Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Prijenosna računala

Prijenosna računala Omnia mea mecum porto

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.07.2012., 22:28   #1321
@pantter25:to su ti najbolji tableti na svijetu, kupi čim prije! kupi barem dva komada....


da si pročitao barem 3, 4 stranice, vidio bi da se svako malo pojavi netko sa istim pitanjem, samo svaki put uspijete pronaći drugi model, još nepoznatiji sa još manjom podrškom, sa lažnim opisom itd.


lijepo nek' ti englezi pokažu gdje mu je podrška, pokoji review, download zonu sa firmwerom itd, pa ako smatraš da je sve to tako kako piše, ništa te ne sprječava da ga kupiš. 150$+dostava+pdv 25% i ako izbjegneš carinu. i kad te no name kinez dođe OD 1200kn, ovisno o dodatnim našim troškovima, shvatit ćeš da si mogao kupiti bilo koji sličan tablet u hrvatskoj. sa garancijom, računom, servisom.

samo onda nemoj početi pitati zašto ovo ne radi, kako ono napraviti. ne bi bio ni prvi ni zadnji koji bi naletio na takav tablet.

sorry, ali to ti je moje mišljenje. NE kupovati.



@angot gle, 16gb su ti prilično jeftine. mislim da počinju od kojih 70kn pa na gore. class4 su oko 70, class 6 oko 100, class 10 negdje 150 pa na gore. ovisi da li dolazi sa ili bez sd adaptera. teoretski, što veći "class" to je brža.

32gb su ti od 150 pa na dalje, s istom logikom i brzinom. class 4 ili 6 ili 10, hc. nećeš ni sa jednom pogriješiti, ali mislim da ti je 16gb class6 ili 10 sasvim dovoljno, i to te ne bi trebalo koštati više od 150kn. kingston, adata, transcend.

čak mislim, barem se meni tako desilo, da što je kartica bila većeg kapaciteta (ali klasična SD), to je bila sporija.

samo, što si mislio stavljati na nju? aplikacije? za to nema nekog prevelikog smisla. ako staviš igru, ako je iole pametno napisana, sama će se instalirati na karticu, a opet, nema igre preko 20mb. ili barem ih je jako malo. a za multimediju ti je ionako svejedno jer ćeš filmove, muziku prebacivati drito na kompjuteru, pa ju kasnije ubaciti u tablet. nije puno brže, ali se osjeti.




LC-POWER TABLET video recenzija i tekst
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.

Zadnje uređivanje viking : 31.07.2012. at 23:11.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 13:06   #1322
Pozdrav svima! Ne razumijem se baš puno u svu tu novu tehnologiju tako da imam par možda blesavih pitanja za vas stručnjake
Dakle, razmišljam da si nabavim tablet. Treba mi prvenstveno za čitanje e-books u pdfu, mogućnost pisanja u wordu, gledanje videa i mogućnost spajanja tablet na LCD televizor i povremeno provjeravanje e-maila i interneta.
Ono što me zanima... Prvo da li svaki tablet ima mogućnost spajanja na internet? U vezi s tim, da li mi se onda više isplati uzimati neki paket sa mobilnim internetom (u Tele2, VIP-u, T-com...) ili ne. Jer ja imam internet kod kuće, danas je vani puno kafića sa besplatnim internetom pa ne znam baš da li se isplati trošiti dodatni novac za mobilni internet samo za tablet. A drugo, u situaciji krajnje nužbe, da li postoji onda mogućnost spajanja tableta na internet preko mobitela pa da plaćam taj net po potrošnji?
Nemon-X is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 13:29   #1323
Pozdrav dobri ljudi,

zamolio bih malu pomoć. Dakle, razmišljam o kupnji tableta, renomirani proizvođači ne dolaze u obzir jer su precijenjeni, a recesija je i u mom novčaniku. Provjerio sam naše tržište (Zagreb) i u startu otpisao proizvođače poput Coby, Joyplus, GoClever i sl. za koje mogu biti definitivno siguran da pod a) neće pružati pretjerano korisnu/ažurnu podršku vezano za update ili b) nova su imena koja se tek trebaju dokazati (iako prepakiravaju no-name kineske tablete) te je vrlo izgledno da će se unutar garantnog roka tableta ugasiti/prebaciti na neki drugi segment potrošačke elektronike. Uglavnom, osnov za odluku je manje bitan, jer u konačnici me more bitnije stvari :-D

Obzirom da imam e-book čitač, tablet bi mi služio samo za konzumaciju kako "bogatijih" e-knjiga tako i drugih multimedijalnih sadržaja jer palit desktop PC da pogledam vijesti ili neki film ili pročitam neki strip postaje sve besmislenije. Igre načelno ne ulaze u kategoriju tih sadržaja jer me više ne zanimaju (a ako me i zanimaju, desktop PC je bolji "i jači" izbor za takove sadržaje). Dakle, GPU će mi primarno služiti za hardversku akceleraciju slike/videa. Jednojezgreni, dvojezgreni, X-jezgreni? Zadaci koje očekujem da izvrši više ovise o količini RAM-a nego o procesoru jer su svi A8 (pretpostavljam) dovoljno jaki za fluidnost korištenja.

