Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.12.2017., 13:20   #7741
Quote:
coconutmilk kaže: Pogledaj post
meni je super sto paperwhite nema tipke
meni je super sto stranice prebacujem na touch
super!
krbo is offline  
Old 22.12.2017., 08:57   #7742
Quote:
krbo kaže: Pogledaj post
super!

u zadnjem firmwareu imaš i opciju isključenja toucha što su mnogi pozdravili
Ovo nisam znao. Odlično, hvala Krbo. Mislim da ću touch u cijelosti isključiti jer mi se zna desiti da slučajno prebacim stranicu.
lava72 is offline  
Old 26.12.2017., 09:40   #7743
Molim vas pomoć...

Jel moguće umjesto oxford rječnika staviti englesko-hrvatski rječnik, i ako da, kako?
Zola Zg is offline  
Old 27.12.2017., 08:07   #7744
Quote:
Zola Zg kaže: Pogledaj post
Molim vas pomoć...

Jel moguće umjesto oxford rječnika staviti englesko-hrvatski rječnik, i ako da, kako?
naravno, ništa lakše - prebaciš rječnik na Kindle (valjda o njemu pišemo???) i u setupu ga postaviš kao default za engleski jezik
krbo is offline  
Old 01.01.2018., 20:53   #7745
Quote:
Alist kaže: Pogledaj post
Naj torrent za knjige?
Preko Scribda najcesce.
Imam Kobo Aura, zadovoljan.
Kapo O'makine is offline  
Old 14.01.2018., 21:03   #7746
Koji e-reader podrzava PDF format?
laro010 is offline  
Old 15.01.2018., 19:29   #7747
Quote:
Mali Kapo kaže: Pogledaj post
Preko Scribda najcesce.
Imam Kobo Aura, zadovoljan.
ja imam Paperwhite, ovo svijetlo je sve <3 to mi je u biti veći razlog za kupnju bio nego praktičnost u mobilnosti
e sad, završila sam Hannu Arendt i ostatak Murakamijâ u digitalnom obliku, imam još par rendoma od provjerenih preporučitelja i nakon toga nemam što čitati, n00b sam totalni s ovime pa ne znam ni gdje ću knjige nabaviti (ne kupiti)
pa ako imate šta šta nije selfhelp i chiclit i popkrimi, samo javite hint di bi to mogla naći (balkandownload mi sto popupova dok pokušavam naći što izbacuje), hvala!

mnogozahvalna,
Dejz
__________________
ne budimo rigidni, budimo mudri .......
daisy.fay is offline  
Old 16.01.2018., 19:36   #7748
Quote:
laro010 kaže: Pogledaj post
Koji e-reader podrzava PDF format?
Ja prebacujem u Mobi za Kindle jer mi je tak bolje.
Skinem u pdf-u i onda preko neta convert u mobi napravim.
ivkica1984 is offline  
Old 22.01.2018., 21:17   #7749
Pozdrav, razmisljam o kupovini kindle paperwhitea. Vidim da u extreme digital imaju trenutno po 1065kn pa me zanima jel mi se to isplati ili mi je bolje sacekat neku akciju na njemackom amazonu, tj. za koliko jeftinije bi ga mogao nabaviti kad bi se strpio (mozda neka Uskrsnja akcija?)?
Hvala na pomoci.
1nsanity is offline  
Old 22.01.2018., 21:44   #7750
na amazonu se, ako se ubode dobra akcija, može nabaviti za stotinjak eura.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Old 23.01.2018., 10:11   #7751
Evo jednog osvrta na Kindle paperwhite koji sam kupio prije negdje 2 mjeseca.
Uglavnom, odličan za čitanje, ugodan za oči, kao da čitam papir. Veliki upgrejd u odnosu na čitanje na mobitelu na Moon+ readeru. A i baterija mu strašno dugo traje. u 2 mjeseca 2 puta punio, a čitam kad se uzme neki prosjek sat na dan sa osvjetljenjem.

