Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2016., 22:00   #141
Quote:
Peppa Pig kaže: Pogledaj post
koliko je opasno?

izgleda da sam pokupila salmonelu ili nesto slicno , x stolica dnevno u zadnja 24 sata, na wc papiru se vidi malo krvi

da li da jurim na zaraznu ili ne?
temperature nemam, ne povracam
da nisam na martefarinu ne bi uopce brinula a sad ne znam koliko opasna mogu biti takva duza lagana krvarenja (ne bi rekla da je krvava stolica, cini mi se da se radi o ragadama)
Po opisanom za sada nema razloga za zabrinutost.

Opisano "krvaruckanje" je najvjerojatnije posljedica malo grubljeg i učestalijeg brisanja stražnjice.

Ostavi suhi papir na miru, kupi neki fini, meki vlažni papir, malo više nježnosti prema vitalnom organu (posebice u otežanim uvjetima) i to je to

U slučaju pogoršanja- zna se!
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 22:34   #142
Vezano uz martefarin, željela bih samo reći da ga nikame ne bih preporučila da ga dugotrajnije koristi.
Govorim iz vlastitog iskustva u mojoj obitelji. Naime, mojoj majci je isti dugotrajnim korištenjem kompletno uništio zdravlje. Isti lijek uništava kompletan imunološki sustav, a posebice kosti. To joj je rekao sam njezin liječnik.

Puno Vas ovdje piše da ste prešli na korištenje nove generacije antikoagulansa (Xarelto, Pradaxa) pa me zanima koja je procedura za dobivanje istih u RH.

Naime, kardiolog moje majke preporučio joj je zbog hrpe medicinskih indikacija koje ima (teško vađenje krvi zbog pucanja vena, nestabilan pv kod uzimanja martefarina, sklonost trombozi, atrij fibrilacija koja uzrokuje pojačani rizik od moždanog udara kao i nasljedna sklonost moždanom udaru) da i ona pređe s martefarina na njih, ali joj njezina liječnica obiteljske medicine osporava dati recept za iste i kaže da se za isti mora dobiti odobrenje povjerenstva za lijekove bolničke zdravstvene ustanove u kojoj se bolesnik liječi. Da li je to točno ili se radi o jednostranom uskraćivanju prava na lijek od strane iste ? Kome se možemo žaliti ?
__________________
Someone: Are you crying?
Me: No, I'm having an allergic reaction.
Someone: To what? Me: Life
TINA MATITINA is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 22:57   #143
Ukoliko se ništa nije promijenilo zadnjih par tjedana, Xarelto/Pradaxu ti preporuči specijalist, dobiješ recept od LOM-a (ili SOM-a), platiš nadoplatu u ljekarni i to je to.

Mi tako redovito preporučujemo (poštujući indikaciju) nakon pojedinih zahvata/stanja i do sad nije bilo reklamacija

Naravno, pacijentu se preporuči i opcija za koju nema nadoplate, tako da nema nikakvih suspicija od strane bilo koga.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 19:41   #144
Xarlleto
ovako da se ne ponavljam, pila sam Martefarin 10 g. Bilo je ok koliko toliko, onda poceli problemi.
pijem godinu dana xarlleto 15 mg. nebi ga mjenjala za nist. Ok mi je
antidot POSTOJI u svakoj bolnici ali da se nesto extremno desi
1800 antidota vas nece spasit :P sta se tice placanja preko CRO osiguranja je 0 kn
a preko HZZO 250. Jos ima Pradaxa i Eli....tako nesto, koji su
u rangu sa Xarlletom, vise manje. Ja imam srecu sta je moj kardio
divan covjek i sve mi divno i krasno objasnio i nebi me doveo u opasnost
I potpuno mu vjerujem. Zato, raspitaj te se, uzimaj te sta vam pase.
a sta se lijekova tice svi su stetni zato ja od veceg zla izabrala manj
Cak sam cula da ce se varfarin bacit van iz trzista, kada neznam jer
unistava kosti...e sad...zato no sikiriki, mi smo osudenici
na antikogulante a nanama je da biramo sta ce mo ...lijep pozz
Victoria0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 21:23   #145
za xarelto je antidot blizu, test je u 4.fazi: andexanat alfa

https://globenewswire.com/news-relea...ew-by-FDA.html
DrSigmundFreud is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2016., 11:46   #146
Bojim se da marivarin neće tako skoro potpuno nestati s tržišta jer je za neke situacije još uvijek nezamjenjiv, npr. za ljude koji imaju umjetne srčane zaliske. Ali će svakako sve manje bit u upotrebi.
Gerardo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 14:40   #147
Pitanje; tko zna;
na terapiji Martefarinom sam već godinu dana i 3 mjeseca, i ne znam koliko ću još dugo biti...

