Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2012., 14:37   #1
Question Potrošnja struje - el. bojler

Trebam malu pomoć!
Živim u podstanarskom stanu i sad mi je došla velika nadoplata struje-zbog bojlera!Imam jedan u kupaoni i jedan mali u kuhinji.
Dal mi se više isplati gasiti ovaj u kupaoni preko dana?Ovaj u kuhinji nemrem gasit jer imam malu bebu pa mi stalno treba,al i on vuče struju ko lud kad grije!
Dajte mi savjet,please!!! Hvala!
ravengirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 14:43   #2
Nagovori vlasnika na centralno grijanje, kupi protočni plinski bojler (uvijek tople vode kolko hoćeš), smanji temperaturu na koju zagrijavaš vodu itd.

ako ne potrošiš cijeli bojler vode i imaš dovoljno vremenskog razmaka da se zgrije iznova, manja temperatura = manje grijanja = manje potrošene struje

Ima i opcija kupovne energetski efikasnijeg bojlera, ali to je opet u onoj prvog grupi investicija (koje su zadovoljavajuće ako ti je fakat velika razlika u struji)
morrak is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 15:06   #3
Problem je što je ovo stara zgrada i sumnjam da bi gazdarica htjela ulaziti u trošak takvog tipa ako joj nije hitno!Ali hvala ti na savjetu!
ravengirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 16:03   #4
Quote:
ravengirl kaže: Pogledaj post
Problem je što je ovo stara zgrada i sumnjam da bi gazdarica htjela ulaziti u trošak takvog tipa ako joj nije hitno!Ali hvala ti na savjetu!
Gle, nabrojao sam ti investicije vrijedne od parsto do par desetaka tisuća kuna (što možeš ali i ne moraš prebiti s vlasnicom o najamnine).

ako ne možeš ništa, smanji temperaturu vode i tu si već uštedila

ako imaš plin u stanu, za par tisuća kuna (parsto kuna mjesečno na rate) možeš namontirati protočni plinski bojler. doda se t-spoj na nekog postojećeg potrošaća i iskoristiš ulaze i izlaze vode od postojećeg bojlera, no to je tema za sebe


a to što je stari stan ne znači da se ne radi grijanje u njemu. mi smo u zgradu iz '52. prije pola godine uvodili centralno etažno (kombi bojler koji je zamjenio i protočni za toplu vodu i peči za grijanje) i itekako se osjeti na cjelokupnoj kvaliteti stanovanja. Jedino kaj je to investicija od par tisuća €.
morrak is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 22:15   #5
i mene zanima ovo jel bolje gasiti bojler, pa ga paliti npr. ujutro i navečer, ili da stalno radi??
inače, mislim da ti ovaj mali bojler u kuhinji puno troši. ne znam kolko ste dobili za nadoplatiti, ali ti mali bojleri su poznati ko veliki potrpšači struje.
možda kad bi mogli kuhinju spojiti bar na bojler u kupaoni. to možda nije tak veliki izdatak.
mi smo dobili 1700 nadoplate. ali sve imamo na struju (i grijanje), inače su nam rate bile cca 400 kn. ali nam topla voda u kuhinji ide preko bojlera u kupaoni. i isto imam bebu, pa sam stalno prala nekog vraga.
Dolores O is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 22:14   #6
ako ste dobili toliko nadoplate znači da ste trošili skoro duplo nego što ste plačali... daj provjeri da kada sve iskuljučiš iz struje brojilo mora stajati na mjestu
hcerinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 10:34   #7
Quote:
hcerinski kaže: Pogledaj post
ako ste dobili toliko nadoplate znači da ste trošili skoro duplo nego što ste plačali... daj provjeri da kada sve iskuljučiš iz struje brojilo mora stajati na mjestu
jel ovo na mene misliš???
ma ok je brojilo. nego je i grijanje na struju, tak da nismo puno ni potrošili.
Dolores O is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:03.