Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.04.2006., 22:12   #61
Hi, budući susjedi! Naša zgrada tek dobiva fasadu pa nemamo pojma kako će ispasti pločice, parketi i sve ostalo, ali za sada marljivo sakupljamo vaša iskustva da znamo na što trebamo dobro paziti kad konačno dođe "taj dan".
Molila bih vas da mi napišete svoja iskustva u vezi sljedećega:
naime, kod potpisivanja ugovora su nam rekli da će nas zvati otprilike mjesec dana prije završetka da dođemo po papire od stana kako bismo mogli srediti kredit, pa me zanima da li je to zaista tako ili je kao kod nekih drugih stvari - kod potpisivanja ugovora kažu jedno, a poslije ispadne da i nije baš tako.
Lijep pozdrav i vidimo se u kvartu!
__________________
This used to be my playground
big mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2006., 22:24   #62
Quote:
Dadli kaže:
Nego,šta kažete na Vrbane 3 općenito??Vam se sviđa kak naselje napreduje?
Ja sam hepi kaj ću živjet u naselju di je sve fresh new,mladi ljudi,blizu jezero i tramvaj,al šta me opako smeta-FAKAT NEMA ZELENILA(bolje reći neće ga biti sudeći po GUPu) Ok,pitanje je di ga u ovom gradu više uopće ima kad na svaku livadu pohotni Bandić spizdi zgradu,al to me užasno frustrira!!
Prvo sad nije bas pogodno za bujanje vegetacije (tek pocinje),
Drugo ako ti je do obilja zelenila zasto se guras u grad imas i ruralne sredine pogodne za ljubitelje zelenja ili barem okolicu zg gdje je to jos moguce, podsljemenje za lovatore...,
Trece Banda nema veze sa guranjem ljudi jedan drugom na glavu vec ljudi koji placaju astronomske cifre za to da bi zivjeli sto blize centru pa se graditelji trude to nagurati a gradski oci to blagoslivljaju i veselo uzimaju pare, a da nije tako onda bi kukali kako se ne gradi vise zasto se novogradnja toliko udaljava od centra i tako...
I da na jarun je zabranjeno furati cucke imate znakove...
Na jarunu sam odkad je bila soderica (20 god) i mene frustriraju razne druge stvari vezane uz mase ljudi koja se povecava i guzve svake godine na tom jadnom jezeru...
Sretno sa komarcima!

Z
ZEGA is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2006., 23:49   #63
Kako Bandić nema veze sa zelenilom?Pa naravno da ima...sve to ide preko njega i njegovih ljudi koji su nam uništili cijeli grad sa betončinom Apsolutno se ne slažem da ak oču zelenila da odem na selo?!? Svaki grad,bez obzira koliki bio mora imat zelenila,što više,to lijepše,ugodnije za život i daje "zraka".Ja isto 20god.živim na Jarunu i mogu reć da je Jarun apsolutno uništen,navodno nekakav kvart na cijeni,al nisu ljudi glupi,shvatit će oni da nije Jarun šta je bio,sad je čisti asfalt...To je činjenica,kod Kaltemberga se sagradio maltene Jarun 2,koji se k tome još nastavlja do Mladosti,grade se zgradurine uz potok,na razmaku koji nije vrijedan komentara,nabili su nam onu piramidu od crkvetine,na samom ulazu na jezero abnormalno nakazno djelo od megalomanskog vrtića koji se uopće ne uklapa u naselje..itd.
A što se tiče pasa na Jarunu,psi smiju na maltene jedinu pravu livadu koja je ostala,ogromnu,na samom ulazu(a siroti nemaju ni di drugdje).Tako da nije baš istina da psi nesmiju na Jarun
Dadli is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2006., 00:01   #64
Big mama,glede kredita ti stvarno neznam,jer nisam kupovala na kredit,al ako te šta drugo interesira,samo daj
Dadli is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2006., 12:52   #65
Zivim u prečkom , jako blizu te tvorevine "vrbani 3" . i mogu rec da zasad to nije kvart nego vise zgrada nabacanih jedna uz drugu, kvart je odma rek uta horvaćanske , Vrbani , ili jos bolje 500 metara dalje - Prečko

ja sam isot uzo stan u tim Vrbanima 3 al mislim vecinu vremena provodit u Prečkom , kolko to bude moguće mislim.
Hrvoje xyz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2006., 18:43   #66
joj,Hrvoje,ti si skroz izgubljen.Prečko je jedan od najgadnijih kvartova u Zagrebu sa ogromnim mamuticama i predpotonim zgradama oguljene fasade