Do sada sam uvijek natašte pila IPP (Pantoprazol) kao zaštitu za želudac radi terapije kortikosteroidima. Više kortić ne pijem, pa me zanima trebam li zadržati IPP kao terapiju vezanu i uz Martefarin ili to nema potrebe ...?

Imam kronični gastritis, ali Bogu hvala bez većih problema...

Uglavnom, ako nema potrebe piti IPP samo radi terapije Martefarinom (ako nije tako štetan i agresivan za želudac), rado bi izbacila pantoprazol.

Eto. Ako mi netko može pomoći, ako se kuži, bila bih mu zahvalna..
jakova is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 22:30   #148
Ako bilo gdje u tijelu postoji "ranica" - a u sklopu gastritisa možeš imati "ranicu" na želučanoju sluznici, tada se treba zaštititi ukoliko je to moguće.
Uz gastritis u povijesti bolesti, smisleno je uzimati IPP (npr. pantoprazol), ili barem kakav H2-blokator (npr. ranitidin) kao "zaštitu" od mogućeg krvarenja.

A smiješ li naporaviti pauzu od "zaštite" i koliko dugo - to je izvrsno pitanje, ali precizan odgovor na to teško je dati
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 14:08   #149
Lijepo si mi sve objasnio, i hvala ti na tome!!


Bilo bi lijepo riješiti se Martefarina....................

A onda i IPP-a................



Dao Bog!

Hvala ti svakak, sve skontah, zasad ostajem na IPP-u, i na martaču...............

A jednog lijepog dana....možda doživim kakav pozitivan obrat?
možda

Pozdrav ti!! I ostalima, koji nam pomažu!!
Živjeli i blagoslovljeni bili!!
jakova is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 13:39   #150
Quote:
kinna kaže: Pogledaj post
Moja priča...liječnička sam greška...doveli su me od flebitisa, koji se pretvorio u tromboflebitis...do plućne embolije, žešće...bila su zahvaćena oba donja režnja pluća...Napomenuti ću da me liječnica OP nakon tri dana poslala na hitnu...jer mi je upala zahvatila cijelu lijevu nogu...nisu mi na hitnoj napravili color doppler...nego me kući poslali sa još jednim antibiotikom...upalni parametri se nisu snitili nakon tjedan dana...i moja obitelj je našla "stručnjaka za vene" rekao je da će mi izliječiti nogu...Napomenuti ću da sam u 3 tjedna 10 puta bila kod liječnika...zadnji dan ...više mu nisam vjerovala...zaspala sam...probudila me bol koju mogu opusati kao strašnu...tipično ženski...znate kupanica i kuhinja...pila sam vodu i čekala da bol prođe...nije prolazila shvatila sam da ne mogu disati i probudila sina da me vozi u bolnicu...Ušetala sam u hitnu...nastavak je ...da sam završula na intenzivnoj...tri dana ...sam bila ni na nebu, ni na zemlji...
Znam ....da .... je ....bilo ....davno....ali....moram....reci....da....je....V as....ucitelj....iz....osnovne....skole....sigurno ....jako....ponosan....na ....Vas....!
nofatchicks777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 22:05   #151
Quote:
DrSigmundFreud kaže: Pogledaj post
ja uzimam xarelto 15mg i nemam nikavih problema. dok sam ga uzimao solo 20mg ni krvaranje kod rane nije bilo nešto strašno (vlasi su još na broju )


