Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2014., 01:34   #5761
To je proboj vode sa vana.
Koliko sam vidjela kod mene - ti otvori se moraju dobro obraditi, silikonirati, klupičica nageti prema vani, okapnice staviti i sa gornje strane i sa donje.

Kako je završna fasada plastika, ne bi trebalo da ulazi voda ako je dobro napravljeno.

Kako vam je fasada napravljena, pogotovo kod ovakvih izmjena prozora? Možda je u tom problem.
Ispod klupičica treba ići izolacija.

A i nek nam je svima Bog na pomoći sa novim tehnikama, koje svatko primjenjuje.
Kod starih kuća sa klimavim prozorima nema ovakvih problema, a mi ćemo sa novim izumima sa kišobranima u kući boraviti.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Old 21.08.2014., 08:09   #5762
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
...
A i nek nam je svima Bog na pomoći sa novim tehnikama, koje svatko primjenjuje.
Kod starih kuća sa klimavim prozorima nema ovakvih problema, a mi ćemo sa novim izumima sa kišobranima u kući boraviti.
Potpisujem
ssm is offline  
Old 21.08.2014., 08:11   #5763
Quote:
sharky_cro kaže: Pogledaj post
teško mi je reći jer sam prije imao običnu drvenu stolariju staru 40 godina. Razlika je nebo i zemlja. Onda sam čuo sve, sada ne čujem ništa.
Što se tiče air comforta- on se montira umjesto brtve. Nemaš kaj vidjeti ustvari, silikonska brtva duljine 15 cm.
budem slikao pa ću vam poslati. Ugradio sam 5 sustava na ukupno 10 prozora.
Zašto nije isto kad se prozor otvori na kip- dok je prozor otvoren sve se izvana čuje. Kada je prozor zatvoren- opet se osjeti na prstima puhanje, a ništa se ne čuje (buka). To vrijedi svaku kunu. Inače sustav dođe 100 kn. Meni stvarno nije jasno da netko razmišlja o 400-500 kn na ukupnoj vrijednosti od 30-35 tis kn, ali dobro, sto ljudi sto ćudi..
Čekamo sliku
ssm is offline  
Old 21.08.2014., 08:53   #5764
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
To je proboj vode sa vana.
Koliko sam vidjela kod mene - ti otvori se moraju dobro obraditi, silikonirati, klupičica nageti prema vani, okapnice staviti i sa gornje strane i sa donje.

Kako je završna fasada plastika, ne bi trebalo da ulazi voda ako je dobro napravljeno.

Kako vam je fasada napravljena, pogotovo kod ovakvih izmjena prozora? Možda je u tom problem.
Ispod klupičica treba ići izolacija.

A i nek nam je svima Bog na pomoći sa novim tehnikama, koje svatko primjenjuje.
Kod starih kuća sa klimavim prozorima nema ovakvih problema, a mi ćemo sa novim izumima sa kišobranima u kući boraviti.
Nije nista izolirano ispod klupcice, samo su lim stavili preko te tegle sa cvijecem, i silikonizirali. Nas majstor je rekao da je ziher covjek los silikon stavio, mene covjek uvjerava da je silikon uredu, da bi vec pur pjena trebala sprijeciti da voda ulazi. Nas majstor je kasnije sve oko prozora presao fasadexom. Ljuta sam uzasno. Kaj je najgore curi nam i plafon u dnevnoj sobi kod prozora gdje su prozori promijenjeni pocetkom godine. Zena iznad ima losu stolariju, pa me svi uvjeravaju da je zbog toga. Ona ce promijeniti sporan prozor u subotu, pa cemo vidjeti. u stanu smo tek deset dana :/ stan je u starogradnji.
__________________
naša patkica je stigla 22.09.09.......... još jedna krafnica stigla je 04.03.13.
dazzling is offline  
Old 21.08.2014., 09:28   #5765
Je li ovaj lijevi zid na kojem se vide flekovi do pola sobe, vanjski zid zgrade ili pored vas ima jos stanova? Nekako mi se čini da ako je to vanjski zid zgrade da to nema veze sa prozorima. Mozda se varam ali ipak...
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Old 21.08.2014., 09:42   #5766
tak se i meni čini, da je to općenito problem prodiranja vode kroz fasadu/zidove/loša gradnja, naravno, AKO je stan rubno-krovni (hoće reć nema nikog iznad i pored sebe)..
DeeJay Dee is offline  
Old 21.08.2014., 13:32   #5767
Tog je i mene strah da se radi o fasadi.. Moze li uopce curiti zbog susjedove stolarije? To su oni stanovi koji ispod prozora nemaju zid, nego stolariju... Ova gore susjeda je inzistirala na drvenim prozorima, i nije htjela taj dolje dio od pvca, nego od drva, napravili su joj od necega sto meni izgleda kao sperploca, i i taj dio je pun vode i sav je nabubrio.. Doduse njoj ne curi nista u stan niti s jedne strane, isto je rubni stan i to jos zadnji kat.. A ja predzadnji, pa nahebem :/ A mislite li da i balkon ima veze sa fasadom, jer iza ovog dijela koji sam slikala na lodji je tegla za cvijece koja je pokrivena limenom klupicom.. Nije zid.. I slijeva se bas uz prozor..

