Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.07.2014., 14:51   #5701
Pozdrav, molim da mi se jave u inbox oni koji se bave izradom PVC stolarije.. Hvala!
Kleopatra27 is offline  
Old 23.07.2014., 16:24   #5702
to ne ide tako, nego izložiš ovde svoj problem pa ti se eventualno zainteresirani (za rješavanje istog ili kakvu zaradu i sl.) jave, ovak na bianco....teško. ne očekuj puno.
DeeJay Dee is offline  
Old 23.07.2014., 17:01   #5703
Quote:
Broxigar kaže: Pogledaj post
Dakle da ukratko kažem o čemu se radi, u stanu je ugrađena kompletno nova PVC stolarija, profil Salamander, 3-struka low-e stakla; i sad nakon tjedan dana kad dođem u stan, koji je bio kompletno zatvoren, imam što vidjeti - temperatura je 27 stupnjeva?!? Ok, zgrada je stara bez termo fasade, ali ovo mi izgleda jednostavno nemoguće, pa očekivao sam da će uz nove izo prozore temperatura biti barem 1-2 stupnja niža, a sad ispada da nema nikakve razlike!

Je li ovako nešto uopće normalno ili se radi o nekoj prevari ili lošoj ugradnji prozora?
Naravno da je normalno. Ne grije se stan samo kod prozore , a i temperatura nije nešto što se mijenja u pola sata ako govorimo o normalnim vremenskim okolnostima.
Low-E staklo prvenstveno ne dozvoljava toplini da "pobjegne" van kroz prozore. o je itekako korisno po zimi , međutim po ljeti toplina također ne ide van pa ako je prostor zagrijan, jako sporo će se sam od sebe hladiti. Rješenje je u posebnim, kolokvijalno nazvanim "stop sol" ili "reflekta" staklima. Neki monteri imaju praksu da ovisno o potrebi okreću low e stakla na jednu ili drugu stranu , ovisno što je kritičnije, zima ili ljeto.
ssm is offline  
Old 23.07.2014., 17:50   #5704
lajbek

pozdrav,
da razjasnim odmah, totalni sam tutlek kada je u pitanju pvc.
ovako. trenutno imamo radove, i bilo je dogovoreno da se stave prozori s maco okovima, no na prozorima na okovima ne piše maco, već fornax.
zanima me, na skali od 1 do 10 koliko su me preveslali, te kolika je razlika u cijeni okova.
Hvala.
imemoje is offline  
Old 23.07.2014., 22:15   #5705
Quote:
imemoje kaže: Pogledaj post
pozdrav,
da razjasnim odmah, totalni sam tutlek kada je u pitanju pvc.
ovako. trenutno imamo radove, i bilo je dogovoreno da se stave prozori s maco okovima, no na prozorima na okovima ne piše maco, već fornax.
zanima me, na skali od 1 do 10 koliko su me preveslali, te kolika je razlika u cijeni okova.
Hvala.
Koliko ja znam, fornax ne radi okove za prozore, več samo za ulazna vrata
spojnice ( pante ) cilindre i getribe s bravom.

Sad prvi put čujem da rade i okov za prozore.
maranzano is offline  
Old 24.07.2014., 10:05   #5706
Quote:
slavonka123 kaže: Pogledaj post
Evo da i ja napisem svoju ponudu al samo za jedan prozor 26000x14000 rehau ecosol, 70mm
Okov siegenia, favorit SI line
Staklo troslojno 36mm - 4mm low-e+al12mm argon+4mm float+al12argon+4mmlow-e, s roletama i komarnikom, 30 % rabat
, 4747kn
Zgrada 70-te industrogradnja :-)
Jel dobar izbor?
Ja sam dobio ponudu za dva prozora (i dva podprozora), ali ukupno su oba zajedno 2.200 mm x 1.600 sa komarnikom, ecosol 70 mm, isto staklo 5.025 kn.

Meni je to teško uspoređivati ali mislim da ti je cijena ok. KOliko sam shvatio , cijena se više razlikuje u količini stakla.
sharky_cro is offline  
Old 27.07.2014., 14:54   #5707
Zna li netko gdje bi u Zagrebu mogao naću zaštitnu plastiku za staklenu stijenu kao na slici (oznaka "SI AUBI"). Oštećena je na donjem dijelu (slika).
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Image00001.jpg‎
Views:	116
Size:	5.9 KB
ID:	13434  
laki47 is offline  
Old 27.07.2014., 16:40   #5708
Možda kod onih koji rade sa Siegenia-Aubi okovima? Guglaj pa zovi i pitaj.
DeeJay Dee is offline  
Old 28.07.2014., 22:23   #5709
[QUOTE=TheMolotovSoup;50831758]
Quote:
Elisson kaže: Pogledaj post
Nazvali smo ih i to im rekli i poslali upozorenje putem odvjetnika, nažalost novac ne vraćaju. Nazvala nas je majka Krešimira i dosta ljutito rekla da će to riješiti, a na naše pitanje kada - nismo dobili odgovor. Radi se o 14.000 kuna avansa.