Da skratim priču, molim savjet:
1. Dvojezgreni A9, DA ili NE, obzirom da ćemo ih se još načekati, a dojma sam da će naši vrli trgovci iskoristiti taj marketinški trik pa im podebljati cijenu više nego što je to potrebno?
2. Za samo čitanje unutar kuće, TN bi bio dovoljno dobar i povoljan po oči ili ipak da se držim IPS-a?
3. Rockchip ili Allwinner, ima li razlike? Vidjeh da je bilo problema sa stabilnošću kod ovog drugog, ali koliko sam shvatio, to je riješeno. Jedino me muči što Allwinner radi na gornjoj granici stabilnosti za A8 (1.2 GHz), da li se zbog toga osjetno više grije i koliko bitno utječe na potrošnju?
4. Autonomija; sve preko 4 sata je prihvatljivo jer bi bio korišten unutar kuće, možda i na putu, ali izrazito autonomnu alternativu za e-knjige ionako imam :-) Dakle, da li će mi malo veća brzina procesora smanjiti autonomiju sa 5.5 na 5 sati, mislim da je nevažno. Bitnija je zamjenjivost baterije, zar ne?
5. Koliko negativno 16:9 utječe na čitljivost ako je u portrait modu? Naravno, sve ispod 9.7" ne dolazi u obzir.
6. USB Host svakako treba, ponekad prisjedne virtualna tipkovnica pa se poželim neke koju mogu realno stiskati :-)

Ima toga još, ali trenutno mi ne pada na pamet :-) Temeljem napisanoga, dođoh u dilemu, barem što se tiče jednojezgrenih A8; Prestigio 5097C PRO (pretpostavljam da će ULTRA koštati kao Bentley :-D, ali ulazi i on u obzir) ili LC Power LC10TAB-A10 Mira-1? PCAxe-ova recenzija je LC10TAB-A10 prilično nahvalila, a po svemu viđenom djeluje solidno napravljen kao što mi djeluje i dovoljno jak za video-pozive preko Skype-a. Dobro, povremeno možda i trzne (primjerice kod PDF-a, ali za to mogu optužiti i Adobe Reader), ali čini se da je to više iznimka nego pravilo. Ekran mu također djeluje prilično dobro, TN matrici usprkos. A LC Power, kakva im god napajanja bila, djeluje da će se još neko vrijeme zadržati na ovim prostorima :-)

@viking: Primijetih da se prilično razumiješ u tu tematiku, pa bih te zamolio za smisleniji odgovor. Hvala unaprijed tebi, ali i svima ostalima voljnima da daju smisleniji odgovor i uporabljivi savjet :-)
TripperNX is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 14:44   #1324
Quote:
Nemon-X kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! Ne razumijem se baš puno u svu tu novu tehnologiju tako da imam par možda blesavih pitanja za vas stručnjake
Dakle, razmišljam da si nabavim tablet. Treba mi prvenstveno za čitanje e-books u pdfu, mogućnost pisanja u wordu, gledanje videa i mogućnost spajanja tablet na LCD televizor i povremeno provjeravanje e-maila i interneta.
Ono što me zanima... Prvo da li svaki tablet ima mogućnost spajanja na internet? U vezi s tim, da li mi se onda više isplati uzimati neki paket sa mobilnim internetom (u Tele2, VIP-u, T-com...) ili ne. Jer ja imam internet kod kuće, danas je vani puno kafića sa besplatnim internetom pa ne znam baš da li se isplati trošiti dodatni novac za mobilni internet samo za tablet. A drugo, u situaciji krajnje nužbe, da li postoji onda mogućnost spajanja tableta na internet preko mobitela pa da plaćam taj net po potrošnji?
za ove zahtjeve ti je dobar, de facto, bilo koji tablet do 2000kn. govorimo o novim uređajima. ovisno o veličini ekrana, 7", 8", 9", 10", može se iskombinirati manji ekran, jači procesor, ili veći ekran, slabiji procesor... dakle, tebi bi više pasao veći ekran 9 ili 10", a jednjezgreni procesor. znači, od ovoga što se nudi kod nas, prestigio 5097, 5197 (model ULTRA, dolazi kroz koji tjedan, cijena 2200-2300kn), lcpower, kyros 1126, ili iskoristiti povremene akcije i uzeti archos 101 g9. stariji model, ali još uvijek dosta pruža. samo je problem što se ne zna koji model ćeš dobiti jer postoje modeli sa 512mb rama i sa 1gb. tako da to ne možeš znati dok ga ne upališ.