Al,dobro,ovo nije forum za ovakvo prepucavanje,već o Vrbanima 3,pa pišite ljudi..
Dadli is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2006., 00:33   #67
stavio bih onog lika koji puca iz strojnice al mi se neda trazit sad

da necemo se prepucavat a mogo bih ti dat sad 100 argumenata protiv te tvoje BLAGO RECENO nema-veze-s-pameću tvrdnje.

al ajd nek se javi jos neko ko zivi vec u Vrbanima draj...
Hrvoje xyz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2006., 11:17   #68
Quote:
Jarun apsolutno uništen,navodno nekakav kvart na cijeni,al nisu ljudi glupi,shvatit će oni da nije Jarun šta je bio,sad je čisti asfalt...To je činjenica,kod Kaltemberga se sagradio maltene Jarun 2,koji se k tome još nastavlja do Mladosti,grade se zgradurine uz potok,na razmaku koji nije vrijedan komentara,nabili su nam onu piramidu od crkvetine,na samom ulazu na jezero abnormalno nakazno djelo od megalomanskog vrtića koji se uopće ne uklapa u naselje..itd.
A što se tiče pasa na Jarunu,psi smiju na maltene jedinu pravu livadu koja je ostala,ogromnu,na samom ulazu(a siroti nemaju ni di drugdje).
slazem se,samo smanjuju zelene povrsine i grade na svakom komadicu koji uspiju izvuci,kak je krenulo one kucice tam kod skole jarun ce nestati uskoro kao kak je krenulo sa onim na vrbanima jer znam ih vec par koji su prodali na jarunu kuce i okucnice brzim graditeljima...

Quote:
Prečko je jedan od najgadnijih kvartova u Zagrebu
ne pretjeruj, da se te fasade obnove (na cemu se cak i pocelo raditi koliko sam primjetila) bil bi jako lijep i miran kvart,bar ima jako puno zelenih povrsina jedino kaj se promet jako prebacil na horvacansku sa autoputa pa je to malo pojacalo fluktuaciju automobila kroz naselje i murje


u zadnje vrijeme kad odemo na kavu na vrbane, nekad se desi da jedva nadjemo parkinga dok prije 3-4 godine to bas i nije bio slucaj...

cula sam da ce se dizati nekakav shoping centar vrbani tam negdje stanicu od starog okretista na jarunu te bilo je spike i o nekakvom bazenu prije 2 godine???????

bigmama
sto se tice parketa u zagrebgradnji provjerite da li ispustaju kakve zvukove i platite neovisno od tamosnjih majstora jos jedan sloj laka da vam netko nanese (inace savjet za svaku novogradnju) ukoliko vam lici na tanki filc lak,
za maleraj sam vidla par stanova da su bili odlicno napravljeni,ali ne znaci da su svi taki...
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2006., 12:17   #69
O Vrbanima III
Ideja kvarta nije loša. Jedino su ih mogli prisliti da naprave malo veće razmake između zgrada i ubace koji park ili barem parkić.

Mislim da im kvaliteta zgrada opada sa svakom novom zgradom. Meni je curio odvod u kupaoni. Morali su sve raskopavati susjedu i meni.
Parketi su se rasušili od grijanja. Rješenje je ponovno brušenje i lakiranje, ali kamo sas tvarima, iseliti se kompletno?!
U stan jedva ulazim, jer protuprovalna vrata nisu dobro najmestili i ganjam ih već skoro godinu dana da to poprave, jer je pod garancijom.

Valjda je ovo ostalo o čemu pišete ok.
Ennya is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2006., 16:39   #70
Yes,imaju namjeru Konzum i Orešar(bivši tenisač,vlasnik Gallerya)napravit nekakav shoping centar sa Super Konzumom,dućanima i čak 4 kina na križanju Rudeške i Horvaćanske.To bi nam svima super došlo...malo sadržaja u kvartu Al,samo da ne izgrade neku megalomansku grdosiju...
Dadli is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2006., 17:03   #71
A ne, izgradit će kućicu u cvijeću..

