Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.02.2011., 02:11   #21
Oo, nova HP tema, nice

Pa evo da se i ja predstavim; ja sam odrasla uz HP, uvijek sam obožavala čitati, ali Harry Potter je nešto posebno.. Mislim da mi nikad nijedna druga priča neće doći ni blizu ove, malo je reći da sam fan, imam kompletnu kolekciju knjiga (na dva jezika ), sve one manje knjige koje je JKR pisala usput, filmove, ostale stvarčice na koje sam znala naići, pobožno sam čekala u redu ispred algoritma u noćima izlazaka knjiga, na ovaj forum sam se registrirala zbog Potter teme, hint: vidi avatar, potpis, natpis ispod avatara...

Sad više ne pamtim koliko sam ih puta pročitala, ali svaki put kad idem iznova čitati, uvijek je predivan osjećaj.
__________________
-After all this time? -ALWAYS.
condelli5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 03:51   #22
Aaa HP
koliko god puta procitam knjige opet se odusevim,
filmovi su mi sranje
prvi i drugi mogu proci, cak ni ovaj prvi dio sedmog nije los al ostali pih ne mogu mi bas docarati atmosferu iz knjiga
Moram priznati da nisam bas bila nesto odusevljena epilogom Deathly hallowsa, cudno mi nekako to sve zavrsi oni stariji koliko 15tak god , drazi bi mi bilo da JK nije to uradila, al opet kontam mozda je na taj nacin i sebi onemogucila da napise jos koju knjigu
Najdrazi moment u knjigama mi je definitivno posljednja bitka, kad se samo sjetim kako sam gutala stranice, kako samo kmecala kad sam mislila da je Harry mrtav i kako sam bila tuzna kad su poslije bitke svi stajali uz svoje clanove porodice i one koji su poginuli .
Ono sto ne volim je kada ljudi pljuju po HP i tvrde da su to knjige za djecu te da nemaju vrijednosti, filozofije ni dublje pouke, meni je sasvim dovoljno sto sam se citajuci knjigu prenijela u taj svijet, sto sam se radovala, tugovala i smijala uz te knjige. Zato ce mi zauvijek ostati drag HP serijal bez obzira na to sto mozda nema istu knjizevnu vrijednost kao djela Dostojevskog, Flobera, Tolstoja, Kamija il ne znam ti ni ja kog vise
pfff is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 13:48   #23
koji vam je dio najbolji?
nela5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 17:54   #24
7. definitivno, pogotovo dio u Godricovom dolu kad Harry s Hermione ide u na grob svojih roditelja i na kraju kad Ron i Hermione konačno završe zajedno
__________________
No estudio para saber más, sino para ignorar menos. (Juana Inés de la Cruz, México, 1651- 1695)
Maria Mexicana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 20:00   #25
sve volim
ali zadnje tri malo vise od ostalih
5-tu volim zbog siriusa

također obozavam one opise kad su harryjevi starci i ekipa bili teensi i jako mi je zao sto nije napravila i serijal o njima
ali jos stigne
__________________
“There is only one god, and his name is Death. And there is only one thing we can say to Death: ‘Not today.’”

Zadnje uređivanje NorthGirl : 27.02.2011. at 20:11.
NorthGirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 21:18   #26
Harry Pottera počela sam čitati u novembru prošle godine , i zbog toga sam očajna , došla sam do zadnje knjige i do sada , naravno , najbolja
Weasley Ginny is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 22:20   #27
Quote:
nela5 kaže: Pogledaj post
koji vam je dio najbolji?
Meni je šesti najbolji. Napet, dramatičan - pre
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 22:27   #28
Ajme Harry.
Prvu knjigu sam dobila za deseti rođendan (imam i posvetu napisanu) i potpuno se zarazila. Odrasla sam uz Harrya.
Kad se sjetim koliko sam se isplakala čitajući sedmu knjigu.
Najdraže su mi 5,6 i 7. Svaka na svoj način, nikako se ne mogu odlučiti.
_Tin@_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 22:28   #29
Quote:
borntobewinner kaže: Pogledaj post
Meni je šesti najbolji. Napet, dramatičan - pre
Da, i meni je 6 i 7 , ali šesti kao film totalno me razočarao, više mi je išlo na neku komediju
Weasley Ginny is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 22:52   #30
Ja isto obožavam 6. dio. 5. mi je najgori, a ostali su mi svi dragi.
 
