Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2014., 17:03   #21
Quote:
bob4 kaže: Pogledaj post
1. IR i COM GND spojiš običnom žicom(brika) i time si izbacio iz funkcije infra senzor.
2. provjeri P6; odnosno položaj motora ; na desnoj ili lijevoj strani
3. u prvom postu si prikazao sliku gdje su na vratima nacrtana 2 magneta
Provjeru P6 ne mogu napraviti jer displej ne prikazuje niti jedan P osim P1 za limit setting. U uputama se ne može vidjeti kako se dobivaju ostale P funkcije (od P1 do P7). Pokušao sam na sve načine......... i ne ide.

OK. kada rješim probleme automatskog zatvaranja i uklonim error, neutralizirat ću fotićelije na temelju tvog savjeta ili misliš da to trebam prvo uraditi ? U uputama stoji da se infrared senzori deaktiviraju preko funkcije P4-----H0 koju ne mogu aktivirati iz nepoznatih razloga.

U prvom postu je dana općenita slika kliznih vrata na kojoj su montirana dva magneta. Međutim, kod mene je bio u pakiranju samo jedan ali funkcije su slične jer se vrata zahvaljujući tom magnetu pravilno otvaraju i sama zaustavljaju.

Set koji sam dobio u paketu:


Popis grešaka koje se mogu javiti u ovom slučaju:


Najsličnije je opisano pod sedmim redom u prvom listu.

Zadnje uređivanje neptun-1 : 03.07.2014. at 17:29.
neptun-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2014., 20:26   #22
Konačno sam otkrio kako se aktiviraju funkcije od P1 do P7 na kontrolnoj ploči. Sve sam podesio prema vlastitoj situaciji.
Deaktivirao sam fotoćelije i vrata podesio kao desna. Još mi je ostalo otkriti aktiviranje hand transmitera. U uputama stoji ovo:


Na komandnoj ploči nema gumba OSC (samo su:1.set,2.open, 3.close i 4.cod)

Na spojnicama i u shemi spajanja stoji ovo:


Sve o OSC gumbu je dano u ovom sadržaju:


Pretpostavljam da je one-touch switch obični povratni prekidač, te bih elektroničare molio pomoć za trgovački naziv i gdje ga mogu nabaviti, te kojih karakteristika.
Koliko mogu razumjeti, kodiranje daljinca ne mogu izvesti bez tog OSC-a(što znači ova skraćenica na engleskom?)?
neptun-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2014., 20:46   #23
iz poglavlja 4.4. ja zaključujem da je ta tipka "O/S/C" tipka na daljincu (transmiter). Prvi put kad pritisneš daljinac ugasi se led; a drugi put kad pritisneš ledica blinka 8 puta; i sve to nakon CODE tipke
__________________
http://fema-hobi.blogspot.com/
bob4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2014., 22:28   #24
Quote:
bob4 kaže: Pogledaj post
iz poglavlja 4.4. ja zaključujem da je ta tipka "O/S/C" tipka na daljincu (transmiter). Prvi put kad pritisneš daljinac ugasi se led; a drugi put kad pritisneš ledica blinka 8 puta; i sve to nakon CODE tipke
U pravu si!

Međutim, OSC tipke na daljincu nema, a ne znam što bi značila ista skraćenica.
Daljinac ne izgleda kao na slici za cijeli set već kao ovaj veći na donjoj slici:

Dakle, na njemu bih trebao naći tu tipku OSC, ali gdje?
neptun-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2014., 22:35   #25
I da navedem da sam konačno rješio prethodnu grešku. El.motor sada radi kako treba, odnosno, otvara i zatvara vrata bez teškoća. Jedino mi je ostalo još rješiti kodiranje daljinca.
neptun-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2014., 22:41   #26
O/S/C Button = Open/Stop/ Close Button ili Otvori/Zaustavi/Zatvori tipka.
Radi se o običnom tipkalu (kao za zvono) i montira se po potrebi. Naravno ne negdje blizu vrata kako ga nebi mogli koristiti svi. Funkcije su kao i kod daljinskog samo je ovo spojeno žicom (i uvijek je tamo gdje si ga stavio za razliku od daljinskog koji to naj češće nije )
__________________
...dovedite mi poštenog političara pa ću ja vama dovesti nevinu kurvu...
in@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2014., 22:46   #27
Quote:
in@ kaže: Pogledaj post
O/S/C Button = Open/Stop/ Close Button ili Otvori/Zaustavi/Zatvori tipka.
Radi se o običnom tipkalu (kao za zvono) i montira se po potrebi. Naravno ne negdje blizu vrata kako ga nebi mogli koristiti svi. Funkcije su kao i kod daljinskog samo je ovo spojeno žicom (i uvijek je tamo gdje si ga stavio za razliku od daljinskog koji to naj češće nije )
Sad mi je jasno što znači OSC tipka. Po tome ovaj daljinac nema "S" , odnosno, kod njega je samo O(open) i C(close). Da li to onda znači da se može kodirati stiskanjem bilo koje od te dvije tipke ili ne?
neptun-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2014., 22:51   #28
Quote:
neptun-1 kaže: Pogledaj post
Sad mi je jasno što znači OSC tipka. Po tome ovaj daljinac nema "S" , odnosno, kod njega je samo O(open) i C(close). Da li to onda znači da se može kodirati stiskanjem bilo koje od te dvije tipke ili ne?
E to nebih znao reći. Elektronika za takve sustave je još prije 20 i više godina "zaboravila" na upravljanje otvaranjem i zatvaranjem vrata pomoću dva gumba.
__________________
...dovedite mi poštenog političara pa ću ja vama dovesti nevinu kurvu...
in@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2014., 22:57   #29
Sutra ću opet pokušati, za danas bi bilo dosta.............
neptun-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 06:57   #30
Odaberi jednu tipku na daljinskom i postupi po tocki 4.4. Druga tipka moze se koristiti za kratko otvaranje vrata. Tipka osc na uredjaju se obicno spaja na bravicu
__________________
http://fema-hobi.blogspot.com/
bob4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 16:51   #31
S obzirom da nisam dobio originalni daljinac, u paketu su mi poslali neki sa poljskim uputama za koje sam tražio da mi pošalju prijevod na engleski.

