Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2011., 16:36   #3921
Smatram da bi se postovi kao od heyhey trebali brisati i da bi ova tema trebala prestati biti krcata postovima u kojima se prekinuti snošaj smatra sasvim OK metodom zaštite, kao i neupotreba kondoma jer se partneru "poznaju". Kod mlađih forumašica to će stvoriti klimu u kojoj se još manje brinuti o zašititi, ako je to moguće uopće. I nek se ostavljaju postovi koji zbilja samo traže odgovor na pitanje "da li sam trudna".

Znam da nisam moderator, ali i pod rizikom da dobijem karton za ovo - ova tema prestaje imati svrhu i postaje mjesto za postove onih sa neodgovornim sexualnim ponašanjem. Pa kad se ostavi takav post, pretpostavljam da nije problem izbrisati ga moderatoricama.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 17:10   #3922
Quote:
heyhey kaže: Pogledaj post
a tko kaže da se radi o mrcvarenju?kao sexs bez gumice nije sex!?
Kao što sam rekla skupa smo 8 g i ako se dogodi dijete to će biti dijete nastalo iz ljubavi...
itd... da sve ne kopiram bzvz... gle i ja sam sa svojim dečkom dugo, i volimo, kužimo, poznamo bla.... pa svejedno ne želim ostati trudna.... nejdu samo djeca od 14 godina koja se fukaju di got stignu na ovaj forum
heybaby is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 18:08   #3923
citam prvi post od heyhey i bas sam htjela rec to kaj i Sigurna...
to kaj ti nisi ostala trudna nakon 8 god sexa na taj nacin je cista sreca a ne poznavanje tijela ..jako dobro znamo da se moze i na taj nacin ostat trudan..male su sanse al se moze...
a to ak se ''volite i sve pet pa se zalomi dijete i nije tak bed'' pa je bed je velki jer nezele i nevole svi djecu i nemaju 2 soma na bacanje za abortus tak da...pazit na spiku ,...radi maloljetnica
arabela is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 18:09   #3924
Vidim da sam sa svojim postom temu odvukla u totalno nekom drugom smjeru. Nije mi bila namjera nikome moralizirati i pametovati al sam smatrala da neke stvari moram napisati jer očito je da neke cure neznaju neke osnovne stvari.

Quote:
heyhey kaže: Pogledaj post
iako prekinuti snošaj nije kontracepcija, moj partner i ja ga koristimo 8 g i nikad nisam bila trudna, ali dobro se poznajemo i ne švrljamo okolo, tak da nema straha od boleština. U početko dok se tijelo još ne poznaje svi moraju biti paranoični. to je valjd tako. Ako si vjerujete i ako se volite nije ni tolki bed ostati trudan.
ak nije tako - onda mrcvariš sebe i druge psihički, duhovno i najviše fizički (te tabletice i abortusi su najprimitivniji način da se od neceg nenadanog učini pravi problem ) - mislim da je potpuno besmisleno seks doživljavati kao sport. jeftinije i manje stresno se učlaniti u teretanu.
Jesi ikada bila radila sve briseve (aerobne, anaerobne, ureoplazmu, mikroplazmu, hpv) i dal je ikada tvoj dečko radio briseve da možeš ovako samouvjereno tvrditi da nemate nikakvih bolesština?

Čak i da ste si prvi partneri i da nikad niste s nikim spavali osim zajedno to nije garancija da netko od vas nema neku bakteriju. Splone bolesti mogu zaraditi i osobe koje nisu promiskuitetne i koje su vjerne.

I da, prekinuti snošaj nije oblik kontracepcije. I mene osobno kod prekinutog snošaja ne bi toliko brinulo jesam li trudna nego jesam li pokupila šta. Svi toliku paniku dižu oko te trudnoće a nitko ni ne razmišlja šta se sve može pokupiti. Ne, spolne bolesti nisu nešto što se događa nekom drugome, sve je više mladih koji zbog ovakvih stvari godinama vuku neke upale bez da su toga svjesni i onda kad se krene raditi na bebi, onda se skonta da nešto nije u redu.


Quote:
Sigurna kaže: Pogledaj post
Smatram da bi se postovi kao od heyhey trebali brisati i da bi ova tema trebala prestati biti krcata postovima u kojima se prekinuti snošaj smatra sasvim OK metodom zaštite, kao i neupotreba kondoma jer se partneru "poznaju". Kod mlađih forumašica to će stvoriti klimu u kojoj se još manje brinuti o zašititi, ako je to moguće uopće. I nek se ostavljaju postovi koji zbilja samo traže odgovor na pitanje "da li sam trudna".