Što se tiče primjedbi na uređaj:
Fali mi neka bolja statistika, tipa koliko sam dugo čitao knjigu, koliko ima stranica u knjizi i u poglavlju (stranica kada smanjim/povecam slova kako meni odgovaraju), da se popravi time remaining računanje da ne moram resetirati to brojanje.
I malo bi Goodreads šteka. Ulogiran sam u njega i mogu vidjeti profil i to, ali kada završim knjigu, pita me da ju ocjenim i stavim kao pročitanu na Goodreadsu, ali taj dio mi ne funkcionira. Ali to i nije tako važno.

Ali sve u svemu, odličan uređaj za ono što služi, a to je ugodno čitanje.
darioklc is offline  
Old 23.01.2018., 10:16   #7752
Taj dio s Goodreadsom funkcionira s knjigama koje su kupljene preko Amazona, ako su knjige koje si sam stavio na uređaj, onda neće funkcionirati. Neka me netko ispravi ako se varam.
coralicious is offline  
Old 23.01.2018., 13:06   #7753
Quote:
darioklc kaže: Pogledaj post
Evo jednog osvrta na Kindle paperwhite koji sam kupio prije negdje 2 mjeseca.
Uglavnom, odličan za čitanje, ugodan za oči, kao da čitam papir. Veliki upgrejd u odnosu na čitanje na mobitelu na Moon+ readeru. A i baterija mu strašno dugo traje. u 2 mjeseca 2 puta punio, a čitam kad se uzme neki prosjek sat na dan sa osvjetljenjem.

Što se tiče primjedbi na uređaj:
Fali mi neka bolja statistika, tipa koliko sam dugo čitao knjigu, koliko ima stranica u knjizi i u poglavlju (stranica kada smanjim/povecam slova kako meni odgovaraju), da se popravi time remaining računanje da ne moram resetirati to brojanje.
I malo bi Goodreads šteka. Ulogiran sam u njega i mogu vidjeti profil i to, ali kada završim knjigu, pita me da ju ocjenim i stavim kao pročitanu na Goodreadsu, ali taj dio mi ne funkcionira. Ali to i nije tako važno.

Ali sve u svemu, odličan uređaj za ono što služi, a to je ugodno čitanje.
Neke od tih stvari se mogu rijesiti pluginovima za calibre
Pablo is offline  
Old 24.01.2018., 10:16   #7754
Pozdrav!

Počela sam razmišljat o nabavi e-ink čitača u zadnjih par mjeseci jer sam skužila da će mi oči otpast na mobitelu i stvarno je došlo vrijeme da to sprovedem u djelo.
Pa ako mi netko od vas može pomoć bit ću zahvalna

Kobo Aura ili Kindle Paperwhite?
Veličina ekrana je ista, prostor za pohranu isto, oba imaju Wifi, oba čitaju velik izbor formata... Paperwhite ima pozadinsko svjetlo, a Kobo?
Što nude Aura H2O ili Paperwhite 2 ili Voyage da bi bilo racionalno uložiti u skuplji model?

Nemam nekih posebnih zahtjeva osim što čitam često i puno.

Hvala na svakoj pomoći, trenutno sam u moru informacija, a nitko koga znam nema niti jedan uređaj da bih mogla uspredit nekakava iskustva.
__________________
“Gossip is the devil's telephone. Best to just hang up!”
HepiHipo is offline  
Old 24.01.2018., 11:15   #7755
Quote:
HepiHipo kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Počela sam razmišljat o nabavi e-ink čitača u zadnjih par mjeseci jer sam skužila da će mi oči otpast na mobitelu i stvarno je došlo vrijeme da to sprovedem u djelo.
Pa ako mi netko od vas može pomoć bit ću zahvalna

Kobo Aura ili Kindle Paperwhite?
Veličina ekrana je ista, prostor za pohranu isto, oba imaju Wifi, oba čitaju velik izbor formata... Paperwhite ima pozadinsko svjetlo, a Kobo?
Što nude Aura H2O ili Paperwhite 2 ili Voyage da bi bilo racionalno uložiti u skuplji model?

Nemam nekih posebnih zahtjeva osim što čitam često i puno.

