Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2013., 21:11   #441
Ja imam slican problem sa vodilicama za rolete.. Zivim u zgradi izgradenoj negdje 1908 i sve vodilice za rolete imaju izbacaj od 65cm. Da li netko zna za nekog u Splitu tko bi mogao napravit tako nesto? ili bar sanirat postojece (u biti jedino sto je propalo su vodilice... mehanizam za izbacaj je vise manje u redu, treba ga samo ocistit i obojat)
3fogdealer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2013., 17:53   #442
danas sam dobio cijene prozora 120/120 od kontinental i m-sora

kontinental
profil TOP LINE dvoslojno staklo
2600 kn

m sora
profil Natura 3 troslojno staklo
oko 2740kn

Zadnje uređivanje audio3 : 19.09.2013. at 18:42.
audio3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 12:06   #443
lokve

nesto preko 3000kn
audio3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2013., 09:07   #444
kupio sam u metrou pvc prozore i zaj... se kao nikada prije. Navodno ih proizvodi tvrtka resimmobiles iz vukovara, što sam saznao kasnije. sad se i ovi u metrou i u tvrtci prave mutavi, a prozori očajno dihtaju. Živi užas.
kreditsubvencij is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2013., 09:51   #445
Imam jedno pitanje pa možda netko ima riješenje:

Imam kose prozore u potkrovlju s jedne strane 160 visine s druge strane 125 i sad bi ja to poravnao da s obje strane bude 125.
E sad zanima me da mi netko tko zna kaže kako i sa čime zatvoriti onaj ostatak tj rupu, je li baš nužno izljevati betonski nadvoj ili ima neko drugo manje komplicirano i brže rješenje a jednako dobro i kvalitetno!?
migi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2013., 09:31   #446
Problem sa Alu stolarijom
Imama problema sa procurivanjem prozora tj. ulazi mi voda kroz gumice oko stakla i kroz unutarnje lajsne mi curi u kucu. Nakon moje reklamacije dosli su "popravit" prozor pa su odozdola probusili profile tako da voda moze otjecat u okvir tj kroz onu rupu na okviru van! - pitanje, koliko je normalno d voda tako nemilice ulazi izmeđe gumica?
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2014., 17:37   #447
Pozdrav,
može li neka updateana preporuka za drvenu stolariju?
Negdje na području Zagreba, firma koja će nam to izmjeriti, izraditi, postaviti i nekakvu garanciju dati?
Ima puno web stranica, čovjek se začudi koliko proizvođača drvene stolarije u Hrvatskoj ima, ali hvala vam ako ćete nam pomoći suziti izbor!
muljika is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2014., 15:02   #448
Ima li netko preporuku za alu-drvo prozore u šibeniku?
trla baba lan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2014., 19:16   #449
Quote:
muljika kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
može li neka updateana preporuka za drvenu stolariju?
Negdje na području Zagreba, firma koja će nam to izmjeriti, izraditi, postaviti i nekakvu garanciju dati?
Ima puno web stranica, čovjek se začudi koliko proizvođača drvene stolarije u Hrvatskoj ima, ali hvala vam ako ćete nam pomoći suziti izbor!
Prije 2 godine sam kompletnu kucu opremio sa Kontinental Kiseljak stolarijom. Zadovoljan sam kvalitetom i uslugom. Jedino mislim da se po pitanju zvucne izolacije drvo ne moze mjeriti s novim PVC profilima s xy komora, toplinski mislim da su odlicni. Zastupnik je Porta Fenestra u Sesvetama.
Chvembo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 20:47   #450
Zvučna izolacija ne zasniva se na drvetu, već na staklu :-)
NafNaf is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 07:26   #451
Želimo na drvene prozore staviti grilje. Kako se kreću cijene po m2 drvenih? Ima netko za preporučiti dobrog stolara za to...? U Zgbu sam.
__________________
Postujte bakterije - to je jedina kultura koju vecina ljudi ima u sebi.
Sanja :o) is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 19:38   #452
koji tip prozorskih okvira (PVC, drvo - aluminij, kombinacija... ) i stakla općenito daje najbolju zvučnu izolaciju?
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 14:13   #453
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
koji tip prozorskih okvira (PVC, drvo - aluminij, kombinacija... ) i stakla općenito daje najbolju zvučnu izolaciju?

