Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2005., 22:17   #1
Zašto danas svi hoće bit književnici?

majkemi, to nikako ne mogu skuziti...ono, da se netko hoce obogatiti, ili postati izumitelj (to bih ja recimo) ili ne znam, proljepsat se il postat bolji covjek, ok, to bih shvatila...ali postati KNJIZEVNIK??? zasto? sta vam to znaci? citam, tj. gledam ove silne blogove, svi pisu neke price, mudruju, muce se s radnjom i poantama, uglavnom manje-vise neuspjesno...cemu sve to?
sta znaci ta ambicija? jel to neka potreba za paznjom i priznanjem, za divljenjem, moci i ugledom? nije li lakse sve to steci marljivim radom nego piskaranjem?

ps. pustimo sad po strani zaista darovite autore, kojih ima nekoliko. govorimo o trendu, zapravo silnoj maniji pisanja...
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2005., 22:37   #2
Zato što je lakše lupati po tipkovnici, nego ići u svijet i raditi nešto.
Odi i ti. Radi nešto. Izumi nešto.
Zašto si na Forumu i otvaraš ove teme?
Kuda te to vodi?
Što eliš postići? Baviš se psihologijom, ili sociologijom?
__________________
Viva Metropolis!
Grejp is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2005., 23:01   #3
Mozda ljudi jednostavno zele biti kreativni....ili zele da jos netko procita njihove rijeci, njihova razmisljanja....
Zasto ti npr. pises blog?
SunBlade is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2005., 23:08   #4
Zato što svi misle da znaju napisati nešto. Još im samo ostaje pitanje kako da to uspiju prodat.
__________________
I'AM smiling!!!
lilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2005., 23:51   #5
Quote:
SunBlade kaže:
Mozda ljudi jednostavno zele biti kreativni....ili zele da jos netko procita njihove rijeci, njihova razmisljanja....
Zasto ti npr. pises blog?
o boze zasto pa da kazem istinu svijetu!
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2005., 23:52   #6
Quote:
Grejp kaže:
Zato što je lakše lupati po tipkovnici, nego ići u svijet i raditi nešto.
Odi i ti. Radi nešto. Izumi nešto.
Zašto si na Forumu i otvaraš ove teme?
Kuda te to vodi?
Što eliš postići? Baviš se psihologijom, ili sociologijom?
pa zato sto sam ovisna o internetu...oprosti, malo glupo pitanje a i zelim ljudima pomoci svojim iskustvom
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2005., 01:11   #7
Quote:
Natch kaže:
a i zelim ljudima pomoci svojim iskustvom
Jesi li ti second coming?
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2005., 01:16   #8
Ako svatko tko piše blog ima ambiciju postati književnik, onda i svatko tko piše dnevnik želi postati književnik. Ako svako tko piše na forumu želi postati književnik, onda i svatko tko odgovara na spomenar želi postati književnik. A svatko tko odgovara na ankete političar. Svatko tko popije pivo alkoholičar. Svatko tko pojebe jebač. Svatko tko padne s metar padobranac, a tko odskoči pola metra astronaut. Svatko tko da prosjaku dvije kune dobrotvor, stvatko tko uplati lutriju milijunaš, a svatko tko priča s Natch budala.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2005., 01:21   #9
Quote:
Grejp kaže:
Zato što je lakše lupati po tipkovnici, nego ići u svijet i raditi nešto.
Lako je lupati po tipkovnici, ali prodati to što nalupaš nije lako. Čak ni kad si talentiran.

Time ne želim reći da većina pisaca nisu pisci upravo zato što im se ne da tulumbat po svijetu ili primiti se lopate. Ali upravo zato što je pun kjurac besposličara, konkurencija je izuzetno velika. Govorim o onima koji prodaju knjige u dovoljnoj količini da prežive od toga. Da, o obje.

No, ja više volim pisce koji postanu piscima iz vlastite lijenosti, nego one koji postaju pisci da promijene svijet. E, ti su najgori. Gori čak i od vegetarijanaca i političke mladeži. Njih se treba čuvati.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2005., 05:20   #10
Re: zasto danas svi hoce bit knjizevnici?

