Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2015., 16:29   #1581
Bila konačno i oduševila se...
Ne znam zašto nisam išla ranije.

To je jedna skrivena ljepotica, vrckava, kreativna, smirena ali i kao tužna ponekad .Prva dama sa karakterom, divnim manirima. Kao siromašna plemićka kćer.
Mislim da sam se zaljubila.
U Veneciju.
U kanale, duždovu palaču, Most Uzdisaja, uske ulice, gužvu, božanstven miris i okus kave... golubove na trgu, gondola i posebno gondolijere.
Neopisivo.
Kao empat osjetila sam tu neku energiju prohujalih stoljeća, tu patinu povijesti i priča, patinu vječnosti.
Note između kanala... note nekih prohujalih vremena.

Za ljude poetske duše , emotivce i romantike... stare duše,Venezia je prelijepa.
No inače ona to stvarno jest... ali ne baš za svačiju dušu i svačije oči.

Ako možete unajmite gondolu. Nije jako skupo ako ide više osoba u nju.
Možda zbog emocija, možda zbog čistog sunčanog dana nakon bure ali... aaaaaaaaah Vanezia grande.


Idem opet u devetom kada prođu gužve i vrućine.
:klap:
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 11:05   #1582
Konačno sam i ja posjetila bezbroj puta opjevanu/opričanu Veneciju...
Iskreno, lagano sam skeptična kad se nešto uzdiže u nebesa, imam osjećaj da ponekad ljudi osjećaju dužnost reći da je nešto prekrasno ako cijeli svijet govori tako.

Ali... prekrasno je

Na popularnim punktovima je poprilična gužva (Rialto, San Marco...), no čim samo malo skreneš u uličice - mir, tišina, romantika... Svaki kutak je drugačiji, svaki mostić ima svoju draž
Mene je osvojila, definitivno! I vraćam se čim uhvatim priliku.

Inače, išli smo autom i prenoćili (sub/ned) u hotelu Aaron u mjestu Mestre. Hotel je bio sasvim u redu, a Mestre smo izabrali zbog parkinga i jako dobre povezanosti s Venecijom (vlak/bus). Po preporuci recepcionerke, do Venecije smo putovali busom jer je u toku bio štrajk željezničara. Malo smo glumili srdele ali izdrži se tih 10-15 min.

Uglavnom, preporučujem
Bakerella is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 01:11   #1583
Dragi i ja idemo ovaj vikend u Veneciju, prvi put Nadamo se lijepom vremenu i uzivanju! Da li mi netko moze preporuciti jeftini i dobar ducan sa suvenirima i gdje je? Hvala
divacroatia1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 09:43   #1584
Quote:
divacroatia1 kaže: Pogledaj post
Dragi i ja idemo ovaj vikend u Veneciju, prvi put Nadamo se lijepom vremenu i uzivanju! Da li mi netko moze preporuciti jeftini i dobar ducan sa suvenirima i gdje je? Hvala
ma po cijelom gradu ih ima, nemoj kupovati u prvom na koji naletiš, malo prošnjofaj okolo. cijene nisu brutalne, ali je općenito pravilo što si bliže Trgu Sv. Marka, to je skuplje.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 13:08   #1585
Potvrđujem post od x-type: ja sam npr. gledala neke medaljone i cijene su varirale od 17,50 EUR - 26,00 EUR (isti model)... Zato, prije se lijepo prošetajte - a onda kupujte
P.S. Stvarno ima puuuuunoooo trgovina - sve i svašta prodaju, ali naravno najviše proizvode od murano stakla
Bakerella is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 18:45   #1586
Pozdrav ekipa,
može preporuka nekog restorana s dobrom (okej) klopom, a opet ne s basnoslovnim cijenama?
Marl is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2015., 09:40   #1587
Quote:
Marl kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa,
može preporuka nekog restorana s dobrom (okej) klopom, a opet ne s basnoslovnim cijenama?
Svi restorančići dalje od Markova trga i mosta Rialto imaju prihvatljive cijene.
Probajte u uličicama oko Arsenala - jeli smo u maloj gostionici sjajne srdele.
Na Campo St Margherita je također nekoliko restorančića s pristojnom hranom i cijenama koje nisu pljačka.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2015., 12:18   #1588
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Svi restorančići dalje od Markova trga i mosta Rialto imaju prihvatljive cijene.
Probajte u uličicama oko Arsenala - jeli smo u maloj gostionici sjajne srdele.
Na Campo St Margherita je također nekoliko restorančića s pristojnom hranom i cijenama koje nisu pljačka.
Hvala ti.