spjanje na ne?! kako misliš? bežično spajanje nudi 99.9% tableta. i to je ono što si naveo-spajati se doma i u kafićima. žično spajanje je jako, jako rijetko, neki ga nude kroz dock ali, radije o tome ne razmišljaj. postoji mogućnosti adaptera usb-lan konektor, ali to već zahtjeva kopanje po sistemskim fajlovima itd... dakle, wifi radi na svim modelima, ali postoji dio tableta koji podržavaju 3g spajanje-oni koji već u sebi imaju ugrađen 3g modul (uredno su puno skuplji od istog modela bez modula), i oni modeli koji podržavaju vanjske 3g stickove. tu jednostavno nema pravila koji će stick raditi a koji ne. uglavnom rade veći dio huawei stickova, dio MF stickova... nećeš znati dok ga ne uštekaš. i treća situacija, kako si i sam napisao - u slučaju nužde, ako imaš pametni telefon sa hot-spotom - opet sve isto - spajaš se preko wi-fija, a to sam ti već napisao iznad. odn - wifi radi, bez obzira koji je izvor signala.




Quote:
TripperNX kaže: Pogledaj post
Pozdrav dobri ljudi,

zamolio bih malu pomoć. Dakle, razmišljam o kupnji tableta, renomirani proizvođači ne dolaze u obzir jer su precijenjeni, a recesija je i u mom novčaniku. Provjerio sam naše tržište (Zagreb) i u startu otpisao proizvođače poput Coby, Joyplus, GoClever i sl.

Obzirom da imam e-book čitač, tablet bi mi služio samo za konzumaciju kako "bogatijih" e-knjiga tako i drugih multimedijalnih sadržaja jer palit desktop PC da pogledam vijesti ili neki film ili pročitam neki strip postaje sve besmislenije. Igre načelno ne ulaze u kategoriju tih sadržaja jer me više ne zanimaju (a ako me i zanimaju, desktop PC je bolji "i jači" izbor za takove sadržaje). Dakle, GPU će mi primarno služiti za hardversku akceleraciju slike/videa. Jednojezgreni, dvojezgreni, X-jezgreni? Zadaci koje očekujem da izvrši više ovise o količini RAM-a nego o procesoru jer su svi A8 (pretpostavljam) dovoljno jaki za fluidnost korištenja.

Da skratim priču, molim savjet:
1. Dvojezgreni A9, DA ili NE, obzirom da ćemo ih se još načekati, a dojma sam da će naši vrli trgovci iskoristiti taj marketinški trik pa im podebljati cijenu više nego što je to potrebno?
2. Za samo čitanje unutar kuće, TN bi bio dovoljno dobar i povoljan po oči ili ipak da se držim IPS-a?
3. Rockchip ili Allwinner, ima li razlike? Vidjeh da je bilo problema sa stabilnošću kod ovog drugog, ali koliko sam shvatio, to je riješeno. Jedino me muči što Allwinner radi na gornjoj granici stabilnosti za A8 (1.2 GHz), da li se zbog toga osjetno više grije i koliko bitno utječe na potrošnju?
4. Autonomija; sve preko 4 sata je prihvatljivo jer bi bio korišten unutar kuće, možda i na putu, ali izrazito autonomnu alternativu za e-knjige ionako imam :-) Dakle, da li će mi malo veća brzina procesora smanjiti autonomiju sa 5.5 na 5 sati, mislim da je nevažno. Bitnija je zamjenjivost baterije, zar ne?
5. Koliko negativno 16:9 utječe na čitljivost ako je u portrait modu? Naravno, sve ispod 9.7" ne dolazi u obzir.
6. USB Host svakako treba, ponekad prisjedne virtualna tipkovnica pa se poželim neke koju mogu realno stiskati :-)

