Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2013., 00:59   #41
Quote:
ruzy kaže: Pogledaj post
ja upravo citam 10-tu, thorovu... naravno na engleskom i u digitalnom obliku jer nema sanse da docekam da dodje kod nas

svi su mi dragi ali najdrazi mi je zsadist

jedini mi je problem sta cu sad kad zavrsim i nema vise ispocetka sve?
uf, već sam masu puta krenula u potrage za nekim određenim dijelovima u knjigama pa sam na kraju završila na ponovnom čitanju cijele knjige

ako se ne strpiš do 4. mjeseca i Lover at Last, uvijek su tu prošli nastavci
__________________
For a black heart will only find beauty in darkness.
*Spiderpig* is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2013., 19:36   #42
1)Zna li itko kada izlazi 10. nastavak? O V.-ju. Ne mogu ga dočekati. On mi je od braće najdraži definitivo!
2)Gdje na internetu mogu naći ostale dijelove za čitanje?
3) Hoće li biti knjiga o Phury-ju ?
matijaBCB is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2013., 10:47   #43
Quote:
matijaBCB kaže: Pogledaj post
1)Zna li itko kada izlazi 10. nastavak? O V.-ju. Ne mogu ga dočekati. On mi je od braće najdraži definitivo!
2)Gdje na internetu mogu naći ostale dijelove za čitanje?
3) Hoće li biti knjiga o Phury-ju ?
1) 10. nastavak zvat će se Poljubac smrti i drugi je dio knjige o V.-u.



Evo, već sam sistematizirala naslove originala i naše:

Quote:
1. Dark Lover (priča o Wrathu) > kod nas: Noćni lov + Kraljica tame
2. Lover Eternal (priča o Rhageu) > Zvijer u njemu + Vječna kletva
3. Lover Awakened (priča o Zsadistu) > Rob strasti + Krvava žrtva
4. Lover Revealed (priča o Butchu) > Lovac na duše + Srce vampira
5. Lover Unbound (priča o Vishousu) > Oslobađanje + Poljubac smrti
6. Lover Enshrined (priča o Phuryju) > Krvna veza + Bezdan žudnje
Budući da Znanje izbacuje naslove iz KDS-biblioteke svakog mjeseca, Poljubac smrti (drugi dio Vishousove knjige) trebao bi osvanuti na kioscima za par dana!

2) Vidim da ih ima na scribdu, ali ako bi svi čitali besplatne skenove umjesto da ih kupuju u papirnatom obliku, onda se uskoro knjige više ne bi ni prevodile ni izdavale, ne? Naime, čini se da izdavač otkupljuje i prevodi 3 po 3 knjige (tj. 6 po 6 u prijevodu), što znači da pazi na to ima li interesa. Logika: ako nema profita, neće bit ni novih nastavaka A ove su tako jeftine da se zbilja isplati kupiti i čitati u krevetu umjesto s ekrana...

3) Hoće (vidi gore); prvi dio Phuryjeve knjige, ako sve bude u redu, već u ožujku!
Krystle is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 23:27   #44
Iskreno, kad sam vidjela te knjige da su izašle, nisam imala neko visoko mišljenje o njima. Pogotovo nakon Sumraka, imala sam grozne predrasude prema takvim knjigama. Međutim, odlučila sam ih pokušati čitati, i stvarno su me lijepo oduševile. Nisu sad neki masterpiece, ali su zanimljivi. Nisam mogla dočekati priču o Butchu i Marissi, tako da sam to pročitala na engleskom, ali sad kad vidim da su izašle opet, definitivno ih moram pokupovati!

Teško mi je odlučiti se za najdražeg brata, ali mislim da bi to bio Phury, tako da jedva čekam njegovu priču. Svi su mi dragi na neki svoj način, Wrath jer se tako otopio uz Beth, Rhage zato što je našao inner peace s Mary...(you get the point). Ali Phury mi je ipak najdraži, jer se toliko pokazao požrtvovnim i dobrim, da jedva čekam pročitati što ga čeka. Nadam se nešto dobro. )

Vishousovu priču nisam čitala na engleskom, tako da ću ti prvo kupiti, čim mi se malo ispiti smire na faksu. Nadam se da je dobra. :O Pročitala sam onaj preview što bude na kraju svake knjige za svaku sljedeću.