Znam da nisam moderator, ali i pod rizikom da dobijem karton za ovo - ova tema prestaje imati svrhu i postaje mjesto za postove onih sa neodgovornim sexualnim ponašanjem. Pa kad se ostavi takav post, pretpostavljam da nije problem izbrisati ga moderatoricama.
Neće se brisati njezini postovi nego argumentirano pobiti. Možda na taj način netko nešto i nauči.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 19:10   #3925
Pobrisan je offtopic.

Odlučila sam otvoriti novu temu o svemu što jedna žena treba znati prije stupanja u spolni odnos jer očigledno postoji potreba za takvom temom pa molim vas da, ovu raspravu koju sam ja potakla sa svojim postom, nastavimo tamo.

Link na temu: Ženski ciklusi, plodni dani ... - sve što jedna žena treba znati prije stupanja u spolni odnos


I ako netko ima pametniji naziv za temu neka kaže pa ću je preimenovati, ja nisam imala inspiracije.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 20:21   #3926
Quote:
Sigurna kaže: Pogledaj post
Smatram da bi se postovi kao od heyhey trebali brisati i da bi ova tema trebala prestati biti krcata postovima u kojima se prekinuti snošaj smatra sasvim OK metodom zaštite, kao i neupotreba kondoma jer se partneru "poznaju". Kod mlađih forumašica to će stvoriti klimu u kojoj se još manje brinuti o zašititi, ako je to moguće uopće. I nek se ostavljaju postovi koji zbilja samo traže odgovor na pitanje "da li sam trudna".

Znam da nisam moderator, ali i pod rizikom da dobijem karton za ovo - ova tema prestaje imati svrhu i postaje mjesto za postove onih sa neodgovornim sexualnim ponašanjem. Pa kad se ostavi takav post, pretpostavljam da nije problem izbrisati ga moderatoricama.
Da, ponekad rasprava krene u drugom smjeru, to je normalno. Seksualno ponašanje teško je ponekad odvojiti od tipično zdravstvenih problema. Nije niti svaki offtopic loš, ponekad se iz njega izrodi neka sasvim nova tema. Eto, lee je to dobro uočila i otvorila novu temu na kojoj možete dalje raspravljati o ciklusima, plodnim danima, itd. Ovdje će se tema dalje nastaviti u smjeru 'jesam li trudna'.

Na forumu ne vlada cenzura, seksualno neodgovorno ponašanje nije 'protivno pravilima'. Svatko sam odlučuje o svojim seksualnim navikama, a ovdje nismo da nekome namećemo što će odabrati. Tu smo da informiramo, savjetujemo, raspravimo, podijelimo iskustva, utješimo se... a na kraju će svatko sam za sebe donijeti odluku. Na 'mlađim' forumašicama je obveza da se odgovorno informiraju, nećemo ih držati izolirano od oprečnih mišljenja i savjeta, na njima je da odaberu kome će vjerovati.

To bi bilo to od offa, nastavljamo ontopično
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2011., 17:42   #3927
Quote:
pahuljica89 kaže: Pogledaj post
Ma u zadnje vrijeme smo spavali zajedno obadvoje pijani
A svaki put ga vadi zadnju sekundu tako da koliko ja znam može se desiti a neznam sad,nisam pametna...

Gledaj..sacekaj ciklus,prije toga neces moci ustanoviti..odnosno traumirat ces se bezveze..ne dozvoli to. zelim ti puno srece.. nadam se da smo obje okej. pozdrav ti.
krilatistrah is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2011., 17:44   #3928
Lelooo,isla sam na pregled..no moram cekati ciklus,sad bi trebao doci za dan dva.... nadam se da ce biti ok. pozdrav ti. i svu podrsku zelim po pitanju nove teme.
krilatistrah is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2011., 21:46   #3929
Quote:
heyhey kaže: Pogledaj post
iako prekinuti snošaj nije kontracepcija, moj partner i ja ga koristimo 8 g i nikad nisam bila trudna, ali dobro se poznajemo i ne švrljamo okolo, tak da nema straha od boleština.
Mnogo je ljudi upravo tako i isključivo tako ostalo neplanski trudno. Ti imaš ludu sreću, možda vodite računa o plodnim danima, a možda i nisi baš najplodniji slučaj (kao npr. ja) ili pak dragi nije. Neki tako ostanu trudni, neki ne i nakon 8 godina - čisti rulet! I to trebaju znati sve cure bez obzira koliko partner bio siguran i znao kad će "eksplodirati" jer postoji i ono malo što "protrči" bez da se uopće osjeti.

