Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2011., 18:09   #41
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post

Ok, ostarila je, no to malo CGI-a ili sminke moze srediti.
Kao sta su sredili i Arniea u T3.
CGI bi pomogao ako bi imao cameo ulogu,ali kroz cijeli film to bi izgledalo neuvjerljivo.
c0bra is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 18:11   #42
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post

Meni je od glumaca veći problem nedostatak atmosfere iz prva dva filma,a 4. dio,skorz u budućnosti nema veze sa odličnim scenama prva 2 filma u budućnosti.

laseri očito nisu cool,meci se mogu ubiti terminatori
To je najveći problem što gledatelji nisu shvatili da je 2018 godina, a ne 2029. Laseri su viđeni samo na onim topovima i na onom ogromnom robotu, tada ta tehnologija nije još kakti razvijena. Salvation se najviše povezuje s T1 kada Reese priča da je bio zatočen u logoru i Connor ga je spasio i kako su postojali terimantori koji su licili na ljude samo iz daljine to su t600 koji su slabija verzija i mogu se ubiti metcima. Pravi terminator je onaj arnold T800 kojeg uništavaju zadnjih 20 min, nikakvi metci i granate ne uspijevaju , tek ga Marcus uništi. Pogledaj T1 pa za njim salvation i vidjet ces da je to recimo prequel.
Corvus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 22:58   #43
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Meni je od glumaca veći problem nedostatak atmosfere iz prva dva filma,a 4. dio,skorz u budućnosti nema veze sa odličnim scenama prva 2 filma u budućnosti.
Ovo je istina - atmosfera. Zaista, posebo u drugom dijelu, cijeli film se dogadjaju tako velike i bitne stvari koje shvaca samo nekoliko ljudi, ta apokalipticnost koje nema ni u tragovima, posebno u cetvrtom dijelu.
__________________
Bitak
Davy Crockett is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 05:38   #44
Čitam mnogo postova tu i slazem se s većinom naravno, oko toga da je T2 legendaran (kao i T1) i da je nenadmašiv... al ljudi moji, T3 nije smeće od filma kao niti T4, mnogi tu navode kao "nije to imalo onog feelinga kao prva dva", pa normalno da nije...T1 i T2 su nastali i napravljeni u jednom malo drukcijem vremenu, možda bi se netko tu slozio s menom (nema veze ako je nostalgija u pitanju) da su to bila i bolja vremena... u zraku je bilo nešto više "misticnosti" i nešto više heroja na filmskom platnu... ljudi nisu bili naivniji, ne bi rekao... bili su jednostavno manje iskvareni nego danas.

Danas internet, razni iphonovi i svakakve druge "vradžbine modernog svijeta" bez kojeg ne možemo više, su oduzeli bilo kakvu "Misticnost" u zraku, a publika je postala pre zahtjevna i sve teže i teže ju je zadovoljit.

Možemo mi sad pricat o tome kako je T1 i T2 filmska remek djela (po meni oni to stvarno i jesu) al ne treba skrivat činjenicu da je recimo taj isti T2 izdan danas, da bi ga možda većina gledatelja popljuvala.

T2 je u to vrijeme iznjedrio neke nevjerovatne kompjuterske efekte nikad prije viđene na filmskom platnu, ljudi su ostali bez daha, vjerojatno kao i gledalji kad su prvi put gledali MATRIX i vidjeli onu revoluciju od "bullet timea"...

Tesko je danas nesto novo izmislit i ponudit, cak ako neki redatelj i smisli nesto slicno onome sto je bilo, popljuvat ce ga.

Jedne lijepe iznimke (al koje potvrdjuju pravilo danas) gdje gledatelji danas nisu popljuvali uratke redatelja, su filmovi Batman begins i the dark knight... al opet Nolan je ponudio nesto novo gledateljima, da je kojim slucajem prikazao i priblizno slican žanr onome Burtonovom iz 1989 bio bi popljuvan od istih onih koji slave taj burtonov film iz 1989.

