Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2007., 23:38   #81
evo da i ja podijelim svoju višegodišnju i nepoštednu
(za oba suparnika ) borbu s alopecijom areatom.

alopecija mi se javila s nekih 12 godina. nekoliko žarišta oblika kovanice na glavi, i obrve. kao i većina vas prošao sam mnoge pretrage.... nije ništa nađeno.. no preporučili doktori vađenje krajnika. izvadio ih. nije pomoglo..to je bilo jedno jaaaako stresno razdoblje mog života. zadirkivanja u školi, nesigurnost, u mom slučaju i ne očekivana podrška najbližih, koja je tad bila najvažnija. ali eto, stigo pubertet i sredna škola i alopecija se najednom povukla na koje 3 godine... kao što to obično biva čovjek nije svjestan svoje sreće dok je ne izgubi... u drugom/trećem srednje ponovno se pojavila. rješenje? operacija nosa zbog lagane devijacije i otežanog disanja na jednu nosnicu. pogađate... nije pomoglo. od tada, do danas (imam 21 godinu) muku mučim s jednom ili dvije rupe na glavi (eto nikad nije bila preintenzivna, suosječam s vama koji ste imali totalis) koje se neprestano seljakaju, te kad jedna naraste, pojavi se druga i tak....

sad ću probat iznjet neka svoja saznanja koja sam naučio u skoro desetljeću druženja s alopecijom...

ja sam potpuno siguran da je kod mene alopecija na psihičkoj bazi.... no postoje jake veze i sa imunitetom, odnosno stanjem organizma.

često kad su me ko klinca doktori/starci znali pitat: pa jel se ti oko nečeg živciraš, jel te nešto muči? ja sam odgovarao: pa ništa naročito, osim to kaj mi kosa ispada. tako je i danas. ja nemam nikakve probleme koje nemaju drugi ljudi, ne živciram se pretjerano, nisam depresivan, zadovoljan sam postignutim u životu. no, (što je slučaj kod večine nas) kad se pojave neki UOBIČAJENI problemi, kad nas stisnu poteškoće kao i druge... tada se kod nas manifestira alopecija. neki dobiju čir na želucu, mi izgubimo pramen kose.

e sad na čemu moramo poraditi je KVALITETA ŽIVOTA. jer što je ona viša, to je niža razina "potencijalnog psihičkog nezadovoljstva". jer, očito se moram trudit više nego ostali, kako bolesti ne bih dao razloga da se razmaše...
ovo o ćemu ću sad pisati su osobna iskustva, ona nisu univerzalna, al se nadam da će i nekome od vas koristiti i možda mu približiti neke stvari u vezi njegovog problema. također, možda će zvučati kao program za zdrav život, a ne lijek protiv alopecije .... ali ja mislim da je to dvoje jako povezano .

naime, kroz prijašnje iskustvo primjetio sam da kosa intenzivnije otpada u periodima oslabljenog imuniteta, tj. za vrijeme bolesti, fizičke neaktivnosti, neurednog načina života.... zato sam poduzeo sve kako bi te stvari sveo na minimum....
-počeo sam paziti na prehranu (ništa zahtjevno... pokušao sam samo imati tri obroka dnevno, i jesti neke stvari zato jer su zdrave, a ne zato jer su ukusne)
-unormalio bioritam (počeo ranije lijegati, ranije se ustajati.. kvalitetan i potreban san su jako bitni!)
-pokušao biti u što boljoj tjelesnoj kondiciji (upišite se na neki sport ili vježbajte doma.. 3-4 puta tjedno stvarno nije problem, a i oslobađa od stresa)
-prestao pušiti... pokušao smanjiti količine popijenog alkohola u izlascima. samo pokušao... šala
-evo još jedna individualna tvar.....naime, uočio sam da bi mi se svake godine na moru stanje mnogo popravilo, a dolaskom hladnijih mjeseci, kad čovjek večinu vremena provodi u kući, stanje se pogoršalo. zato sam pokušao naći balans, i preko zime dosta vremena provodio vani, intenzivnije se bavio sportom, upisao neke aktivnosti. ugl uvijek sam bio negdje i mogu reći da sam bio mnogo zadovoljniji.

meni se stanje u zadnje vrijeme dosta pogoršalo.. zato sam i počeo tražiti malo po internetu, te naišao na ovo... nadam se da će biti od pomoći. svima nam je ponekad jako teško, al nemojte gubit vjeru ljudi. neću ni ja
vincent... is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 23:40   #82
Quote:
medex kaže: Pogledaj post
U gotovo 70% slučajeva, uzrok alopecie areate je stres, kronična napetost i umor, psihička trauma, potištenost i depresija.

