Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2012., 19:51   #121
Quote:
Spot Perdita kaže: Pogledaj post
Ne samo Kabaa nego i sam Kuran. Tekstualno istrazivanje spisaka Biblije je nesto sto je vec ustolicena praksa, tako nesto je u muslimanskom svijetu nezamislivo. A u sadasnjem Kuwait-u je pronaden kip Ganesha-e.
Ispalo nekom iz džepa kad je prolazio..
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 17:19   #122
Quote:
Spot Perdita kaže: Pogledaj post
Onda ti ne bi trebalo biti pojasniti po cemu je raspalo.



Plasiras cinjenicu ali je ne pojasnjajes, samo sto ponovis da je bilo raspada i ocekivas da ce sugovornik to prihvatiti.




Po cemu nisu kao katolici ovamo? Univerzalna Crkva je vrlo jasna u sto vjeruje. A buduce da nisu svi narodi isti, imaju razlicite kulturoloske obicaje.
ne kužim a kaj ja to plasiram
il bi ti radije da ti se sve podastre na stol a da se ne pomakneš

a čuj, pa ne idu te stvari tako, možeš dobit malu pripomoć al u globalu moraš sam zasukat rukave i u ruke uzet knjige u ruke, tražit i pustit znoj
ako stvarno želiš znati, tada je to način da se uvjeriš

nije teško doći do religijskih enciklopedija, mnogo stvari u njima piše, jedna od njih je i ta da je katolička enc. kontradiktorna samoj sebi tj. otvoreno priznaju da stvari koje katolička crkva drži danas - kršćani u vrijeme Isusa nisu držali

razne su teme unutra i tko zna što tebe zanima, idi pa izvidi, valjda najbolje znaš sam
uz te enc. moraš proučiti Bibliju jer to je neizostavno, kroz nju ćeš vidjeti da govori nešto sasvim deseto u odnosu na sve religije svijeta
ali razumjet ćeš samo ako priđeš iskrena i otvorena srca, ako ne prilaziš s predrasudama il već dobro "utemeljen" raznim ljudskim naukama
nego onako, oslobodi se svega, kao da nikada ništa prije nisi znao niti čuo, kao da nemaš nijednog kamenca temelja, kao prazan list papira
- i tada kreni u otkrivanje i vidjet ćeš što će se desiti

ako stvarno srcem tražiš istinu - naći ćeš je i to nikad ne sumnjaj, niti ti niti bilo tko drugi

ovakve stvari internetom je teško objasniti ali mislim da razumiješ o čem pričam
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:32.