Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2015., 12:06   #4201
Quote:
zaphod kaže: Pogledaj post


Uz navedene, svakako još jednom pustiti i:

Četverored
Dugu mračnu noć
Transatlantic
Libertas
Djed i baka se rastaju
Posljednju volju
Vjerujem u anđele


...čemu se ograničavati...

apsolutno se slažem! pa sezona je duga, ima tih nedjelja
__________________
U supermarket su uveli dvije nove stvari, mesarov kutak i pekarnicu, pa je miris svježeg kruha i kolača kombiniran s pogledom na čovjeka u haljetku poprskanom krvlju koji udara po komadima svježe teletine bio prilično uzbudljiv za sve nas. - Don DeLillo
vihorsthename is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 20:59   #4202
Quote:
vihorsthename kaže: Pogledaj post
apsolutno se slažem! pa sezona je duga, ima tih nedjelja
Dakle od Sedlara do Matanića pa ko živ ko mrtav.
no nick name is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 13:44   #4203
Šta se ovdje (ne)dešava? Di su LaFamilia, Smoogj, Vihor i ostali?

Pa da nitko ne komentira HAVCovo pomicanje rokova 2x, Livakovićevu seriju na HRT-u i Škorićkine spotove za Josipovića?
zaphod is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 14:04   #4204
Quote:
zaphod kaže: Pogledaj post
a da nitko ne komentira HAVCovo pomicanje rokova 2x, Livakovićevu seriju na HRT-u i Škorićkine spotove za Josipovića?
Zajednicki nazivnik: HDZ nam ne gine.
Napoleon Wilson is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 14:11   #4205
Quote:
Napoleon Wilson kaže: Pogledaj post
Zajednicki nazivnik: HDZ nam ne gine.
Nada umire zadnja, ipak, koferi su spakirani.
zaphod is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 15:01   #4206
Quote:
zaphod kaže: Pogledaj post
Šta se ovdje (ne)dešava? Di su LaFamilia, Smoogj, Vihor i ostali?

Pa da nitko ne komentira HAVCovo pomicanje rokova 2x, Livakovićevu seriju na HRT-u i Škorićkine spotove za Josipovića?
A nitko zasad nije komentirao ni HAVC-ove rezultate. Ištvančić im je, vidim, odmah napisao komentar na Facebooku...
mili vanili is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 15:15   #4207
Quote:
mili vanili kaže: Pogledaj post
A nitko zasad nije komentirao ni HAVC-ove rezultate. Ištvančić im je, vidim, odmah napisao komentar na Facebooku...
A baš se on sa svojim zadnjim uspjehom našao komentirati. Što se one njegove tiče, svu raskoš talenta vidimo u https://www.youtube.com/watch?v=fZrtppa1s0E.
zaphod is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2015., 01:59   #4208
kad sam vec prozvan

livakovicevu seriju nisam gledao.

rezultati havcovog natjecaja su (gledajuci samo po imenima tih autora i sto (ni)su prije radili) bojim se pokazatelj da nas u dogledno vrijeme ceka stagnacija, odnosno nazadovanje u kvalitativnom smislu. serbedzija i licina po meni nemaju stofa za ozbiljne stvari, od galica nemam blagog pojma sto ocekivati - libertas ili sto je iva snimila - sve je moguce. nova storija o koku je nepotrebna, ali posve je jasno da kinorama nije mogla biti nenagradjena za recentne uspjehe. dukicu se veselim - to je cini mi se jedina dobra vijest u dugom igranom.
usput, ovaj natjecaj ce se zbog svojih rezultata ali i dvostruke odgode sigurno povlaciti po drustvenim mrezama i medijima - previse je tu politike bojim se.. i naravno - kako matanic moze davati pare kinorami!? bolesno. ne znam sto je sosa tu radio..

kratki - sto ovdje rade tomic i tardozzi? smijesno. prvi ima potencijala ali bojim se da mu je proslo vrijeme, a drugome nakon fleka treba zabranit da se priblizava kameri. i sto sad - neka jos malo uci na kratkom filmu!? vuksicu je ovo valjda put za dugi igrani, a za ovo preostalo dvoje ne znam. ali da budemo posve iskreni - ovdje je najveci problem selektor. pa taj lerotic ima jedan film. J E D A N F I L M ! to nije normalno.

eksperimentalni - sramota. samo dva filma? i onda se jos jednom da triput vise nego drugom... soban obecava, faktor je majstor ali ovo je ubijanje scene. no kad znamo odakle nam dolazi selektorica grbin nije ni cudno da se scena zeli ubiti. ocigledno nemamo za nju dovoljno kubelki i cerkaskih.

