Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2012., 00:05   #41
Quote:
unknown99 kaže: Pogledaj post
Kakvo god pitanje bilo, srbi itekako pišu peticije da nas se ne pusti u EU, sjetimo se samo prošle godine raznih peticija.
Svako godine dolaze iste poruke oko Oluje. Na razne načine pokušavaju blokirati.
I da mi to šutke otrpimo, da pustimo da nas se gazi ? Naravno da ne. Treba poslati jasnu poruku.
Troše samo papir.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 00:08   #42
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Troše samo papir.

Upravo to Željko, a papir trpi sve...

Ukratko...tko ih jebe...
__________________
logika je da nema logike
felga is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 00:14   #43
Quote:
Leoben Conoy kaže: Pogledaj post
Zaključana, ako nisi primjetio/la.
...privremeno, s obrazlozenjem da je otvorena na krivom pdfu pa da ce je prebaciti na povijest. Uvjerite se sami u posljednjem postu, Leoben.

Ili u toj temi ne odgovara spominjanje povijesne cinjenice kako su domobrani i ustase de facto bili saveznici sa cetnicima tokom WW2, pa nema ni smisla buniti se za rehabilitaciju saveznika Hrvatske domovinske vojske drugog svjetskog rata?

Uvijek cu govoriti protiv neocetnika iz Domovinskog rata, seseljevaca, arkanovaca i ostalih cetnika ali u tadasnje doba Drazini cetnici nisu bili neprijatelji Hrvatskih oruzanih snaga, vec saveznici. (Neprijatelji drzave Hrvatske i kraljevine Srbije su bili partizani).
son of a gun is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 00:14   #44
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Troše samo papir.
Dakle, oke je da rehabilitiraju Mihajlovića, oke je da njihovi povjesničari danas u eteru daju izjave kako je Vukovar srpski, u redu je da prisvajaju pisce, sve je to oke, a mi moramo šutjeti ?
unknown99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 00:19   #45
Quote:
unknown99 kaže: Pogledaj post
Dakle, oke je da rehabilitiraju Mihajlovića, oke je da njihovi povjesničari danas u eteru daju izjave kako je Vukovar srpski, u redu je da prisvajaju pisce, sve je to oke, a mi moramo šutjeti ?

Željko ti je htio reći, to što oni potpisuju peticije protiv nas, koga boli kurac za to...tko njih uopće ferma...nebitnu su, razumiješ...

Čuj oni da nas spriječe da ne uđemo u EU...stvarno komično...
__________________
logika je da nema logike
felga is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 00:20   #46
Quote:
son of a gun kaže: Pogledaj post
...privremeno, s obrazlozenjem da je otvorena na krivom pdfu pa da ce je prebaciti na povijest. Uvjerite se sami u posljednjem postu, Leoben.

Ili u toj temi ne odgovara spominjanje povijesne cinjenice kako su domobrani i ustase de facto bili saveznici sa cetnicima tokom WW2, pa nema ni smisla buniti se za rehabilitaciju saveznika Hrvatske domovinske vojske drugog svjetskog rata?

Uvijek cu govoriti protiv neocetnika iz Domovinskog rata, seseljevaca, arkanovaca i ostalih cetnika ali u tadasnje doba Drazini cetnici nisu bili neprijatelji Hrvatskih oruzanih snaga, vec saveznici. (Neprijatelji drzave Hrvatske i kraljevine Srbije su bili partizani).
Bezveze spominješ ustaše sada, dok se četnike naveliko rehabilitira,samo češ skrenuti rapsravu na flame war o WW2
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 00:21   #47
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Kako se mogu pozdraviti sa članstvom u EU, kad Zapad nema ništa protiv toga? Naprotiv, danas je tom Zapadu poželjniji Draža nego Tito.