I jel još nekome bilo uuuuuuuužasno žao zbog Tohra? Ja sam se skoro rasplakala zbog Wellsie.
đezminka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 12:31   #45
ok, kupile ste me.

upravo sam posudila u knjiznici prve dvije knjige.
idemo vidjeti ove vampire
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
inazuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 14:13   #46
ja sam neki dan zavrsila thorovu... i ne mogu se natjerat da citam nesto drugo
__________________
Ehre die Alten, verspotte sie nie. Sie waren wie du und du wirst wie sie.
ruzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 12:18   #47
Quote:
inazuma kaže: Pogledaj post
ok, kupile ste me.

upravo sam posudila u knjiznici prve dvije knjige.
idemo vidjeti ove vampire
uživat ćeš
zagrebačka cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 14:52   #48
Quote:
zagrebačka cura kaže: Pogledaj post
uživat ćeš
krenula s prvih 50ak stranica prve knjige. citam na kindlu u pdf-u.
malo me hebu oni njihovi izrazi, ko je šelan i što je, ali dobro je, snalazim se

uglavnom, za sada dobro zvuci
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
inazuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 15:38   #49
meni su u knjigama najdosadniji dijelovi sa degradima, ali hvala bogu, sto se dalje cita sve manje tih predetaljnih i predugih opisa ima
__________________
Ehre die Alten, verspotte sie nie. Sie waren wie du und du wirst wie sie.
ruzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2013., 08:48   #50
jucer procitala u popodne prvu i drugu, idemo dalje
dobar serijal

sve mi se cini da ce mi opet biti premalo knjiga
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
inazuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2013., 13:31   #51
Quote:
inazuma kaže: Pogledaj post
jucer procitala u popodne prvu i drugu, idemo dalje
dobar serijal

sve mi se cini da ce mi opet biti premalo knjiga
dobro ti se čini
zagrebačka cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2013., 14:03   #52
Quote:
zagrebačka cura kaže: Pogledaj post
dobro ti se čini
Pročitala i treću. Upravo uzela četvrtu

Neznam zašto, al Zsadist mi je baš drag Siroče, uvijek kriv kad i nije, ko i ja...

Zgodne knjigice sve u svemu.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
inazuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2013., 16:50   #53
Zsadist je najbolji

Ja jos uvijek nisam nist pocela citat iz inata - nema bratstva, nema drugih knjiga

Sent from my GT-P5110 using Tapatalk 2
__________________
Ehre die Alten, verspotte sie nie. Sie waren wie du und du wirst wie sie.
ruzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 15:59   #54
Moram priznati da sam malo varala, pa sam Phuryjevu knjigu skinula s interneta i pročitala je. Ne želim ništa spoilati drugim curama, tako da neću ništa ni pisati. Jedino što ću reći jest da me je jako oduševila, i par puta sam se i rasplakala. Mislim da sam već jednom spomenila da je Phury moj najdraži.

Surfajući malo netom o našem najdražem bratstvu, vidjela sam dosta glumaca/modela koje predlažu za uloge braće, pa sam pomislila kako bismo ovdje isto mogli o tome razgovarati.

