Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2008., 19:12   #1
Mršavljenje - emocionalna potpora forumašica s istim problemom

Lijepi pozdrav svim punašnim curkama i onima koje više ne žele biti punašne...

uvijek bi mi uspjevalo smršaviti....a onda nakon nekog vremena posustanem tj. volja me popusti....zato bi molila da se sve curke a može i dečki koji su na dijetama pridruže ovoj temi i da zajedničkim snagama budemo potpora jedni drugima u trenucima kad bi najradije otvorili frižider...

znači cilj teme nije razglabanje koja je dijeta bolja i na kojoj ste dijeti već emocionalana potpora kad mislimo da nemožemo više izdržati...evo ja sam sa prvim danom korizme tj. od sutra odlučila da je dosta bilo loše hrane....

za početak "weight loss suport grupe sa foruma" bilo bi dobro da svaka od nas navede koji su njeni motivi za skidanje kila...jer sve je u motivu...a sve pada u vodu kad se motiv pritaji...ili nestane...dakle cilj ovog topića je motivirati jedna drugu...i pomoći u ustrajnosti ...da čujem tko je za to da se udružimo...?
sherry lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 07:21   #2
Evo ti mene
Višak kila 40,cilj zdravlje i beba a onda izgled!!!
bucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 10:24   #3
oooo, jedan pozitivno nastrojen topic o mršavljenju

pridružujem se

motiv: zdravlje, naravno, na prvom mjestu. zbg sebe, obitelji, kćeri... nisam do sada imala zdravstvenih problema ali želim to prevenirati, koliko je moguće... estetika isto bitna - želim biti zadovoljna svojim izgledom. iako mi je očito i do sada nedostajalo samokritičnosti

od 10.11. sam skinula 12 kila. nije neki ludi tempo - barem je zdrav, ako ništa drugo
još 35 do idealnog BMI-a
dumbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 10:53   #4
Ja sam u godinu i pol dana s BMI 42,3 došla na BMI 24,5, metodama poznatim na ovom forumu.
Zakaj sam to napravila? Zato jer volim sebe.
The Whale is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 11:10   #5
Jupiiii, jedan normalan topic o mršavljenju!!! Mogu li se i ja pridruziti!!! Recimo 20 kg za početak ) Motiv, kao i kod vas, zdravlje. Ne želli karcinom, visok tlak, moždani udar. Također, ako budem željela bebu ne mogu s ovom kilažom ostati u drugom stanju, ne bih mogla podnijeti trudnoću kako spada! Jupi!!!

Prvi motiv mi je zdravlje, a drugi (znam da je banalan) kupnja odjeće! Ne da mi se više gubiti vrijeme, novce i živce na potragu za XL odjećom i plaćati ju trostruko od onoga što vrijedi!

JUPIIII; veseli me proljeće!

Evo mog pitanja za raspravu - što ćete PRVO napraviti da bi krenule prema cilju?
 
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 11:42   #6
Quote:
copy_xerox kaže: Pogledaj post
Prvi motiv mi je zdravlje, a drugi (znam da je banalan) kupnja odjeće! Ne da mi se više gubiti vrijeme, novce i živce na potragu za XL odjećom i plaćati ju trostruko od onoga što vrijedi!

Evo mog pitanja za raspravu - što ćete PRVO napraviti da bi krenule prema cilju?
nije ovo banalan razlog i to zna svatko tko je trebao kupovati odjeću natprosječno velikih veličina

a ja se sve nekako nadam da je moguće prvo dobiti neki klik u glavi, ali meni to ne uspjeva pa se sve svodi na neku unutarnju borbu i represivne mjere koje namećem sama sebi, a nadam se da će mi forsirane mjere preći i u naviku nakon nekog vremena...

ne znam, mislim da je samo u pričama moguć scenarij po kojem se jedan dan probudiš i napraviš radikalan zaokret u životu, a da to ne bude popraćeno borbom na dnevnoj razini, pogreškama i ispravljanjima istih...

