Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2005., 13:59   #61
Quote:
s3v3n kaže:
gle,vjerujem da si na neku foru uspjela naučit napamet put do posla no nije kvart samo što ti vidiš,a sigurno ima više sunca i parkova od novog zagreba
ok, onda mi reci - dakle od okretišta do rome di da nađem park.
možeš produžit i još tramvajsku stanicu naprid
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 14:06   #62
Quote:
young.but.dead kaže:
onda tako reci a nemoj laprdat da dubrava ne valja kad nisi ni bila tamo
MENI ne valja
poštuje li ovde netko subjektivno mišljenje

tebi ne valja novi zagreb - ok

Svatko ima svoje prioritete i svoje zahtjeve u vezi kvarta, stana šta li već
Netko voli živit u centru, netko u predgrađu, netko u kući, netko u zgradi

Imaš topic o dugom selu di ga jedni veličaju drugi tamo ne bi ni za živu glavu, već bi ostali u Zgu

Stoga, ako meni ne valja, ako mi se ne sviđa to šta vidim, nije da želim nikoga napast
Jer ja sam živila na u splitu kmanu – a ti kažeš da ti je išlo podvalit pa ok
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 14:07   #63
Quote:
s3v3n kaže:
imaš novi parking, asfaltiran nedavno preko puta zagrebačke banke
zatim imaš na okretištu ogorman parking......
moš stat di hoćeš
park
ko spominje parking, neam ja auto
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 14:14   #64
Quote:
young.but.dead kaže:
nowa i nostalgičar su rekli da ne valja
pitaj spinna
ako znaš ulicu na kmanu, ja ću ti reć šta valja, nowa i nostalgičar ga ionako zaobilaze (jer istina bog nemaju zašto uopće ni ulazit u taj kvart)

BTW, moram priznat da je na moja razmišljanja u Zgu utjecao i moj dragi, fetivi purgerčić rođen na Maksimiru a odrastao u N.zagrebu
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 14:25   #65
Quote:
young.but.dead kaže:
odustao sam od kmana, a ovaj tvoj dragi je prešao s konja na magarca.....
tako mu je bilo lakše
i kaže da se ne bi nikad vratio živit u maksimir zbog gužve, nedostatka parkinga i još je on tu nabraja, ja sam se nešto zagledala u TV pa..
a mi smo ljudi koji vučemo južnije
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 14:29   #66
Quote:
s3v3n kaže:
stavila si park.
to bi svako normalan shvatio ko parking
a parkova stvarno ima ko dreka
pa na samim poljanicama ima 5 parkova
ok, da zaključimo ovu glupu rapsravu
1) meni je park - park
2) dubrava mi se ne sviđa zbog pozicije (ne volim rubove )i odvratno izgrađenog početka (jer u ostatak ne zalazim), gora je 5 puta od Kmana
3) ljudi na koje sam nailazila mi se nisu svidili , al ne smatram da su svi ovde takvi (nisu baš svi imoćani )

daklem, nemam predrasude u vezi ljudi ni sl, jednostavno mi se naizgled kvart ne sviđa
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 14:57   #67
Quote:
s3v3n kaže:
dakle zaključak je ovi:

tebi je dubrava šugava jer je nisi vidla a ljudi su ti odvratni jer su imoćani
takvi nam trebaju,povedi još familije kad budeš opet dolazila
ne zaključak je da si ti faca koja ima svoje mišljenje (al ne i smisla za humor) i sačuvaj me bože ako netko ima drugačije
a ja jesam imoćanka
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 20:22   #68
Quote:
Ahil kaže:
Sesvete- Perspektivni gradić prepun mladih ljudi. Infrastruktura bolje riješena od večine zagrebačkih naselja.


A imaju i mene.
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 20:51   #69
a nitko cvjetno ne spominje... pa ipak smo mi kvart s najvise registriranih ovisnika. dosta skinsa. a i studentski dom imamo. ah.
__________________
Golden lads and girls all must,
As chimney-sweepers, come to dust.
foka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 20:56   #70
Quote:
foka kaže:
a nitko cvjetno ne spominje... pa ipak smo mi kvart s najvise registriranih ovisnika. dosta skinsa. a i studentski dom imamo. ah.
To mi je najdrazi kvart u Zagrebu. Studenti (Dalmatinci), narkomani i blizina obale (Save, doduse). Nije ni cudo da se osjecam ka doma


E, jos jednom da vidim da netko pljuje po NZ, vlastorucno cu ga prebit! Ona tri mjeseca sto sam zivila u Travnom su mi bila najbolja tri mjeseca u Zagrebu. A tek Dugave