I baš danas sam dobio englesku verziju, što me je iznenadilo.

Nadam se da ću to uspjeti srediti do tekme večeras.
neptun-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 22:03   #32
Upute za programiranje daljinskog na engleskom:


Moj prijevod:


Kako sad ovo primjeniti na gornjem SHARK multi-daljincu kojeg sam cijelog raštimao?????????
Ima netko ideju?
neptun-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 22:14   #33
To što si sad ponudio je preprogramiranje SHARK daljinca u zamjenu za bilo koji od onih 9 na slici.....(zato što su sad oni svi rađeni po metodi rolling code, pa se mogu prepoznati i zamijeniti)

Da li si prošao postupak 4.4 ????


edit; (na kraju filma tekst....JAKO VAŽNO):
https://www.youtube.com/watch?v=BO3NdzmALz0
__________________
http://fema-hobi.blogspot.com/

Zadnje uređivanje bob4 : 04.07.2014. at 22:31.
bob4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 23:13   #34
Quote:
bob4 kaže: Pogledaj post
To što si sad ponudio je preprogramiranje SHARK daljinca u zamjenu za bilo koji od onih 9 na slici.....(zato što su sad oni svi rađeni po metodi rolling code, pa se mogu prepoznati i zamijeniti)

Da li si prošao postupak 4.4 ????


edit; (na kraju filma tekst....JAKO VAŽNO):
https://www.youtube.com/watch?v=BO3NdzmALz0
Pokušao sam na sto načina i sam više ne znam je li bio koji pokušaj ispravan. U svakom slučaju sam raštimao daljinac i sad bih ga trebao ponovo programirati na Key automation.

Isto tako sam konačno sredio magnet kojeg sam doveo na traženu distancu od 7cm od osi pogonskog zupčanika (morao sam magnet premjestiti na donju od tri moguće pozicije u kućištu).
Nakon što sam ponovo odredio limite otvaranja i zatvaranja, prvi pokušaj otvaranja preko tipke set na kontrolnoj ploči je urodio plodom i konačno vrata su se sama otvorila i zatvorila bez greške. To isto ne mogu prenijeti na daljinac.

Postupak 4.4. mi i dalje nije potpuno jasan. Naime, koju tipku da stisnem na koju se odnosi oznaka O/S/C. Pokušao sam obe i nije išlo. I same upute su zbunjujuće. U dijagramu stoji stisnuti tipku COD manje od 8 sec dok u tekstu piše više od 8sec. Što je ispravno??????????

Dakle, sutra je novi pokušaj.............dok shvatim upute za programiranje daljinca, koje mi se sada čine dosta nejasne......


P.S.

Hvala za link na You Tubu. Puno će mi pomoći.

Zadnje uređivanje neptun-1 : 05.07.2014. at 00:37.
neptun-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2014., 09:28   #35
Prije nego nastavim sa radom na elektronici, sjetio sam se da postoji još jedan daljinac kojeg nisam dirao-raštimao. On ima tvornički set-up na Key automation(6) i uparen je sa motorom. S obzirom da sam na kontrolnoj ploči preko funkcije dL izbrisao sve iz memorije, morat ću daljinac upariti preko uputa pod točkom 4.4.

Sad idem to uraditi................
neptun-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2014., 17:34   #36
Nakon svih pokušaja uparivanja (točka 4.4), vrata se otvore samo 10cm i stanu. Ponovnim stiskanjem bilo koje tipke, vrata se pomaknu nazad 10cm (zatvore se) i tako stalno. U uputama stoji da je u pitanju krivi daljinski.

Poslao sam upit dileru da mi javi, sa kojim proizvođačem daljinaca je motor sinkroniziran.......jer se radi o univerzalnom daljincu...
neptun-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2014., 21:43   #37
eci peci pec: 5 (beninca)
__________________
http://fema-hobi.blogspot.com/
bob4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 09:59   #38
Konačno, uz malo truda i nakon dva mjeseca rješio sam u vlastitoj režiji problem daljinskog otvaranja vrata.
neptun-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 14:42   #39
__________________
http://fema-hobi.blogspot.com/
bob4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2016., 09:22   #40
dragi majstori trebam pomoć

u fazi smo kupnje seta za automatsko otvaranje dvorišnih vratiju...
dosta su teška pa su nam preporučili motor za minimalno 500 kg, e sad ono što nas muči je koju firmu odabrati????

po nekoj pristojnoj cijeni nude se beninca bull 5, bft nalazim na ebay-u za cca 3000,00 kn i ovaj life sa ebay-a je super povoljan obzirom da je kod nas set za 400 kg i 1 daljinskim 2900,00 kn

uglavnom sve talijani,ali ne znamo koji je bolji....što biste mi preporučili?
hvala puno
jerry16 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:55.