irenica? frajer si je propucao butnu kost (ako u sebi kosti uopce ima) s nasom irenicom. ja ne znam koliko ce jos nesretnika pasti na nju... mislim, zalosno je sve to skupa, taj luzerski ples zombija. to su jebeni zombiji.
__________________
U supermarket su uveli dvije nove stvari, mesarov kutak i pekarnicu, pa je miris svježeg kruha i kolača kombiniran s pogledom na čovjeka u haljetku poprskanom krvlju koji udara po komadima svježe teletine bio prilično uzbudljiv za sve nas. - Don DeLillo
vihorsthename is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2015., 12:05   #4209
Quote:
vihorsthename kaže: Pogledaj post
kad sam vec prozvan

livakovicevu seriju nisam gledao.

rezultati havcovog natjecaja su (gledajuci samo po imenima tih autora i sto (ni)su prije radili) bojim se pokazatelj da nas u dogledno vrijeme ceka stagnacija, odnosno nazadovanje u kvalitativnom smislu. serbedzija i licina po meni nemaju stofa za ozbiljne stvari, od galica nemam blagog pojma sto ocekivati - libertas ili sto je iva snimila - sve je moguce. nova storija o koku je nepotrebna, ali posve je jasno da kinorama nije mogla biti nenagradjena za recentne uspjehe. dukicu se veselim - to je cini mi se jedina dobra vijest u dugom igranom.
usput, ovaj natjecaj ce se zbog svojih rezultata ali i dvostruke odgode sigurno povlaciti po drustvenim mrezama i medijima - previse je tu politike bojim se.. i naravno - kako matanic moze davati pare kinorami!? bolesno. ne znam sto je sosa tu radio..

kratki - sto ovdje rade tomic i tardozzi? smijesno. prvi ima potencijala ali bojim se da mu je proslo vrijeme, a drugome nakon fleka treba zabranit da se priblizava kameri. i sto sad - neka jos malo uci na kratkom filmu!? vuksicu je ovo valjda put za dugi igrani, a za ovo preostalo dvoje ne znam. ali da budemo posve iskreni - ovdje je najveci problem selektor. pa taj lerotic ima jedan film. J E D A N F I L M ! to nije normalno.

eksperimentalni - sramota. samo dva filma? i onda se jos jednom da triput vise nego drugom... soban obecava, faktor je majstor ali ovo je ubijanje scene. no kad znamo odakle nam dolazi selektorica grbin nije ni cudno da se scena zeli ubiti. ocigledno nemamo za nju dovoljno kubelki i cerkaskih.

irenica? frajer si je propucao butnu kost (ako u sebi kosti uopce ima) s nasom irenicom. ja ne znam koliko ce jos nesretnika pasti na nju... mislim, zalosno je sve to skupa, taj luzerski ples zombija. to su jebeni zombiji.

E Vihorsthename, svaka ti dala.

Mislim da su odgode zbog love, bit će da kapa samo od stranaca koji snimaju kod nas.
no nick name is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2015., 16:09   #4210
Tko još jednom spomene onog gnoma od Istvancica, koji je na posljednjem filmu stedio na cateringu ljudima da bi od tog novca kupio kuhinju s podnim grijanjem (našli mu račun u kombiju s opremom)... odmah ga zabraniti na ovom forumu!
Napoleon Wilson is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 00:41   #4211
Ali je malo (oksim)ironično da Ličinin scenarij "Posljednji Srbin u Hrvatskoj" prođe na istom natječaju na kojem prođu i Dukić i Šerbedžija.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 01:57   #4212
Quote:
vihorsthename kaže: Pogledaj post
a drugome nakon fleka treba zabranit da se priblizava kameri. i sto sad - neka jos malo uci na kratkom filmu!?
Sjećam se da sam prije tri godine na DHF-u gledala kratkiš Mucica tog Tardozzija i bio mi je dobar, jako simpatičan.