Sent from my A1-811 using Tapatalk
__________________
naša patkica je stigla 22.09.09.......... još jedna krafnica stigla je 04.03.13.
dazzling is offline  
Old 21.08.2014., 14:33   #5768
Po meni trebaš pozvati u stan predstavnika stanara pa probati s njim vidjeti što i kako. Ako je fasada u pitanju onda to ide iz pričuve. Ako nije, onda treba otkriti gdje je problem pa sanirati.
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Old 21.08.2014., 15:27   #5769
Bio je vec vise puta.. on tvrdi da je problem u susjedi.. susjeda ce promijeniti prozor, pa cemo vidjeti.. moj svekar pak misli da je problem u nasim prozorima jer se ta vodena mrlja stvarno pocne siriti od prozora.. nije da nastane na sredini, pa ide prema prozoru, nego obrnuto.. bah tek se uselili a vec mi dosta svega fino nas je nasanjkao tip koji nam je prodao stan jer je znao da curi..
__________________
naša patkica je stigla 22.09.09.......... još jedna krafnica stigla je 04.03.13.
dazzling is offline  
Old 21.08.2014., 15:55   #5770
Molim Vas mišljenje i iskustva o PVC profilu Gealan S 9000?
hvala
Pu pig is offline  
Old 21.08.2014., 16:48   #5771
i meni procurio zid od ove zadnje jake kiše u ZG neki dan ispod 2 godine mladih pvc prozora. maloprije dobih sliku. jebiga.
a i starcima isto.

btw. isti izvođač (rehau) prozora bio i vamo i tamo, vrli polleo dizajn koji je u međuvremenu krepao.
DeeJay Dee is offline  
Old 21.08.2014., 18:26   #5772
Trebali bi na kući mijenjati jednu stranu komplet stolariju. Bit će tu dosta toga... Trenutno imamo prastaru šuplju stolariju i već nam je dosta.

Gledali smo danas u Laseru u Velikoj Gorici, i oni kažu tamo da je kvalitetna i povoljna... A opet na Internetu vidim drugačija iskustva, neki kažu da je katastrofa, dok su ostali koliko-toliko zadovoljni...

Naravno gledamo neki omjer kvalitete i cijene. Ne pada nam na pamet ići na najskuplje, a opet nebi uzeli ni najveći šrot i tak na kraju popušili novce...

Dakle tražim nekakav best buy...

Također sam tražio ponudu iz Troha-Dila i ovo su mi napisali. Dali je to OK ponuda??? Slabo se razumijem u profile, stakla, okove. Osim onog što par dana čitam po Internetu... Inače cijena ovog iz Troha-Dila je slična cijeni iz Lasera. A o Laseru sam se svašta načitao... Tak da ne znam...

http://i61.tinypic.com/104rtwp.png

http://i60.tinypic.com/2ykbdxh.png

Nalazim se na području Siska inače.
lllnuclearlll is offline  
Old 21.08.2014., 18:34   #5773
Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
i meni procurio zid od ove zadnje jake kiše u ZG neki dan ispod 2 godine mladih pvc prozora. maloprije dobih sliku. jebiga.
a i starcima isto.

btw. isti izvođač (rehau) prozora bio i vamo i tamo, vrli polleo dizajn koji je u međuvremenu krepao.
A joj i tebi ova kisa bila ubojita :/
__________________
naša patkica je stigla 22.09.09.......... još jedna krafnica stigla je 04.03.13.
dazzling is offline  
Old 21.08.2014., 18:53   #5774
Pozdrav cijenjeni forumaši, pratim vas i nisam mogla odoljeti i pitati vas za savjet,tj.odabir između mojih dvojbi:
1. profil: Salamander 3D soft line
ispuna: low e 4-16-4-12-4-low e
alu lamele, komarnici
cijena ponude sa svim prozorima, 2 balkonska vrata, stijenom i staklenikom je 30.55o kn

2.PROFILI: Brügmann AD
BOJA: Zlatni hrast
ISPUNA: Staklo 4+14+4+14+4 2xlow-e+plin orn. bijeli
ROLETE: - Zlatni hrast
Izolacija za RK 180
LAMELE: ALUMINIJSKA LAMELA
cijena ponude sa svim prozorima, 2 balkonska vrata, stijenom i staklenikom je 34.778
suprugu se više sviđa 2.ponuda, ali nam je cijena viša za pol ulaznih vrata pa nas dovodi u nedoumicu stoga sam se i obratila vama, cijenjeni koju bi vi zbog kvalitete radije odabrali.
Mislim da bih mogla još nekakav popust dobiti, bar gratis alu vanjske klupice, unutarnje možda...
Hvala, nadam se da će mi netko ipak pomoći u odluci...
Amur is offline  
Old 21.08.2014., 19:03   #5775
Ima li tko iskustava s PVC stolarijom iz VK (Blažević, Uralan te Valent iz S.Mikanovaca)?? hvala,
Amur is offline  
Old 21.08.2014., 19:50   #5776
Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
i meni procurio zid od ove zadnje jake kiše u ZG neki dan ispod 2 godine mladih pvc prozora. maloprije dobih sliku. jebiga.
a i starcima isto.

btw. isti izvođač (rehau) prozora bio i vamo i tamo, vrli polleo dizajn koji je u međuvremenu krepao.
Ne bi trebalo biti do same stolarije, nego do građevinarskih grešaka i materijala. Ove kiše samo ukazuju na pogrške.