U 30% su ovi drugi uzroci: tonzile, zubni korjeni, dakle neko kronično infekcijsko žarište. Ukoliko se njih isključi, savjetujem da se pozabavite onim prvim gore navedenim.

Danas je radi takvog načina života, izuzetno veliki broj ljudi sa takvim poremećajima, gotovo 600% povećanje u zadnjih desetak godina.

Savjeti: prirodna medicina kao kratkoročna strategija za umirenje, učenje nošenja sa stresom kao dugoročni način rješavanja problema. U protivnom, pitanje je vremena kad će nastradati neki drugi organ.
evo jedan odličan i istinit post!!
vincent... is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2007., 13:54   #83
Vincent, meni je sada skoro pa 30 god. i zensko sam. iskrena da budem, imam kosu samo na vrhu glave kao panker ali dovoljno narasla da prekrije celavi dio - dakle nisu vise rupe. pocela sam svoje lijecenje u Sarajevu (odakle inace poticem) ali zadnje 3 godine svoga zivota sam vam BiH i radim za stranu organizaciju. U potpunosti ste slazem sa tobom. Ja sam navela vec ranije kroz sta sam ja sve prosla trazeci razlog, dok nisam otisla u SAD gdje su mi jednostavno rekli da razlog ne postoji mada stres je cesto uzrok. Ja primam inekcije sada svakih 5 sedmica i kosa mi je pocela rasti. Iskrena da budem, kamo srece da sam ranije pocela primati injekcije kad sam samo imala 2-3 rupe a ne pola glave bez kose. Nije bolno, kratko traje i primaju se u pocetku svake 4 sedmice pa se onda razmak povecava. Uspjesno je, vjeruj mi. Ja neznam kakav ce biti finalni produkt ali je super kad vidis da bar nesto funkcionise. Napreda je vidljiv odmah. Meni te injekcije nikad nisi ponudili u Sarajevu ni kao opciju. Ja znam jos par ljudi ovdje koji imaju isti problem i isti tretman je pomogao. Jedini savjet koji ti zelim dati je da si ne dozvolis da to ode gore kao sto je bio slucaj kod mene.
mangupica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 20:57   #84
znam sve o tebi ma pročitao sam prije cijeli topic.... ja sam definitivno odustao od svih mogućih terapija. mnoge sam ih bezuspješno prošao ko klinac i vrlo su mi odbojni svi ti preparati. imam tu sreću da sam s vremenom saznao apstraktni uzrok alopecije (gore opisan) pa je uspjevam nekako kontrolirati ajmo reć "snagom volje"...
al ti moram ti reći da sam i ja čuo za te injekcije i njihovu djelotvornost.... i drago mi je da je i ti osobno primječuješ. javi nam se ponovno ovdje s dobrim vjestima
vincent... is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2007., 10:23   #85
eden

Quote:
eden kaže: Pogledaj post
Moj bratic je imao problema,ispadala mu je kosa u velicini kutije cigareta,pa bi to trajalo neko vrijeme,kosa bi narasla ,i nakon par mjeseci opet.Netko mu je savjetovao da u rakiju-alkohol(neznam tocno) stavi bijeli luk i da kad to odstoji ,maze to mjesto mislim 3 puta dnevno.Zaista mu je pomoglo.Kosa je narasla.Napominjem da je sve preglede obavio i da je bio potpuno zdrav.Ne znam omjer rakije i bjelog luka ,ali ako koga zanima neka mi se obrati na privat,pa cu ja bratica pitati,,,kako se radi taj lijek i koliko se puta maze
hej eden...moze taj recept za losion?