Quote:
Natch kaže:
majkemi, to nikako ne mogu skuziti...ono, da se netko hoce obogatiti, ili postati izumitelj (to bih ja recimo) ili ne znam, proljepsat se il postat bolji covjek, ok, to bih shvatila...ali postati KNJIZEVNIK??? zasto? sta vam to znaci? citam, tj. gledam ove silne blogove, svi pisu neke price, mudruju, muce se s radnjom i poantama, uglavnom manje-vise neuspjesno...cemu sve to?
sta znaci ta ambicija? jel to neka potreba za paznjom i priznanjem, za divljenjem, moci i ugledom? nije li lakse sve to steci marljivim radom nego piskaranjem?

ps. pustimo sad po strani zaista darovite autore, kojih ima nekoliko. govorimo o trendu, zapravo silnoj maniji pisanja...
ne znam za druge ali znam za sebe!!!
ja zato shto ne znam svirat gitaru a nisam bash ni neshto za vidit, slabog sam obrazovanja a ni zarada mi nije zadovoljavajuca ... i kako da tu i tamo zbarim kakvu curicu [lakovjernu forumashicu npr.] ??
pishem nebuloze i ko zna, mozda se kakva blentava mushica i ulovi u moju [pjesnichku] mrezu
__________________
kako TANJUG javlja - volim te
cabon is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2005., 05:57   #11
Re: zasto danas svi hoce bit knjizevnici?

Quote:
Natch kaže:
majkemi, to nikako ne mogu skuziti...ono, da se netko hoce obogatiti, ili postati izumitelj (to bih ja recimo) ili ne znam, proljepsat se il postat bolji covjek, ok, to bih shvatila...ali postati KNJIZEVNIK??? zasto? sta vam to znaci? citam, tj. gledam ove silne blogove, svi pisu neke price, mudruju, muce se s radnjom i poantama, uglavnom manje-vise neuspjesno...cemu sve to?
sta znaci ta ambicija? jel to neka potreba za paznjom i priznanjem, za divljenjem, moci i ugledom? nije li lakse sve to steci marljivim radom nego piskaranjem?

ps. pustimo sad po strani zaista darovite autore, kojih ima nekoliko. govorimo o trendu, zapravo silnoj maniji pisanja...
zato kaj danas svako može imati svojih 5 minuta slave
__________________
If, after flushing,
The flow of water fails to stop,
Please give the handle A short, sharp jerk
Bercana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2005., 08:00   #12
Quote:
walter kaže:
Lako je lupati po tipkovnici, ali prodati to što nalupaš nije lako. Čak ni kad si talentiran.
Pa najteže je prodati talentiranog pisca.
Kako njega reklamirati?
Pročitajte prvi roman talentiranoga Rajka Rajkovića, jer je stvarno talentiran. Kakva fabula, pogledajte samo te rečenice pune smisla.

Ne.
Danas se možeš prodati, samo ako se ne smatraš piscem, tj. kada ti je to hobi.
Barem naizgled.

Dobro, prije pedeset godina je bilo lakše, jer su neki ljudi čak i pokušali zaposliti se, neki su poumirali u ratu (a možda su imali nekakav roman u ladici), a većina nije bila toliko lijena, jer je televizija tek došla, pa su je gledali.


Quote:
walter kaže:
No, ja više volim pisce koji postanu piscima iz vlastite lijenosti, nego one koji postaju pisci da promijene svijet. E, ti su najgori. Gori čak i od vegetarijanaca i političke mladeži. Njih se treba čuvati.
Vidiš, zbog ove rečenice ću ja pročitati tvoj roman. ma kupiti na interliberu.
a i zato što svi kažu da dobro pišeš.
Internet je divan, zar ne?

__________________
Viva Metropolis!
Grejp is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2005., 09:02   #13
ja nikad nisam želio postati pisac, niti ljudima reći nešto tako značajno da bi oni to morali držati naštampano na polici
__________________


...
g2sl is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2005., 09:39   #14
Quote:
walter kaže:
Lako je lupati po tipkovnici, ali prodati to što nalupaš nije lako. Čak ni kad si talentiran.

