Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2011., 13:24   #4861
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
To se zove partenogeneza tj.bezgriješno začeće ,ali u ljudi nikad nije opisana.
Znam. I kak nije opisana u ljudi, eno pročitaj bibliju.

Sve u svemu, ne treba vjerovatno aposlutno svemu što se pročita na netu. I ja sam čitala da su neki pisali da se može zatrudniti analnim putem, tak da se da svašta pročitati na netu.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 15:19   #4862
Quote:
JecaV kaže: Pogledaj post
Citala sam dosta toga na ovom forumu,ne bi li slucajno dobila bez pitanja odgovor na moju trenutnu situaciju...

Bila bi Vam zahvala ako mi pomognete,kolko tolko

Imala sam M 22.09. plodni dan su mi bili 4-6.10. a bas u tom razdoblju sam imala odnos sa deckom,koji je svrsio u mene.

Sutra dan ,sam pocela vec osjetiti blage grceve u donjem dijelu trbuha i tako 2-3 sljedeca dana.... Nakon toga,usljedio je niz glavobolja,pa cak sam cesce isla na Wc....Napravila sam test nakon 5dana od sp. odnosa i bio je NEGATIVAN...Medjutim citala sam o toj Bazalnoj temperaturi i jucer i danas mi je ujutro iznosila 37.2C ...Sinoc me mucila lagano zgaravica.. Danas je 8 dan nakon odnosa..znaci li to ista? jeli prerano za te simptome?
Ako je netko imao slicnu situaciju kao ja ,bilo bi mi drago da odgovori hvala

POZDRAV!!
Ako si radila test mogla si barem prije pročitati uputstva. Rezultat se smatra točnim ako je od odnosa prošlo 14 dana (ako su ti ciklusi redoviti) ili 19 dana, (ako nisu). Nekad test pokaže prije, ali sigurno ne 5 dana nakon odnosa.
Sigurno je bilo puno njih sa sličnom situacijom, jer tu se javljaju žene kojima je simptom trudnoće stolica i prišt, tako da se na "slične situacije" ne oslanjaj, nego na ono što piše na testu. Ovisno o rezultatu testa i tome koliko i ako ti bude kasnila menstruacija, izgledno je da jesi/nisi trudna i onda ideš/ne ideš ginekologu.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 15:22   #4863
I isto tako, par dana nakon odnosa ne možeš imati smiptome trudnoće jer u to vrijeme još nema ni ugnježđenja embrija u maternicu

A bazalna ti ništa ne znači ako nisi mjerila i prije, nekima bazalna preko 37 bude u trudnoći, nekome i inače, nema pravila
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 18:23   #4864
Quote:
bubicaa kaže: Pogledaj post
I isto tako, par dana nakon odnosa ne možeš imati smiptome trudnoće jer u to vrijeme još nema ni ugnježđenja embrija u maternicu

A bazalna ti ništa ne znači ako nisi mjerila i prije, nekima bazalna preko 37 bude u trudnoći, nekome i inače, nema pravila
jebeš simptome...kad sam imala sve simptome (u glavi) onda nisam bila trudna...a sad kad nemam ni jednog jedinog simptoma...trudna sam....ni to nije pravilo....simptomi/ne simptomi... svi smo mi jedinke za sebe...

a što se tiče simptoma..imala sam i ja par mjeseci bazalnu oko 37 i nisam bila trudna...sad je bila ispod 37...mislim 36,8 i trudna sam....sad ti budi pametan...
__________________
kornjačica žabica
tina2701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 18:44   #4865
Ma znam da su simptomi tako rastezljiva stvar...ali ono grčevi drugi dan nakon odnosa, pa češći wc, nema šanse da bi te stvari bile tako rano
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 22:13   #4866
ja nisam mislila da su to simptomi,znam da je prerano ,nije mi 15 godina . Desavalo mi je se nesto cudno ta dva dana u stomaku,MOZDA NEKE TRUDNICE IMAJU TAJ OSJECAJ DA ZNAJU DA IM SE NESTO MJENJA DA JE DRUGACIJE,kao kod mene... Nemojte misliti da ja ciljam na trudnocu i da je to meni super.iako mi je dovoljno godina i imam zarucnika,pa mi to ne bi trebalo predstavljati toliki problem... opcenito pricam sta mi se desilo,da li je to uopce moguce....a sve je moguce u zivotu,pa tako i simptomi poslije 2 dana,jer smo mi zene same po sebi cudna stvorenja...svakoj se drugacije desi,svaka se na svoj nacin osjeca. Ja cu svakako otici ginekologu,ali mi je zanimljivo sa vama podjeliti neka misljenja,savjete,itd.,ako uopce prihvacate???