Uglavnom, sorry na dugom postu i znam da ce biti onih koji se nece slozit s menom al... sta se može
Caesar_Augustus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 13:01   #45
Ja se slažem, nisam zahtjevan, ne pljujem po filmovima (djelim ih u tri kategorije; dobar film, ok film, loš film; i to je sve što kažem kad me netko pita o filmu), nemam ajfon i briga me za to što drugi misle, samo neka nastave raditi terminatore, uvjek ću ih gledati; neka ubace u novi nastavak ovog debeljka connora i lindu može, koliko god da je stara.
Lak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 23:18   #46
Justin Lin Denies ‘Terminator 5′ Casting Rumors
John Connor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 22:30   #47
Prve dobre vijesti, mada ne znam zasto bi mjenjali Balea koji je glumac A liste, koji uz bolji scenarij može dati i više.
Corvus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 23:20   #48
Jesam li krivo shvatio, ili po ovom linku iznad stoji i da Justin Lin nije siguran hoce li snimati sequel za ''Fast Five''?
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2011., 10:50   #49
http://www.deadline.com/2011/05/cann...ights-auction/
c0bra is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2011., 11:00   #50
Moj prijedlog je da se film uopće ne snimi. A ako se ide snimati onda je jedino logično da prati radnju iz ovog posljednjeg filma. Ako žele zaokružiti priču - OK. Ako žele petljati sa starim glumcima - ne, hvala. Radije ću gledati "Male Fockere" nego to.
Grupa Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2011., 11:05   #51
Quote:
Grupa Queen kaže: Pogledaj post
Moj prijedlog je da se film uopće ne snimi. A ako se ide snimati onda je jedino logično da prati radnju iz ovog posljednjeg filma. Ako žele zaokružiti priču - OK. Ako žele petljati sa starim glumcima - ne, hvala. Radije ću gledati "Male Fockere" nego to.
Đenkaaaa
__________________
Everyone is entitled to have my opinion.
Molecule is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 02:32   #52
Paul Walker kao Kyle Reese u Terminatoru 5?

http://www.beyondhollywood.com/paul-...minator-movie/

c0bra is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 03:10   #53
A u kuratz

Živcira me taj glumac i njegove "cool" uloge, želi se postaviti kao nekakav akcijski glumac, zvijezda, a ne uspijeva mu.
Mulj is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2011., 16:34   #54
Quote:
John Connor kaže: Pogledaj post
He's back!
Prošle su dvije godine od posljednjeg terminator filma. Terminator Salvation redatelja McG-a nije zadovoljio fanove. Slobodno možemo reći da ih je i razočarao, ponajprije zbog lošega i naivnog screenplaya i posljedično potpunog nedostatka one fenomenalne atmosfere, koja je obilježila maestralna Cameronova djela (T1, T2). Terminator 3 je poslužio svojoj svrsi – odlična predizborna reklama za Schwarzeneggera, koji je maestralno poentirao sa pobjedom na izborima za guvernera Kalifornije. Tu cijela priča i dobiva nastavak. Naime, nakon završetka guverniranja, Arnold se je ponovno zaželio hollywooda. Kako se vratiti na vrh, nego li ulogom, koja ga je stvorila i definirala. Navodno je on taj, koji gura ideju o novom terminatoru.

Terminator back with Arnold

Redatelj, koji je najviše zagrizao je Justin Lin, najpoznatiji po Fast Furious (2009) i Fast Five (2011), filmovima, čija je največa snaga originalna glumačka postava (Vin Diesel i Paul Walker). Naime, Lin je očito svjestan, da je za uspjeh franšize važna originalna glumačka postava, jer upravo to želi i sa novim terminatorom. Zamislite nastavak terminator sage sa Schwarzeneggerom, Michaelom Biehnom, Lindom Hamilton i Edwardom Furlongom i pričom, koja nastavlja tamo gdje je stao posljedni pravi terminator film – Terminator 2: Judgment Day.

