Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2008., 15:04   #1
Jesmo li "popušili" ulazak u EU?

Tema je postavljena ne zato da sad diskutiramo je li za nas bolje ili gore da uopće uđemo u EU. Odnosno bi li nam to bilo korisno ili ne.
Nego, upravo doslovce pitanje: hoćemo li kad (ikad) ući i hoće li nas Srbija preteći?
Upravo sam pročitala vijest da je EU do daljnjeg odgodila otvaranje tema o pravosuđu.....http://www.hrt.hr/index.xml
Prijete nam ZERP-om....

A naša se vlast "zabavlja": otvaraju nova ministarstva ( s novim radnim mjestima ), umnožavaju dužnosnike, pravimo cirkus iz policijskih predmeta (Getoš kida poziv, Glavaš malo van, malo unutra.... i td, i td.)
__________________
Bare kaže:A sto je politika? Nacin da najinteligentniji, najobrazovaniji i najsposobniji ljudi drustva stvore blagostanje za siroke mase. Zato po meni trebamo imati povjerenja u sve nase politicare, postivati ih i vjerovati da rade za nase dobro. Bez obzira na stranku. ....
baka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 15:48   #2
Quote:
baka kaže: Pogledaj post
Tema je postavljena ne zato da sad diskutiramo je li za nas bolje ili gore da uopće uđemo u EU. Odnosno bi li nam to bilo korisno ili ne.
Nego, upravo doslovce pitanje: hoćemo li kad (ikad) ući i hoće li nas Srbija preteći?
Upravo sam pročitala vijest da je EU do daljnjeg odgodila otvaranje tema o pravosuđu.....http://www.hrt.hr/index.xml
Prijete nam ZERP-om....

A naša se vlast "zabavlja": otvaraju nova ministarstva ( s novim radnim mjestima ), umnožavaju dužnosnike, pravimo cirkus iz policijskih predmeta (Getoš kida poziv, Glavaš malo van, malo unutra.... i td, i td.)
Da bi nešt popušili treba prvo zapaliti, no i da zapalimo, ne smijemo popušiti, barem ne na javnom mjestu.

Mislim Bako kak možemo popušiti kad nismo ni blizu da zapalimo, no možda je i bolje da ne pušimo, barem ćemo duže živjeti, jer nikotin-EU je vrlo štetan, pogotovo za neke koji puše od kad znaju za sebe-Hrvatska.

Nego, bilo bi bolje da zahvalimo EU kaj se brine za naše zdravlje.
NINJA 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 16:04   #3
Nismo mi popušili, još uvijek pušimo, a i dalje ćemo. A o ulasku u EU i tako odlučuju neki drugi, a nas se ne pita puno. Finte poput ZERP-a, usklađivanja zakonodavstva, obrazovnog sustava, privrednog i inih usklađivanja s propisanim smjernicama Unije, samo je zvečka kojom se zabavljaju narodi. Bez brige, smjestiti će oni nas u EU kada i kako im bude odgovaralo. Ta to je i tako samo puzla u provođenju svjetske politike na globalnom nivou.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 16:07   #4
Quote:
baka kaže: Pogledaj post
1.) hoćemo li kad (ikad) ući
2.) hoće li nas Srbija preteći?
1.) Naravno da hoćemo. Na žalost.
2.) Preteći nas neće, ali se radi na tome da uđemo zajedno.
__________________
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Jalnuški Diletant is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 16:39   #5
nećemo u EU sa srbijom
ona se mora najprije pridružiti matici domovini tj velikom turskom carstvu
__________________
viva el joint
mali febo is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 11.01.2008., 17:49   #6
Meni se isto nekako čini da je splasnuo entuziazam kada su u pitanju rokovi. Sada se spominje 2012, 2013.

Prvaosuđe nam je bolna točka, a stvari nikako da se pomaknu. Sada smo tu natovarili i ZERP, kojeg je Sanader pred EU otpisao, samo se to boji reći domaćoj javnosti.

Kada vidim ovu novu garnituru(prvenstveno Lovrin, Jandroković) obuzme me još veća zebnja.
Sinbad is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 17:59   #7
Ništa posebno, u EU ćemo ući 2010. (moje mišljenje), a u NATO 2008. ili 2009.. Što se ZERP-a tiče mislim kako trebamo ostati kod svojih stavova i za tri mjeseca se o ZERP-u više neće pričati. Kako je Ivo Sanader i rekao, krenut će sa konzultacijama sa Italijom i Slovenijom i živo me zanima što će odlučiti pogotovo zato što HDZ više ne vlada sam. Nisam pesimista i oduvijek se znalo kako sa ovakvim pravosuđem nas EU neće prihvatiti kao novu članicu. Znači pravosuđe je ključan problem i na njemu treba puno više raditi nego li se je do sada radilo.
® LUCKY ® is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 18:22   #8
Quote:
Sinbad kaže: Pogledaj post
Meni se isto nekako čini da je splasnuo entuziazam kada su u pitanju rokovi. Sada se spominje 2012, 2013.

