Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2011., 10:39   #481
radne dozvole italia

zanima me koja je procedura dobivanja radne dozvole za it i kako sam trenutno ovdje zanima me dal mogu zatraziti istu u italiji ili to moram u hrv?
suzazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 11:18   #482
Tamo ćeš zatražit na Questuri.Kako je to jako obimno za objašnjavat jer su talijani jako komplicirani i traže brdo dokumenata i uvjerenja a kako si već tamo predlažem ti da nađeš nekog tko uz talijanski dobro zna i hrvatski pa da se za početak informira na stranicama questure što i kako.Tamo postoje firme specijalizirane za upute i probavljanje svih potrebnih dokumenata.Osobno znam da se tamo dugo čeka na samu proceduru jer jedino u Rimu daju dozvolu.Kad prikupiš svu dokumentaciju koja ti je potrebna morat ćeš zatražit ulaznu vizu u nekom o talijanskih konzulata i kad je dobiješ moraš imat i ulazni šengenski pečat.(U riječkom ne žele progovorit ni slova hrvatskog-ako razumiješ talijanski ok a ako ne njima opet ok).
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 17:27   #483
ovako,dobila sam danas inf u hrv mupu da odem sa zarucnikom u policiju u it i da se prijavim kao vanbracni partner...i onda dalje za posao nije problem....tako nesto..
suzazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 19:08   #484
Ako ti je zaručnik talijan sve ćeš lako riješit što se tiče pronalazaka raznih dokumenata.Možeš se prijavit ali postoji rok da možeš bit u prostoru eu-a 90 dana a za dalje ti treba dozvola boravka.To ti je samo par papira manje nego za radnu dozvolu ali očekuj čekanje u redovima u questuri jer tamo nije sistem ako kod naše birokracije.Za posao ćeš lako ali prvo trebaš sredit boravak.I kao vanbračni partner podliježeš birokraciji i ishodovanju papira.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 13:56   #485
fakat mi treba pomoc tj neke informacije kako tocno i kaj dalje jer sam danas isla na pol i oni mi kazu da nemogu ovako....fakat mi nije jasno ko tu koga j....dekla ja odem na pol sa zarucnikom,prijavim se tu i kaj onda????prijavim se na njega ili kao turista ili kako???e ocajna sam izluduju me te ustanove........

i da,navodno kod njih vanbracni partner ne znaci nista...a jucer mi u hrv pol kazu da se tako prijavim....

papire za duze od 3 mj dobim kako i kako dalje za posao?

Zadnje uređivanje Katrin : 27.10.2011. at 14:14.
suzazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 14:18   #486
Procitaj ovu temu za pocetak. Nemoj dramiti
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 14:22   #487
Svaka država ima svoje propise i za vanbračne partnere.Ima štranice talijanske questure (bilo koje) pa tamo ti je sve objašnjeno.Za to je potrebno dobro znanje talijanskog što ja nemam a svaka greška može koštat i odugovlačit cijeli slučaj.
Moraš podnijet zahtjev za dozvolu boravka u roku od 8 dana od ulasku u Italiju.

Barem u ovoj su i na hrv jeziku napisane natuknice što treba a vjerovatno i u drugim (ja znam za ovu u kojoj sam i višekratno bio)
http://www.poliziadistato.it/articolo/1076/
http://translate.google.hr/translate...26prmd%3Dimvns

To što su ti naši rekli zanemari jer jedva da znaju naše zakone a kamoli talijanske.
Za posao moraš imat i ugovor da će te netko zaposlit.Pronađi ured u italiji koji se bavi time i oni će ti pomoć i svoje i naplatit.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 14:40   #488
sivkic tnx
suzazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2011., 23:28   #489
Pozdrav svima! Imam samo jedno pitanje koje me zbunjuje. Malo sam prelistala temu i ovdje svi govore kako gradani Hrvatske nakon 90 dana provedenih na prostoru schengena sljedeca 3 mjeseca ne mogu ponovu uci u schengen. U ovom clanku Vecernjeg lista od prije 2 godine pise da je dovoljno napustit schengen nakon 3 mjeseca i da se odmah nakon toga moze ponovo nazad. Evo clanka. Zna li netko vise o tome i da li je to tocan podatak?

http://www.vecernji.hr/vijesti/eu-uk...a-clanak-58724
gioiello is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2011., 03:27   #490
Boravak do 3 mjeseca unutar roka od 6 mjeseci na cijelom području Schengena za sve ne-eu državljane.Znači od datuma prvog ulaska počinje ti teći rok od 6 mjeseci a u međuvremenu možeš boravit 3 mjeseca.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 19:05   #491
Slovensko državljanstvo-da ili ne?!

Zanima me da li mogu sa svojom punoljetnošću dobiti, uz hrvatsko, i slovensko državljanstvo budući da sam rođena tamo, a nemam nikog u obitelji iz slovenije i nemam nikakvo prebivalište tamo??? jer sam čula od poznanika da se može dobiti otkad su u eu ako sam tamo rođena bez obzira šta nemam obitelj koja živi u sloveniji..
MOLIM sve koji znaju 100 % da mi odgovore.. hvala unaprijed
Sanav181 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2011., 16:16   #492
Quote:
Sanav181 kaže: Pogledaj post
Zanima me da li mogu sa svojom punoljetnošću dobiti, uz hrvatsko, i slovensko državljanstvo budući da sam rođena tamo, a nemam nikog u obitelji iz slovenije i nemam nikakvo prebivalište tamo??? jer sam čula od poznanika da se može dobiti otkad su u eu ako sam tamo rođena bez obzira šta nemam obitelj koja živi u sloveniji..
MOLIM sve koji znaju 100 % da mi odgovore.. hvala unaprijed
Ne možeš.

