Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2017., 22:08   #61
Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
tako su mi rekli i tako sam procitao (da je gore ak je samo jedan). naravno da ne mora 100% biti karcinom ako je jedan cvoric, niti ne mora znaciti da je benigno ako ima vise cvorica. al valjda je, statisticki gledano, cesce da je rijec o karcinomu ako je u pitanju samo jedan cvoric
mislim da sve je sve relativno ,znam curu koja je imala 6 cvorova i u svima karcinom,a ope tjos jednu kojoj su tri tumora u cvoru od jednog cm bili
strijelčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 23:31   #62
naravno da nije sve tak jednostavno.. al vele (doktori) da je cesce gore kad je jedan..
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 23:31   #63
Sad se pitam pa kaj sam sve zaboravila kaj sam čitala...

Upravo sam si obnovila znanje...cista je vrsta čvora...90-95% ih je benignih...~15% spontano nestane...
Ali ja ipak malo sumnjam u taj noviji nalaz...
Onaj prvi dr me je gnječil uzduž i poprijeko po cijelom vratu, ispod čeljusti, kod ušiju... Kod ovog drugog nisam imala ni onog gela za obrisati a pregled je trajao doslovno 10tak sekundi... Sjećam se tog da je, kad sam ja krenula skinuti naočale da mogu skinuti dolčevitu rekao da ne, da se ne skidam, da malo spustim kragl...??!? KAko možeš UZV vrata raditi u dolčeviti...pa nije taj kragl izrez do pupka... Znam da sam rekla ma nije problem skinuti ću ali mi praktički nije dozvolio...i povukao mi taj kragl, pa sam ja pridržala...i bila gotova...
Niti mi se kragl zmazao od gela...niti je gela bilo...jedva mrvica... Onaj 1. dr. me nasaftal da sam se brisala s pol role...
Zato mi je taj nalaz sumnjiv...
Ako nekog zanima, mogu mu na pp poslati tko i gdje mi je radio prvi UZV, a tko i gdje onaj prek dolčevite...
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 12:27   #64
slobodno meni posalji.
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 19:15   #65
mozes i meni poslati na pp
musta-leski is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 19:14   #66
Quote:
Kladi kaže: Pogledaj post
molim vaš savjet....koga biste na nuklearnoj u vinogradskoj preporučili za štitnjaču, kojeg doktora?
Ja sam slučajno dopala kod doktora Josipa Staničića. Mogu reći da sam bila zadovoljna. Napravio mi je detaljnu pretragu ultrazvukom koja je trajala prilično dugo. I još me je poslao da u njihovom labu napravim nove pretrage hormona. Objasnio mi je sve što sam ga pitala. Tako da sam opet išla kod njega i drugi put.
Navodno je doktor Jukić na najboljem glasu jer ima najviše iskustva i kod njega se treba dosta ranije naručiti koliko sam ja upućena, odnosno što sam čula u čekaonici.
Doktorica Punda isto ima dobru reputaciju, tako da kod koga god dođeš, dobit ćeš odgovarajući pristup i uslugu.
__________________
One good thing about music, when it hits you, you feel no pain! Bob Marley
roxene is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 19:31   #67
Quote:
roxene kaže: Pogledaj post
Ja sam slučajno dopala kod doktora Josipa Staničića. Mogu reći da sam bila zadovoljna. Napravio mi je detaljnu pretragu ultrazvukom koja je trajala prilično dugo. I još me je poslao da u njihovom labu napravim nove pretrage hormona. Objasnio mi je sve što sam ga pitala. Tako da sam opet išla kod njega i drugi put.
Navodno je doktor Jukić na najboljem glasu jer ima najviše iskustva i kod njega se treba dosta ranije naručiti koliko sam ja upućena, odnosno što sam čula u čekaonici.
Doktorica Punda isto ima dobru reputaciju, tako da kod koga god dođeš, dobit ćeš odgovarajući pristup i uslugu.
Ja sam od Jukića pobjegla. Vjerojatno je dobar izbor za onog tko ima tumor, ali kad su neki blaži problemi u pitanju radije ne.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 19:41   #68
Jel to onaj kaj je Janicu operirao?