Tako da znate cure,ja ne ciljam na trudnocu,ako jest Boze moj tako je ,necu bjezati od toga,bit cu sretna sta god da bude i ovo sto mi se iz dana u dan desava,to ja sebi ne umisljam,mozda jesam prva dva dana kad realno pogledam cinjenice,da sam sve forume obisla da vidim kakve su posljedice nakon spolnog odnosa ako svrsi u mene u pl. danima,pa sam se svega nacitala,bla bla... sve sto procitas to ti se i desi,psiha je to.... od tad ne razmisljam o tome,nemam vremena za razbijanje glave .

vama hvala sto ste tu u svakom slucaju i novoj mami,cestitam,nek je sa srecom,a i svima ostalima

pozdrav !
JecaV is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2011., 23:41   #4867
Uz velike čestitike našoj tini2701 na trudnoći () ide i obavijest da su svi postovi na tu temu premješteni na Chat topic ŽZ-a!
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 10:19   #4868
Wink Pozdrav...



Imam jedno pitanje kao i svaka druga zena ..... Jesam li trudna?

Ne to vi ne mozete znati hehehehe .

Trazim samo vase misljenje . Zadnja M mi je bila 25.9.-29.9. i uvjek je ciklus 28 dana +,- 1 dan .
E sada po tome plodni dani su mi bili ili 9 ili 10 .9. a ta oba dana smo ja i moj muz
bili u akciji i naravno , sve kako to ide ....
Sta mislite kolika je mogucnost da sam ostala trudna ? Jako sam nestrpljiva , treba doc 23 ili 24 .10 i sada ja ne mogu cekat do tada.
Kada najranije mogu napraviti test ? Nemam ja nikakve simptome . Samo par dana poslije M sam bila kod ginekologa i radio mi je pregled i rekao je da je sve ok , pa smo se bacili u akciju. Jedino me je jako bolila maternica(jajnici) 3 dana nakon toga , ali znam da ne moze da boli od neceg jer sam bil na kontroli sto mislite zasto je bila ta bol?
Mozda ovulacija? Oplodnja?
Molim vas za vase misljenje ...

Hvala svima

dea123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 13:08   #4869
Quote:
dea123 kaže: Pogledaj post
Trazim samo vase misljenje . Zadnja M mi je bila 25.9.-29.9. i uvjek je ciklus 28 dana +,- 1 dan .
E sada po tome plodni dani su mi bili ili 9 ili 10 .9. a ta oba dana smo ja i moj muz
bili u akciji i naravno , sve kako to ide ....
Sta mislite kolika je mogucnost da sam ostala trudna ? Jako sam nestrpljiva , treba doc 23 ili 24 .10 i sada ja ne mogu cekat do tada.
Kada najranije mogu napraviti test ? Nemam ja nikakve simptome . Samo par dana poslije M sam bila kod ginekologa i radio mi je pregled i rekao je da je sve ok , pa smo se bacili u akciju. Jedino me je jako bolila maternica(jajnici) 3 dana nakon toga , ali znam da ne moze da boli od neceg jer sam bil na kontroli sto mislite zasto je bila ta bol?
Mozda ovulacija? Oplodnja?
Molim vas za vase misljenje ...
Valjda si mislila na 9. ili 10.10.?

E sad ovako, čak i ako ti je ciklus super uredan, ne možeš biti sigurna da ti je ovulacija bila 9 ili 10. 10. Bilo bi dobro da nekoliko mjeseci pratiš bazalnu temperaturu pa ćeš po tome moći primijetiti neke uobičajene plodne dane kod tebe i kad ti je najčešće ovulacija. Recimo, moguće je da ti je ovulacija bila na 13. dan ciklusa (7.10.) i u tom slučaju ste zakasnili s odnosima. Dakle, preporučam mjerenje bazalne koja ti stvarno može pomoći u određivanju plodnih dana. Isto tako, ja koristim i LH trakice.

S druge strane, čak i da ste taman pogodili ovulaciju, mi ti ne možemo reći kolike su šanse da si ostala trudna, jer to ovisi o mnogo faktora, npr. jesu li spermići tvog supruga pokretljivi i progresivni ili nisu, imaš li prohodne jajovode, itd.

Ovo što opisuješ da si osjetila bol, vrlo je moguće da je to od ovulacije (s obzirom da si bila na pregledu ranije i sve je bilo OK ginekološki). Jesi li imala i spotting (''točkasto krvarenje'') taj dan kad si osjetila bol? Neke cure imaju spotting i osjete bol kad ovuliraju, iako i ne moraš osjetiti ništa.