http://www.uradni-list.si/1/objava.j...&stevilka=1211
koka2004 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2011., 17:15   #493
Cool

Quote:
Sanav181 kaže: Pogledaj post
Zanima me da li mogu sa svojom punoljetnošću dobiti, uz hrvatsko, i slovensko državljanstvo budući da sam rođena tamo, a nemam nikog u obitelji iz slovenije i nemam nikakvo prebivalište tamo??? jer sam čula od poznanika da se može dobiti otkad su u eu ako sam tamo rođena bez obzira šta nemam obitelj koja živi u sloveniji..
MOLIM sve koji znaju 100 % da mi odgovore.. hvala unaprijed
Jedino ako si etnički slovenac, ili ti jedan od roditelja etnički slovenac (pridobitev državljanstva po rodu) i to pod uvjetom da on zatraži državljanstvo prije tvoje punoljetnosti te tako i ti skupa s njim kao maloljetnik stekneš državljanstvo. Mjesto rođenja nema veze s državljanstvom (osim u SAD).......
Proxy1969 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2011., 13:46   #494
Pozz,

Trenutno sam na studentskoj razmjeni u Poljskoj i imam boravišnu vizu za studij (nacionalna D viza) koja mi vrijedi do sredine 2. mjeseca. Znam da, prema toj vizi, moram napustit Poljsku prije njenog isteka. Moj plan je da napustim Poljsku par dana prije isteka vize, te idem putovat sjeverno (Litva, Latvija, Estonia) gdje bi se zadrzao nekoliko dana vise nakon isteka vize.
Sad, mene zanima je li to uopce moguce?
Tj. je li napustanjem Poljske automatski pocinjem koristit dozvolu boravka u EU do 90 dana i je li mi potrebna neka potvrda u putovnici da sam napustio Poljsku? Zapravo je li tih 90 dana boravka u EU bez vize vec uracunato u tu nacionalnu D vizu ili nije?
I jos nakon tog putovanja, planiram na putu za RH proci ponovo kroz Poljsku, pa me zanima je li bih mogao imati nekih problema?

Hvala
hbrlek is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2011., 18:16   #495
Moraš napustit EU a ne Poljsku.Ako te netko pita napustio si eu te se drugi dan vratio ali ti nisu udarili ulazni pečat.Ako ga nemaš "loši" slovenčeki pri izlazu mogu ti udarit kaznu od 400 eura.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2012., 22:23   #496
Wink pitanje!

Ovko ja imam jedno pitanje.....Uglavnom ja sam se rodila u njemackoj . moja mama i tata imali su papire no kad je bio rat oni su ih istjerali dosli i uzeli papire.Sada zivimo u Hrvatskoj? Dali postoji to da ja mogu dobiti kakve papire da zivim u Njemackoj i kad?kako da to saznam? mozete mi to nekako saznati!Znaci dali se mogu dobiti papiri i kako i sta? Eto hvala unaprijed
claveeee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2012., 22:43   #497
Quote:
claveeee kaže: Pogledaj post
Ovko ja imam jedno pitanje.....Uglavnom ja sam se rodila u njemackoj . moja mama i tata imali su papire no kad je bio rat oni su ih istjerali dosli i uzeli papire.Sada zivimo u Hrvatskoj? Dali postoji to da ja mogu dobiti kakve papire da zivim u Njemackoj i kad?kako da to saznam? mozete mi to nekako saznati!Znaci dali se mogu dobiti papiri i kako i sta? Eto hvala unaprijed
Kakve papire su imali? Iz ovako šturih podataka bih rekao da ne možeš. Koliko godina imaš?
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 00:07   #498
Sa slovenijom NEMA dvojnog.drz po braku

Quote:
Noemi kaže: Pogledaj post
POd kojim uvjetima je moguce dobiti dvojno drzavljanstvo?
Znam dosta ljudi koji ga imaju.

A opet,kako cujem ako se recimo zenidbom u Sloveniju stekne pravo na njihovo drzavljanstvo,prvo treba traziti ispis iz naseg.
Kakve posljedice to povlaci za sobom?

I zanima me,ima li pravno razlike kasnije ukoliko dodje do razvoda da li se par vjencao kod nas ili u Sloveniji.Mislim na klince i podjelu imovine.

Thx
Sa slovenijom NEMA dvojnog.drz po braku, vec samo DJECA roditelja iz mijesanog braka mogu imati 2x drz.
Neke zemlje kao Italija, Grcka, BiH isl dozvoljavaju i 2x drzavljanstva po stecenom mijesovitom braku....
Znam i osobe sa 3 putovnice.....
MartinaBB is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 00:13   #499
Super link - sve ovisi o ugovoru zemalja

Quote:
Brazil kaže: Pogledaj post
A evo kako to rješavaju naši susjedi, kod njih je to malo češći slučaj nego kod nas link .Tu se izričito spominje bilateralni međudržavni sporazum.
Državljani Bosne i Hercegovine mogu imati državljanstvo druge države, pod uslovom da postoji bilateralni ugovor između Bosne i Hercegovine i te države kojim se to pitanje uređuje, a koji je odobrila Parlamentarna skupština u skladu sa članom IV, stav 4, tačka (d)
MartinaBB is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 16:17   #500
Quote:
koka2004 kaže: Pogledaj post
ok.. hvala
Sanav181 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:19.