I to netko ide usporedjivat s Dubravom?
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 21:18   #71
Quote:
Mrtva_mrkva kaže:
To mi je najdrazi kvart u Zagrebu. Studenti (Dalmatinci), narkomani i blizina obale (Save, doduse). Nije ni cudo da se osjecam ka doma
meni je isto cvjetno zakon
posebno onaj dio s privatnim kucama. blizu grada, a tiho nekako. i bocarski je blizu

Quote:
Mrtva_mrkva kaže:
E, jos jednom da vidim da netko pljuje po NZ, vlastorucno cu ga prebit! Ona tri mjeseca sto sam zivila u Travnom su mi bila najbolja tri mjeseca u Zagrebu. A tek Dugave
e tu se ne slažemo. aj bar u necemu

meni je NZ zivo smece. to za travno i najbolja 3 miseca ..sigurno postoji neki drugi razlog zasto su ti bila najbolja
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 21:26   #72
Quote:
Mrtva_mrkva kaže:



E, jos jednom da vidim da netko pljuje po NZ, vlastorucno cu ga prebit! Ona tri mjeseca sto sam zivila u Travnom su mi bila najbolja tri mjeseca u Zagrebu. A tek Dugave

I to netko ide usporedjivat s Dubravom?

jebeš Dugave, jebeš Travno i sva ta sranja prek save. Dubrava je zakon
mobyXXL is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 21:27   #73
Quote:
young.but.dead kaže:
dubrava je beverly hills za novi zagreb


mobyXXL is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 21:50   #74
Quote:
NoWa kaže:
meni je NZ zivo smece. to za travno i najbolja 3 miseca ..sigurno postoji neki drugi razlog zasto su ti bila najbolja
Ma nema, viruj mi. Ekipa je ludilo, ljudi uglavnom nasih godina (Travno je gradjeno '76 i useljavali su ga uglavnom mladi obrazovani ljudi s djecom). Oko 5000 stanovnika, svi se znaju, isli su skupa u vrtic ili u osnovnu. Mamutica je super, pogotovo ona "manja" (ona koja nije na cesti) i ako ubodes dvostrano orijentiran stan s pogledom na park i na plato, na konju si. Stanovi su svijetli i prozracni, prozori po citavoj fasadi. Toplana je divna stvar, cilu zimu hodas u kratkim rukavima i nema frke da ce ti nestat tople vode. Ducan ti je u ulazu. Bus ti je isto tako pred vratima. Pizzerija isto. Pekara takodjer. Kafic. Do svega mozes doc u papucama. Do grada mi je tribalo manje vrimena javnim prijevozom nego odavde (Kvatric). Osim toga, milijun puta mi se dogodilo da sritnem nekog poznatog tko bi me odbacija autom. Da se vratim na mamuticu, ekipu i papuce. Ista vecer, ista zgrada, milijun opcija. Os do stana na trecem katu na palacinke, oces pricuvat susjedinu razmazenu djecu, oces na 14 kat na pijanku ili ces ostat doma solo ucit. Malo je daleko za povratke doma iz ludih nocnih izlazaka, ali za sve ostalo cista petica.


Quote:
mobyXXL kaže:
jebeš Dugave, jebeš Travno i sva ta sranja prek save. Dubrava je zakon
Kad vidim da je tebi dobro u Dubravi, vise nimalo ne sumnjam u svoj ukus
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 23:31   #75
Quote:
young.but.dead kaže:
gle i sama kazes da si se dovukla tu tek nedavno tako da se necu ni upustat u raspravu s tobom koji kvart je kakav
Pomijesao si me s vaci. Ja sam ovdje sedam godina.
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 23:38   #76
Quote:
young.but.dead kaže:
i daj mi sad objektivan razlog zasto je travno bolje od poljanica!? jedini razlog moze bit da je blize centru - osim toga apsolutno nista
Vidi sreco, naslov topica je misljenja i predrasude, a ne objektivni razlozi. Prema mom misljenju je Travno bolji i ljepsi kvart.

I sasvim lijepo sam ti napisala zasto mi se svidja.
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 23:49   #77
Moram li zivjeti bas u svakom kvartu u Zagrebu da bih pobila sve predrasude koje imam?

Evo ovako, Dubrava mi je ruzna. Zaista mi je ruzna. Beton, ona uzasna Avenija Dubrava koja je presijeca na pola, one potleusice iza preglomaznih zgrada na sjeveru... priznajem da ne znam nista o kvaliteti zivota tamo, ali izgledom mi se ne svidja. Nikako. I ima premalo svjetla za moj ukus, a ja sam ti Dalmatinka i meni treba puuuunoooo sunca. I daleko mi je, a to nije zanemarivo. Mozda je, kako kazes, blize centru nego Precko, ali zapadni dio grada mi je ljepsi i zanimljiviji.

