Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2008., 14:11   #1
Kuhinjski noževi

Gdje kupiti kvalitetne kuhinjske noževe u Zagrebu i koji bi to noževi bili?

Hvala
cocoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 01:05   #2
i gdje ih kupiti u splitu molim vas
marčelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 10:26   #3
Quote:
cocoman kaže: Pogledaj post
Gdje kupiti kvalitetne kuhinjske noževe u Zagrebu i koji bi to noževi bili?

Hvala

e sad...što tebi znači kvalitetni ...ako trebaš neke za profi/poluprofi upotrebu, ne bih znala
za običnu, svakodnevnu upotrbu imam fissler-ove u drvenom stalku; kupljeni u kiki; zadovoljna...
__________________
MT = ♥ J.♥ 2008 ♥
B ♥ canis lupus familiaris ♂ 2014 ♥
surferica em is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 11:17   #4
Global noževi - zakon. Imaš ih u zg u mulleru na trgu ( bar ih je bilo nekad)
murtela is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 14:22   #5
mi smo kupili nekoliko chroma nozeva (navodno drugi po redu profi nozevi dostupni kod nas - prvi su neki japanski; ne znam, mozda su cak i oni neki chroma, samo je japanski design a nasi su porsche) i jako smo zadovoljni. presavrseni su, izgled, rezanje, sve super! nismo ih ostrili od kupovine a mogu prerezat onaj whitneyicin sal iz bodyguarda (). posebno smo fascinirani bili kako prerezu rajcicu (poznato je, naime, kako je kozicu rajcice tesko uredno prerezati bez gnjecenja i curenja).

za global znam da su isto neka jako visoka kvaliteta, tu su negdje, ne mogu prosudit koji su bolji; al meni su ovi jako dobri. "japanci" su mi ipak malo preskupi, iako bih voljela onu njihovu "sjekiricu" za chop-chop.

edit: ovi "moji" se mogu kupit u centru kaptol i na trgu zrtava fasizma (to je sto ja znam).
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 16:28   #6
Ja imam Dick, odlični su. A ima ih predivnih, s ručkama od egzote.http://www.manal.hr/Out/c66.html
Xenia 13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 07:15   #7
Quote:
Xenia 13 kaže: Pogledaj post
Ja imam Dick, odlični su. A ima ih predivnih, s ručkama od egzote.http://www.manal.hr/Out/c66.html
Dick-ovi noževi su najbolji noževi koji postoje
Ruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 11:21   #8
za malo zahtjevnije radin r iz poreca. vjerujem da se moze dogovoriti dostava ili slicno...

http://www.radin-r.hr/index.htm
__________________
you'll shoot your eye out,kid!
la-di-da is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 18:25   #9
Quote:
Ruda kaže: Pogledaj post
Dick-ovi noževi su najbolji noževi koji postoje
shogun nabolji ali i najskuplji.profi.a za kućnu uporabu solingen,ne koštaju puno a za po doma su super.
daklu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 22:39   #10
TC- global su isto japanci
murtela is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 11:30   #11
Taman sam htio preporučiti Dick...vidim da ima dosta istomišljenika.

Ja sam ih našao u Metrou, po pristojnoj cijeni
__________________
Vratite nam krvopiju!!!
palj is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 14:03   #12
Quote:
palj kaže: Pogledaj post
Taman sam htio preporučiti Dick...vidim da ima dosta istomišljenika.

Ja sam ih našao u Metrou, po pristojnoj cijeni
Ja sam lani tamo kupila Dickovu sataru, 500 kn al vrijedi svaku paru.
Xenia 13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 09:30   #13
Quote:
palj kaže: Pogledaj post
Taman sam htio preporučiti Dick...vidim da ima dosta istomišljenika.