dakle novosti kod mene....prošla sam prvu turu injekcija A vitamina.....kosa mi je malo prestala opadati....mislim još opada, ali upola manje.....sad imam 2 tjedna pauze....nakon toga opet 4 tjedna injekcija.....nadam se da to bude dovoljno da prestane potpuno opadati.....u svakom slučaju napadam sa svih strana i nadam se dobrim rezultatima

mangupice, može ime te bolnice u miamiu gdje ideš na terapiju? htjela bi provjeriti o čemu se točno radi i ima li šanse da se takva terapija nađe negdje bliže nama? tnx
mambra is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 15:12   #86
Mambra, lijek se zove Kenalog 10mg, tj injekcije. Ima jako puno upozorenja kada procitas ali to je zato sto su kortikosteroidi. Meni su u Bosni doktori davali da ih uzimam oralno i jako stete. Tako da ti ne bih preporucila oralnu upotrebu bilo kakvih kortikosteroida ako ti to ponude. Injekcije djeluju samo na to mjesto gdje se ubrizgaju. Ja sad trenutno idem svakih 6 sedmica i napredak je vidan. Mislim da i nasi doktori znaju za ovo. Mozda ce biti potrebno da ides kod privatnika jer drzavne institucije mozda to nemaju. Meni je moj doktor ponudio da ponesem te injekcije sa sobom tako da mi ih neko drugi moze davadi. Raspitaj se pa se javi opet.

Kenalog-10
Triamcinolone Acetonide

Kenalog-10 - Kenalog-10 Side Effects - Kenalog-10 Information
Pharmacology: Naturally occurring glucocorticoids (e.g., hydrocortisone), which also have salt-retaining properties, are used as replacement therapy in adrenocortical deficiency states. Synthetic analogs such as triamcinolone are primarily used for their potent anti-inflammatory effects in disorders of many organ systems.

Glucocorticoids cause profound and varied metabolic effects. In addition, they modify the body's immune responses to diverse stimuli.


Indications: Intra-Articular: For intra-articular or intrabursal administration, and for injections into tendon sheaths, as adjunctive therapy for short-term administration in the following conditions: synovitis of osteoarthritis, rheumatoid arthritis, acute and subacute bursitis, acute gouty arthritis, epicondylitis, acute nonspecific tenosynovitis, and post-traumatic osteoarthritis.

Intradermal: Intralesional administration is indicated for the treatment of keloids, discoid lupus erythematosus, necrobiosis lipoidica diabeticorum, alopecia areata, and localized hypertrophic, infiltrated, inflammatory lesions of: lichen planus, psoriatic plaques, granuloma annulare, and lichen simplex chronicus (neurodermatitis).
mangupica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 11:19   #87
mangupice, hvala na info.....budem malo proučila to po netu...

..ali isto tako ti moram reći da i kod mene ima napretka....opadanje je skoro pa u cijelosti prestalo....još malo opada....ali ni blizu onog opadanja prije mjesec dana... čak mi raste i nova kosa.....

....sad sam započela drugu turu injekcija....i nadam se da će nakon toga biti još bolje.....inače ja ti dobivam u guzicu injekcije A vitamina....to nema nikakvih nuspojava.....osim što me na tim mjestima guzica malo svrbi
mambra is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 16:07   #88
Helou svima!

Nisam se javila 2 mjeseca. Bila sam kot zobara, prije sam otišla na ortopan zuba. Zub zdrav. Tvrdila sam, da me zub boli kad jedem i otvorijo ga je. Prije je stavilo 2 anasteziji (injekcije), nisu htjele da prime.

A što je doktor vidio. Pulpa zuba bila je potpuno uništena, puna bakterija, zagnojila se. To je krajnik 7 ljevo dole. I isto je sa 6. Ja sam našla uzrok od čega me boli zub, moja doktorica kaže, da je to skoro 100% i uzrok za alopecio.

Nešto zanimvljivo; poslje posijega pri zubaru kosa mi je počela odpadati kako luda ! Prije meni nije izpala, samo se nije više pojavila , nadam se, da je uzrok pronađen.

Javim se još.

Nat
natali s. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 15:40   #89
Uspjela!