Za boleštine - nema to veze sa švrljanjem (iako ovo zadnje pojačava vjerojatnost). Pa evo, manje više sve koje ovdje pišemo smo u dugim monogamnim vezama/brakovima pa pročitaj malo s čime se sve žene/cure bore neovisno jeli dugo s jednim likom. Što misliš da je čista papa garancija da nemaš ništa. Jesi li ikada vadila sva 4 brisa, pored pape? Većina beštija nema nikakve simptome, posebno HPV i možeš ih imati neovisno o čistom papa testu (posebno HPV i ureaplazmu). A da ne govorim koliko jedna klamidija može biti podmukla. Sve to mogu imati i imaju brojni ljudi u monogamnim dugim vezama (bez švrljanja).
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Neće se brisati njezini postovi nego argumentirano pobiti. Možda na taj način netko nešto i nauči.
E baš to htjedoh kazati. Nadam se da će Sigurna razumijeti jer ja razumijem i njeno razmišljanje.

Naime, svojedobno sam i sama pobrala karton na ovom podforumu jer je bila neka gadna provala na LJES-u. Netko je tu provalu kopirao na ŽZ, tj. dio posta jedne forumašice () koja je tamo postala nebuloze o HPV-u i njegovom utjecaju na reproduktivne organe. Nije mi njena (ne)informiranost digla živce (a radi se o odrasloj ženi u braku s djecom) nego mi je digla živac sama pomisao da će tisuće mladih cura u tom postu vidjeti istinu, da je to što kaže ta starija žena istinita zdravstvena činjenica. Kad upisuješ kakav pojam na net, odmah ti nikne forum.hr i neke od najposjećenijih tema. I netko će lijepo pročitati i misliti kako je prekinuti snošaj dovoljno sigurna metoda jer ju maja majić uspješno prakticira xy godina i nije trudna. Netko će pročitati kako će zbog HPV-a za nekoliko godina ostat bez svih reproduktivnih organa i mora odmah ići na trudnoću želi li djecu u životu. Naši postovi su pisani trag na netu i čak je dobro nekad ostaviti - samo da se u daljnoj raspravi vidi argumentirano pobijanje.
__________________
Fuj. Kaka to!

Zadnje uređivanje Silvery : 12.02.2011. at 21:54.
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 20:49   #3930
meni su dosad svi testovi bili točni, nažalost negativni. gravignost mini, intim plus, clearblue, hcg first sign.
za gravignost mini sam čula da nevalja niš.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=t99KH0TR-J4
kordica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 21:33   #3931
Quote:
kordica kaže: Pogledaj post
meni su dosad svi testovi bili točni, nažalost negativni. gravignost mini, intim plus, clearblue, hcg first sign.
za gravignost mini sam čula da nevalja niš.
Pametnome dosta.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 18:41   #3932
hej curke, trebam vaše mišljenje! prije tri tjedna sam prestala s pilulama i 28.1. dobila mjesečnicu. dečko i ja se nismo nakon toga baš pazili i nekoliko je puta svršio u mene. inače sam imala problema s policističnim jajnicima i ginić mi je savjetovao da probam zatrudnit odmah nakon prestanka s pilulama (zato se baš i ne pazimo,jel ).
e sad, mene je počeo boljet trbuh i cice su mi napete, a bradavice osjetljive. također imam sluzavi iscjedak, sličan ovulacijskom, ali obilniji. jel moguće da sam tako rano ostala trudna ili su to samo simptomi prve ovulacije i ponovnog aktiviranja jajnika nakon pilula? ili ću samo dobit mengu?
Sinderella is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 19:05   #3933
Pozdrav cure

Malo lijepih vijesti od mene..
Dobila sam mens. na vrijeme,28 dan kad sam je i ocekivala..no,
jedino sto me brine je nekako mi je umanjena,odnosno nije vise obimna toliko..
nekad u toku noci ima mnogo,a sad nesto i ne bas.. mislim boli me stomak i sve to regularno..
ali eto,brine me to smanjeno..da li je to okej,da li se trebam plasiti,ipak sam dobila na vrijeme...
prije toga sam imala ono smedje na gacicama,i onda je navece nekad dosla menga..
ne znam.. brine me samo to eto..
iako mi je dosta lakse znati da je tuu da ne kasni...