To je ipak njihovo unutarnje pitanje, kao što je unutarnje hrvatsko pitanje hoće li slaviti kao pobjedu dan kad je otišlo preko 250.000 Srba, iako oni s druge strane granice to baš ne gledaju s odobravanjem i tu Tadić ne može ništa, kao što ni Josipović ne može ništa napraviti u ovom slučaju.
Opa, kod kog si to čuo... možda od Save Štrbca?
Tvrd0linijaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 00:46   #48
Quote:
unknown99 kaže: Pogledaj post
Dakle, oke je da rehabilitiraju Mihajlovića, oke je da njihovi povjesničari danas u eteru daju izjave kako je Vukovar srpski, u redu je da prisvajaju pisce, sve je to oke, a mi moramo šutjeti ?
Još gore.

Kako se naši političari ponašaju, ne bi se iznenadio da "čiča dražin antifašizam" ugrade u temelje hrvatskog ustava.

Podrškom četničkom derneku u Srbu su na "dobrom" putu.
Razbijač is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 01:09   #49
Quote:
Razbijač kaže: Pogledaj post
Kako rekoše sudionici emisije "In medias res", rehabilitacija Draže Mihailovića nije samo unutarnjo srpsko pitanje. Rehabilitacija čovjeka koji je činio zločine nad Hrvatima i muslimanima na području Hrvatske i BiH je doista pitanje kojim se treba baviti i Hrvatska. Jer obzirom na srpsku politiku, možda u budućnosti dočekamo i pokušaje rehabilitiacije Ratka Mladića, Arkana ili nekog drugog zločinca iz nama puno bližeg domovinskog rata.

Hrvatska politika ovu činjenicu nažalost zanemaruje. Službena hrvatska reakcija je praktički nikakva. Sve to još više čudi kad se uzme u obzir ogroman broj hrvatskih političara, navodnih antifašista.
To uopće ne čudi, niti najmanje, ako se uzme u obzir da su partizani 1945. prigrlili 90% četnika u svoje redove i zajedno s njima tamanili Hrvate.
Prema tome ako su ih prihvatili 1945., zašto ih ne bi prihvatili i 2012.?
Meni je to sasvim prirodno stanje stvari, bilo bi mi čudno da je drugačije.
no_surrender is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 01:09   #50
Evo "povjesničari" iz Srbije su baš rekli ono što sam mislio da će reći...

"Katolički sveštenici kolju, deca u bunaru,najveći pokolj u svetu"...
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 01:24   #51
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Evo "povjesničari" iz Srbije su baš rekli ono što sam mislio da će reći...

"Katolički sveštenici kolju, deca u bunaru,najveći pokolj u svetu"...
Prekrasan je taj HTV.
Pozvali totalnog idiota iz Srbije i u Studiju mu kao sugovornika stavili jedva nesto manje ludake i Tomca koji je zasebna kategorija.

Naravno, sad svi Hrvati koji su to gledali misle da su svi Srbi cetnici, a svi Srbi koji su to gledali misle da su svi Hrvati ko Tomac.

Bravo HTV.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 01:25   #52
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
Prekrasan je taj HTV.
Pozvali totalnog idiota iz Srbije i u Studiju mu kao sugovornika stavili jedva nesto manje ludake i Tomca koji je zasebna kategorija.

Naravno, sad svi Hrvati koji su to gledali misle da su svi Srbi cetnici, a svi Srbi koji su to gledali misle da su svi Hrvati ko Tomac.

Bravo HTV.
Što je Tomac rekao da da ja ili čak i i ne misliš?
Zar je Vukovar Sprksi grad, zar nisu u pravu ovi što govore da nitko nije reagirao za "Srbe u Dubrovniku"

Tomac ima mana,ali večeras je pristojan, ti si sada kao što oni kažu,čim reagiraš na četnike, neki Hrvati moraju spomenuti i Hrvate.

Isto i Kajin, kakve crne ustše, tko njih uopće spominje...
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 01:28   #53
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Što je Tomac rekao da da ja ili čak i i ne misliš?
Zar je Vukovar Sprksi grad, zar nisu u pravu ovi što govore da nitko nije reagirao za "Srbe u Dubrovniku"
Ako s jedne strane stavis ekstremne srpske desnicare, a s druge strane ekstremne hrvatske desnicare i Tomca i pustis ih da pricaju o cetnicima i ustasama, dobit ces budalastinu koja ima samo jednu posljedicu. Pogadas koju ... mrznju na najjace.
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
...
Tomac ima mana,ali večeras je pristojan, ti si sada kao što oni kažu,čim reagiraš na četnike, neki Hrvati moraju spomenuti i Hrvate.

