoritet samo jedan roditelj, pod uvjetom da dijete živi s oba?

puno pitanja, znam, al ja sam znatiželjno stvorenje.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 15:40   #37
Quote:
alexxx kaže: Pogledaj post

o tome da je djecu određenog spola lakše ili teže odgajati? možeš li navesti neki naslov?
otela si mi pitanje, alexxx
da psiholozi pišu o tome je li teže ili lakše odgajati mušku il žensku djecu -
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 16:23   #38
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
Da, imaš pravo.

hm.... pa npr. da ti sin ne postane PEDER! Mislim da moj dalmoš doma to ne bi preživio
Nekima je to možda najgore, slično poput onog 'ajme, došla doma s trbuhom'.

A meni je horor droga, alkoholizam, kriminal...
Zatim, hepatitis c, hepatitis b, AIDS,... invalidnost i smrt.
ZEUSICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 17:00   #39
Svako dijete, a napose čovjek rezultat je dvije stvari.
S jedne strane gena (onoga što je dobio rođenjem) i onoga kako je društveno oblikovan (sve ostalo tijekom života što utječe na njegovo ponašanje, mišljenja, stavove... - poput odgoja, školovanja, osobnog društva...zaposlenja...društvene sredine...itd)

Istina je da i kromosomi imaju utjecaja, dakle da li je netko muško ili žensko (ima naučnih studija o tome, a Turnerov sindrom se koristi kao, ajmo reći neki dokaz).
Sigurno da veze imaju i hormoni s ponašanjem (npr testosteron), ali oni su u skroz dječjoj dobi nebitni.

A što znači lakše odgajati? Nekom roditelju je teško s fizički življom djecom, neki drugi roditelji se lako nose time, ali im je teže oko djeteta koje je jako radoznalo i stalno nešto propitkuje, gura 'nos' svugdje....

Drage mame i roditelji općenito, sva mudrost proizlazi iz toga da se djeca međusobno doista razlikuju čak i kada su istog spola. I to treba poštovati.

Dajte im da razvijaju svoju osobnost, što bi značilo da slobodno curici dozvolite da se igra s autima i pištoljima (meni pištolji nisu lijepa igračka općenito) i alatom...i nogomet. Dečkićima ako žele, zašto ne biste kupili bebu i lonce....dali mu da vas češlja...

Neće oni zbog toga postati niti pederi, niti lezbijke. To je njihov svijet istraživanja i preslikavanja svijeta odraslih...
Jednom kad odrastu, najvažnije će im biti koliko ste im ljubavi dali, koliko kvalitetnog vremena posvetili i kakve izbore im omogućili.

Kad spolni hormoni počnu raditi spolna orjentacija će biti (najvjerojatnije) prihvatljiva, a u njihovim međusobnim vezama mogli bismo dobiti praktičnu ženu koja će znati sama promijeniti gumu na autu, odštopati umivaonik....uživati u sportu... i isto tako pažljivog oca koji će htjeti okupati sina, presvući pelene kćerki.... shvatiti da ljubav može značiti i to što zna upotrijebiti usisivač,,,

Po meni je potpuni promašaj izjašnjavati se ovdje ženska djeca su takva... a muška....znači, to je onda generalno tako, jer je takav moj slučaj.
Puno bolje bi bilo pisati isklučivo o vlastitim (ili poznatim slučajevima). Npr moja kćerka je takva.... moj sin..... a ne to onda odmah generalizirati.
ZEUSICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 22:06   #40
Quote:
Kad spolni hormoni počnu raditi spolna orjentacija će biti (najvjerojatnije) prihvatljiva, a u njihovim međusobnim vezama mogli bismo dobiti praktičnu ženu koja će znati sama promijeniti gumu na autu, odštopati umivaonik....uživati u sportu... i isto tako pažljivog oca koji će htjeti okupati sina, presvući pelene kćerki.... shvatiti da ljubav može značiti i to što zna upotrijebiti usisivač
Sad se pitam zašto meni žena prigovara da joj slabo pomažem,ja ovo drugo radim,a ono prvo ona ne radi :?:
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:05.