u ovom pokušaju, mislim da sam najviše napravila time što, nakon povremenih ili prilično redovitih pogrešaka, nastavljam kao da se ništa nije dogodilo. bez onog ''od slijedećeg ponedjeljka''. jednostavno krenem dalje
dumbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 12:07   #7
Ja sam slatko svela na neku najmanju moguću mjeru. Nije da sam ga posve ukinula, ali sam POSTEPENO smanjila količine toga koje konzumiram. Trakica koju imam na želudcu fizički ne sprečava uzimanje slatkog, pa je redukcija morala biti psihološka i trajala je.
The Whale is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 13:00   #8
Heeej!!! Evo i mene.
Ja sam se dosta udebljela zbog problema sa štitnjačom, pa bih to željela reducirati. Nemam baš problema s kupovinom odjeće, ali imam pun ormar odjeće veličine 36 i 38 u koju više nikako ne stanem.
Prvi motiv mi je zdravlje, jer imam sve više i više problema s koljenima, a tek drugi je izgled.
Prvo što sam napravila - prošli tjedan sam krenula na aerobic, svaki dan po sat vremena i još uvijek to gledam kao nužno zlo, ali pozitivna stvar je to što uopće više ne želim jesti slatko i kaloričnu hranu jer mi bude žao mučiti se za bezveze na aerobicu.
Ono što uskoro planiram napraviti - početi trčati čim se malo priviknem na aerobic.
lady in red is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 13:19   #9
Pridružujem se ekipi . Prije nekoliko dana sam i ja odlučila malo se ( ok malo više ) dovesti u red. Vjerojatno ste svi primjetili kad se napokon odlučimo na taj korak baš smo onak nabrijani na to, a onda već nakon vrlo kratkog vremena ( meni i nakon par sati bude dosta svega ). Super je što je ova temica pokrenuta pogotovo za nas kojima treba utjehe..
Odlučila sam se na dugoročnije i zdravije metode mršavljenja. Imam nekoliko kg viška koje ( kad se zainatim ) lako skinem ali se oni nakon mjesec dana ponovno vrate i opet se godinu dana moram tjerati da ih skinem. Zato sam se okrenula zdravoj prehrani i vježbanju ( orbitrek i malo aerobika ) pa polako..
Ovim putem bi se zahvalila i ekipi na RIF-u koji su stvarno dragi i koji se trude priskočiti sa stručne strane u pomoć ako nam neš nije jasno glede načina prehrane, vježbi...

Do sad mi je ok samo sam nakon svakodnevnog vježbanja postala umorna i to me već pomalo pika..ali trudim se da ne odustajem..
__________________
09.06.2013. stigao braco
maritimeivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 14:14   #10
kad vas čitam ovako, najprije sam oduševljena vašim herojskim poduhvatima skidanja kila...
meni treba smršaviti idealno još 15 da bih se vratila na staro, no ja ću biti zahvalna i za pola od toga-jedno 7-8 kila..motiv su mi zdravlje- koljena mi već stradavaju ozbiljno..i izgled (jer mi je i samopouzdanje malčice narušeno)..upisala sam se na fitnes..sa dijetom je teže..dosta teško...
__________________
George Bernard Show: Ljudi misle dva do tri puta godišnje. Postao sam svjetski poznat misleći dva do tri puta tjedno.
tereza_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 20:06   #11
Quote:
The Whale kaže: Pogledaj post
Ja sam u godinu i pol dana s BMI 42,3 došla na BMI 24,5, metodama poznatim na ovom forumu.
Zakaj sam to napravila? Zato jer volim sebe.
Joj Whale čestitam ti znam za tvoju metodu u pročitala cijelu vašu temu i naručila se na preglede kod endikrinologa i psihologa a onda rekla mami mama rekla tati i tata dobio popizditis i reko da mi više nikad neće niš pomoći u životu ak to napravim a bila sam na čisto sa sobom da napravim i tak sam odustala...imam i ja 50 kg viška i prije 1,5 godinu skinula 20 kg a onda ih sve vratila...razlog mršavljenja bila ludo zaljubljena...sada nisam i utpam svoje nezadovoljstvo u slatkom...
sherry lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 20:15   #12
ja tužna
imam 84kg,rodila prije 5 mjeseci voljela bi doć na 70kg zato što sam ko krofna,i želim to zbog kupnje odjeće,samopouzdanja,izgleda...
nosim 46 a bilo bi ljepo da je to 40/42
tužna sam jer neznam koliko sam već počinjala,izdržim cijeli dan pa na večer sve ode kvragu
muž mi jučer kupio orbitrek,odvozila sam 2 min i počela se gušit od napora
samo da napomenem da sam zdrava al bez k od kondicije
slabo sam večerala i pojela 2 kolača,muka mi je kad se sjetim koliko se treba mučiti da se to potroši a opet mi se samo vrti po glavi šta da strpam u usta
to me baš čini
sad kužim kako je pušačima teško
obožavam papati,uživam u finoj hrani
to baš utječe na živce i koliko god da sam jaka kad se na kraju uvijek slomim
al mislim da bi za početak trebala uvesti sport u život a onda postepeno smanjivati svoje užitke,al lagano je misliti
__________________
naše slikice
Mirjana.P. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 20:28   #13
Daj Mirjana P. glavu gore! Malo si natukla kila u trudnoći, daj si malo vremena da to skineš i sve ok. Kaj se sporta tiče, vjeruj mi ti već imaš svoj mali sport od 5 mjeseci Sada će početi lijepo i toplije vrijeme i samo hodaj, hodaj i hodaj. Muž ti je očito podrška kada ti je kupio orbitrek, to je lijepo od njega. Kaj se "ždereš" ako si pojedeš koji kolač, nemoj si nabijati osjećaj krivnje, nego glavu gore i do ljeta ćeš biti u svoj broju 40/42. Sretno!
Špičasta* is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 20:42   #14