Isto i Kajin, kakve crne ustše, tko njih uopće spominje...
Naravno da kad se spominju cetnici moram spomenuti i Ustase. Ista su kategorija.

Da dodatno pojasnim.

Idioti iz Srbije tvrde da su Cetnici bili antifasisti i onda im HTV suprostavi likove iz Hrvatske koji tvrde da Ustase nisu bili fasisti.

Naravno da su Cetnici bili fasisti i naravno da su Ustase bili fasisti. Besmisleno je uopce tim ljudima davati ikakav medijski prostor. Likovi koji su bili u hrvatskom studiju su potpuno irelevantne politicke licnosti i uglavnom ridikuli, vjerujem da su i gosti iz Beograda iz iste kategorije.
Cemu takva emisija sluzi ?
__________________
Makefile not war !

Zadnje uređivanje rezon@tor : 20.03.2012. at 13:24. Reason: spajanje
Bjesomar_ is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 01:38   #54
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
Naravno da kad se spominju cetnici moram spomenuti i Ustase. Ista su kategorija.
Ne moraš.
Ne mislim sada na tebe,ne znam te,ali to je kod nekih posljedica kompleksa koji su nama Hrvatima nabijani u Jugoslaviji, da ne smijemo pisnuti protiv Srba,a ako već moramo nešto pisnuti,odmah vikni i neku našu krivnju.

Ponavljam,ne mislim sada na tebe, možda tvoje i nije zato,ali mnogi novinari i političari u Hrvatskoj to rade
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!

Zadnje uređivanje Kyle Reese : 20.03.2012. at 01:43.
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 01:42   #55
Je li tko snimao In medias res veceras? Trebalo bi je staviti na youtube da ljudi shvate kako rat nije zavrsio ni u godini 2012.
son of a gun is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 01:43   #56
Gledajući emisiju saznao sam od drugova iz Beograda da je Višeslavova krstionica zapravo talijanska krivotvorina iz 4. stoljeća koju je tadašnji ustaški ( ili hrvatski to je sve isto) pokret u 8. stoljeću htio prikazat kao vlastitu. Vukovar, Dubrovnik, Knin i ostali gradovi u današnjoj RH eonima bili srpski, ali to već svi znamo kao i činjenicu da nije bilo Draže da ne bi došlo do pada Trećeg Reicha. Idem sad zaspat i razmislit o svemu što sam večeras naučio.
Hildegard is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 01:46   #57
Quote:
denacifikator kaže: Pogledaj post
Ako je ovo tacno onda ste vi jedno suicidalno drustvo koje zasluzuje da nestane.

Imate najlepsu zemlju u ovom delu Evrope, imate sve mogucnosti za ekonomski napredak, po mentalitetu ste bliski civilizovanom zapadu, a dozvoljavate da vas brljava bagra vuce za nos

P.S. Srbija i srpsko drustvo u celini nikada nece odustati od osvajanja Hrvatske do KKV, e to morate imati na umu.
Trebao bi prvo znati kako je Jugoslavija vladala Hrvatskom. Imala je državni aparat u kojem su znatan dio činili lokalni Srbi (npr. činili su 30% bivše partije Hrvatske) i jedan dio građana koji su poslušni Beogradu. Ti poslušnici imali su sve vodeće funkcije u Hrvatskoj. Postavljani su na čelu državnih odvjetništva, medija, postavljani su da budu sveučilišni profesori, dakle skraćeno elita. Nakon što se Hrvatska osamostalila dobar dio te elite još uvijek imaju tu moć u rukama. Ta ista elita danas ti čine rukovodioci stranaka (npr. ministrica vanjskih poslova Vesna Pusić, njezina diplomacija se svodi na Beograd i EU) i iz te elite dolazi naš predsjednik (Josipovćev otac je bio jako utjecajan u Jugoslaviji a on sam je pobio pohvalu kao odličan vojnik u JNA). Rezultat svega toga ti Šutnja kada se rehabilitira Draža.
master_mind_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 01:46   #58
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Ne moraš.
Ne mislim sada na tebe,ne znam te,ali to je kod nekih posljedica kompleksa koji su nama Hrvatima nabijani u Jugoslaviji, da ne smijemo pisnuti protiv Srba,a ako već mormao nešto psinuti,odmah vikni i neku našu krivnju.