Prvaosuđe nam je bolna točka, a stvari nikako da se pomaknu. Sada smo tu natovarili i ZERP, kojeg je Sanader pred EU otpisao, samo se to boji reći domaćoj javnosti.

Kada vidim ovu novu garnituru(prvenstveno Lovrin, Jandroković) obuzme me još veća zebnja.
Ne virujen da još ima naivac koji vjeruju da u EU još nismo ušli radi 'nereda u sudstvu' ili tzv. "ZERP"-a.

Eeeee... Da nam je dostić Bugarsku i Rumunjsku...
__________________
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Jalnuški Diletant is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 18:35   #9
Quote:
Jalnuški Diletant kaže: Pogledaj post
Ne virujen da još ima naivac koji vjeruju da u EU još nismo ušli radi 'nereda u sudstvu' ili tzv. "ZERP"-a.

Eeeee... Da nam je dostić Bugarsku i Rumunjsku...
Vjerojatno smo teško zgrišili kad nan ni Gotovina nije pomoga da se priključimo toj nadasve poštenoj, humanoj, a posebice iskrenom udruženju...

__________________
Stipe Mesić: Uzeo sam ček na 30 000 dolara koji se u toj gužvi negdje izgubio... (na pitanje o donaciji iseljenika u Australiji za bolnicu u Lici)
Sweet/Bitter is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 18:38   #10
Gospod od prvog trenutka EU nije padalo na pamet da pusti HR u EU bez ostalih susjeda samo naš to Ivo nije vidio jer je glavu gurnuo duuuboko u š*** EU!
__________________
Zabranjeni Film - Zašto smo se borili - Kome to istina smeta - Bijelo polje srce moje
liberali is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 18:48   #11
Quote:
Jalnuški Diletant kaže: Pogledaj post
Ne virujen da još ima naivac koji vjeruju da u EU još nismo ušli radi 'nereda u sudstvu' ili tzv. "ZERP"-a.

Eeeee... Da nam je dostić Bugarsku i Rumunjsku...
A vidiš da ima, neki vjeruju da je tamo super.
Uostalom nisam baš siguran u kojoj je to od novoprimljenih članica EU puno bolje nego kod nas, osjećam da nas ponižavaju primajući njih prije nas.
Bože, pa Rumunjska i Bugarska su sličnije sa Rusijom nego zemljama zapadne Evrope.
Naši političari stalno obećaju neke rokove, dok EU još nije ni odlučila hoće li se proširivati.
Možda bi bilo najbolje da im zahvalimo na suradnji i kažemo da smo se predomislili, pa nek se oni češu po glavi i pitaju.
nsasha is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 18:48   #12
Quote:
Jalnuški Diletant kaže: Pogledaj post
Ne virujen da još ima naivac koji vjeruju da u EU još nismo ušli radi 'nereda u sudstvu' ili tzv. "ZERP"-a.

Eeeee... Da nam je dostić Bugarsku i Rumunjsku...
Bugarska i Rumunjska, iznimke koje se neće u budućnosti prečesto događati. Bilo bi jadno da se provučemo na ta način, uostalom, neće nam dopustiti.
Sinbad is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 19:04   #13
Quote:
Sinbad kaže: Pogledaj post
Bugarska i Rumunjska, iznimke koje se neće u budućnosti prečesto događati. Bilo bi jadno da se provučemo na ta način, uostalom, neće nam dopustiti.

suvise je iznimki da bi se govorilo o nekom pravilu, ko zna sta se sprema...

mogu nam reci da sunce izlazi u bugarskoj. a mi ovakvi i sunca zeljni, zakljucit cemo da nam srbija zaklanja ..pogled.

__________________
datum izmjene potpisa 10. Travanj
"Krist je, istina, bio Arijac"
neupitno: Perzijski vjerski pisac ZARATUSTRA (Zoroaster), Mahatma Gandhi, Jawaharlal Nehru...
WeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 19:11   #14
Quote:
liberali kaže: Pogledaj post
Gospod od prvog trenutka EU nije padalo na pamet da pusti HR u EU bez ostalih susjeda samo naš to Ivo nije vidio jer je glavu gurnuo duuuboko u š*** EU!
DOKTOR Ivo
bonislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 19:26   #15
Quote:
baka kaže: Pogledaj post
Tema je postavljena ne zato da sad diskutiramo je li za nas bolje ili gore da uopće uđemo u EU. Odnosno bi li nam to bilo korisno ili ne.
Nego, upravo doslovce pitanje: hoćemo li kad (ikad) ući i hoće li nas Srbija preteći?
Upravo sam pročitala vijest da je EU do daljnjeg odgodila otvaranje tema o pravosuđu.....http://www.hrt.hr/index.xml
Prijete nam ZERP-om....

A naša se vlast "zabavlja": otvaraju nova ministarstva ( s novim radnim mjestima ), umnožavaju dužnosnike, pravimo cirkus iz policijskih predmeta (Getoš kida poziv, Glavaš malo van, malo unutra.... i td, i td.)