Hvala na svakoj pomoći, trenutno sam u moru informacija, a nitko koga znam nema niti jedan uređaj da bih mogla uspredit nekakava iskustva.
Ja ti mogu samo dati usporedbu KOBO GLO HD vs PW2.
Glo je zbilja vrhunski uređaj i doista se isplati, nažalost više ga nema u proizvodnji. Više je user friendly, lakše se prebacuje na njega, i imaš mnogo više font opcija.
Njegov nasljednik, Kobo Aura Edition 2 je navodno lošiji, tako da ti ne mogu reći, ali ako imaš prilike negdje još uvijek naručiti GLO, uzmi ga.

Ovdje imaš usporedbu uređaja, ali PW3 umjesto PW2.

Kobo Aura Edition 2 vs Kindle Paperwhite 3 Comparison


Za stariji Kobo Aura ne bih rekao da je ni blizu PW2, ali kažem, nisam ga uživo ivdio.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 25.01.2018., 09:03   #7756
Quote:
HepiHipo kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Počela sam razmišljat o nabavi e-ink čitača u zadnjih par mjeseci jer sam skužila da će mi oči otpast na mobitelu i stvarno je došlo vrijeme da to sprovedem u djelo.
Pa ako mi netko od vas može pomoć bit ću zahvalna

Kobo Aura ili Kindle Paperwhite?
Veličina ekrana je ista, prostor za pohranu isto, oba imaju Wifi, oba čitaju velik izbor formata... Paperwhite ima pozadinsko svjetlo, a Kobo?
Što nude Aura H2O ili Paperwhite 2 ili Voyage da bi bilo racionalno uložiti u skuplji model?

Nemam nekih posebnih zahtjeva osim što čitam često i puno.

Hvala na svakoj pomoći, trenutno sam u moru informacija, a nitko koga znam nema niti jedan uređaj da bih mogla uspredit nekakava iskustva.
Znači obavezno s pozadinskim svjetlom uzmi. Kobo nisam imala, i cak sam razmisljala da ga uzmem da vidim cisto usporedo s PW, al ipak se nisam odlucila. H20 ti je vodootporan i po meni to je bacanje para. Kobo Aura Edition 2 isto ima svjetlo, on kosta 99 funti. Kazem, nisam ga usporedjivala s PW (oni su tu slicna klasa) ali meni je PW apsolutno zadovoljavajuci u svakom pogledu.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
inazuma is offline  
Old 25.01.2018., 09:19   #7757
Pozdrav svima. Višesatno škiljenje na tabletu me napokon dovelo do odluke o kupnji eČitača. Dugo sam se mislila, prvenstveno zbog male veličine ekrana. Po vašem iskustvu, smeta li vam što je ekran samo 6 inča i često treba okreteti stranice u odnosu na čitanje na tabletu od 8 ili više? Znam da postoje krasni čitači većih ekrana ali su im cijene paprene pa ne znam koliko se isplati ulagati u to samo zbog veličine.
caracas9 is offline  
Old 25.01.2018., 09:27   #7758
Quote:
caracas9 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima. Višesatno škiljenje na tabletu me napokon dovelo do odluke o kupnji eČitača. Dugo sam se mislila, prvenstveno zbog male veličine ekrana. Po vašem iskustvu, smeta li vam što je ekran samo 6 inča i često treba okreteti stranice u odnosu na čitanje na tabletu od 8 ili više? Znam da postoje krasni čitači većih ekrana ali su im cijene paprene pa ne znam koliko se isplati ulagati u to samo zbog veličine.
Mene ne smeta. Zadovoljna vlasnica Kindlea Voyage
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Old 25.01.2018., 09:33   #7759
Smeta li ti jako stalno okretanje stranica kad citas neki paperback u odnosu na neku veliku knjižurinu? Ako ti je to nepremostivi problem u fizičkoj varijanti, onda jebga, nije to za tebe
digiridan is offline  
Old 25.01.2018., 10:57   #7760
Nema mi druge nego probat. Uzet ću Paperwhite pa kud puklo. Zna li Amazon stavit kakvo sniženje za Velentinovo, vidim da su sretnici uspjeli ubost kindle za 80 € na black friday.
caracas9 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:17.