Ponavljam,ne mislim sada na tebe, možda tvoje i nije zato,ali mnogi novinari i političari u Hrvatskoj to rade
Ustase i cetnici su uzrocno-posljedicno povezani. Ovisni su jedni o drugima.
Pitaj Leticu ili Tomca nesto o Ustasama, obojica ce ti poceti pricati o cetnicima i o komunistickim zlocincima, jednako se ponasaju srpske budale kad ih pitas za Cetnike.

U svakom slucaju nije mi jasna ideja emisije u kojoj se u udarnom terminu suprostavljaju dvije ekstremisticke strane osim ako je cilj izazivanje sukoba i mrznje. HSP drAS i Tomac nikako nisu vecina Hrvatske , a nekako slutim da ni srpska strana u emisiji ne predstavlja vecinu.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 01:46   #59
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
Da dodatno pojasnim.

Idioti iz Srbije tvrde da su Cetnici bili antifasisti i onda im HTV suprostavi likove iz Hrvatske koji tvrde da Ustase nisu bili fasisti.

Naravno da su Cetnici bili fasisti i naravno da su Ustase bili fasisti. Besmisleno je uopce tim ljudima davati ikakav medijski prostor. Likovi koji su bili u hrvatskom studiju su potpuno irelevantne politicke licnosti i uglavnom ridikuli, vjerujem da su i gosti iz Beograda iz iste kategorije.
Cemu takva emisija sluzi ?
Kako mislis čemu služi? Pa valjda da dobijemo informaciju da je Vukovar srpski grad a Dubravka i Osman srpsko barokno djelo pisano srpskim osmeračkim distisima. Pa i ja ovo trenutno pišem na srpskom samo što toga još nisam svjesna.
__________________
Newman: Hello, Jerry!
Jerry: Hello, Newman!
Disticha is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 01:48   #60
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
Da dodatno pojasnim.

Idioti iz Srbije tvrde da su Cetnici bili antifasisti i onda im HTV suprostavi likove iz Hrvatske koji tvrde da Ustase nisu bili fasisti.

Naravno da su Cetnici bili fasisti i naravno da su Ustase bili fasisti. Besmisleno je uopce tim ljudima davati ikakav medijski prostor. Likovi koji su bili u hrvatskom studiju su potpuno irelevantne politicke licnosti i uglavnom ridikuli, vjerujem da su i gosti iz Beograda iz iste kategorije.
Cemu takva emisija sluzi ?
Evo sada i reprizu gledao i ne mogu se načuditi da li si i ti gledao istu emisiju. Jer, koliko god ti puta mantrao da je sa hrvatske strane u studio pozvan dio ekstremista, to naprosto nije točno. Isto tako, zašto bi se spominjale ustaše u kontekstu rehabilitacije četništva u Srbiji kada je Hrvatska odavno osudila ustaše i protiv istih se aktivno bori.

Ako misliš na mladog gospodina HSP-ovca AS da je ekstremist, onda je on mala beba od ekstremista kakvi obitavaju u Srbiji jer čak ni gosti koji su se javljali iz Srbije nisu ekstremisti, već mainstream političari i bivši funkcioner državnog arhiva Srbije.

Možda je Vlahov i računao na jaču verbalnu makljažu sa strane HSP-ovca ali je ovaj bio dovoljno mudar da ne nasjeda jer mu je s druge strane dolazilo "med i mlijeko" tako da se mogao samozadovoljno smijati i podbadati.

Kajin je uistinu patološki lik, drugih riječi nemam za njega.
Imago Dei is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:38.