ostala sam trudna sa 80 i danas mi je rođendan od jutros papam kolače,pojela sam 7 kolača
__________________
naše slikice
Mirjana.P. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 20:47   #15
Sretan rođendan! Čuj, ako si ostala trudna sa 80 a sada imaš samo 4
kile više možeš biti presretna, svaka čast! A kolači... pa netko ih mora i pojesti tome kolači i služe. Sutra fino juhica i šnicleki bez kruha i krug po kvartu, pa da vidiš.
Špičasta* is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 20:58   #16
Evo da se javim nisam baš danas stigla zbog posla...drago mi je da ima zainteresiranih za temu...evo nema smisla da vam lažem bila sam danas na nekom seminaru i po povratku kući bila toliko umorna i loše sam se osjećala i naravno gdje bi drugdje završila nego u slastičarni...prvi dan neuspješan..klik u glavi se očito još nije dogodio...

moje tumačenje postupka bi bilo osječala sam se loše i trebala mi je utjeha i potražila sam ju u slastičarni..trenutno sam ju našla no istodobno se javilo i razočaranje samom sobom jer nisam bila čvrsta u odluci..i tako se vrtim u krug..možda još neko ima takav problem...ono što bi ovim topićem htjela postići je upravo to da kad smo u napastima pojesti ili ne pojesti pitamo sebe koju emociju ušutkavamo hranom (to je moj problem), to bi se na engleskom zvalo emotional overeating...malo je literature na hrvatskom o tom problemu...gdje problem leži u našim osjećajima...ono što bi meni pomoglo u tom trenutku napasti pojesti kolač ili ne bilo bi da sam nazvala mamu i rekla joj da se loše osjećam i da mora dat sve od sebe da skrene moje misli sa slastičarne..znam nije to baš samostalna odluka ali za početak nam svima treba ova vrsta potpore. dok nam samopouzdanje ne naraste..mislim da nam osjećaj da se nekome možemo povjeriti i da nam je neko potpora u krizama jako puno znaći...ima masu stvari koje možemo napraviti da izbjegnemo prejedanje ali jednostavno neznam zašto mi sve ideje padnu napamet kad se već napapam...jednom prilikom rekla sam ebdokrinologu da jedem jer sam nazadovoljna...on je isto bio deblji i rekao da i on jede iz istog razloga...mišljenja sam da bi uspjeli dugoročno u ostvrenju cilja moramo detektirati zbog čega smo u datom trenutku nezadovoljni i što je to što nam u tom trenutku treba da nas odvuće od hrane...mislim da nam treba nečija pažnja, nečije razumijevanje, potpora...još jednom kažem sve je super kad imamo energije onda ide ko po loju ali cilj nam je ostati motiviranima cijelo vrijeme...

Neko je gore napisao što ćete prvo napraviti? Ja prvo želim pronaći ljude koji imaju isti problem i pokušati riješito ono gdje uvijek zapnem početni motiv mi uvijek nakon nekog vremena izmakne sa vidika i evo me opet posustale...drugo što želim pokušavam otkriti vlastitu rečenicu koja je jača od bilo koje želje za hranom i svaki puta kad se poželim prežderati sjetiti se te rečenice u glavi i jednostavno se uspjeti iskontrolirati...iza toga bavljenje nekom fizičkom aktivnošću...svi koji imaju 50 kg viška znaju kolko je početak težak...ako je neko odmakao u mršavljenju voljela bi da s nama podijeli što je kod njega kočnica koja ga zaustavi...naravno svako mora imati svoju vlastitu kočnicu....
sherry lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 21:02   #17
Pozdravljam temu!!
Moj problem je što se ne mogu kontrolirati u količini....ja jedem često zdravu hranu, ali ju jedem dok ne popucam...uvijek se prejedem jer mi je fino jesti i ne mogu stati...
Da li se to još kome događa? Ali sumnjam da će mi ikakvi savjeti pomoć...jednostavno uživam u hrani...
Kada vidim prijateljice koje nakon par zalogaja stanu i sve ostave ja ne mogu doći sebi...u jednu ruku im i zavidim što se mogu kontrolirati...ali imati jedan obrok dnevno ne kužim....ja jedem najmanje tri puta dnevno i sva ta tri puta se prejedem..
često puta pojedem više od svojih prijatelja koji su jači od mene...
I svaku večer idem spavati sa obećanjem da se od sutra neću prejedati, i već u jutro sa prvim znakovima gladi ja prekršim obećanje....
iskreno to me već počinje deprimirati..
Bojana is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 21:10   #18
Quote:
Mirjana.P. kaže: Pogledaj post
ja tužna
imam 84kg,rodila prije 5 mjeseci voljela bi doć na 70kg zato što sam ko krofna,i želim to zbog kupnje odjeće,samopouzdanja,izgleda...
nosim 46 a bilo bi ljepo da je to 40/42
tužna sam jer neznam koliko sam već počinjala,izdržim cijeli dan pa na večer sve ode kvragu
muž mi jučer kupio orbitrek,odvozila sam 2 min i počela se gušit od napora
samo da napomenem da sam zdrava al bez k od kondicije
slabo sam večerala i pojela 2 kolača,muka mi je kad se sjetim koliko se treba mučiti da se to potroši a opet mi se samo vrti po glavi šta da strpam u usta
to me baš čini
sad kužim kako je pušačima teško
obožavam papati,uživam u finoj hrani
to baš utječe na živce i koliko god da sam jaka kad se na kraju uvijek slomim
al mislim da bi za početak trebala uvesti sport u život a onda postepeno smanjivati svoje užitke,al lagano je misliti