Sorry, al budimo realni, sve šta se radi u zadnje vrijeme izgleda kao megalomanska grdosija...

Jeste čuli o shopping city-u u Zaprešiću na MILIJUN m2
-demetra- is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2006., 23:29   #72
Ja nemam ništa protiv shoping centra,baš sam se vratila iz Kike i sudeći po broju ljudi(baš si sjede na glavi) očito postoji veliki interes i očito naš "siromašan"narod nije baš tako siromašan A i nek si međusobno konkuriraju,bolje za nas
Al da postoje prioritetnije stvari,to svakako!Npr.ovaj jadan grad,k tome još i glavni nema poštene bolnice Al opet,ako moram birat između muzeja moderne umjetnosti,stadiona i ostalih rasipanja novca,daj shoping!!
Dadli is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2006., 13:07   #73
tipicna zena
vrag vas dal i vase sh centrove
em imate king cross
em imate importanee
ma daj ajde
imate sh centar precko
imate cjelu ilicu
zivcirate me vise s tim sh centrima!


ja se nadam da nebudu napravili tak nekakav centar , radije bih knjiznicu il tak nesto.
Hrvoje xyz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2006., 16:59   #74
Malo smo skrenuli s teme ... Evo mi živimo 2 mjeseca u našem stanu. I ... Hm, od kud da počnem?! PARKETI – samo na jednom mjestu smo primijetili greškicu kod lakiranja, al budući da je riječ o mjestu na koje bi trebao doći tepih i garnitura nije nam se sad dalo opet sve iseljavati ... DRVENARIJA – mi imamo dva prozora koja gledaju na sjever. Kad je nedavno pala kiša, imali smo malu "kapilarnu pojavu" i odmah smo nazvali gospodina koji je zadužen za reklamacije i isti dan nam je došao majstor - nije bilo ništa strašno, samo su nam malo pokitali ... S drvenarijom po pitanju izolacije od buke smo super zadovoljni – kao da je pvc. Mi smo bliže horvaćanskoj, a promet uopće ne čujemo. Inače, susjedi nam se žale da sve okolo čuju susjede, al mi nikad nikog nismo čuli! Možda je to zbog položaja stana - u dodiru smo samo s dva stana, a možda i zbog toga što smo u prijašnjem stanu čuli i šaptanje susjeda, pa sad više ništa ne čujemo . BOJLER - mislim da ćemo ih uskoro svi (mislim na stanovnike vrbana iii) mijenjati. Nije stvar u kvaliteti, već u kapacitetu – ako malo jače pustim vodu za vrijeme kupanja, opere me hladan tuš, al doslovno! Što se pak tiče blizine zgrada - eh, da to je fakat istina, al čini mi se da su ove novije ipak malo udaljenije jedna od druge. Za sad me ne smeta, jer mi se susjedi kojima gotovo gledam u tanjur, čine ok ljudi. Al činjenica je da se skoro svaki stan okitio gustim zavjesama te da gotovo svi navečer spuštaju rolete! Ma, mislim da je to malo i stvar navike, recimo, ja sam po useljenju stalno buljila u tuđe stanove (priznam!), al čisto me zanimalo kako su ih uredili i kakvi su tuđi stanovi – znatiželjna sam! No, brzo me pustilo. Sad više gotovo i da ne pogledam, a više nisam ni jedna od onih koji spuštaju rolete!!!
Tinea is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2006., 20:57   #75
kvragu uopce nisam mislio na tu situaciju s bojlerima
trenutno uzivam u blagodatima centralnog i to mislim nemam nikakve bojlere stalno ima tople vode , umojoj 9 katnoj zgradi.
a da ne pricam da susjede ne cujem nikad .

a valdja cu se priviknut
Hrvoje xyz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2006., 22:01   #76
Quote:
Ennya kaže:
O Vrbanima III

Mislim da im kvaliteta zgrada opada sa svakom novom zgradom. Meni je curio odvod u kupaoni. Morali su sve raskopavati susjedu i meni.
Parketi su se rasušili od grijanja. Rješenje je ponovno brušenje i lakiranje, ali kamo sas tvarima, iseliti se kompletno?!
U stan jedva ulazim, jer protuprovalna vrata nisu dobro najmestili i ganjam ih već skoro godinu dana da to poprave, jer je pod garancijom.