I kako je to završilo? Evo i ja u istim problemima sa istim ljudima! 4. mjeseca čekam na tu stolariju i baš sam im jučer preporučeno poštom poslao daih molim isporuku stolarije u 8 dana ili ču biti primoran dignuti tužbu! Sa takvom nekorektnosti oni bi trebali komotno ključ u bravu!
Nikako, nikad se više nisu javili a mi smo morali angažirati drugog dobavljača jer nam je turistička sezona dovedena u pitanje i sve ponovno drugome platili.
Digli smo tužbu, ali koliko to kod nas dugo traje pitanje je da li ćemo ikada doći do svog novca
Elisson is offline  
Old 29.07.2014., 16:52   #5710
[QUOTE=Elisson;50966224]
Quote:
TheMolotovSoup kaže: Pogledaj post

Nikako, nikad se više nisu javili a mi smo morali angažirati drugog dobavljača jer nam je turistička sezona dovedena u pitanje i sve ponovno drugome platili.
Digli smo tužbu, ali koliko to kod nas dugo traje pitanje je da li ćemo ikada doći do svog novca
Zaboravi na lovicu, zaboravi na kupljeno. KOliko takvih ostane "prevareno" a nikom ništa. Sigurno je ostao dužan državi, dobavljačima, a i kupcima. Kreni dalje.
sharky_cro is offline  
Old 30.07.2014., 20:27   #5711
Ima li netko bilo kakva iskustva sa firmom Alanis d.o.o u Rijeci?
__________________
You take me in, no questions asked, you strip away the ugliness that surrounds me...
Sweet, sweet surrender...
RebelTouch is offline  
Old 30.07.2014., 21:49   #5712
[QUOTE=sharky_cro;50976642]
Quote:
Elisson kaže: Pogledaj post

Zaboravi na lovicu, zaboravi na kupljeno. KOliko takvih ostane "prevareno" a nikom ništa. Sigurno je ostao dužan državi, dobavljačima, a i kupcima. Kreni dalje.
Baš zbog toga što nas ima puno prevarenih i puno onih koji varaju idemo do kraja s tužbom i tražimo povrat do zadnje lipe. Pa nije nam novac s neba pao nego smo se mučili da ga zaradimo. Ne pada mi na pamet nikakav zaborav
Elisson is offline  
Old 30.07.2014., 22:23   #5713
U ovoj državi je jako teško naplatiti dugovanje. Oni će se lakše izvući iz te situacije nego što ćete vi dobiti svoje novce natrag. Nažalost ali kod nas je to tako. Naplaćati ćete se odvjetnika i sudskih troškova a pitanje je hoćete li išta od toga dobiti natrag. Ja vam držim fige da uspijete.
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Old 31.07.2014., 04:39   #5714
Koji profil uzeti, Streamline 76 Salamander ili Ideal 5000 aluplast?
bruce80 is offline  
Old 31.07.2014., 17:56   #5715
pvc stolarija

da li ima netko iskustva sa ugradnjom pvc stolarije na limenkama u zg?koju firmu odabrati?koja ima najbolji omjer cijene i kvalitete ?Da li je netko poslovao poslovao sa Final formom?kak su napravili?molim za savijet?
žena u muškom svijetu i sami znati da nas stalno oderu.
anchi3 is offline  
Old 31.07.2014., 18:04   #5716
Quote:
zrixy kaže: Pogledaj post
U ovoj državi je jako teško naplatiti dugovanje. Oni će se lakše izvući iz te situacije nego što ćete vi dobiti svoje novce natrag. Nažalost ali kod nas je to tako. Naplaćati ćete se odvjetnika i sudskih troškova a pitanje je hoćete li išta od toga dobiti natrag. Ja vam držim fige da uspijete.

Hvala na podršci
Elisson is offline  
Old 04.08.2014., 18:41   #5717
Pozdrav ekipa,

sorry ako je offtopic, ali nemam odgovora na temi žaluzine.

Planiramo zamjenu PVC stolarije na lođi, tj. nakon mjesec i pol traženja i analize ponuda, izabrali smo izvođača. Pročešljala sam uzduž i poprijeko forum/e u potrazi za iskustvima oko vanjskih žaluzina, točnije iskustva kako su se pokazala u praksi. Vidjela sam da se vanjske žaluzine sve češće ugrađuju na poslovne objekte, ali rijetko na novogradnju.
Planiramo ugraditi vanjske žaluzine iz dva dijela. Jedan je širok 140 cm, dok drugi 390 cm i tu se sada prelama pitanje praktičnosti/izdržvljivosti. Izvođać nas uvjerava da ne bi trebalo imati problema bez obzira što je komad širok 390 cm. Kad kažem problem, mislim da relativno jak vjetar kojeg smo u zadnje vrijeme svjedoci čak i u gradu Zagrebu.
Dakle, molim komentare?
Bleak is offline  
Old 04.08.2014., 19:26   #5718
...

Zanima me kako se PVC stolarija ponaša nakon dvadesetak I vise godina?

Ima li netko takva iskustva?

Kako se ponaša PVC nakon dvije ili tri decenije?
komutator is online now  
Old 08.08.2014., 14:51   #5719
Da li netko ima iskustva s Pućo d.o.o.?
Navodno su već 20 godina na tržištu i rade s Rehau profilima.
_Mystical_ is offline  
Old 08.08.2014., 16:10   #5720
Jesu, da.
Radili kod frendova i bilo reklamacije, puhalo iznad gornjeg štoka, nije bilo nešto dobro učvršćeno, falili turbo-šarafi, bla, tako nešto.
DeeJay Dee is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:08.