Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.06.2008., 08:35   #1
3 godine i grize nokte?

Sta da radim s njom? Inace od uvijek ima ruke u ustima i stalno nesto zvace i sve ide u usta ali sad je pocela bas grist nokte, rezem ih na kratko i lakirmao ih povremeno, sad si razmisljam kupit onu tinkturu sto ima uzasan okus i mazem time. Ne znam ,ja sam ih isto pocela grist sa 3 godine kad sam krenula u vrtic ali ona je vec cijelu sezonu u vrticu i sve je bilo OK . Nije imala nikakvog posebnog stresa, sad se osjecma uzasno jer su mojoj mami rekli da je to od pomanjkanja ljubavi(sranje) pa si ja sad mislim, sta sam fulala. Ajd nekakvi prjedlozi i iskustva molim.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2008., 11:57   #2
Rita, a da joj ukrasiš noktiće s nekim šarenim stvarčicama koje su prigladne za mališe? možda bi joj to odvratilo pažnju od griženja ili bi joj barem bilo žao onda gristi jer će uništiti to remek djelo na svojim noktima. al sve to skupa nije sređivanje uzroka...i maleni uopće ne moraju pokazivati da je nešto, a da ipak proživljavaju neke stvari s kojima se možda ne nose najbolje....
vibram da je to samo privremena faza koju će te uspješno srediti
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2008., 12:29   #3
da nije možda pokupila to od nekog dijeteta iz grupe, da pitaš tete. Dijete od tri godine već prihvaća neka objašnjenja, jesi li joj probala obrazložiti na neki, njoj prihvatljiv, način da to nije lijepo vidjeti kod tako lijepe curice kao što je ona. Pokaži joj svoje lijepe nalakirane nokte i reci da će i ona imati takve ako ih ne bude grizla. Stvarno ne znam više što bih ti rekla. Sretno, i nadam se da će je brzo proći.
__________________
al ja volim guguguglati
petra593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2008., 14:41   #4
i moja često grize nokte a i znam zašto,zato jer ih i ja grizem pa glumi očito mene.
ali stariji sin ih nikad nije grizao.
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2008., 20:02   #5
moja starija ima skoro 18.g i oduvijek grize nokte
neznam šta nisam pokušala
sad uči za fizioterapeuta pa se vadi da joj nokti i tako netrebaju
kad stavi i one skupe umjetne i njih izgrize

rekla sam joj da joj je jedino rješenje da povadi svoje lijepe zube,stavi dentjeru pa se riješi ružne navike

i nije nervozno dijete,puna je života i vesela

sin 9 ne grize nokte,njemu je to bljak

pa ti budi pametan
i sa psihologinjom sam pričala o ovom problemu,ali ništa od toga
__________________
I onda ?????
jupi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 07:04   #6
Hm, ma moze ona biti sretna,sve je to ok i ja sam bila i jos uvijek jesam ali kod bilo kakve stresne situacije ja odmah prst u usta. imam jedan koji je uvijek jadan zaduzen za te stresove,ostali su OK.
Eto veceras sam joj namazala sa nekakvim lakom koji je na bazi ljute paprike pa ce mo vidjet sutra kak ce to proci.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 07:16   #7
i moja je imala tu fazu oko trece godine...borili smo se na sve nachine.......otishlo, kako je i doshlo....nemoj se grist...mozda je joj neshto stvara nervozu u vrticu...ne vjerujem da grize nokte jer si ti losha mama....
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 23:42   #8
kod nas je problem počeo prije mjesec dana, u četvrtoj godini. da ima stresa kao pozadine-ima. to je curica koja nikad nije trpala nikakve predmete u usta, i sad si fakat mislim da je to možda reakcija na neki problem. mada, s druge strane, znam curicu koja je sad tinejdžerica i grizla je nokte odmalena i to čak i na nogama. sve, bez nekog uočljivog razloga. roditelji su joj k tome i medicinski djelatnici, i pripisuju to jednostavno tipu karaktera.
s tim o karakteru se slažem, jer sam ja dugi niz godina imala jako ružnu naviku-treskanja nogom. pogotovo u situacijama kad bih se zanijela u nešto zanimljivo ili kad bi mi bilo neopisivo dosadno.
sad sam tu naviku zamijenila lupkanjem prstima o nešto ili čačkam zube noktima(ne grizem ih).
savjetuju mi da curici kupim onaj lak u apoteci. još pokušavam razgovorom, i djeluje dok se ne zableji u crtić.
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:16.