Valjda je ovo ostalo o čemu pišete ok.
bok,
kaj se parketa i vrata tiče - to im je boljka! imaju fakat koma parketare, meni su četiri puta popravljali i ni sad baš nije najbolje napravljen, ali sam odustala jer imam osjećaj da bi napravili više štete nego koristi; nekad mislim da namjerno zaje..., jer mi je nezamislivo da je netko tako loš majstor!

navodno se dosta ljudi žali da su se rasušili parketi, a oni to objašnjavaju takvim jadnim spikama da ti naprosto pozli!!! kao ljudi ne otvaraju prozore preko zime (pa tko bi normalan imao širom otvoren prozor na -15!), ili ljudi dišu pa se stvara vlaga u stanu! ma hajde!?!

vrata svima sjedaju, meni se isto dogodilo da jedan dan nisam mogla u stan(trebaš jako povući vrata prema sebi i onda nekak uđeš), pa su ovi iz protecte došli poštelati; onda je bilo par dana ok, a sad opet malo zapinje; a kaj da im čovjek radi???
pribadača is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2006., 22:08   #77
Quote:
Tinea kaže:
. BOJLER - mislim da ćemo ih uskoro svi (mislim na stanovnike vrbana iii) mijenjati. Nije stvar u kvaliteti, već u kapacitetu – ako malo jače pustim vodu za vrijeme kupanja, opere me hladan tuš, al doslovno!

e to im je treći najveći gaf! ja sam ih bome dobro masirala zbog tog bojlera, a oni se prave ko da je problem u meni!!! onda sam skužila da se svi na to žale, a oni se jednostavno prave blesavi! ili pametni?!? pa naravno da ne budu priznali da neke stvari loše rade; kolko su mi na kraju rekli, stvar je na glavnom mjeraču, gdje god to bilo; tamo je namješteno koliki protok vode se zagrijava; vjerojatno imaju puno stanova, pa namjeste tek tolko da se nešto grije! užasavam se toga! mislim da mi je najgore kad se ne mogu oprati u vrućoj vodi! blažena toplana!
pribadača is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2006., 22:14   #78
Quote:
Dadli kaže:
Yes,imaju namjeru Konzum i Orešar(bivši tenisač,vlasnik Gallerya)napravit nekakav shoping centar sa Super Konzumom,dućanima i čak 4 kina na križanju Rudeške i Horvaćanske.To bi nam svima super došlo...malo sadržaja u kvartu Al,samo da ne izgrade neku megalomansku grdosiju...
ja sam čula istu stvar; po gup-u je trebao biti nekakav shopping centar na dva kata, ali sada idu na 4 kata i vjerojatno bude im prošlo! dva kata podzemnih garaža i konzum, dva kata shopping centra i dva kata za kina (blitz cinestar)! možeš mislit grdosije, a vjerojatno će se razvući do rubova parcele!
ode mir i pogled k vragu!
pribadača is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2006., 22:44   #79
Bok svima,

Sljedeći tjedan bi trebao potpisati predugovor tj. za akontaciju u jednoj od novih zgrada koje će se tek raditi u sklopu VRBANA III. Još se uvijek razmišljam da li da se odlučim na kupnju ovog novog ili nekog polovnog stana. Ali razlike u cijenama su 200-300 EUR. Pa mi se opet novogradnja možda čini kao bolji izbor.
Dok mi još nije kasno molio bi vas iskreno mišljenje da li se isplati kupiti stan na VRBANIMA III tj. bolje rečeno ima li tko da mu je žao? ;-)
Drugo pitanje da li ima kakvih stvari na koje treba obratiti pažnju prilikom potpisivanja predugovora itd.itd tj. zanimaju me sve sitnice kako me nebi preveslali.
Unaprijed se zahvaljujem na pomoći i savjetima.
Pozdrav svima i možda se vidimo u kvartu ;-)
momcina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2006., 23:02   #80
Bok,
Još jedno pitanje. Da li ima netko tko ima stan na zadnjoj etaži? Zanima me kvaliteta krova? Hvala.

Pozdrav!
momcina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:08.