Ima toga još, ali trenutno mi ne pada na pamet :-) Temeljem napisanoga, dođoh u dilemu, barem što se tiče jednojezgrenih A8; Prestigio 5097C PRO (pretpostavljam da će ULTRA koštati kao Bentley :-D, ali ulazi i on u obzir) ili LC Power LC10TAB-A10 Mira-1? PCAxe-ova recenzija je LC10TAB-A10 prilično nahvalila, a po svemu viđenom djeluje solidno napravljen kao što mi djeluje i dovoljno jak za video-pozive preko Skype-a. Dobro, povremeno možda i trzne (primjerice kod PDF-a, ali za to mogu optužiti i Adobe Reader), ali čini se da je to više iznimka nego pravilo. Ekran mu također djeluje prilično dobro, TN matrici usprkos. A LC Power, kakva im god napajanja bila, djeluje da će se još neko vrijeme zadržati na ovim prostorima :-)

@viking: Primijetih da se prilično razumiješ u tu tematiku, pa bih te zamolio za smisleniji odgovor. Hvala unaprijed tebi, ali i svima ostalima voljnima da daju smisleniji odgovor i uporabljivi savjet :-)

odgovor tebi, ako i nemon-x-u - ako se ne namjeravaš igrati, onda je jednojezgreni dovoljan. i kako si i sam napisao, više vrijedi više rama nego jaki procesor.

cobyja nemoj prebrzo otpisati, treba otpisati inertnu čipoteku koja ne uvozi nove modele kako ih oni rade. imam dojam da čipoteka uveze xxx komada nekog uređaja, vidi ako prodaja ide ili ne, i zatim ili ne naruči ništa drugo ili pak naruče novu pošiljku tih starih, rasprodanih uređaja. umjesto da obnavalju ponudu novim uređajima. go-clever se može uzeti u obzir samo ako ti je navigacija primarna a tablet mogućnosti samo dobrodošli dodatak. joyplus - slobodno otpiši! ;-) osim ako ga netko ne prodaje za 100-200 kn na njuškalu, pa za isprobavanje.

a9 - da ili ne? da ako ne misliš kupovati tako skoro novi tablet, nego jednom uletiš veću lovu al' si na miru par godina. ne ako misliš mjenjati svako malo tablet, i ako se ne misliš igrati.

tn ili ips. teoretski ips uvijek prije tn, no, kod tako malih površina razlika nije pretjerano velika. i ako ćeš raditi uglavnom u hladu. na suncu nema tog ekrana koji se dobro vidi. samo se neki bolje, neki malo slabije vide. za po doma - svejedno. ips je više hype i okidač za dizanje cijene.

allwinnwer je brži sam po sebi. u svakodnevnom radu će biti brži od rc-a, dok će u igrama biti nešto slabiji od aw-a. odn. aw će dati nešto manji fps. ponovno se vraćamo na igre - ako se misliš igrati, onda ispod tegre2 ne kupuješ tablet. ali ako je glavna igra angry birds ili amazing alex, onda je sasvim svejedno. gleda se ukupni dojam - aw je brži. evo malo za pročitati: http://www.topnotchtablets.com/node/179

autonomija - teoretski, teško je naći tablet koji će raditi dulje od 8 sati ali i manje od 4, 4ipol sata. sve ovisi o tome što se vrti u pozadini i kakve su postavke - 3g, wifi, gps uključeni-isključeni. osvjetljenje ekrana, live wallpaper, sve to troši bateriju. dakle, tu si računaj na ziher 5 sati, a sve preko toga si u plusu. ja ne volim uzimati u obzir brojke koje navode proizvođači o stand-by vremenu i punom vremenu trajanja baterije od 10 i više sati... to je vrlo subjektivno.
što se tiče zamjenjivosti baterije - to je rijetko i za sada, koliko ja znam, baterija se mijenja samo na toshibi at100. dakle, ako ti je ot bitno - onda je to tablet za tebe. ponavljam - koliko ja znam. možda se nešto pojavilo od ovih kineza koji to dozvoljavaju.

omjer ekrana je bitan, no ne bi trebao biti presudan. za čitanje i uredski rad ja bih uvijek preporučio 4:3. za multimediju 16:9(10). opet, više je to subjektivna stvar neko neko pravilo. kako kome paše...

usb host nema svaki tablet, a ako i ima, onda je pitanje da li je port u startu otg ili i treba otg adapter. no, to će svakako biti navedeno u specifikacijama.

