Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.04.2011., 15:14   #1
Bravo JTD i dio koji stalno odlazi

Imam Fiat Bravo JTD, star 10 godina. Auto odlicno "slusa" osim sto sam do sada španer vagu (onaj rotor kod mikro remena, cca 400kn) mijenja 3 puta. zadnji put krajem 2009. godine i opet je otisa.

Majstor kaze da je ovo boljka ovih fiata i da im ovaj dio stalno odlazi zbog nekog vijka koji viri ukoso (stogod to znacilo). Sto vi kazete?
jurica_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2011., 15:25   #2
Najbolji su mi takvi majstori "rekla-kazala".Naslusao sam se ja takvih prica iz škrinja znanja raznoraznih mutljaga.Kod njih svaki auto ima neku boljku i imaju raznorazne pripovjetke u vezi kvarova.Ali nikad nisu oni krivi,nego proizvodjaci automobila,pa oni popravljaju greske u svojoj maloj garažici koje nije mogla vojska inzinjera u tvornici velicine Klagenfurta.
A7ibaba is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2011., 15:33   #3
Ja kažem da ti je neka remenica u krcu i da ti hebe španer vibracijama, a ti vidi...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2011., 16:35   #4
Kod ovog majstora sam preko 7 godina i nemam dojam da me vara jer odlicno odradi posa a naplati manje nego drugi. Mislim moguce je, ali...

Pokaziva mi je vijak koji viri i ide nakoso i kaze da je to razlog. Je li mozda on govori o istome kao i ti?

TAkodjer, je li spaner vaga i remenica mozda isto? gledam slike remenice na googleu i cini mi se da je to rotor.
jurica_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2011., 16:40   #5
pa nek ti izmjeni to sve,nek skine taj saraf da ne ide ukoso..kakav je to majstor?
type-r is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2011., 20:56   #6
vuuuuumm (to ja uletavam u temu).

nikad nisam čuo za izraz "španer vaga" kod auta.
rotor je engleski izraz za kočioni disk. u našem jeziku, postoji samo u električnim uređajima.

postojanje krivog vijka bi ja provjeril kod ovlaštenog ili znalca. može biti da je stvarno tvornički kriv, ali nekak mi to bezveze zvuči jer baš i ne pišu ljudi o tim problemima, a koje bi imali onda svi JTD motori.
prije bi rekao da je stavljena kriva (tuđa) remenica.

vruuuum. bye
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 09:01   #7
Quote:
jurica_st kaže: Pogledaj post
Imam Fiat Bravo JTD, star 10 godina. Auto odlicno "slusa" osim sto sam do sada španer vagu (onaj rotor kod mikro remena, cca 400kn) mijenja 3 puta. zadnji put krajem 2009. godine i opet je otisa.

Majstor kaze da je ovo boljka ovih fiata i da im ovaj dio stalno odlazi zbog nekog vijka koji viri ukoso (stogod to znacilo). Sto vi kazete?
oćeš prodat?
JVC is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 10:05   #8
A jebla ga općina - ako je vijak kriv - pa zamjeni ga - ak tvoj mehaničar smatra da je TO problem onda koji klinac trpa jedan španer na drugi bez da rješi UZROK.

U svakom slučaju ti čestitam na izboru mehaničara. Baš se pokazao.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 11:18   #9
Quote:
jurica_st kaže: Pogledaj post
Kod ovog majstora sam preko 7 godina i nemam dojam da me vara jer odlicno odradi posa a naplati manje nego drugi. Mislim moguce je, ali...

Pokaziva mi je vijak koji viri i ide nakoso i kaze da je to razlog. Je li mozda on govori o istome kao i ti?

TAkodjer, je li spaner vaga i remenica mozda isto? gledam slike remenice na googleu i cini mi se da je to rotor.
Odi to promjeni u ovlašteni pa ćeš dobiti 2 godine garancije za isti. Inače prvi glas mi je da ovo odlazi, prije će biti da ti nešto sa remenicom ne štima. Prijatelj mi ima JTD 105 ks. i nema nikakvih problema.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 13:48   #10
Ajme nisam reka da on to nece uradit, nego sam samo prenio ono sta mi je on reka. Da vidim imate li i vi slicne probleme .

Netko je spomenuo garanciju u ovlastenom servisu. Je li to prava garancija ili nasa balkanska? Jer nikako nemam povjerenja u nase majstore i njihove garancije jer uvijek nadju razlog zasto je odredjeni kvar ispa iz garancije.
jurica_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 13:52   #11
Kolega CDRW ti je pametno napisao, odi kod boljeg majstora od tog koji ti prodaje maglu o tom krivom vijku i uzima ti novce bez razloga, ne vjerujem da ti taj dio mijenja besplatno.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 13:53   #12
koliko sam ja skuzio imas jedan jedini problem na autu koji te zajebava i koji kosta 400kn svakih godinu i pol.. na tvom mjestu bih bio sretan
Joško is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 13:58   #13
Majstor koji ti priča te bajke je baš "majstor". Odeš kod poštenog majstora koji će ti to brzo obaviti, a možeš i kod ovlaštenog servisera. Ako pukne remen svašta će biti motoru. Ne rizikuj sa divljim "majstorima"...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 15:17   #14
Quote:
jurica_st kaže: Pogledaj post
Ajme nisam reka da on to nece uradit, nego sam samo prenio ono sta mi je on reka. Da vidim imate li i vi slicne probleme .

Netko je spomenuo garanciju u ovlastenom servisu. Je li to prava garancija ili nasa balkanska? Jer nikako nemam povjerenja u nase majstore i njihove garancije jer uvijek nadju razlog zasto je odredjeni kvar ispa iz garancije.
Nemaš kaj vjerovat, svaki originalni dio kupljen i ugrađen u ovalaštenom Fiat servisu ima 2 godine garancije. U protivnom znači da ako ti taj isti dio ode kroz period od dvije godine dobiješ drugi besplatno, kao i samu ugradnju.

Zato ja svoj stari i noviji auto servisiram u ovlaštenom servisu jer sam se jednom jako opekao kad domaćih fuš majstora.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:42.