Kod mog tate zgrada je rađena prije 90-te godine. Stiropor fasada nije bila tiplana ( po današnam bi bila obavezo na tu visinu) te se počele ploče odvajati od zidova i tu je odnekud dolazila voda, plavila cijelu stranu zgrade. Morali su stavljati novi stiropor, tiplati ih i krov sanirati.

dazzling
Kod novogradnje i loše odrđenih fasada upravo na ovim kišama vide greške.Stiropor fasada ba bi bez problema trebala funkcionirati bar 10 godina.
Ovo na slikama gdje prikazuje poplavu na stopu ne bi tebalo biti od tvog prozora nego odozgo odnekud. Voda prije ide dolje nego gore.

A može biti od susjedinog prozora. Cigla može biti šuplja između morta za zidanje i da procuri od prozora do poda i da se širi po tvom plafonu. Vidim kako se gradi i kud putevi vode mogu ići. Meni se čini da je problem ozbiljniji i kompliciraniji i trebao bi netko stručan procijeniti gdje je problem. I ne puštati samo tako, imat će te ozbiljnijih problema od same vode. Propast će vam i namještaj od vlage, a kiše će stalno liti.

Da i nasanjkao vas je sigurno, ako problem postoji od ranije. Mi smo u novogradnji podstan. i imam takav problem vode u zidovima. Gazda je znao za problem, ali je lagao kod ulaska a tako će kamuflirati stan i prodati ga.

AKo se sjećam da se ove nove zgrade nemogu samo tako krpati, recim kao kod izmjene prozora oko okvira. Meni se čini da se mora cijela strana kuće renovirati da bi taj završni sloj fasade bio kako treba. Možda sam nešto krivo skužila.

Možda bi bilo dobro na temi o fasadama postaviti pitanje o ovom problemu.

Limena klupičica i sve druge se moraju izolirati jer su toplinski mostovi i tu dolazi do kondenzacije.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”

Zadnje uređivanje petra00 : 21.08.2014. at 19:58.
petra00 is offline  
Old 21.08.2014., 20:13   #5777
Evo na ovoj stranici, u drugom članku se vidi šteta koja nastaje sa nestučnom fasadom i i kako je o teško popraviti. Na ovoj stranici ima zanimljivih članaka o problemima koje prouzrokuju pljesan po stanu.

https://www.facebook.com/NEP.Slovenija
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”

Zadnje uređivanje petra00 : 21.08.2014. at 20:18.
petra00 is offline  
Old 21.08.2014., 21:30   #5778
Trebali bi na kući mijenjati jednu stranu komplet stolariju. Bit će tu dosta toga... Trenutno imamo prastaru šuplju stolariju i već nam je dosta.

Gledali smo danas u Laseru u Velikoj Gorici, i oni kažu tamo da je kvalitetna i povoljna... A opet na Internetu vidim drugačija iskustva, neki kažu da je katastrofa, dok su ostali koliko-toliko zadovoljni...

Naravno gledamo neki omjer kvalitete i cijene. Ne pada nam na pamet ići na najskuplje, a opet nebi uzeli ni najveći šrot i tak na kraju popušili novce...

Dakle tražim nekakav best buy...

Također sam tražio ponudu iz Troha-Dila i ovo su mi napisali. Dali je to OK ponuda??? Slabo se razumijem u profile, stakla, okove. Osim onog što par dana čitam po Internetu... Inače cijena ovog iz Troha-Dila je slična cijeni iz Lasera. A o Laseru sam se svašta načitao... Tak da ne znam...

http://i61.tinypic.com/104rtwp.png

http://i60.tinypic.com/2ykbdxh.png

Nalazim se na području Siska inače.

Ako može kakva pomoć bio bi vrlo zahvalan...
lllnuclearlll is offline  
Old 21.08.2014., 21:34   #5779
Gdje ima dima ima i vatre, ne pišu ljudi bezveze. Pogotovo ako više negativnih komentara ima.
Dobro provjeri što kupuješ.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Old 21.08.2014., 21:42   #5780
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
Gdje ima dima ima i vatre, ne pišu ljudi bezveze. Pogotovo ako više negativnih komentara ima.
Dobro provjeri što kupuješ.
ma to mi je jasno, zato i pitam ovdje.

Ja generalno nemam pojma koji profil valja, koji okovi valjaju. kakvo staklo mora biti. Zato se pokušavam informirati... Čitao jesam nešto, no meni to kao laiku nema dovoljno informacija, pa sam mislio ovdje da mi kažete što valja, kojim se trgovinama obratiti i tak...
lllnuclearlll is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:29.