i za kraj - opet si sam sebi odgovorio. 5097 ili lc i ja bih dodao, kao i ranije, archos 101 ali i kyros 1126. s time da posljednjeg ne bih preporučio dizati na ICS, archos ionako dolazi sa njime, ali, ostaje pitanje na koji model ćeš naletiti - 512 ili 1024mb rama. ova dva prva su ok, s time da 5097 ima neke čudne probleme sa wifijem (ne svi tableti, da se može reći da je loša serija), ali su česti. ispravke još nema, kao ni ispravke problema sa skypom.
da li je lc pobjednik? ne znam. ne želim nikome nešto nametnuti ali, trenutno izgleda da jest', dok se ne pojave novi modeli kyrosa, serija 9 koja je rađena upravo za ICS, za razliku lc-a koji koristi kučište za tablete koji rade na androidu 2.3.4 - gumb sprijeda i svi gumbi okolo po kučištu. osim volume+/- i on/off ne bi ih trebalo biti. mada ni volume ne bi trebao biti ali, 'ajde.

lc je rekao da prvi veći update ide u 8 mjesecu. da li idu odmah na JB(4.1) ili samo major ICS update - ne znam. treba se strpiti.

eto, ne znam jesam ti pomogao ili ne, ili sam potvrdio tvoje razmišljanje. od svega što si napisao, ja bih uzeo lc-a. mislim da je trenutno bestbuy model. da prestigio ima dvojezgreni proc ili da su ga najavli u modelu 5197, onda bih ti svakako njega preporučio. ovako - pristupačna cijena, 24mj garancije...
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 14:59   #1325
@viking: Hvala još jednom na pomoći. Da, svakako si mi dao neovisnu potvrdu nekih razmišljanja, ali si pritom itekako i pomogao nekim informacijama kojima nisam raspolagao. Nisam znao da će 5197 tako skoro i kod nas, što je jako dobra vijest. Istu boljku sa Wi-Fi prijemom ima i PointOfView 9.7 IPS, pa je izgledno da je posrijedi neki konstrukcijski nedostatak. Toshibu ću svakako otpisati jer sam naišao na nekoliko različitih kritika da ima prekrhak ekran; mislim da je ekipi na TechRadaru tijekom testiranja i normalne uporabe napukao ekran.

Iz namjene koju sam ti opisao, svakako vrijedi da je 4:3 višestruko bolji izbor, tako da mi se čini da će bit period čekanja barem dok ne dođe 5197, pa ako se pokaže da nisu riješili Wi-Fi problem i povremena smrzavanja ekrana (također se ne pojavljuje na svim primjercima), izbor će biti između LC i Kyros 1126 (uvažavam prijedlog ;-)).

Hvala još jednom, a ako se pojavi kakvo dodatno pitanje, eto mene nanovo.

P.S. Moram ti priznati, malo sam staromodan :-) ICS možda ne zahtijeva fizičke tipke, ali nekako mi dođe draže kad znam da još uvijek fizički mogu ugasiti uređaj, a da to ne znači vađenje baterije ili slično :-)
TripperNX is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 15:18   #1326
opet cu molit malo pomoći... na vašu preporuku narucila sam OTG adapter za tablet Prestigio...isla sam sada u Vip uzet stick za mobilni internet, i lik mi je rekao da tablet nece radit sa stickom... koji stick da uzmem da ste sigurni da radi? moze li na bonove ili mora biti na pretplati?
nana_du is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 15:58   #1327
Quote:
TripperNX kaže: Pogledaj post
@viking: Hvala još jednom na pomoći. Da, svakako si mi dao neovisnu potvrdu nekih razmišljanja, ali si pritom itekako i pomogao nekim informacijama kojima nisam raspolagao. Nisam znao da će 5197 tako skoro i kod nas, što je jako dobra vijest. Istu boljku sa Wi-Fi prijemom ima i PointOfView 9.7 IPS, pa je izgledno da je posrijedi neki konstrukcijski nedostatak. Toshibu ću svakako otpisati jer sam naišao na nekoliko različitih kritika da ima prekrhak ekran; mislim da je ekipi na TechRadaru tijekom testiranja i normalne uporabe napukao ekran.

Iz namjene koju sam ti opisao, svakako vrijedi da je 4:3 višestruko bolji izbor, tako da mi se čini da će bit period čekanja barem dok ne dođe 5197, pa ako se pokaže da nisu riješili Wi-Fi problem i povremena smrzavanja ekrana (također se ne pojavljuje na svim primjercima), izbor će biti između LC i Kyros 1126 (uvažavam prijedlog ;-)).

Hvala još jednom, a ako se pojavi kakvo dodatno pitanje, eto mene nanovo.

