Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Kreativni nered

Kreativni nered Forumaški atelje...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.05.2017., 23:38   #1
Žica za nakit

Pozdrav svima koji izrađuju nakit.
Prije 15g sam izrađivala i prodavala nakit koji sam izrađivala od perlica i to u vrijeme studiranja.
Kada sam diplomirala prestala dam sa time jer sam se posvetila poslu. Nakon par godina postajem mama i tek sada kada pingvin ima 4g mogu se vratiti svojem starom hobiju.
Međutim, ne želim se vratiti flaksu i perlicama već žici.
Još dok sam izrađivala nakit sam nešto pokušavala sa žicom, ali na tome je i ostalo.
Zanima me koja vrsta žice je najbolja za izradi jer posrebrena tjekom vremena tamni, gubi boju.
Čitala sam da je inox žica najbolja za to, ali da ju je teško rezati. Da li je doista tako? Kako ju je oblikovati? Može li ju se naći u debljini od 1mm i 0,4mm?

Zatim, bakrena žica.....
Znam da se u hobi trgovinama može naći bakrena žica debljine 0,8mm. Ima li negdje od 1mm i 0,4mm?
Da li je bolje žicu tražiti u Bauhausu?

Treba li se bakrena žica nečime zaštititi da ne mijenja boju ili je u njenoj prirodi da ne mijenja boju?

Hvala svakome na trudu da odgovori.

Poslano sa mog Redmi Note 2 koristeći Tapatalk
pincica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 16:45   #2
Ja svoju narucujem preko Ebaya.. Imas i raznih debljina i boja.. Ove sto sam gledala kod nas u hoby shopovima mi nemaju to mekocu za savijanje.
Plavabarbie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 17:03   #3
A da li žica sa ebaya oksidira (mijenja boju) poput žice iz hobi trgovina?

Poslano sa mog Redmi Note 2 koristeći Tapatalk
pincica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 17:17   #4
Ja do sada nisam imala s tim problema, a imam neke privjeske koje sam napravila prije nekoliko godina.

Npr zadnje sam ovu narucila
Link na zicu ebay
Plavabarbie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 20:46   #5
Koliko mi stari objasnio da obojana bakrena žica ne oksidira jer je završni sloj premaza neki lak.....tak da ti vjerujem
Ja sam naručila sa Aliexpressa.

Poslano sa mog Redmi Note 2 koristeći Tapatalk
pincica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 20:29   #6
Mene zanima kakav je to konac za izradu nakita-FIRELINE, WILDRIRE 0,06 inch 50 BEADALON-da li se tu u stvari radi o silku-rbarskom koncu jer mi pakiranje lici na to ili je stvarno neki poseban konac u pitanju?
__________________
Dunav Sava Radio Drava
Otvorenomore is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:11.