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 23:11   #31
Quote:
Weasley Ginny kaže: Pogledaj post
Da, i meni je 6 i 7 , ali šesti kao film totalno me razočarao, više mi je išlo na neku komediju
Nakon drugo filma se nisam ni trudila gledati. Mislim da mi je to najbolja odluka
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 03:20   #32
Quote:
nela5 kaže: Pogledaj post
koji vam je dio najbolji?
7. pogotovo ono poglavlje prinčeva pripovijest.
snape


ali svi su nastavci super, naravno!
__________________
-After all this time? -ALWAYS.
condelli5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 12:38   #33
E, ljudi! 'Oće netko od vas ići na LeakyCon ili Harry Potter theme park u Orlandu? Ja bi išla, al nisam punoljetna, neam dovoljno love i nisam sigurna da bi mi mama dala.
Ako neko bude išo nek se obavezno javi na forum i sve u detalje ispriča. Mene najviše zanima Medičarnica, Tri metle, Veprova glava i pivoslac.
Joooj, ja bii išlaaa...
A što se tiče LeakyCona (ko nezna http://www.leakycon.com/) nastupati će skoro svi iz StarKida, The Moaning Myrtles, The Remus Lupins, the Ministry of Magic, The Parselmouths, Gred and Forge, Tonks and the Aurors i *drumroll* Hary and the Potters!!!
Ove godine organiziraju i Lit day. To su uglavnom pisci za mlade. Ali doći će John Green, bilo bi super da dođe i Hank onda bi bilo i pjesme...
Mrs.RW is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 13:11   #34
Quote:
condelli5 kaže: Pogledaj post
Oo, nova HP tema, nice

Pa evo da se i ja predstavim; ja sam odrasla uz HP, uvijek sam obožavala čitati, ali Harry Potter je nešto posebno.. Mislim da mi nikad nijedna druga priča neće doći ni blizu ove, malo je reći da sam fan, imam kompletnu kolekciju knjiga (na dva jezika ), sve one manje knjige koje je JKR pisala usput, filmove, ostale stvarčice na koje sam znala naići, pobožno sam čekala u redu ispred algoritma u noćima izlazaka knjiga, na ovaj forum sam se registrirala zbog Potter teme, hint: vidi avatar, potpis, natpis ispod avatara...

Sad više ne pamtim koliko sam ih puta pročitala, ali svaki put kad idem iznova čitati, uvijek je predivan osjećaj.
Ajme čitaš mi misli, ovo ko da sam ja pisala

Boldano, imam i ja... na hrvatskom i engleskom, i još prvi dio i na talijanskom... Osim toga još i Magične zvijeri, i Metloboj kroz stoljeća, i Tales of Beetle the Bard

Kad je izlazila peta knjiga, bila sam druga u redu ispred Algoritma

Jedno vrijeme sam bila stvarno zaluđena, osim što sam ni sama više ne znam kolko puta pročitala sve knjige, sam čitala i fan fictione i visila svaki dan na COS forumu i tak... Sad me prošla ta zaluđenost, al Harry će uvijek ostat jedna od najljepših uspomena, a i knjigama ću se još puno puta vraćati, nema do Harryja

Baš mi je drago da ima tema ovdje ... Harry to zaslužuje... Ok ima tema na Filmovima, al filmovi nisu ni sjena kakvi su trebali biti. Volim ih pogledat, Hogwarts je stvarno lijepo dočaran, i glumci su mi ok odabrani... al nije mi to to, ne može se usporedit sa knjigama.
zlatna ribica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 13:15   #35
E ljudi... a koji vam je najdraži lik?

Meni je naravno one and only... Harry
zlatna ribica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 15:39   #36
Quote:
zlatna ribica kaže: Pogledaj post
E ljudi... a koji vam je najdraži lik?

Meni je naravno one and only... Harry
Joj meni nije. Znam da je serijal o Harryju i sve to, kao i da su knjige u neku ruku pisane kako bi se donekle u djece i mladih probudila svijast o odanosti, časti, prijateljstvu itd. (i ja sam "odrasla" uz te knjige, mislim da sam svaku pročitala jedno deset puta, ako ne i više ), ali neću ga kovati u zvijezde kao najbolji serijal svih vremena. Mislim da je Harry zapravo vrlo nerealan - itekako pozitivan lik, ali više no što je to uvjerljivo, barem meni :/ Mislim da mu je trebala dodati barem jednu ne-tako-sjajnu osobinu, bilo bi mi puno uvjerljivije. Ali dobro, ja sam sad razvezala, a odgovor ne dam