Evo dragi moji, ja sam uspjela riješiti problem. Kosa mi naveliko raste, malo smiješno izgleda jer ta nova kosa strši kroz staru, a kako je meni poprilično kose opalo (imala sam oko 8 rupa na glavi), sad poprilično kose strši, ali neka.....vratila se nazad.

Dakle, ja sam imala treapiju injekcijama A vitamina i tabletama E vitamina. Ali vam ne preporučam da to sami počnete raditi, nego odite do doktorice koja je meni to propisala.....ona vam radi u Osijeku, u Kliničkoj Bolnici Osijek, na dermatološkom odjelu. Zove se Renata Vukadin. Možete ju dobiti na broj 031/512431, pa se možete i posavjetovati.

U svakom slučaju, želim vam puno sreće i kose. Veliki pozdrav.
mambra is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 09:33   #90
da se i ja priključim..meni se alopatia areata pojavila još kad sam bila mala, sa negdje 7 godina..niti se ne sjećam točno..samo znam da me mama vodila svukud na pretrage..i sve je bilo ok s te strane..ono kaj sam ja skužila kod sebe, ali valjda je i kod većine tak ZUBI SU broj 1, zatim grlo i sinusi, + još stres..svaki put kad mi je počela otpadati, odmah sam znala da nešto sa zubima nije u redu i tako je i bilo..čim sam riješila zub kosa je narasla..doduše, nikad nisam imala nekih većih problema..uvijek imam dugu kosu, i ako mi otpaden, to je čisto dolje, pa se ne vidi..a, obično ako mi i izraste kosa, izraste u drugoj boji..pa je to smiješno..uglavnom, htjela sma vam reći..provjerite svaki zub..a, zatim odite ba gris grla i nosa..ja sam morala vaditi već 2 zuba radi toga..imam 26 god..sretno..pozdrav..
p.s. a ovo mazanje s lukom..ima nešto i u tome..
stela5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 14:51   #91
Prije 10 godina nakon saobraćajke koja nije imala strašne posljedice ali koja me unatoč tome očito strašno potresla sva kosa otpala je za nekoliko tjedana.Također sam napravila sve pretrage vezano za moguća žarišta upala, analizirala krv da se ustanovi mogući nedostatak cinka.Sve je bilo OK. Dermatolog mi je prepisao neki losion koji nije dao nikakve rezultate i još mi rekao da predlaže tretman u kojemu se injekcijom ulazi pod kožu u glavi i ubrizgava nekva tekućina.Još je rekao ako se ikad oporavim u ( u što on sumnja) da mi se isto može dogoditi za 10 godina.Tad sam odlučila da kod tog dermatologa neću više ići. Potražila sam drugo mišljenje liječnika koji liječi dijelom biljnim pripravcima.On mi je odmah prepisao i tablete za smirenje (očito nisam bila u tom razdoblju jaka koliko sam mislila da jesam), KOMPLEKS VITAMINA (koje i danas pijem povremeno za jačanje imuniteta jer očito ne mogu prehranom unijeti sve potrebne vitamine ma koliko se trudila), neki lijek u obliku malih bijelih kuglica, losion koji je malo smrduckao na luk.Nažalost taj liječnik nije više živ.
Tijekom 6 mjeseci redovito sam izbrijavala glavu jer je rasla bijela tanka kosa.Nosila sam periku na posao i bila uzorna građanka a navečer izlazila u panker-stilu.
Za to vrijeme doživjela hrpu smiješnih situacija:
-ruganje :"Ćelavi se vuku za kose!"
-dlaku u kolaču u restoranu za koju sam rekla da :"Sigurno nije moja..."
-kompliment da imam super zurku (dobro mi je stajala ćelavost)itd.
Sve u svemu ono što bih ja preporučila svima koji se nađu u sličnoj situaciji:
-obavezno uzimati vitamine
-piti tablete za smirenje (dok loša situacija ne prođe)jer ponekad nismo jaki koliko mislimo
-potražiti nekoliko mišljenja različitih liječnika dakako ni slučajno babe vračare
-ne dati da vas netko za...... pa makar bili i vaši najbliži
-na dati se bedirati od dermatologa jer i kod njih postoje promašaji
Meni je kosa narasla u nekoliko mjeseci. Onaj dermatolog nije mogao vjerovati kad me vidio. Od tada tijekom 10 g. pojavi se tu i tamo koja mala "rupica" koja se popuni.
xix is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 02:20   #92
xix,