P.S. Moram ti priznati, malo sam staromodan :-) ICS možda ne zahtijeva fizičke tipke, ali nekako mi dođe draže kad znam da još uvijek fizički mogu ugasiti uređaj, a da to ne znači vađenje baterije ili slično :-)
nema na čemu! no, samo za informaciju -5197 će po zadnjim informacijama koštati 2200kn pa na dalje. možda čak i 2300 pa na dalje. s obzirom da donosi tek tri stvari unaprijeđene u odnosu na 5097, mislim da ga se ne isplati čekati. baterija će biti 1000mah jača, stavili su stražnju kameru, imho, potpuno nepotreban feature i udvostručili su memoriju. sa 8 na 16gb. po meni - male promjene za tako veliku razliku u cijeni. jedino, ako se u međuvremenu ne odluče na jači procesor a nešto od tog troje izbace u zadnji čas. sumnjam, ali...

što se gumbi tiče - naravno da za uklj-isklj postoji gumb, ali ako je već os predviđen da podržava sve na ekranu, mislim da su nepotrebni i na kučištu. ali, ok stvar navike i korisnika. možda i nije toliko loše.


Quote:
nana_du kaže: Pogledaj post
opet cu molit malo pomoći... na vašu preporuku narucila sam OTG adapter za tablet Prestigio...isla sam sada u Vip uzet stick za mobilni internet, i lik mi je rekao da tablet nece radit sa stickom... koji stick da uzmem da ste sigurni da radi? moze li na bonove ili mora biti na pretplati?
nana, koji prestigio, koji tablet? jesi dobila otg adapter?
ako upute ili specifikacije kažu da su podržani 3g stickovi, vrlo vjerojatno ćeš naći i popis podržanih. ali, ne moraš se kruto držati popisa jer se dešava da navedeni stickovi ne rade, a oni kojih nema rade "iz prve".

da li ćeš uzeti na bonove ili pretplatu NEMA veze sa time hoće li raditi ili ne. samo se pazi da ti ne uvale pretplatu pod izlikom manje cijene ili slične trgovačke fore. pogotovo telekom operaterske! da ne bi bilo

dakle, prvo si pogledaj koji su ti najpovoljnji po odnosu cijena-količina mb/gb.
trenuttno su to bonbon i tele2.
kad si to odlučiš, onda sa tabletom u trgovinu, ako treba kupi onaj start paket sim karticu i probaj spojiti stick. spajaš ga prije uključivanja!! nek' se tablet boota sa već uštekanim stickom.
ako je stick prepoznat, vidjet ćeš ikonu za jačinu signala. ako nije prepoznat - nećeš. ;-) ali se može desiti da je prepoznat ali nije se spojio, to ćeš isto vidjeti po ikoni.

od vipa bi trebao raditi model 160 i 222 (ali su to stariji stickovi), od t-coma 1750, od tele2 mf190. bonbon mislim da prodaje huawei 172 ili 173-nemoj me uzimati za riječ. ali ako se odlučiš za t2, onda svakako pitaj za model mf190. od sigurno radi na androidu.

dakle - nije bitno da li je pretplata ili bonovi, nego model sticka!!
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 17:07   #1328
Quote:
viking kaže: Pogledaj post



nana, koji prestigio, koji tablet? jesi dobila otg adapter?
ako upute ili specifikacije kažu da su podržani 3g stickovi, vrlo vjerojatno ćeš naći i popis podržanih. ali, ne moraš se kruto držati popisa jer se dešava da navedeni stickovi ne rade, a oni kojih nema rade "iz prve".

da li ćeš uzeti na bonove ili pretplatu NEMA veze sa time hoće li raditi ili ne. samo se pazi da ti ne uvale pretplatu pod izlikom manje cijene ili slične trgovačke fore. pogotovo telekom operaterske! da ne bi bilo

dakle, prvo si pogledaj koji su ti najpovoljnji po odnosu cijena-količina mb/gb.
trenuttno su to bonbon i tele2.
kad si to odlučiš, onda sa tabletom u trgovinu, ako treba kupi onaj start paket sim karticu i probaj spojiti stick. spajaš ga prije uključivanja!! nek' se tablet boota sa već uštekanim stickom.
ako je stick prepoznat, vidjet ćeš ikonu za jačinu signala. ako nije prepoznat - nećeš. ;-) ali se može desiti da je prepoznat ali nije se spojio, to ćeš isto vidjeti po ikoni.

od vipa bi trebao raditi model 160 i 222 (ali su to stariji stickovi), od t-coma 1750, od tele2 mf190. bonbon mislim da prodaje huawei 172 ili 173-nemoj me uzimati za riječ. ali ako se odlučiš za t2, onda svakako pitaj za model mf190. od sigurno radi na androidu.