hahhahaha, vidis ja pila marivarin 10 g i nije mi padala kosa... a evo 2 godine pijem xarleto.. prezadovoljna sam a kao zastitu pijem controloc jer mi je zeludac dosta osjetljiv ... e sada...sta se tice nuspojava... posto sam mlada zena i imam mjesečnicu koja sada traje 8 do 9 dana a prije je 4.. nocne more sam imala cijeli zivot jer sam imala velike anestezije.. pa vjerojatno od toga, nisam u depri, i kada se porezem ( a redovno se porezem ) brzo stane... uglavnom moj jedini problem je mjesečnica i nadam se da ce nestati do 45 haaha preporodila sam se sa xarletom i nebi ga mjenjala.. ANTIDOT ima u bolnicama. A sta se tice varfarina prije nego me kardiolog prebacio INR je divljao... a i počelo mi na kosti udarat. uzasno su me bolili prsti, i noge ufff ...a i sada postoji jos jedan novi lijek Elise.. u rangu je sa Pradaxom i Xarletom. I sta mi se sviđa kod Xarleta svaka nova kutija ima nove upute, znaci uvijek nesto nadodaju pozitivno... sta se tice losih nuspojava mogu reci i nije takav bauk... znaci pokazuje se da je sve bolji i bolji... etoga ga... osuđenici na antikogulantima ne razmisljaj te o krvarenjima jel tako ce ti samo psihički potonuti.... treba pazit ali opet ne se opterečivat. Ja protiv bolova drmenm tramal i onda sam hay life nista me ne boli narednih mjesec dana
a djeluje tako jer rijetko pijem protiv bolova jedino kad me zbilja, ali zbilja migrenčina drmne e sada neznam jel to od xarleta? Dragi doktori na forum dali mozda migrene dolaze zbog xarleta ili? e
Victoria0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 15:53   #152
Pozdrav svima, imam par pitanja. Naime prije 4 tjedna sam imao prometnu i imam frakturu femura, 2 kraljeska, imam osteosintezu. Dalje po otpustanju iz bolnice s fragmina sam presao na martefarin, prvo sam pio 1 tabletu dnevno, sad pijem 2. PV mi kontroliraju svakih tjedan dana i danas je iznoso 0,4. Za bolove mi je dr propisala Zolltramid koji sadrzi tramadol i paracetamol, zanima me utjece li taj paracetamol na PV tako puno? I da li trebam mozda traziti neki drugi lijek protiv bolova?
exception is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 16:53   #153
Quote:
exception kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, imam par pitanja. Naime prije 4 tjedna sam imao prometnu i imam frakturu femura, 2 kraljeska, imam osteosintezu. Dalje po otpustanju iz bolnice s fragmina sam presao na martefarin, prvo sam pio 1 tabletu dnevno, sad pijem 2. PV mi kontroliraju svakih tjedan dana i danas je iznoso 0,4. Za bolove mi je dr propisala Zolltramid koji sadrzi tramadol i paracetamol, zanima me utjece li taj paracetamol na PV tako puno? I da li trebam mozda traziti neki drugi lijek protiv bolova?
Ne utječe bitno.Zolltramid,Zaldiar itd. kao kombinirani lijek tramadola i paracetamola,najčešći je izbor protiv bolova koji se daje uz martefarin.Neki drugi lijekovi za bolove kao ketanol,ibuprofen,voltaren,aspirin ili andol su kontraindikativni.
https://kohompgz.files.wordpress.com...ke-na-pat2.pdf
Fantomlat is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 06:34   #154
Exclamation Marivarin, Martefarin (varfarin)