Evo ja ću prva

Naravno, započet ću s Phuryjem. Za mene je Gabriel Aubrey SAVRŠEN. Vidjela sam da je netko negdje isto njega predložio kao Phuryja, i sad jednostavno ne mogu to izbaciti iz glave.

http://www.hollywoodperspective.com/...iel-Aubry2.jpg

'ajde sad recite da nije savršen! Zamislite ga sa žutim okicama i šarenom kosom. <3 <3

Drugi i JEDINI kojeg mogu vidjeti u glumcima je Wrath. Po meni je Jason Momoa idealan za njega, a vjerojatno se dosta vas sjeća Jasona iz Igre prijestolja, gdje je bio moćni Khal Drogo, ali i Conan Barbarin iz istoimenog filma.

http://hautegoodgirl.com/wp-content/...emiere-072.jpg

Ostala mi braća nekako ne idu u glavu, tj. ne mogu ih prepoznati u glumcima. Pa haj'te, pomozite.
đezminka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 19:24   #55
Ja sam još jedna fanica BCB-a.
Pročitala sam sve knjige koje su dosad objavljene kod nas. Sve su mi se priče svidjele osim Butcheve, on i Marissa mi nisu baš neki par.
Najdraži od braće mi je Zsadist, a i Phury mi je divan.
Jako mi je žao što nemaju u planu raditi film ili seriju o ovim knjigama jer to bi bilo jako zanimljivo gledati.
Svejedno često sam razmišljala o glumcima koji bi utjelovili braću i dosta je teško naći idealne. Ugl i meni je asocijacija na Wratha Jason Momoa (visok,jak,crn).
Za Vishousa mi nekako najviše odgovara David Gandy.
http://images.google.com/search?q=da...IGwDw&tbm=isch
Za Rhage-a Jessie Pavelka.
http://images.google.com/search?q=da...w=1366&bih=594
Za Butcha David Boreanez.
http://images.google.com/search?q=da...w=1366&bih=594
Za ostale nisam sigurna, pogotovo za Zsadista i Phury-a jer su blizanci pa bi ih trebao glumiti jedan glumac.
Jovita is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 22:35   #56
Jovita, hvala što si me upoznala s drugom braćom. <3 Vishous i Butch su stvaaaaaarno super. Vidiš, nikad mi Angel ne bi pao na pamet, a nije da ga gledam svaki dan u Kostima.

I Rhage je dobar, a negdje sam čak vidjela da netko predlaže Chrisa Hemswortha kao Rhagea. Jest Chris sex on legs, ali nekako mi ne paše. Taj Jessie što si ga ti navela, nikad čula za njega, ali opet, mogao bi biti.

(Ja sam i dalje opčinjena Aubreyjem. On je moj savršeni Phury. Mogao bi on i Zsadist biti, samo ne znam kako bi to izveli :S Morali bi mu naći nekog jako, jako dobrog dublera.)

A što se tiče priča, Vishous mi je drugi najdraži.

Ajmo cure, dajte i vi svoje prijedloge, pa kad ih bude više, možemo napraviti kolaž braće i poslati HBO-u ili tako nekome nek snime mini-seriju po knjigama. :P
đezminka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 14:05   #57
Volim Hemswortha, ali ni meni nije za Rhage-a.
Aubrey je dobar za Phury-a, ali ga ne mogu zamisliti kao Zsadista.
Evo jedan od najboljih BCB fan videa.
http://www.youtube.com/watch?v=qKTZLZ6pr24
Jovita is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 17:44   #58
Zaista je! Sad mi je Gandy u glavi kao V.
đezminka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 13:08   #59
Pročitala prvih 10 knjiga... Oću još

Uglavnom, filmove i glumce ne pratim, nemam neki prijedloga, ja svoje vizije njih imam u svojoj glavi
Voljela bi neku seriju po njima ali ako bi bila kvalitetna. Obicno sve ekranizacije su mi nula na prema knjigama.
A i vise nekad volim ostati na knjigama jer mi tv poremeti moju zamisao kako izgledaju neke stvari haha

Do koje knjige je Wardica stigla? Što sve ima objavljeno na eng i što još čekamo kod nas?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
inazuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 18:31   #60
Quote:
inazuma kaže: Pogledaj post
Pročitala prvih 10 knjiga... Oću još
i ja sam baš završila sa svim knjigama i jedva čekam nove nastavke
zagrebačka cura is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:43.