eto cure,hvala unaprijed.
krilatistrah is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 21:15   #3934
Dobila si mengu, nisi trudna!
tinaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 23:27   #3935
Quote:
Sinderella kaže: Pogledaj post
hej curke, trebam vaše mišljenje! prije tri tjedna sam prestala s pilulama i 28.1. dobila mjesečnicu. dečko i ja se nismo nakon toga baš pazili i nekoliko je puta svršio u mene. inače sam imala problema s policističnim jajnicima i ginić mi je savjetovao da probam zatrudnit odmah nakon prestanka s pilulama (zato se baš i ne pazimo,jel ).
e sad, mene je počeo boljet trbuh i cice su mi napete, a bradavice osjetljive. također imam sluzavi iscjedak, sličan ovulacijskom, ali obilniji. jel moguće da sam tako rano ostala trudna ili su to samo simptomi prve ovulacije i ponovnog aktiviranja jajnika nakon pilula? ili ću samo dobit mengu?
dakle ti ginekolozi i doktori su naprosto fantasticni...''bilo bi vam najbolje da sto prije rodite..''....''trebali bi sto prije pocet dojit.'' milsim najbolje od svega bi mi bilo da se bacim s mosta, to znam ,al osim da se ubijem ili rodim KOJE SU MI DRUGE OPCIJE...koji su to debili..svaki put kad mi to kazu rogovi mi narastu jbte...mi svi seremo nofce i neamo pametnijeg posla pa cemo sve ljecit rasplodom...uzas uzas uzas

back to your problem..pa postoji sansa da si trudna naravno..simptomi su slicni i za mengu i za trudnocu..kupi test il idi vadi bhcg u bolnicu..isti dan ces znat 100% odgovor ..bolje to neg da slusas naklapanja baba na forumu
arabela is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 13:00   #3936
Quote:
krilatistrah kaže: Pogledaj post
Pozdrav cure

Malo lijepih vijesti od mene..
Dobila sam mens. na vrijeme,28 dan kad sam je i ocekivala..no,
jedino sto me brine je nekako mi je umanjena,odnosno nije vise obimna toliko..
nekad u toku noci ima mnogo,a sad nesto i ne bas.. mislim boli me stomak i sve to regularno..
ali eto,brine me to smanjeno..da li je to okej,da li se trebam plasiti,ipak sam dobila na vrijeme...
prije toga sam imala ono smedje na gacicama,i onda je navece nekad dosla menga..
ne znam.. brine me samo to eto..
iako mi je dosta lakse znati da je tuu da ne kasni...

eto cure,hvala unaprijed.



dobila si menstruaciju, ne nisi trudna
i ne ne mora svaki mjesec mentruacija biti identična, s istim brojem kapljica krvi

molim te pročitaj post od leloo na prethodnoj stranici, možda ti neke stvari budu jasnije
zija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 13:17   #3937
Da li je bila trudna...ili je bio splet neobicnih okolnosti?

Ne znam da li sam na pravoj temi ali molim vas ako netko zna da mi pokusa objasniti sljedecu situaciju (o kojoj imam nedovoljno sigurnih cinjenica), tj. ako je netko dozivio ili zna za neki slicni slucaj.

Moj (u to vrijeme) dugogodisnji bivsi decko se spetljao sa jako mladom curom (netom napunjenih 19 godina) ovo ljeto, ‘’veza’’ je zavrsila vec prije I sada smo u fazi ‘’polaganja racuna’’ I mirnog rastanka, ali mene brine jedna stvar koja mi nikako nije jasna, a to je da se bojim da je ta mlada cura imala spontani ili pobacila njegovo dijete.

Dakle ovim cinjenicama raspolazem:
Cura je imala uredne menstruacije u dan. Prije nego je bila sa mojim deckom, navodno je imala I ciste ginekoloske nalaze. Prije nekoliko mjeseci, zavrsila je u bolnici (rodiliste, ginekologija) radi neobicno jakih bolova I tada kad je zavrsila u bolnici menstruacija joj je kasnila tjedan dana. Lijecnici su navodno rekli da je vjerovatno trudna (dal to oni tek tako kazu na temelju simptoma ili ipak rade neke pretrage prije nego tako nesto kazu?). Tada su joj otkrili da ima mikroplazmu I ureaplazmu I klamidiju. Moj bivsi se odmah testirao – klamidiju je imao I on, ja sam se testirala sedam dana nakon I imala sam iste bakterije kao I ona (ali nikad nikakve pretjerane bolove – osim kasnjenja menstruacije za cijeli jedan ciklus, neobicnih pritisaka te nekoliko jutarnjih povracanja – pa sam radila dva testa za trudnocu I oba su bila negativna, a nakon jos desetak dana sam dobila I menstruaciju).