I može mi netko pojmiti koliko je most Rialto (Rialto Bridge) udaljen od Markova trga?
Marl is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2015., 14:29   #1589
Quote:
Marl kaže: Pogledaj post
Hvala ti.

I može mi netko pojmiti koliko je most Rialto (Rialto Bridge) udaljen od Markova trga?
oko 500 - 600m čini mi se,ne više.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 14:34   #1590
Ljudi, može pomoć?

Sestra mi sa sinom ide na neko natjecanje u sviranju u blizini Venecije. Kako je on teško bolestan, obećala mu je odvesti ga u kratki obilazak Venecije, što mu je velika želja. Idu s autom, a imaju jedno prijepodne. Pa sam im savjetovala da se samo provozaju vaporettom po kanalu di trga sv. Marka, tamo pojedu sladoled ili što već i vrate se vaporettom nazad.

Najjednostavnije je koliko sam skužila da idu na Tronchetto parking, odakle i polazi vaporetto br. 2.

Eh sad... Da li se tamo na polazištu i gdje mogu kupiti karte? I koje karte da kupe?
Također, kada se budu vraćali nazad s trga sv. Marka, na što trebaju paziti da slučajno ne sjednu na vaporetto u suprotnom smjeru, tj. koje oznake trebaju gledati na vaporettu? Znam da su malo čudna pitanja, ali nisu nikad bili u Italiji, a Venecija je sama po sebi zeznuta, pogotovo ako si prvi puta tamo i to još s autom.
E da, ima li negdje kod trga neko mjesto za pojest nešto dobro, a da nije skupo ko suho zlato? Mali danima priča o pasti i gelatu...

hvala
Rainbow Lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2015., 12:25   #1591
Jel zna netko jel ima u njihoboj Billi za kupi Crema Novi?
Ak ne, jel ima kakav dučančić u Veneciji koji drži Crema Novi?
Marl is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2015., 13:12   #1592
Trebala bih info do sutra ujutro pliiiz. Imam rupu od par sati prije vlaka za Milano, ima li se što raditi u okolici Mestre kolodvora? I preporuka za ručak, ništa fensi, neka dobra pasta će biti dovoljna . Hvala!
__________________
Etno je moja furka
ivanah is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2015., 11:20   #1593
Pozdrav.
Imam pitanje:

Da li imate prijedloge za smjestaj? Gledam na bookingu i ne mogu naci ispod 300 evra u sestom mjesecu za 3 dana.

Da li predlazete da se uzme smejstaj dalje od Venecije i gdje? Kako je povezano sa Venecijom?

Hvala!
taksi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2015., 11:26   #1594
Mestre? I Padova nije loš izbor ako se štedi novac.
Tyrion the Lion is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2015., 11:33   #1595
Taj dio oko Mestre...dobro je povezan pretpostavljam sa gradom zbog stanice?

A Padova?
taksi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2015., 11:36   #1596
I Padova. Vlak vozi 15ak min svako malo, cijena karte 1,5 eura po smjeru ili nešto sitno.
Nisi Brangelina pa da moraš biti u top hotelu.
Tyrion the Lion is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2015., 17:07   #1597
Pozdrav, trebala bi pomoc oko parkinga u Veneciji. Idemo na krstarenje i brod polazi iz Venecije, i trebali bi ostaviti auto tamo 8 dana. Parking u luci je cca 100 eura, zanima me zna li itko negdje jeftiniji parking, moze da je i malo izvan grada da je vlak u blizini. Molim vas za pomoc
blibla0607 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 11:39   #1598
Vidi oko aerodroma.
Tyrion the Lion is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 14:48   #1599
Quote:
Tyrion the Lion kaže: Pogledaj post
Vidi oko aerodroma.
Dobro a kako doci od aerodroma do marine, ak se ne varam marina je kod Santa Lucie,... Gledala sam malo na google mapsu i internetu kako doc s jedne tocne na drugu, postoje nekakvi busevi? Al nisam se uspjela snaci na netu i pronac sluzbenu stranicu, ili neki drugi savjet kako doc do marine?
blibla0607 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 17:23   #1600
Imas gradski bus od aerodroma do Piazza Roma (Venecija) a koji je blizu pristaništa za cruisere. Na mobu sam, pa ti kasnije šaljem broj busa.cesto ide.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:32.