dakle - nije bitno da li je pretplata ili bonovi, nego model sticka!!
tablet mi je Prestigio MultiPad 9.7 PRO Android TM Tablet PC a OTG adapter sam narucila po tvojoj preporuci sa linka koji si mi postavio na e-bay (post 1295)
nana_du is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 18:17   #1329
Quote:
nana_du kaže: Pogledaj post
tablet mi je Prestigio MultiPad 9.7 PRO Android TM Tablet PC a OTG adapter sam narucila po tvojoj preporuci sa linka koji si mi postavio na e-bay (post 1295)
ok, jesi ga dobila? nemoj ići kupovati stick bez kabla.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 19:29   #1330
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
@angot gle, 16gb su ti prilično jeftine. mislim da počinju od kojih 70kn pa na gore. class4 su oko 70, class 6 oko 100, class 10 negdje 150 pa na gore. ovisi da li dolazi sa ili bez sd adaptera. teoretski, što veći "class" to je brža.

32gb su ti od 150 pa na dalje, s istom logikom i brzinom. class 4 ili 6 ili 10, hc. nećeš ni sa jednom pogriješiti, ali mislim da ti je 16gb class6 ili 10 sasvim dovoljno, i to te ne bi trebalo koštati više od 150kn. kingston, adata, transcend.

čak mislim, barem se meni tako desilo, da što je kartica bila većeg kapaciteta (ali klasična SD), to je bila sporija.
OK, hvala na informacijama.

Quote:
viking kaže: Pogledaj post
samo, što si mislio stavljati na nju? aplikacije? za to nema nekog prevelikog smisla. ako staviš igru, ako je iole pametno napisana, sama će se instalirati na karticu, a opet, nema igre preko 20mb. ili barem ih je jako malo. a za multimediju ti je ionako svejedno jer ćeš filmove, muziku prebacivati drito na kompjuteru, pa ju kasnije ubaciti u tablet. nije puno brže, ali se osjeti.
Mislio sam uglavnom za multimedijalne sadržaje, tj. filmove, neke epizode serija i sl. To je, onako, sekundarno ili čak tercijarno po važnosti. U tu svrhu bi onda bilo dovoljno 16GB, pretpostavljam?
angot is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 22:13   #1331
Quote:
angot kaže: Pogledaj post
OK, hvala na informacijama.

Mislio sam uglavnom za multimedijalne sadržaje, tj. filmove, neke epizode serija i sl. To je, onako, sekundarno ili čak tercijarno po važnosti. U tu svrhu bi onda bilo dovoljno 16GB, pretpostavljam?
nema na čemu! gle, sve ovisi o tome što misliš i koliko stavljati na karticu. već sam ti napisao. ako je to pogledaj-pobriši, onda se ne trebaš previše zamarati sa prostorom. ali ako misliš čuvati onda je možda ipak bolje ići na veću. ali, ponavljam - ovisi što misliš držati gore.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 15:04   #1332
Pozz!

Imam problem. Dobila sam na poklon Acer A100 Iconia TAB i imam problem sa spajanjem na net. Mislim, nemam kad je u pitanju WiFi, ali inače koristim Vipov stik za mobilni internet, a tablet naravno nema utor za usb kompatibilan s tim stikom. Sad me zanima mogu li kupiti nekakav produžetak (i kako se to zove ) na koji bih mogla uštekati stik za internet i hoću li se na taj način moći spojiti na internet preko stika? Ne znam pomaže li, ali stik je Huawei Mobile Connect 3G Version 9.3.0.9237

Hvala!
__________________
Ruše se zvijezde u prostor svijeta bez ravnoteže.
nebeskoplava is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 22:32   #1333
pročitaj odgovore nana_du.

no, nisam siguran da tablet podržava 3g. no, ništa te ne košta da probaš. odn. koštat će te par dolara za otg kabel.

znači, prvo ti treba adapter microUSB-usb. možeš probati sa običnim kablom, ne otg. ako radi, super, ako ne, ideš dalje.
sada ti treba tzv OTG usb kabel, zato sam rekao da pročitaš odgovore koje smo dali nani. adapter možeš nabaviti preko njuškala, ima ih tu i tamo, oko 50kn traže za njih. ako ne, ebay ili dealextreme.
kada ga nabaviš, ponavljaš probu. ako proradi dobro, ako ne, na žalost nemaš sreće. još će ti tada ostati mogućnost probe sa nekin drugim stickom.

kao kod svakog androida, sa 3g stickovima je poprilična lutrija.

ali, prije bilo čega - treba ti adapter.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2012., 11:29   #1334
Pozdrav ekipa.