Najdraži bi mi, ja mislim, bili Sirius i Lupin (pogotovo u kombinaciji, a još i kad je James s njima...), ali super su mi i blizanci Weasley, i Tonks i Luna i Teddy Sviđa mi se i kako je Tom Riddle osmišljen (nije da podržavam njegove stavove i sve što je kasnije radio kao Voldemort, ali sviđa mi se koncepcija)

A od knjiga mi je najdraža peta, iako su mi sve super
__________________
:)
:)
moj album :)
nemo123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 16:08   #37
Quote:
nemo123 kaže: Pogledaj post
Joj meni nije. Znam da je serijal o Harryju i sve to, kao i da su knjige u neku ruku pisane kako bi se donekle u djece i mladih probudila svijast o odanosti, časti, prijateljstvu itd. (i ja sam "odrasla" uz te knjige, mislim da sam svaku pročitala jedno deset puta, ako ne i više :eek ), ali neću ga kovati u zvijezde kao najbolji serijal svih vremena. Mislim da je Harry zapravo vrlo nerealan - itekako pozitivan lik, ali više no što je to uvjerljivo, barem meni :/ Mislim da mu je trebala dodati barem jednu ne-tako-sjajnu osobinu, bilo bi mi puno uvjerljivije. Ali dobro, ja sam sad razvezala, a odgovor ne dam

Najdraži bi mi, ja mislim, bili Sirius i Lupin (pogotovo u kombinaciji, a još i kad je James s njima...), ali super su mi i blizanci Weasley, i Tonks i Luna i Teddy Sviđa mi se i kako je Tom Riddle osmišljen (nije da podržavam njegove stavove i sve što je kasnije radio kao Voldemort, ali sviđa mi se koncepcija)

A od knjiga mi je najdraža peta, iako su mi sve super
Ajooj... totalno se ne slažem s ovim Harry je bez daljnjeg pozitivan lik, ali baš tako pozitivan i nerealan - nije. Tj. je nerealan u istom u čemu su nerealni i svi ostali likovi (osim Dursleyevih ) - u tome što je čarobnjak.

Ima on itekako mana... tvrdoglavost i svojeglavost, osvetoljubivost, srditost, arogancija... sjeti se kad je urekao Malfoya, pa kad je htio ubiti Siriusa, pa kako vječito nije htio slušati druge i koliko je puta poveo svoje prijatelje u životnu opasnost, a na kraju je Sirius zbog njegove tvrdoglavosti i izgubio glavu itd... al na kraju je ipak dobar i pozitivan

Ako je itko nerealan, onda je to Tom Riddle aka Voldemort... Jer je tolko savršeno negativan, u potpunosti "crn" lik, bez imalo primjese ne bijelog, nego čak ni sivog, pa čak ni tamno sivog... To u životu ne postoji, samo u knjigama...
zlatna ribica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 16:14   #38
Quote:
zlatna ribica kaže: Pogledaj post
E ljudi... a koji vam je najdraži lik?

Meni je naravno one and only... Harry
Severus Snape
__________________
8. padež dubravativ - koga, čime?
Valsharess is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 16:32   #39
ja obožavam sve knjige

kad bi morala izdvajat, mislim da su mi malo draže ove deblje, od 4. pa nadalje.

6. mi je bila nešto posebno puno smiješnih događaja, manje onih groznih stvari (osim kraja, naravno)

i 7. je posebna na svoj način. velika zbivanja, toliko toga, voldy je napokon gotov i sve je dobro

prve četiri knjige sam pročitala puuuno puta (jer ih imam doma), a ostale najmanje 3-4 puta. i da, Metloboj kroz stoljeća mi se svidio

ne bi ništa minjala u vezi knjiga, sve bi ostavila. filmove isto volim, iako se ponegdi nađe zamjerka za neke scene u šetom dijelu, al ajd...

kad se samo sitim onih scena, harryjev dolazak, sirius je ipak nevin, tromagijski turnir, dumbledreova armija, harry kao kapetan, odlazak od dursleyjevih, "..nisam te ja ubio, albuse" posjet groblju i harryjeva kuća, lunina soba i napokon- dugoočekivana borba, otvaram se na kraju...


EDIT: nemam najdražeg lika. jednostavno, nisam nikoga mogla izdvojit
__________________
Don't make me Avada kedavra you
Luna Lovegood is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 16:43   #40
Quote:
Valsharess kaže: Pogledaj post
Severus Snape
Aah , Snape, predobar je , u filmovima pogotovo , kad pukne Harryja i Rona knjigom po glavi
A i Sirius i Harry su mi predobri
Weasley Ginny is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:13.