Dakle, moj savjet ti je da se opustiš (znam, nemoguće ) i da pričekaš da prođe 14 dana od odnosa i napraviš test.

Sretno!
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 16:46   #4870
Quote:
Sashica kaže: Pogledaj post
Valjda si mislila na 9. ili 10.10.?

E sad ovako, čak i ako ti je ciklus super uredan, ne možeš biti sigurna da ti je ovulacija bila 9 ili 10. 10. Bilo bi dobro da nekoliko mjeseci pratiš bazalnu temperaturu pa ćeš po tome moći primijetiti neke uobičajene plodne dane kod tebe i kad ti je najčešće ovulacija. Recimo, moguće je da ti je ovulacija bila na 13. dan ciklusa (7.10.) i u tom slučaju ste zakasnili s odnosima. Dakle, preporučam mjerenje bazalne koja ti stvarno može pomoći u određivanju plodnih dana. Isto tako, ja koristim i LH trakice.

S druge strane, čak i da ste taman pogodili ovulaciju, mi ti ne možemo reći kolike su šanse da si ostala trudna, jer to ovisi o mnogo faktora, npr. jesu li spermići tvog supruga pokretljivi i progresivni ili nisu, imaš li prohodne jajovode, itd.

Ovo što opisuješ da si osjetila bol, vrlo je moguće da je to od ovulacije (s obzirom da si bila na pregledu ranije i sve je bilo OK ginekološki). Jesi li imala i spotting (''točkasto krvarenje'') taj dan kad si osjetila bol? Neke cure imaju spotting i osjete bol kad ovuliraju, iako i ne moraš osjetiti ništa.

Dakle, moj savjet ti je da se opustiš (znam, nemoguće ) i da pričekaš da prođe 14 dana od odnosa i napraviš test.

Sretno!
Eh dada 9 i 10.10 ... Ja pratim moj ciklus vec godinu dana i uvjek je 28 dana +,- 1 dan. Pa sam mislila to je to u principu taj dan treba bi ovulacij , ali znam ,znam dogadja se da urani, zakasni itd....

Nisam imala spotting.... Voljela bih da je ta bol beba hehe..

Znaci u principu cekam da mi kasni ... samo treba i to docekat :-)

Hvala ti na odgovoru
dea123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2011., 00:06   #4871
Cure pomozite

Pozzdrav!

U histeriji sam molim vas da mi pomognete savjetom:

Večeras sam imao odnos sa djevojkom, koristio sam kondom i pukao je. Njoj je ciklus zavrsio prije 5 dana, a ja sam masturbirao jucer i danas. Kolika je vjerovatnoca da ona ostane trudna? Molim vas ozbiljno je.
normalla is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2011., 00:13   #4872
day after pilula, ginekološki pregled, ili čekaj dok joj opet dođe period...
iskreno šta bi ti da ti ljudi kažu, ne može ti nitko to znati sigurno osim doktora, a ni oni... uglavnom, ako ti je bed odite do doktora i nek ju pregleda.
Marcus Antonius is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2011., 00:15   #4873
Velika. Informirajte se o piluli za dan poslije.
__________________
There is nothing like the sight of an amputated spirit. There is no prosthetic for that.
Lovecat is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2011., 00:17   #4874
ako je pet dan nakon zavrsetka ciklusa onda najvjerojatnije nije zatrudnijela jer ne spada u rizicni period ciklusa. ali nikada ne mozes biti 100% siguran jer neke su jako plodne,a neke ne bi ni 3 armije sperme oplodile.
Gigi G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2011., 00:18   #4875
Quote:
lovecat kaže: Pogledaj post
Velika. Informirajte se o piluli za dan poslije.
treba da odem do lijecnika ili odmah mogu u apoteku?
normalla is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2011., 00:22   #4876
Samo se nadaj , ako zbilja ne zelite dijete lijecnik je neophodan...
Oni mali punoglavci po 5 dana znaju izdrzati i cekati

Uostalom prepustam rijec EL Bahatee-ju

"Radite djecu nek' sirotinja po zemlji šeta
Brate nek' nas ima nek' budemo mala kina
I drogirajmo se kad ne štima"
__________________
Stop zenemarivanju baniranih!
Madafaka_The_Root is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2011., 00:35   #4877
je li ima uredne mjesečnice?
blackqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2011., 00:36   #4878
Quote:
blackqueen kaže: Pogledaj post
je li ima uredne mjesečnice?
Da, bas uredne
normalla is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2011., 00:39   #4879
pa kada treba dobiti iduću? datum?
blackqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2011., 00:42   #4880
Quote:
blackqueen kaže: Pogledaj post
pa kada treba dobiti iduću? datum?
sredinom novembra valjda
normalla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:33.