Mi svi u EU kao muhe bez glave, a uopce se narod ne pita hoce li uopce u EU. Nemamo mi sta popusiti dok se ne provede referndum.
porga is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 20:29   #16
Quote:
Jalnuški Diletant kaže: Pogledaj post
Ne virujen da još ima naivac koji vjeruju da u EU još nismo ušli radi 'nereda u sudstvu' ili tzv. "ZERP"-a.
"Nered u sudstvu" je pokusao Racan srediti, ali na krivi nacin, naime vracao je u pravosudje "provjereni kadar" pa ga je ta ista EU zaustavila u nakani sredjivanja. Ali u EU necemo uci sve dok nam je krivokletnik na Pantovcaku predsjednik, a ti si zamisli zasto ?

Quote:
Eeeee... Da nam je dostić Bugarsku i Rumunjsku...
E, ovo je malo teze, jer za dostici te dve zemlje trebali bi se za nekoliko decenija vratiti unazad !
Purgal is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 20:39   #17
Quote:
Eeeee... Da nam je dostić Bugarsku i Rumunjsku...
E, ovo je malo teze, jer za dostici te dve zemlje trebali bi se za nekoliko decenija vratiti unazad !
__________________

opaska je opaka samozatajno cu reci kako one nemaju trgove i obala te ulica, marsala tita.

jos je titin sarkofag izmedju hrvatske i jedne bugarske i rumunjske.
__________________
datum izmjene potpisa 10. Travanj
"Krist je, istina, bio Arijac"
neupitno: Perzijski vjerski pisac ZARATUSTRA (Zoroaster), Mahatma Gandhi, Jawaharlal Nehru...
WeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 21:15   #18
mislim da ce politicari uciniti SVE da udjemo u EU. ne zbog dobra vec zbog sebe. Onda ce i izbori za HR delegate u EU parlamentu i EU tijelima a tu su tek prave placice za politicare.

tak ce bit, a ne pregovori o ZERP-u, o poljoprivredi, kupnji zemljista i druge pricice za malu djecu.

Kao i ova kolicija HSS-HSLS sa HDZ-om. sve su fotelje, jer da nisu nebi se desilo da HSS ili HSLS ne traze kvalitenija rijesenja za ministra pravosudja i vanjskih poslova.

dakle prodano!
swap is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 23:38   #19
Ovo je link sa zadnjim podatcima o paritetu kupovne moci zemalja clanica EU i zemalja kandidata kao i potencijalnih kandidata u odnosu na prosjek unije.

http://www.entereurope.hr/cpage.aspx...&clanakID=2408

Znaci Hrvatska bez ukljucene sive ekonomije ima osjetno vise od Rumunjske,Bugarske i isto kao Poljska. Kada bi ukljucili i sivu ekonomiju (koja je ukljucena u svim podatcima clanica Eu) dolazimo do zakljucka da smo na nekih 60%. Znaci vise od Litve i Latvije i nesto ispod SLovacke i Madzarske. Od novih clanica najbolja je SLovenija na 88% prosjeka. Do sad nismo bili u EU i unatoc ratu se priblizavama prosjeku. Ne treba se previse zabrinjavati oko ulaska. Kad bude bude, ionako nam ide ok. Takoder, jos nema podataka za 2007. godinu gdje smo imali jedan veci rast BDP-a. Po tome bi trebali bit jos nesto bolji. Stvarno neznam kakvo ce se cudo desit na dan ulaska u eu i ceme takva zelja za bezuvjetan ulazak.
__________________
Boli me sjećanje na dane slavne, dane ponosne, al' borim se, i nedam se dok Dunav tiho protiče... I boli me istina što nema onih koje volim ja. Pokriva ih zastava, nek sanjaju u sjeni hrastova...
river_city is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 23:45   #20
Quote:
river_city kaže: Pogledaj post
Ovo je link sa zadnjim podatcima o paritetu kupovne moci zemalja clanica EU i zemalja kandidata kao i potencijalnih kandidata u odnosu na prosjek unije.

http://www.entereurope.hr/cpage.aspx...&clanakID=2408

Znaci Hrvatska bez ukljucene sive ekonomije ima osjetno vise od Rumunjske,Bugarske i isto kao Poljska. Kada bi ukljucili i sivu ekonomiju (koja je ukljucena u svim podatcima clanica Eu) dolazimo do zakljucka da smo na nekih 60%. Znaci vise od Litve i Latvije i nesto ispod SLovacke i Madzarske. Od novih clanica najbolja je SLovenija na 88% prosjeka. Do sad nismo bili u EU i unatoc ratu se priblizavama prosjeku. Ne treba se previse zabrinjavati oko ulaska. Kad bude bude, ionako nam ide ok. Takoder, jos nema podataka za 2007. godinu gdje smo imali jedan veci rast BDP-a. Po tome bi trebali bit jos nesto bolji. Stvarno neznam kakvo ce se cudo desit na dan ulaska u eu i ceme takva zelja za bezuvjetan ulazak.


Ako uđemo 5 godina kasnije, propast ćemo.

Eno bivša braća slovenci ušli, ušli Bugari i Rumunji,a mi još nismo propali.
Dapače, još neke nove članice i šijemo u pokazateljima.

Ako nismo propali u 90ima, sigurno nećemo propasti zbog EU.
bonislav is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:30.