Quote:
vihorsthename kaže: Pogledaj post
ali da budemo posve iskreni - ovdje je najveci problem selektor. pa taj lerotic ima jedan film. J E D A N F I L M ! to nije normalno.
Jedan film, ali kakav je to film Od svih autora spomenutih u tvom postu, on mi još valjda najzanimljiviji, rado bih nešto novo od njega pogledala...
mili vanili is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 09:23   #4213
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Ali je malo (oksim)ironično da Ličinin scenarij "Posljednji Srbin u Hrvatskoj" prođe na istom natječaju na kojem prođu i Dukić i Šerbedžija.
:klap::klap::klap:
jasna-st is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 09:30   #4214
dok se sustav ne promijeni nece biti hrvatskog filma vrijednog spomena. sve dok se isti financiraju od strane medjunarodnih 'organizacija' i drzavnih sluzbi imat cemo ovaj negledljivi klise na klise opanak poput matanicevih brljotina. jeftino, dosadno, ne privlaci ljude ali nema medija koji ne istice silne uspjehe negdje vani. fala medijima, bolje da je ministarstvo kulture tu lovu poklonilo nekom domu za djecu.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 09:38   #4215
Quote:
NicolasBourbaki kaže: Pogledaj post
Ova je bolesna, majkemi, jeste li vi pročitali ovo?

http://www.jutarnji.hr/ako-dobijem-o...tskoj/1429550/
nije. dosadna je i neoriginalna ali bar pokazuje da zna plivati u trulom sustavu, ne samo kod nas. zasto ne bi izmuzla svaku lipu koju moze i prodavala se pod crnogorski film? sve je po pravilima. mene vise impresioniraju ljudi koji gledaju takva sranja (sebe ukljucujem ali sebe razumijem - znatizelja) - nema jedne upecatljive sekunde filma a budzet joj je vec nego sto je imao steven spielberg za svoj prvi film koji je upecatljiv od najavne do odjavne spice u kompletu.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 11:42   #4216
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
sve dok se isti financiraju od strane medjunarodnih 'organizacija' i drzavnih sluzbi imat cemo ovaj negledljivi klise na klise opanak poput matanicevih brljotina.
A koja je tvoja solucija financiranja?
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 12:48   #4217
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
A koja je tvoja solucija financiranja?
neka je ista ali ju treba pregledat i cijepit. ako se konstantno 20 godina 'daje' lova poreznih obveznika za filmove koji se bave manjinama i socijalnim tragedijama, onda nekaj ne stima. ne vjerujem da je jedino cega se hrvati mogu dosjetiti sazeto u finim mrtvim djevojkama, metastazama i slicnim djelima.

neka rade takve izlizane jeftine pamflete ali neka u svaku scenu uvale bocicu jane ili vegetu, a ne da ih svi placamo - i u kinu pogleda od par stotina do par tisuca ljudi.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 12:59   #4218
Quote:
vihorsthename kaže: Pogledaj post
i naravno - kako matanic moze davati pare kinorami!? bolesno. ne znam sto je sosa tu radio..

(...)

ali da budemo posve iskreni - ovdje je najveci problem selektor. pa taj lerotic ima jedan film. J E D A N F I L M ! to nije normalno.
Valjda već imam tikove od priča o sukobu interesa, jer mi se čini da traženje veza i interesa često zakriva važniju priču o (ne)stručnim kriterijima. A traženje veza je lako jer su u našem malom komšiluku svi nekako povezani.

Pa onda da te pitam - tko bi to onda mogao biti selektor? Ako selektor nije snimio puno filmova, onda nije stručan. Ako je selektor snimio i snima puno filmova, onda ima iskustvo, ali je istovremeno povezan praktički s cijelom filmskom scenom. Pa tko bi onda trebao birati? Matanić ili Lerotić? Jer nije da imamo neki veliki korpus "nezavisnih stručnjaka".
Sudden Sid is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 13:00   #4219
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
ne vjerujem da je jedino cega se hrvati mogu dosjetiti sazeto u finim mrtvim djevojkama, metastazama i slicnim djelima.
Pa i nije. Imaš u zadnjih, evo petnaest godina, zbilja svega i svačega u hrvatskoj kinematografiji, u svakojakim žanrovima.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 13:01   #4220
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
neka je ista ali ju treba pregledat i cijepit. ako se konstantno 20 godina 'daje' lova poreznih obveznika za filmove koji se bave manjinama i socijalnim tragedijama, onda nekaj ne stima. ne vjerujem da je jedino cega se hrvati mogu dosjetiti sazeto u finim mrtvim djevojkama, metastazama i slicnim djelima.

neka rade takve izlizane jeftine pamflete ali neka u svaku scenu uvale bocicu jane ili vegetu, a ne da ih svi placamo - i u kinu pogleda od par stotina do par tisuca ljudi.
Dva debitantska filma koja su dobila pare su zombi komedija i dječji film o Koku. Nije baš da se ide po obrascu.

A ovaj ti prigovor i nije baš dobro tempiran, s obzirom da je takav "Zvizdan" upao na Cannes i imao prilično veliku kino publiku.
Sudden Sid is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:00.