Kupujem tablet za sestru. Proračun joj je oko 1000 kuna. Namjena surf, lagano čitanje i minimalno editiranje dokumenata u wordu, filmovi, nikakvo igranje. Planira spajati povremeno eksternu tipkovnicu ako bude imala nešto kratko za istipkati.

Prvi izbor mi je bio Prestigio MultiPad 5080 Pro, međutim, sad imam na ponudu PoV Mobii Tegra2, za malo veću lovu. Jel mi može neko pomoći oko nedoumice?

Pošto mi je sestra relativno nezahtjevan korisnik, jel bolje ići na opciju 1gb rama ili na dvojezgreni proc plus 512 MB rama koliko ima pov? Također, prestigio dolazi odmah s ics dok je pov još na froyu. Iako sam već naručio otg kabel s dealextrema za prestigio, pov ima normalni usb kaj mi se isto čini kao prednost. Može me netko bolje informiran savjetovati oko ovoga. Hvala.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2012., 14:31   #1335
za 1000kn se ne nadaj nekom dobrom tabletu. sorry, ali tako je.
prestigio ti je premija ako ga uspiješ dobiti za te novce. ako se ne varam, on je oko 1300.

pov je low-level tablet i očito se nisi pretjerano potrudio pogledati njegove karakteristike u kojima lijepo piše 512mb rama i 512mb nand memorije. iliti za sve tvoje potrebe imaš cca 200mb a ostalo zauzima OS. danas mobiteli imaju po 2, 4 ili 8gb rama. ali, PoV stavi dvojezgreni procesor?! čemu??
tako da ti je moj savjet prestigio. ili kupi 8" kyros, sad su ionako na akciji, 20% popusta.

za nešto bolje, 1000kn je malo.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2012., 15:13   #1336
Da, jasno mi je da neće biti neki specijalni tablet, ali rku na srce njoj ni ne treba neka zvijer. Uglavnom hvala, vjerojatno će prestigio biti izbor.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2012., 21:30   #1337
yep. samo nek pazi da joj pod 5080C ne uvale 5080B!
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 16:12   #1338
Stigla moja Toshiba AT100. Zbilja mi se sviđa. Očekivao sam gumeniju pozadinu i zbilja ga treba držati u jednoj ruci. No izrada, izgled i sve ostalo je (osobito USB i mini usb, HDMI i sdCARD pune veličine) za pohvalu.
Još sam "friški", svega pola sata igranja jednom rukom na radnom mjestu i ne kužim nema HR jezika, nema HR tipkovnice i rasporeda. Ne trebam prijevod kao npr. na mobitelu, no bilo bi pristojno imati čćšđž (slučajno sam te struke i s istima se borim nekih 22 godine još od doba DOS-a. 3.31 pa zato imam bolest na ta slova).
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 17:11   #1339
Quote:
Veky kaže: Pogledaj post
nema HR jezika, nema HR tipkovnice i rasporeda. Ne trebam prijevod kao npr. na mobitelu, no bilo bi pristojno imati čćšđž (slučajno sam te struke i s istima se borim nekih 22 godine još od doba DOS-a. 3.31 pa zato imam bolest na ta slova).
go keyboard+croatian for go keyboard+go keyboard tablet plug-in

ili vidi prvo da li je došao ICS, pa su ga možda implementirali
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2012., 08:49   #1340
Navodno je ICS izašao no moj se pravi blesav i kaže da nema updatea. Jučer sam ga probao registrirati i sustav kaže da je datum prodaje nešto čudan, nemoguće je da je prodan tako kasno i neka pošaljem scann računa. Drugim riječima više se ne proizvode i računaju da su skladišta prazna, što i ide u prilog mojoj borbi za jedan iz očito posljednje isporuke tog modela (koji vjerojatno sada naslijeđuju 1000 i više kn skuplji AT200 i AT300).

Znači, ista šema kao i na androidu na nekim mobitelima, mislim da sam ženi ma Mamsungu Mini stavljao taj Go Keyboard jer nakon udpatea OSa-. više nije imala slova ili neki sličan razlog.

Još jedna mala zamjerka na Toshibu nakon par sati korištenja. Tipke su nekako pretvrde i teško mi ih je locirati prstom nego moram nakrenuti tablet ili glavu da vidim što tiskam. naviknut ću se, no mogli su to i intuitivnije složiti.


Viking, tj. Vikinže, hvala!
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:08.