Pozdrav !
Imam 36 godina a preko 8-9 godina sam na martefarinu jer u Splitu ocito nikog nije briga ocete zivit il umrit !
Imam post.DVT-u,otvorenu ranu na nozi iznad zgloba koja se pogorsala i jedva hodam...a doktori kazu"a tako je to....dugotrajni proces..bla..bla...." ,kao da sve vec napamet ne znam jer sam prije 6 godina imala dvije otvorene rane-ulcusa na nogama i tek mi je "SPONGOSTAN SPECIAL"(kupuje se..oko 1000-1500kn je tad bio,ne sjecam se tocno)pomogao nakon pune 2 godine nezamislive boli i muke koju evo sad opet prozivljavam..tek mi je taj spongostan doslov.u 7-8 mj.zatvorio rane al bas skroz..nestale su kao carobnim stapicem obrisane(ostalo je narav.crno na nozi di je bila rana ) !!!!
I kako sam prije 2ipo god.rodila izgleda da me moja kcerkica malo sl.nogom zakacila i eto nove rane koja raste i siri se sve veca i bolnija.
A ja cekam da mi stigne iz Londona "spongostan special"jer je duplo jeftiniji nego u Hrvatskoj.
-Al ovo sam htjela pitat.
Prvo ima li ko iskustva sa ulcusims od post.duboke venske tromboze nogu i sta mu je pomagalo(nosim el.med.carape od prstiju do prepone vec 10 godina skoro ali noge opet nateknu do ludila..rane se otvaraju...INR mi uvijek los..prenizak a pijem 3 tabl.martefarina tj.do sad sam ih pila) i jeli itko operirao DVT-u narav.izvan Hrvatske jer ovdje to ne rade ni u snu..?!?
-A drugo sad bitno mi..dobila sam da se mogu prebacit na "PRADAXU" i odma jucer je kupila ali nitko mi nije rekao kako pocet pit..sta sa martefarinom...dali odma maknem te 3 tabl.i pocnem pit pradaxu(prepisano 2puta na dan po 1 tabl.od 150mg)
To sam privatno isla u kliniku"matulić"jer u drzav.bolnici me 10godina doslov.ubijaju(eto nemam menzis preko 3 god.od kad sam zatrudnila i ni na to niko nista..ka doce...ima vremena..kaze mi vask.kirurg dr.Ribičić u drzav.bolnici na Firulama,a ginekologica da mi nista ne moze dat jer pijem martefarin i tako stalno u zacaranom krugu godinu za godinom...boli..muke i patnje...svojoj kcerkici kao da nisam mama jer ne mogu brinut ni o sebi jer trenutno jedva hodam..kao roda na jednoj nozi skakutajuči dok boli svaki pokret)....
ZNACI ZANIMA ME STA I KAKO SA PRADAXOM..KO IMA ISKUSTVA DA MI USPOREDI SA(prokletim)MARTEFARINOM I KAKO CU ZNAT POMAZE LI ...JER KRV SE NA INR I PV NE VADI VISE JELI TAKO ?????
-Molim Vas za bilo koju pomoc i savjet jer zivot mi je postao nocna mora.
Znaci iskustva i savjeti sa pradaxom i oblagama za otvorene grozne rane te ulcuse..koje oblage su bile Vam najbolje i pomagale Vam ?
Oprostite na ovoliko davljenja ali vise od ocaja ne znam sta cu...a ovo je tek dio probl.koje imam(u starim mojim postovima pisala sam o tim dr.probl.koji su sad jos gori ali necu gnjavit sad i o tome) !!!
Unaprijed hvala akk mi itko moze pomoc nekim savjetom i vlastitim iskustvom....
AdorTanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 16:05   #155
Marivarin i hrana

Zna li netko kada je najbolje piti marivarin? U koje doba dana? Koliko nakon jela ili prije jela? Pijem dosta veliku dozu 2,5 tbl uz ručak pa nisam sigurna da li hrana interferira s absorpcijom lijeka u krv
marietaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 22:01   #156
Pozdrav svima,
Koristila sam Martefarin skoro 5 g. i nedavno presla na Pradaxu. Zbog ucestalog vadjenja krvi kupila sam aparatic za mjerenje koagulcije (iz prsta) da si malo postedim vene koje su jedva podnosile stalna pikanja radi podesavanja doze. Ukoliko nekoga zanima nabavka tog aparatica, slobodno neka se javi na pm.
__________________
If tomorrow is judgement day
And I'm standin' on the front line
And the Lord ask me what I did with my life
I will say I spent it with you
second choice is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 07:10   #157
Mene zanima aparatic, prije svega koliko je pouzdan?
Vida36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 14:18   #158
Kupila sam zaista najkvalitetniji koji postoji na trzistu, ali i kod takvih treba nekoliko mjerenja da se utvrdi odstupanje. Znala sam piknuti taman to jutro prije vadjenja krvi da bi mi nalazi bili sto podudarniji. I sada to ovisi od osobe do osobe. Kao recimo mjerenje temperature u uhu i sa normalnim toplomjerom. Kada se utvrdi +/- odstupanje onda se moze lako pratiti INR. Ja sam trebala imati izmedju 2-3 INR i pila sam 2,5 tablete dnevno plus jos jednu cetvrtinu tjedno.
__________________
If tomorrow is judgement day
And I'm standin' on the front line
And the Lord ask me what I did with my life
I will say I spent it with you
second choice is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 15:42   #159
Koliko si platila apartatic?
Ja sam gledala nekad davno i bili su poprilicno skupi. Meni bi zapravo trebao samo u sezoni gripe, snijega i leda za baku i dedu.
Vida36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 17:52   #160
Ja sam ga kupila prije 2 god. Nije naravno bio cijelo vrijeme u upotrebi nego bas kada sam trebala malo venama dati oduska ili kada sam recimo bila na moru pa da ne dolazim do zg samo radi vadjenja. Skupi su bili i tada kao i danas. Drzi to cijenu. Ovaj moj je neka mini verzija pa je iz nekog razloga bio skup kao i normalna verzija. E sada ne znam da li ovako tu mozemo tu o cijenama. Mozda na pm.
__________________
If tomorrow is judgement day
And I'm standin' on the front line
And the Lord ask me what I did with my life
I will say I spent it with you
second choice is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:27.