Potpuno te razumijem zato sam otvorila temu da se možemo jadati, da možemo davati prijedloge kako pokušati pomoći jedna drugoj...dobro 2 min sutra još 2 min a onda 5 min...itd. ti si barem 2 min ja nisam niti tolko...nevalja krenuti preambiciozno sa velikim željama jer se razočaramo kad ih ne uspijemo ostvariti bolje si zadavati manje ciljeve...e tako i ja izdržim cijeli dan i onda navečer...zato cure ajmo izdržat cijeli dan a navečer radit nešto što vas veseli i zaboravit na klopu...možemo visit na forumu i pisat bolje i to nego u frižider...i bilo bi super kad bi predosječale da dolazi kriza da ćemo se najest ko krave da radije odemo tu izjadamo se jedna drugoj shvatimo da nismo jedine i podignemo si raspoloženje...ko zna možda upali...zamislite nas za jedno 4 mj. kak ćemo se hvalit ja skinula 8 kg, a ja 12 kg zar nećemo biti ponosne i napokon u shopping..zato curke ajmo preduhitrit taj osjećaj da se bumo slomile prije nego naše tijelo i vaga osjete posljedice..
sherry lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 21:16   #19
Quote:
Bojana kaže: Pogledaj post
Pozdravljam temu!!
Moj problem je što se ne mogu kontrolirati u količini....ja jedem često zdravu hranu, ali ju jedem dok ne popucam...uvijek se prejedem jer mi je fino jesti i ne mogu stati...
Da li se to još kome događa? Ali sumnjam da će mi ikakvi savjeti pomoć...jednostavno uživam u hrani...
Kada vidim prijateljice koje nakon par zalogaja stanu i sve ostave ja ne mogu doći sebi...u jednu ruku im i zavidim što se mogu kontrolirati...ali imati jedan obrok dnevno ne kužim....ja jedem najmanje tri puta dnevno i sva ta tri puta se prejedem..
često puta pojedem više od svojih prijatelja koji su jači od mene...
I svaku večer idem spavati sa obećanjem da se od sutra neću prejedati, i već u jutro sa prvim znakovima gladi ja prekršim obećanje....
iskreno to me već počinje deprimirati..

Isuse Bože ovo sam ja...isti problem...palo mi je napamet možda bi ti pomoglo da ti neko kome je stalo do tebe pošalje poruku ohrabrenja tipa...Dok ti uživaš u hrani tvoje tijelo pati...to bi bila jedna od mogućnosti...curke ja si to više stvarno ne želim raditi sama sebi....da li nas je hrana usrećila ...ajmo pokušat naučiti neke metode samokontrole...zna li neko nešto o tome?
sherry lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 21:17   #20
Quote:
sherry lady kaže: Pogledaj post
ima masu stvari koje možemo napraviti da izbjegnemo prejedanje ali jednostavno neznam zašto mi sve ideje padnu napamet kad se već napapam...
ovo je istina...užas...evo ovdje sam i došla zato što sam se maloprije prejela na večeri...i umjesto da učim za ispit, ja osjećam toliku grižnju savjesti da sam išla na net u potragu za ovakvim temama...jednostavno više nemam snage se boriti kad ne mogu protiv toga...
sada ću si opet obećati da od sutra nema prejedanja i da ću pojesti samo dva jaja i zaustaviti se na tome...to je bio plan i jutros ali sam nakon toga pojela 5 šnjita kruha sa maslacom i marmeladom....zašto? nemam pojma....
ako se dobro ne najedem stalno razmišljam o hrani i kako bi mogla još nešto gricnuti....
Bojana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:58.