Time ne želim reći da većina pisaca nisu pisci upravo zato što im se ne da tulumbat po svijetu ili primiti se lopate. Ali upravo zato što je pun kjurac besposličara, konkurencija je izuzetno velika. Govorim o onima koji prodaju knjige u dovoljnoj količini da prežive od toga. Da, o obje.

No, ja više volim pisce koji postanu piscima iz vlastite lijenosti, nego one koji postaju pisci da promijene svijet. E, ti su najgori. Gori čak i od vegetarijanaca i političke mladeži. Njih se treba čuvati.
ovo nije topic o tebi. i nemoj mi se tu reklamirat. hvala

inace, komercijalnost nije garancija kvalitete. dapace. ovime ne zelim nikoga ciniti nesigurnim.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2005., 09:40   #15
Re: Re: zasto danas svi hoce bit knjizevnici?

Quote:
cabon kaže:
ne znam za druge ali znam za sebe!!!
ja zato shto ne znam svirat gitaru a nisam bash ni neshto za vidit, slabog sam obrazovanja a ni zarada mi nije zadovoljavajuca ... i kako da tu i tamo zbarim kakvu curicu [lakovjernu forumashicu npr.] ??
pishem nebuloze i ko zna, mozda se kakva blentava mushica i ulovi u moju [pjesnichku] mrezu
takvi su najgori. koji ti je blog?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2005., 09:46   #16
Quote:
walter kaže:
Ako svatko tko piše blog ima ambiciju postati književnik, onda i svatko tko piše dnevnik želi postati književnik. Ako svako tko piše na forumu želi postati književnik, onda i svatko tko odgovara na spomenar želi postati književnik. A svatko tko odgovara na ankete političar. Svatko tko popije pivo alkoholičar. Svatko tko pojebe jebač. Svatko tko padne s metar padobranac, a tko odskoči pola metra astronaut. Svatko tko da prosjaku dvije kune dobrotvor, stvatko tko uplati lutriju milijunaš, a svatko tko priča s Natch budala.
ne znam sta si htio reci s ovim, vjerojatno ne znas ni ti. sto te je ponukalo da se javis na ovaj topic?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2005., 09:48   #17
Quote:
Grejp kaže:
Pa najteže je prodati talentiranog pisca.
ne znam, meni je 95% onoga sto se pojavi u knjizarama totalno nezanimljivo. al ne govorimo sad o tome, jer cemo zapeti u raspravama o tome kako masa (blog) radja kvalitetu.

moje pitanje je bilo cisto intimne prirode. zasto ljudi misle da je bolje biti knjizevnik nego, recimo, poljoprivrednik?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2005., 10:24   #18
Quote:
Natch kaže:
moje pitanje je bilo cisto intimne prirode. zasto ljudi misle da je bolje biti knjizevnik nego, recimo, poljoprivrednik?
Ne prljaju se ruke?
Zašto ti nisi poljoprivrednik?
__________________
I'AM smiling!!!
lilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2005., 10:28   #19
Quote:
lilla kaže:
Ne prljaju se ruke?
Zašto ti nisi poljoprivrednik?
ko kaze da nisam?
ja obozavam zemlju....
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2005., 10:33   #20
Quote:
Natch kaže:
jer cemo zapeti u raspravama o tome kako masa (blog) radja kvalitetu.
Što naravno nije istina. Jedino što masa stvara je zasićenost. Nikakvu kvalitetu.
Kvaliteta ili je, ili nije.
Zato što svaki bedak može 'objavljivati', ne znači da će se u tome blatu naći novi Shakespeare.
kozz ima dobar signature što se toga tiče.



Quote:
Natch kaže:
moje pitanje je bilo cisto intimne prirode. zasto ljudi misle da je bolje biti knjizevnik nego, recimo, poljoprivrednik?
Zato, jer je poljoprivreda u dubokom blatu. Zato jer treba puno vremena, kapitala i volje da bi se moglo očekivati nešto od toga - i onda te suša, ili tuča dokrajči.
Zato što nisam išao u te škole.

Bolje je biti književnik jer ništa ne radiš, imaš ispriku zato što ništa ne radiš, a bome imaš i ispriku za pijaču recimo.
Doduše ja za sada nemam želju biti književnik, ali tko zna...
__________________
Viva Metropolis!
Grejp is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:15.