Hvala na poruci. Zelim te samo podrzati. I mene su nasi doktorili malo ubili u pojam. I meni je kosa narasla ali ja sam isla putem tih injekcija koje uopce nisu bolne, mada sam sigurna da silna srece sto mi je kosa prestala opadati je isto tako pomoglo da pocne normalno rasti. Mada ti zelim samo reci da, prema doktorima u SAD, jednostavno postoji odredenji procenat ljudi kojima se ovo desi - tj. kojima kosa opadne u potpunosti. Posto nisu sigurni do koje velicine ce kosa opasti u pocetku, oni savjetuju da oni ljudi kojima se desilo vec jednom da komplet kosa opadne, jednostavno motre situaciju i ako se kruzic celavi pojavi da onda odu na injekciju da se ne bi pogorsalo.

Ja tu bebi kosu nisam brijala, po savjetu mojih doktora, jer su zeljelli vidjeti da li ce se moja kosa vratiti... I to sam ispostovala.

Cestitke na uspjehu!
mangupica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 16:57   #93
Quote:
Azar'i kaže: Pogledaj post
evo imam potrebu i ja nesto napisati.... i dalje mi kosa ispada, unatoc sto svi pregledi i nalazi budu u granicama normale, cak i odlicni.... neznam vise sto da radim, vise ne uspjevam sakriti tjeme, dermatolog mi je sad dao neke nove losione, pa cu im dati sansu jos mjesec dana koliko bi ih jos trebala koristiti.... i planiram poceti koristit minoxidil, s jedne strane bi htjela sto prije, a s druge neznam koliko je pametno mijesati na glavi svakakve losione... imate savjet? inace, dva mjeseca mi je kosa bila u redu, nije ispadala vise od normale, sad je opet pocela. doktorica u nedostatku boljeg odgovora veli stres. par ljudi mi je predlozilo homeopatiju pa vas pitam sta mislite i o tome? imate kakav prijedlog jos, bila bi zahvalna.... citam vase postove ali mi se sve vise izmjesalo u glavi koliko sam na internetu procitala informacija i savjeta.... a svojoj doktorici se vise ne mogu obratiti osim ako ne dodjem po uputnicu za psihijatra (a i to planiram uskoro...)jer sam sve zivo poobavljala, sve pretrage... pa se obracam vama....
Ima lijek vjeruj mi jer sam ja u tom timu radi se punom parom na njemu i dokazana je 100% učinkovitost ne samo kod sprečavanja ispadanja već je pokus rađen skoro god dana i ima fantastične rezultate osobi je je niknula potpuno kosa sad ojačava i ojačala je 90% znači osobi ja niknula ponovno kosa sva će se znati za god će lijek biti u prodaji.
Nedzad is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2008., 02:53   #94
Pozdrav svima!
Ja, takođe, imam problem s opadanjem kose.Počela je opadati u julu 2006 god. i to sasvim iznenada i to me je šokiralo.
Inače, imam 30 godina.Moram napomenuti da sam te godine bila pod jakim stresom a i sada sam pod stresom, ne samo zbog kose nego i zbog ličnih i porodičnih problema.Kosa i dalje opada, uradila sam sve pretrage ali uzrok nisu otkrili.Inače, meni ne opada u krugovima-pečatima.Opada tako što npr.kad blago povučem kosu šaka bude puna dlaka.Kosa mi se prorijedila i najviše se primjeti na ''zaliscima''.Šta da radim?Ovdje u B.Luci i nema tako dobrih liječnika i uglavnom eksperimentišu s terapijama i to može trajati u nedogled a finacije su sve tanje.Pokušala sam i sa prirodnim preparatima:kopriva,kesten,žalfija ali boljitka nema.
Pomozite!
BanjalučankaYU is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 05:02   #95
Nedzad/Banjalucanka,