Operirao je i moju sestru, nije ga nešto spominjala ni pozitivno ni negativno. A terapiju joj je odredio Kusić i brzo je pogodio, iako je taj lik meni brrrr..
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 21:09   #69
Quote:
roxene kaže: Pogledaj post
Ja sam slučajno dopala kod doktora Josipa Staničića. Mogu reći da sam bila zadovoljna. Napravio mi je detaljnu pretragu ultrazvukom koja je trajala prilično dugo. I još me je poslao da u njihovom labu napravim nove pretrage hormona. Objasnio mi je sve što sam ga pitala. Tako da sam opet išla kod njega i drugi put.
Navodno je doktor Jukić na najboljem glasu jer ima najviše iskustva i kod njega se treba dosta ranije naručiti koliko sam ja upućena, odnosno što sam čula u čekaonici.
Doktorica Punda isto ima dobru reputaciju, tako da kod koga god dođeš, dobit ćeš odgovarajući pristup i uslugu.
Ne znam radi li u Vinogradskoj još uvijek doktorica Šulentić. Ona mi se čini dobrom, jer sam je upoznao na hospitalizaciji 2009. Koliko znam, još radi, mislim da sam je vidio na odniku pri zadnjem prelgedu u 10mj.

Ali stvari se brzo mogu promijeniti, pošto nam liječnici odlaze u inozemstvo.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 08:32   #70
Quote:
Éowyn kaže: Pogledaj post
Ja sam od Jukića pobjegla. Vjerojatno je dobar izbor za onog tko ima tumor, ali kad su neki blaži problemi u pitanju radije ne.
Sve je to individualno. Ljudi svašta pričaju, a naročito kad sjediš malo duže u čekaonici svašta čuješ. Treba vjerovati svom doživljaju. Instinkt rijetko prevari.

Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Ne znam radi li u Vinogradskoj još uvijek doktorica Šulentić. Ona mi se čini dobrom, jer sam je upoznao na hospitalizaciji 2009. Koliko znam, još radi, mislim da sam je vidio na odniku pri zadnjem prelgedu u 10mj.

Ali stvari se brzo mogu promijeniti, pošto nam liječnici odlaze u inozemstvo.
Znam samo za ovo troje doktora na nuklearnoj. Ali ima vremena, još sam "svježa".
Ti se kontroliraš u Vinogradskoj?
__________________
One good thing about music, when it hits you, you feel no pain! Bob Marley
roxene is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 16:14   #71
Blago meni, nikakve dileme oko enda, uopće ga nemam
lomica fino štima +/- terapiju, telefonski
hašismotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 16:42   #72
Quote:
roxene kaže: Pogledaj post
Ti se kontroliraš u Vinogradskoj?
Od šeste godine, a imam 42.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 16:43   #73
Quote:
hašismotko kaže: Pogledaj post
Blago meni, nikakve dileme oko enda, uopće ga nemam
lomica fino štima +/- terapiju, telefonski
Kad malo razmisliš, ma i najbolje je tako.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 16:48   #74
Quote:
hašismotko kaže: Pogledaj post
Blago meni, nikakve dileme oko enda, uopće ga nemam
lomica fino štima +/- terapiju, telefonski
Znači, može se i tako? Dobro je znati. Samo što je moja LOM ajme majko

Inače, postoje li kakva ograničenja što se tiče vježbanja? Može li teretana, trčanje i slično? Endica mi nije ništa napomenula o tome, valjda je ok.
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 16:58   #75
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Znači, može se i tako? Dobro je znati. Samo što je moja LOM ajme majko

Inače, postoje li kakva ograničenja što se tiče vježbanja? Može li teretana, trčanje i slično? Endica mi nije ništa napomenula o tome, valjda je ok.
Ako haši ne zahtjeva ništa osim terapije, može i LOM.

u pravilu se savjetuje lakša aktivnost, ti vidi koliko možeš.
hašismotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 17:18   #76
LOM = liječnik obiteljske medicine ...
Ono kaj smo zvali doktor opće prakse ..
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 17:27   #77
Bilo bi, možda, nezgodno da su doktore.opće prakse umjesto u LOM ( a ak nemaš obitelj ideš neobiteljskom... Glupi naziv...otkad je medicina obiteljska...nema veze kaj su to preuzeli... ) preimenovali kraticom u LOP ( liječnik opće prakse ) ...
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 18:43   #78
liječnik opće medicine
hašismotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 09:33   #79
Quote:
hašismotko kaže: Pogledaj post
Blago meni, nikakve dileme oko enda, uopće ga nemam
lomica fino štima +/- terapiju, telefonski
Ako je dobra lomica i ima iskustva, još bolje.
Moja je super, kad mi je prvi put tsh bio povećan ona mi je rekla da ako ću dugo čekati na termin za pregled kod enda, jer je bilo ljeto, da se vratim njoj pa će mi ona prepisati terapiju.
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Od šeste godine, a imam 42.
Ufff, pa ti si tamo doma. Sorry, malo se moramo zezati.
__________________
One good thing about music, when it hits you, you feel no pain! Bob Marley
roxene is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 09:52   #80
Meni se moja ne želi petljati u terapiju (valjda jer je kod mene pcos+hashimoto+mpo zadnjih godina) pa mi samo piše uputnice za kontrolu kod endo
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:40.