Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2014., 21:59   #1
Pupčana vrpca u trudnoći

Zdravo svima,imam 41 godinu i usla sam u sestom mesecu trudnoce.Zbog moih godina moj ginekolog me je poslao u kliniku za prenatalnu dijagnostiku kako bi me detaljno videli dal je sve ok.Doktorka koja je pravila ultrazvuk je rekla da je sve kako treba da se beba razvija perfektno al kad mi je dala izvestaj koji trebam predati svom ginekologu naisla sam na jedan deo koji mi bode oci.Sad posto je sve napisano na nemacki mislim da ne bi imale neki problem da razumete jer su neke reci i na latinskom.Ovako pise:Insertio der Nabelschnur exzentrisch cranial noch in der Placenta,aber marginal.Nije Insertio velamentoza ali preporucuje kontrolu.Znaci da se stanje moze promeniti?Jer sam procitala da se placenta i pupcana vrpca razvijaju do 4 meseca a posle samo narastaju.Kad sam ovo upisala na nemackom videla sam koliko sam razumela da se radi o nekakvim anomalijama na pupcanoj vrpci.Znaci kako ja razumem kod mene je ta pupcana vrpca marginal.Hocu da vas pitam jel je neko od vas imao isto ovakvo stanje i kakve probleme moze da bude?Jel je ovo strasno po bebi i njegovom razitku ili ne?Strasno sam se uzrujala i sad mi je lose.
renate is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2014., 22:17   #2
Da nešto nije u redu doktorica bi ti rekla. Mislim da nema potrebe za analizom nalaza u koje se ne razumijemo. A ako još ideš svom ginekologu njega možeš isto pitati.
bandera is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 08:01   #3
Nemoj se bezveze nervirati. Da je bilo sta lose naglasila bi ti doktorica. Google is not your friend...
Marginalna insercija pupcane vrpce je varijanta koja se dogada. Puno je cesca centralna. Zato se zvijek nakon poroda posteljice ista deraljno pregledava da se vidi dal je izasla u cjelosti. Nemoj brinuti
__________________
beba
Aka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 19:52   #4
Quote:
bandera kaže: Pogledaj post
Da nešto nije u redu doktorica bi ti rekla. Mislim da nema potrebe za analizom nalaza u koje se ne razumijemo. A ako još ideš svom ginekologu njega možeš isto pitati.
Svakako da cu razgovarati sa mojim ginekologom al termin imam tek za 14 dana a dotle ima mnogo.Mislim da je ovaj forum da bi ljudi mogli da se informisu i na neki nacin pomognu jedni drugima sa informacijama.Ja sam samo htela da vidim dal je imao neko isto ovakvo stanje i dal je nesto lose.A kako vidim puno je ovde ljudi koji itekako analiziraju svoje nalaze sa drugima sto se razumeju bolje nego ja kao na primer.I kao sto sam i napisala doktorica mi je rekla da je u ovom momentu sve ok ali kad je napisala stanje pupcane vrpce i oznacila kontrolu to znaci da ima nesto sto bi se trebalo kontrolisati.Al ajde odsad necu pisati da se neko ovde ne zamara pitacu doktora.
renate is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 19:56   #5
Quote:
Aka kaže: Pogledaj post
Nemoj se bezveze nervirati. Da je bilo sta lose naglasila bi ti doktorica. Google is not your friend...
Marginalna insercija pupcane vrpce je varijanta koja se dogada. Puno je cesca centralna. Zato se zvijek nakon poroda posteljice ista deraljno pregledava da se vidi dal je izasla u cjelosti. Nemoj brinuti
Hvala na razumevanju.I da imas pravo kad googlam uvek se uznemirim kad nesto procitam i odma mislim eto sto me sad snaslo.Nista necu citati od sad samo novine
renate is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 23:07   #6
Quote:
renate kaže: Pogledaj post
Svakako da cu razgovarati sa mojim ginekologom al termin imam tek za 14 dana a dotle ima mnogo.Mislim da je ovaj forum da bi ljudi mogli da se informisu i na neki nacin pomognu jedni drugima sa informacijama.Ja sam samo htela da vidim dal je imao neko isto ovakvo stanje i dal je nesto lose.A kako vidim puno je ovde ljudi koji itekako analiziraju svoje nalaze sa drugima sto se razumeju bolje nego ja kao na primer.I kao sto sam i napisala doktorica mi je rekla da je u ovom momentu sve ok ali kad je napisala stanje pupcane vrpce i oznacila kontrolu to znaci da ima nesto sto bi se trebalo kontrolisati.Al ajde odsad necu pisati da se neko ovde ne zamara pitacu doktora.
Ma cure su ti htjele reći da se ne brineš i ne zamaraš u najboljoj namjeri. A očito nitko osim Ake nije znao protumačiti nalaz
Sretno, bit će sve ok
__________________
1.. 2.. 3..
Pocahontas1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:19.