Ja sam ih našao u Metrou, po pristojnoj cijeni
Jedino kaj su malo ružni zbog onih plastičnih drški. Ali ako ti izgled nije bitan, go for it!
daz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 10:12   #14
pa kad su ono mesarski noževi (takva je serija)
povoljna cijena jer nije toliko kvalitetan materijal.

malo pogledati F Dick katalog

odi u manal, tam bi trebao biti veći izbor.
Mladenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 10:57   #15
Quote:
daz kaže: Pogledaj post
Jedino kaj su malo ružni zbog onih plastičnih drški. Ali ako ti izgled nije bitan, go for it!
Ma meni su skroz ok. Ajde, izgledaju na prvu možda malo jeftino, ali drška je maksimalno ergonomska i vidi se odma da je to the nož

A cijena je isto skroz korektna
__________________
Vratite nam krvopiju!!!
palj is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 11:47   #16
a kolka je cijena otprilike za neki normalan set noževa? ne mora biti preprofesionalan,ali da se može normalno rezati
__________________
Katkad si vjetrobran,a katkad mušica.
Tinach is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 13:32   #17
Quote:
Tinach kaže: Pogledaj post
a kolka je cijena otprilike za neki normalan set noževa? ne mora biti preprofesionalan,ali da se može normalno rezati
kloni se tih setova noževa, bježi od toga što dalje vjeruj... većinom ti za neke male pare daju gomilu sranja koja se poslije uopće ne daju naoštriti a napune ti sve žive ladice doma... kupi za cca 150 kn normalan Dick-ov nož (plava drška) i vjeruj s njim ćeš sve moći, od rezanja kruha, sira, filetiranja mesa, sjeckanja povrća... nemoj ga samo prat u perilici i u vrućoj vodi (inače kvalitetni noževi se peru u mlakoj ili čak hladnoj vodi, to će ti svaki mesar reć)... imat ćeš jedan kvalitetan nož doma, ali vrijedan
Bear is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 14:11   #18
Quote:
Bear kaže: Pogledaj post
kloni se tih setova noževa, bježi od toga što dalje vjeruj... većinom ti za neke male pare daju gomilu sranja koja se poslije uopće ne daju naoštriti a napune ti sve žive ladice doma... kupi za cca 150 kn normalan Dick-ov nož (plava drška) i vjeruj s njim ćeš sve moći, od rezanja kruha, sira, filetiranja mesa, sjeckanja povrća... nemoj ga samo prat u perilici i u vrućoj vodi (inače kvalitetni noževi se peru u mlakoj ili čak hladnoj vodi, to će ti svaki mesar reć)... imat ćeš jedan kvalitetan nož doma, ali vrijedan
a glupo mi za poklon za useljenje pokloniti jedan ili dva noža samo a opet ne mogu neki šakrt uvaliti jer ću ga ja najviše koristiti
edit: a i cijena mi je u tome bitna stavka jer sam studentica pa se ne mogu baš raspištoljiti.
__________________
Katkad si vjetrobran,a katkad mušica.
Tinach is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 15:19   #19
Quote:
Tinach kaže: Pogledaj post
a glupo mi za poklon za useljenje pokloniti jedan ili dva noža samo a opet ne mogu neki šakrt uvaliti jer ću ga ja najviše koristiti
edit: a i cijena mi je u tome bitna stavka jer sam studentica pa se ne mogu baš raspištoljiti.
Ne bih se štela mešat ... al' hoću svejedno Daj kupi ljudima nešto drugo za useljenje, nekako je nepisano pravilo (možda i posljedica nekog praznovjerja, vrlo moguće) da se ne poklanjaju ni škare ni noževi, to je nešto što si svatko sam kupi.
__________________
Generation X
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 15:30   #20
Quote:
Donata kaže: Pogledaj post
nekako je nepisano pravilo (možda i posljedica nekog praznovjerja, vrlo moguće) da se ne poklanjaju ni škare ni noževi.
zato smo smislili "otkup"
fino se škare i noževe (i rupčeke da nam život ne bi u suzama prolazio ) otkupi za koju sitnu kunu
polly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:41.