Ja sam ranije pisala o mom slucaju. Ukratko Kenalog inekcije. To ce ti sigurno pomoci. Fazon je u tome sto vise gledas u kakvoj si situaciji to se vise izlazes stresu i onda ti se stanje samo pogorsava. Trazi doktora koji zna sta je to i idi u tom pravcu. Moja terapija je svakih 6 tjedana i nije uopce bolno. Vjeruj mi. Samo budi strpljiva. Moja kosa je skoro potpuno narasla a vjeruj mi da mi je skoro citava kosa opala, a isto tako je pocelo u pecatima. Nadam se da sam pomogla. Pozdravi.
mangupica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 18:49   #96
Quote:
Enchantress kaže: Pogledaj post
Imam prijatelja koji je u 21.-oj godini izgubio sve dlake - kosu, malje po telu, čak i obrve i trepavice. Išao je na sve moguće pretrage, bio i na ispitivanjima u Austriji i Australiji, uzimao brojne lekove, ali ništa mu nije pomoglo. Sasvim je zdrav. Na kraju su mu rekli da je možda problem 'psihičke prirode', no to je odgovor koji daju svima kad ne mogu utvrditi šta je na stvari. Na kraju je jednostavno naučio da živi sa tim. Poslednji put kad sam ga videla nisam zapazila neko poboljšanje kod njega.
Alopecia universalis??? jako je rijetka ali vidio sam i takve ljude, glatki ko tuljani... Poznati Britanac Duncan Goodhew je cak bio visestruki svjetski i olimpijski prvak u plivanju... I bivsi sudac Pierluigi Collina je ima.
Josey_Wales is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 16:31   #97
Quote:
Nedzad kaže: Pogledaj post
Ima lijek vjeruj mi jer sam ja u tom timu radi se punom parom na njemu i dokazana je 100% učinkovitost ne samo kod sprečavanja ispadanja već je pokus rađen skoro god dana i ima fantastične rezultate osobi je je niknula potpuno kosa sad ojačava i ojačala je 90% znači osobi ja niknula ponovno kosa sva će se znati za god će lijek biti u prodaji.
Je li ti u Hrvatskoj ili negdi vani? Ako je vani oće li bit u Hrvatskoj?
lili9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 14:46   #98
evo da se i ja javin...tek sad vidim da nas ima dosta s alopecijom...
ja imam 19 god. i alopeciju imam od 5. god....kosa mi otpada ali ne toliko koliko je bilo do prije 2 god kad skoro nista nisam imala pa sam obrijala glavu i nosila sam periku, nemam dlaka na nogama, rukama, obrvama i nemam trepavice.
probala sam sve sta ste napisali da ste i vi i nista mi nije pomoglo. doktori kazu da neznaju od cega je to da je cak moguce da je od stresa....zadnje sta sam pokusala je PUVA i cijelo vrijeme se kljukam nekim vitaminima nebi li mozda to sta djelovalo....eto....
little_runaway is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 13:26   #99
Alopecia Areata - pomoć

Molim Vas ako itko zna bilo kakav lijek za ovo?
Borim se s tim već 13 godina, kosa padne pa naraste i evo sad već godinu i pol imam puno žarišta na glavi. Sve sam živo i neživo prošao što se tiče nalaza (privatnici i naši doktori i travari ) i svi samo melju to je od ovoga to je od onoga i to me strašno živcira a nitko da mi pomogne. Napominjem da su mi uvijek nalazi biči i dobri i nisu pokazivali nikakve negativne rezultate;

Pozdrav;
KRALJ TOMISLAV is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 17:06   #100
dobar dan..evo da se i ja posavjetujem s vama...imam 19 godina i već 5 godina imam alopeciu..sve je počelo kad sam krenula u srednju školu..otišla sam dermatologu i počela s inekcijama koje su bile jako bolne..na početku je bilo bolje ali kasnije sve isto..poslje sam promijenila dermatologa.napravila sam sve preglede..izvadila i zub...(ništa bolje)..u 9 mjesecu sam izvadila krajnike(na početku mi se činilo da je bolje ali sad se sve opet ponavlja..)molim vas neki savjet?Možda nisam napravila sve pretrage koje se mogu..bilo šta...HVALA...!!
lali11 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:30.