‘Terminator 5′ Rumor: Entire Original Cast Included In New Story

Zasada imamo mali broj informacija ali puno glasina. Justin Lin u redateljskoj stolici i Arnold Schwarzenegger pred kamerama (mada sumnjam, da ce opet glumiti terminatora, iako sa današnjim specijalnim efektima ni to nije nemoguće. Scenarij još nije napisan i općenito sve je to još u povojima, ali gdje ima dima ima i vatre.

To je zapravo Terminator 4, jer je trenutna cetvorka sranje Naravno, svaka cast Baleu
__________________
"And Darkness and Decay and the Red Death held illimitable dominion over all..."
Todd The Wraith is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 14:32   #55
T4 je dobar film iako nema postapokaliptične atmosfere te osjećaja beznađa. Podrazumijeva se da više nema progonjenosti iz T1 i T2, nova perspektiva je potrebna, ali ju je McG promašio. T4 se trebao fokusirati na Connora kako postaje ono za što ga je majka odgajala a ne film o nekom high-tech terminatoru koji nezna da je terminator.

T3 je crna rupa ovog serijala. To je trebao biti film tranzicije, kraj bježanja te iskonski početak rata za preživljavanja. Nažalost, Mostow je goli qurac od redatelja koji se fokusirao na neke desete stvari umjesto na priču. Koja budala je došla na ideju zaposliti Stahla kao Connora? Ok je on glumac, ali kao Connor? Ne. Kraj ovog filma je mogao biti antologijski, sve ono što se u T1 i T2 pokušalo spriječiti se na koncu dogodi. Ali izvedba je za plakat.

Sama činjenica da je T3 kao film tranzicije kvalitetan kao prosječan hrvatski film je pokopao T4. Razlog? Ljudi imaju problema sa prihvaćanjem činjenice da su T1 i T2 prošlost. Ta bitka je gotova, rat za preživljavanje je pred ljudima, idemo dalje.

Potencijal je bio prisutan ali su ga jedan loš te drugi prosječan redatelj potkopali. Barem imamo T1 i T2 za uživanje. Ovo dalje je popcorn fiesta.
__________________
Were you about to call me an asshole?!
Swagger is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 01:17   #56
Iskreno ja jedva cekam T5
Caesar_Augustus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 11:01   #57
Paul Walker kao Kyle Reese?!?!
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaarrrrrrrrrrrrrrrrrrggg ggggggggggggggggghhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh!!!!!!!! !!!!!!!!!!
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 12:04   #58
Quote:
Caesar_Augustus kaže: Pogledaj post
Iskreno ja jedva cekam T5
I ja !

Koliko sam samo bio nestrpljiv kada sam cekao Salvation sada sam jos nestrpljiviji.
Tada sam zeleo da vidim konacno jedan dobar Terminator film nakon uzasno loseg T3 a sada zelim da vidim hoce li T5 biti bolji od T4 i u kom smeru ce Terminator serijal ici.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 12:27   #59
Quote:
Corvus kaže: Pogledaj post
To je najveći problem što gledatelji nisu shvatili da je 2018 godina, a ne 2029. Laseri su viđeni samo na onim topovima i na onom ogromnom robotu, tada ta tehnologija nije još kakti razvijena. Salvation se najviše povezuje s T1 kada Reese priča da je bio zatočen u logoru i Connor ga je spasio i kako su postojali terimantori koji su licili na ljude samo iz daljine to su t600 koji su slabija verzija i mogu se ubiti metcima. Pravi terminator je onaj arnold T800 kojeg uništavaju zadnjih 20 min, nikakvi metci i granate ne uspijevaju , tek ga Marcus uništi. Pogledaj T1 pa za njim salvation i vidjet ces da je to recimo prequel.
I u 11 godina će biti laseri i sve te pizdarije a danas kada smo na vrhuncu ne možemo ih izumiti.

Po meni je to da su procjenili da bi laseri bili "lame"
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 13:16   #60
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Paul Walker kao Kyle Reese?!?!
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaarrrrrrrrrrrrrrrrrrggg ggggggggggggggggghhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh!!!!!!!! !!!!!!!!!!
Nebi imao ništa protiv da ubace Jonathana Jacksona,koji je TV seriji glumio Kyla Reesa.

c0bra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:47.