Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Nautika

Nautika Hvali more, drž' se kraja.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2012., 21:35   #1
zapošljavanje brodograditelja

..bok svima, može li mi netko reći nekoliko informacija vezanih za zapošljavanje.
Naime stvari stoje ovako, imam obrt za održavanje plovila, uređenje, čišćenje i tako, ali nemam za izgradnju, radio sam po marinama e sada ja bi se htio baciti u vlastitu proizvodnju plovila, imam dosta iskustva u tome, radom sa stakloplastikom i radio sam jako puno ali na crno.

Mene zanima dali mogu zaposliti nekoga sa srednjom skolom koji je zavrsio za brodograditelja ili sta već ima tu kod nas koji je smijer za to i dali toj osobi treba majstorski ispit jer ja ako zapošljavam nekoga u obrtu za tu djelatnost onda toj osobi treba majstorski ispit.
Ili te osobe čim završe tu struku postaju majstori ne znam kako to ide jer su mi rekli da moraju dodatno polagati neke ispite zato sam se ovdje došao raspitati.

što mislite dali je bolje tako ili zatvoriti obrt pa otvoriti firmu ali ja bi se radje držao obrta nego firme.
Inače sam iz Rijeke a izgradnja plovila mi je životna želja i polako se približavam ispunjenju svog sna.

Šta da radim?

Hvala unaprijed!
Mornar77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 22:14   #2
Drž se obrta,firmu kad jednom otvoriš nema zatvaranja.
Jedno su želje i snovi,a drugo realnost.
Da bi ušao u brodogradnju,moraš prvo imati traženi proizvod koji ce se prodavati,a ne raditi brod koji se tebi sviđa.
Ako imaš to onda sve drugo nece biti problem,ionako moraš zaposliti brodograditelja, a da ti ne laprdam imaš obrt pa se posavjetuj sa knjigovođom.
Farymann is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 23:26   #3
Kako bilo želim ti puno uspjeha i sreče u poslu.In u hrvata su ti brodovi od 6-7m sa unutarnjim dizelom i limun krmom, a ako još staviš ( a u tom slučaju hočeš ) kutiju motora posred kokpita imaš dobitnu kombinaciju. Iskoristivost broda i prostora je totalno nebitna, a jedino bitno je to što je trenutno u modi. Ako sumljaš u napisano pogledaj po lokalnim lučicama pa ćeš skoro u svakoj nači bar jednog grašeka. Osim gore navedenog mala plovila do 5 m isto idu pogotovo ako odlučiš kopirati davnih 70tih projektiranu istranku, dalmatinku ili primorku.
el passo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 01:09   #4
ma jasno mi je što su želje a što realnost samo ja idek k tom cilju da ostvarim svoje želje, svjestan sam da nije lako ovo je ipak početak i tu je naj teže ali borit cu se i siguran sam u sebe da ću uspjeti.

Što se tiče plovila imam projekt neću ništa govoriti o tome, znam što nama treba samo je u početku skupo plaćanje radnika i treba otići sa brodom na sajam a to znate i sami da poprilično košta.
Ma ne dalmatinke, istranke, primorke to ne dolazi u obzir, može se dizajnirati puno komotnije, bolje i suvremenije plovilo, od naših starih svima poznatih istranki i ostalih plovila.

Mene samo brine gdje u rijeci naći nekog brodograditelja, da je mlad a može i stariji sa iskustvom?
Ja želim nekoga mladog pa da mogu s njim raditi a pošto imam dosta iskustva prebacim to na njega i da mi ok kasnije vodi proizvodnju i rad na plovilima, ma vidjet ćemo dajem se u potragu.

E da još nešto dali učenici nakon završene srednje škole moraju polagati taj majstorski ispit ili ne moraju, jer gledam na taj način da su oni već majstori kada završe tu školu pa ne moraju valjda i dalje polagati takve ispite za daljnju edukaciju.


Farymann i el paso hvala na podršci i savjetima.

lijep pozdrav
Mornar77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 01:12   #5
Nisam napomenuo da mislim na učenike završene srednje brodograđevne trogodišnje škole.
Mornar77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 23:56   #6
To za majstorski ispit mislim da je to potrebno samo tebi isto kao što je dozvola za voziti brod potrebna samo kapetanu. Napomena je na mislim.
Da otvaraš halu u Puli ponudio bi ti se ja
el passo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 23:37   #7
nemam pojma o majstorskim ispitima,najbolje ti je da odeš u obrtničku komoru,valjda oni nešto znaju za te novce koje ih se plača osim provoditi ovrhe.

Ako neznaš kompletan postupak gradnje ne upuštaj se u posao,jer se kod nas svatko zove majstor i samo zna tražiti plaču,a o obavljenom poslu i kvaliteti istoga da ne govorim,ajme i kuku.

Za pocetak se probaj ubaciti kod nekog brodograditelja pa odradi koji misec da vidiš kako to funkcionira,pa kada se jednog jutra probudiš prije posla možda ti se san promini.
Farymann is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 00:18   #8
bok ljudi, evo me opet nakon dužeg vremena.

Evo saznao sam neke stvari o zapošljavanju brodograditelja ali iskreno ne znam koliko imam točne informacije jer su kod nas u gospodarstvu i u obrtničkoj komori ljudi koje doslovno treba potjerati na ulicu, moram biti ovako grub ali stvarno na birou ima ljudi koji bi cijenili i čuvali svoj posao i što ej najvažnije radili bi ga sa srcema ovo što se kod nas radi to je tuga i žalost.

Uglavnom ja moram polagati majstorski ispit za BRODOGRADITELJ PLASTIČNIH PLOVILA dok onaj kojeg zapošljavam mora imati ili završenu tu školu ili majstorski ispit a može i jedno i drugo.
Što se toga tiče to sa riješio.

Evo samo napomena za Farymanna, nadovezao bih se na tekst koji nje napisao "ko neznaš kompletan postupak gradnje ne upuštaj se u posao,jer se kod nas svatko zove majstor i samo zna tražiti plaču" Slažem se s tobom vidim u zadnje vrijeme po marinama i lučicama javljaju se razni pacijenti i likovi koji drže predavanja o raznim stvarima što se tiče sanacije šteta i uređenja plovila i ljudima pričaju gluposti a kada se uhvate posla pa ne ispadne to baš onako kako su govorili prije nego su uzeli taj posao.

Radim od svoje 18-te godine po lučicama i uredio sam jaaako puno barčica i raznih plovila tako da znam cijeli postupak izgradnje plovila. danas imam svoj obrt ali nisam počeo graditi plovila to ću kada se malo kapitala nagomila tako da krenem sa nekom sigurnošću u taj zahvat.


Znam što ljudi trebaju samo bi volio a o tome i razmišljam, otvorit ću FORUM pa pitati kakve ljudi imaju želje i to je jako bitno pa ćemo vidjeti koliko će tu biti rasprava i raznih ideja, ipak narod ima široko razmišljanje pa to treba čuti i prostudirati.


Vidjet ćemo što će i kako će se odvijati situacija ali ja sam zadovoljan za sada ima posla a nadam se da će se tako i nastaviti.

Želim svima mirno more!
Mornar77 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:33.