U bolnici je zavrsila u nedjelju I radili su joj nalaz krvi da vide da li je trudna (a prije toga su joj rekli da vjerovatno je?), moj decko – bivsi decko je razgovarao sa njom I s obzirom na njene godine I situaciju, navodno savjetovao da dobro razmisli sto ce ili cak da pobaci, ili da ako rodi da ce priznati dijete I financijski se brinuti za njega ako bas dodje do toga. U ponedjeljak je navodno dobila nalaz krvi nakon kojeg je javila njemu da nije trudna. Medjutim, njeni neobicno jaki bolovi su se nastavili I ostala je u rodilistu (tj u bolnici, s tim da je u nasem gradu zgrada rodilista odvojena od ostatka bolnice) pet sest dana. Navodno jer doktori nisu mogli ustanoviti sto joj uzrokuje takve bolove I ostavljali su je na testiranjima jer su sumnjali na neke ciste I sto ja znam. Na kraju su joj nesto ‘’iscistili’’ – njegove rijeci, te su bolovi prestali, I izasla je iz bolnice I normalnim putem rijesila valjda te bakterije. I on ni dan danas ne zna sto je to u biti bilo, a kako mu je bilo najbitnije da nije trudna, vjerovatno nije ulazio u detalje I vjerujem da ni on dan danas ne zna sto se desilo.

Ako je netko bio u slicnoj situaciji, da li je moguce da je cura stvarno imala samo nekih problema koji su uzrokovali bolove ili se prema ovim sturim cinjenicama ipak da zakljuciti da jeste doslo do nezeljene trudnoce koja je zbog stresa I navedene mikroplazme, ureaplazme I klamidije dovela do spontanog pobacaja koji je uzrokovao bolove te ostanak u bolnici, ili mozda do trudnoce koju je ona u dogovoru sa doktorima prekinula jer je doslo do komplikacija opet radi tih navedenih bakterija, pa da je ostala na pretragama ako joj bolovi nisu prestajali? I sto se to jos moglo iscistiti ako nije plod?

Molim vas, ja ustinu nemam puno iskustva ni sa rodilistem ni sa bolestima (prvi put u zivotu das am imala ikakve bakterije) ni sa trudnocama ni pobacajima ni zasto se ostaje u bolnici pet dana radi bakterija…ako netko zna bar teoretski sto se moglo desiti nek mi napise misljenje. Nemam koga drugoga pitati osim mozda moju ginekologicu sto cu I napraviti…ali forumasice imaju puno iskustva pa bi mi vase miljenje bilo dragocjeno. Hvala!
__________________
When the power of love overcomes the love of power, the world will know piece
CroatiaChic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 15:14   #3938
Iz tvojeg posta, ja mislim da tebe najviše brine jesi li se nečim zarazila, osim bakterijicama. A u tvojoj situaciji, sa dečkom koji je švrljao i nije koristio kondom, sve je moguće. Ja bi ti preporučila da se ideš testirati i na hep i HIV.

Da li je ona bila/nije bila trudna, nema ni veze, u krajnjoj liniji. Samo zbog bakterija nije završila u bolnici. Zbog trudnoće ili nečeg povezanog sa njom je mogla.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 15:54   #3939
Hvala, idem u pon u ginekologice i napraviti cu i ta dva testa te vidjeti jesam li se rjesila bakterijica ili ne...
__________________
When the power of love overcomes the love of power, the world will know piece
CroatiaChic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 16:11   #3940
Quote:
CroatiaChic kaže: Pogledaj post
Hvala, idem u pon u ginekologice i napraviti cu i ta dva testa te vidjeti jesam li se rjesila bakterijica ili ne...
Ginekolizi ne rade testove na hep i HIV u sklopu nekakve osnovne zdravstvene usluge, osim onih koji nude i tu uslugu, ali ju obično naplaćuju jako skupo, i po 500kn za jedan test. Možeš to obaviti besplatno na HZZJZ ili Fran Mihaljević Zg ili nekoj od poliklinika u Zg-u koja radi takva testiranja i u kojima je puno jeftinije. Ovisi otkud si.

Ako želiš još informacija, možeš me kontaktirati na pm.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:18.