Quote:
NafNaf kaže: Pogledaj post
Zvučna izolacija ne zasniva se na drvetu, već na staklu :-)

Ključna riječ kod zvuka i stakla je lamistal.
Da ne bi bilo zabune to nije trodijelno staklo u smislu 4/16/4/16/4 nego
3+3/16/4 ili neka varijanta toga
ssm is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 16:18   #454
Quote:
ssm kaže: Pogledaj post
Ključna riječ kod zvuka i stakla je lamistal.
Da ne bi bilo zabune to nije trodijelno staklo u smislu 4/16/4/16/4 nego
3+3/16/4 ili neka varijanta toga
ok, hvala. gugl kaže lamistal = laminirano staklo. može malko više pojašnjenja oko ovih kombinacija debljine slojeva, pretpostavljam?

i ne pitam čisto hipotetski, moramo mijenjati prozore pa želim na strani prema ulici staviti najbolju izolaciju koju si mogu priuštiti. znači, da je dobavljiva u Zg, ne samo u Japanu
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 00:07   #455
To ti je nešto u ovom stilu (link dajem radi informacije, ne radi te firme, uopće ne znam tko su):
http://www.ilsad.hr/index.php/proizv...ucnu-izolaciju

Imaj u vidu nekoliko stvari:
- klasični moderni izo prozori obično imaju indeks oko 32-34dB, a koliko sam to pratio sve ispod 5dB razike zapravo se ne isplati
- cijena stakla je po prilici 200kn/m2 za izo do 200eura/m2 za balistička, dakle sve ostalo je manje-više između
- iole dobro staklo za zvučnu izolaciju težit će bar 50% više od klasičnog, a može 100% i više. Kako je klasično izo staklo po m2 cca 20-22kg, zvučno izolirajuće staklo može težiti 30-50kg/m2, tako da okvir i pogotovo okov to moraju moći podnijeti - dakle cijela priča može koštati više i zbog tog razloga
- ispravna ugradnja je jako važna, valjda 95% prozora neispravno je ugrađeno

Zvučna izolacija neće ukloniti vibracije od prometa npr., i ako se dobro sjećam može biti manje učinkovita od buke niže frekvencije, tipa kamioni isl.
NafNaf is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 11:15   #456
Pozdrav ljudi.

Razbilo nam se staklo, dimenzija 80X40 cca (izmjerit ću kasnije točno) na prozoru između zatvorenene lođe i kuhinje. Staklo je jednostruko, prozor sam po sebi nije bitan radi izolacije i slično.

Gdje u Zagrebu mogu kupiti staklo po mjeri?
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2015., 15:17   #457
Tražim preporuku zastitnih rešetki za prozor, nesto standardno kako se po zgradama može vidjeti, lokacija Zagreb.
atoni is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2015., 22:39   #458
Drveni prozori po mjeri- Zagreb- preporuke? Lamelirani ariš, dupla stakla s argonom...
mala1mala is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 13:37   #459
Quote:
mala1mala kaže: Pogledaj post
Drveni prozori po mjeri- Zagreb- preporuke? Lamelirani ariš, dupla stakla s argonom...
Pana stolarija..... prozori, vrata balkonska odlični... rolete tak tak.... ne rade oni nego neka druga firma pa ih samo smontiraju... ja nisam bas zadovoljan.. neznam jel zato kaj su alu rolete al znaju stekat da se nece podignut treba ih malo vise puta .... Cijena im je bila najbolja s obzirom da su prozori Lokve, Hocostabil i oni svi slovenci m-sora i drugi puno skuplji....
MK956 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2015., 11:24   #460
ponuda za prozore

dobila sam neke ponude za prozore od kojih me ova najvise interesuje. Molim one koji se razumiju u ovo da mi kazu da li je ovo dobro:

PVC stolarija se radi od kvalitetnih petokomornih profila "TROCAL" sa fabrički ugrađenim dvostrukim dihtunzima crne boje i ojačanjima od čeličnih profila.Profili debljine 70 mm imaju koeficijent provodljivosti 1,3 W/m2K .
Termoizolaciona stakla na otvorima su debljine 4/16/4 , a okovi koji se koriste su od proizvođača "SIGENIA". Roletne su aluminijske bijele boje i punjene poliuretanom uz integrisane rolo komarice sve po sistemu firme EXTE.
maxy1975 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:11.