A sad mi reci koliko si godina ti zivio u Travnom da ga mozes tako sigurno proglasiti losijim kvartom od Dubrave? Je li tvoje misljenje rezultat subjektivnog iskustva ili predrasude?
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2005., 00:23   #78
Quote:
young.but.dead kaže:
ne al moras ih bar vidjet iz prve ruke i to više puta
Vidjela. Bila tamo mali milijun puta. Znam ti ih i nacrtat.

Quote:
koje potleusice? normalne kuce
donja dubrava je u kurcu - to je istina
Pa prema onim kineskim zidovima od zgrada, svaka "normalna" kuca izgleda nakaradno.

A ako pricamo o onim dijelovima gdje su nizovi, to me previse podsjeca na americka predgradja. Ruzno i dosadno. :kava.

Quote:
daj mi molim te ovo objasni??? na koju foru dubrava ima manje sunca od novog zagreba? imaju ga potpuno jednako
Nema. Dubrava je orijentirana na sjever ili na cestu na jug (pricamo o sjevernoj, ne o juznoj, zar ne?). Dugave imaju ogromaaan park prema jugu. Travno ima ogromnu livadu u centru. Drugacija je tipologija izgradnje. Jednostavno, ima vise svjetla.

Quote:
imas tramvaj direktno do centra, 20ak minuta maximalno + puno manje guzve prema centru nego sa zapada
Ma mozes mislit, 20 minuta Toliko mi treba tim istim tramvajem od Kvatrica do centra

Quote:
nisam zivio nikad ni u travnom ni u dubravi al sam u oboma bio bar 50 puta
A jaki su ti argumenti. Moras priznat da sam ja u prednosti, ipak sam zivila u jednom od tih kvartova.
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2005., 00:40   #79
Quote:
NoWa kaže:
i bocarski je blizu
a zakaj te to veseli? stvarno me zanima. meni bocarski bio super kad sam bila mala, pa smo se igrali na svim onim igrackama, a poslije isli unutra piti vodu. ali sad kad sam starija te stvari malo gube na tezini... pa zasto? :baffled:
inace, bas je lijepo da jos netko voli cvjetno, osim nas sretnika koji tu zivimo
__________________
Golden lads and girls all must,
As chimney-sweepers, come to dust.
foka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2005., 01:11   #80
Quote:
young.but.dead kaže:
zato si i subjektivna i sve sto kazes nije vise meritorno - ja kao nepristran mogu dat objektivno misljenje a to je da su poljanice osim udaljenosti od centra po svim drugim mjerilima (izgled naselja, skole, ducani, struktura stanovnistva, parkovi, uređenost, parking...) bolje od travnog
E, a ja mogu dat objektivno misljenje jer mi je to struka



Ma dobro, da te ne ostavim bez odgovora... osim sto mi je ruzna i siva i sto to mozes strpati u subjektivno misljenje... ona je i dosadna, monotona, cisto vizualno gledano... nema dovoljno dominantnih referentnih tocaka u prostoru koje bi ga ucinile zanimljivijim i dinamicnijim... nema jasnih granica same Dubrave kao cetvrti, dok su razgranicenja njenih "podcetvrti" nespretno rijesena... nema jasno definiran centar naselja, elementi koji bi trebali pripadati centru porazbacani su po prostoru bez ikakvog logicnog smisla i stoga je u orijentacijskom smislu tesko citljiva, ne konta se gdje je skola, gdje vrtic, gdje crkva, gdje trznica, a gdje sportski tereni i zasto je sve tamo gdje je. Arhitektura je koma, ne znam jesu li mi gore oni visestambeni sivi mastodonti ili one potleusice od kojih je velik broj radjen po sistemu sam svoj majstor. Uvijek se nadivim inventivnosti naseg puka. Prometno rjesenje je takvo da ima previse prilaznih cesta. Avenija Dubrava je po svom karakteru gotovo nehumana.

I sve skupa nema sharma kao sto ga imaju npr radnicka naselja Tresnjevka i Trnje ili zaokruzene cjeline planskih naselja kao sto su to neki NZ kvartovi... i da, ljudi su bezveze

Osim Spajka


p.s. E, da, i Poljanice ne izgledaju nista bolje od Malesnice, a stvarno su Bogu iza nogu
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:39.