Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2014., 20:22   #2121
vijest je vrijedna tolikih slova
Paskaneman is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2014., 20:46   #2122
Quote:
Boki000 kaže: Pogledaj post
daj prestani tolika slova stavljati. nismo ćoravi.
A ti si "Doktore", kao neki okulista?
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2014., 23:23   #2123
Kritika je na mjestu Malo manja slova upotrijebi idući put, djeluje kao da galamiš na sve uokolo Što se vijesti tiče, to je već malo stariji trač, ima tjedan-dva kako sam negdje pročitao sličnu stvar. Osobno mišljenje: ne može biti gore od druga dva nastavka.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2014., 11:37   #2124
Može Deckard, sve pet.
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 18:39   #2125
Samuel J. Jackson se vraća u Die Hardest?
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 04:49   #2126
nadam se da će bit bolje od petog.
Boki000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 01:44   #2127
Fantastic Beasts and Where to Find Them (2016) - Harry Potter spinoff trilogy


Quote:
Warner Bros. has dated J.K. Rowling’s first installment in the Harry Potter spinoff trilogy “Fantastic Beasts and Where to Find Them” for Nov. 18, 2016.
Za one koji ne znaju:

Radnja se događa 70 godina prije nego što su Harry Potter i njegovi prijatelji stigli u Hogwarts, a glavni lik u filmu bit će Newt Scamander.

Quote:
Newton "Newt" Artemis Fido Scamander imaginarni je autor knjige Čudesne zvijeri i gdje ih pronaći rođen 1897. Prema dijelu knjige "O piscu", Scamander je postao magizoolog zbog interesa za bajoslovne zvijeri, koje je odmalena poticala njegova majka, strastvena uzgajivačica čistokrvnih hipogrifa.

Nakon završenog školovanja u Hogwartsu, Scamander se zaposlio u Ministarstvu magije, u Odjelu za regulaciju i kontrolu magičnih stvorenja. Jedan dio karijere proveo je u Uredu za premještanje kućnih vilenjaka, ali je potencijale ostvario tek premještajem u Odsjek za zvijeri. Registar vukodlaka iz 1947. gotovo je u potpunosti njegovo djelo, ali najviše se ponosi Zabranom eksperimentalnog uzgoja iz 1965.. Kao suradnik Direkcije za proučavanje i kontrolu zmajeva proputovao je svijet, a njegovi su doprinosi magizoologiji 1979. nagrađeni Merlinovima veleredom drugog razreda.

Sada umirovljen, živi u Dorsetu sa suprugom Porpentinom i svojim pitomim žustricama: Hoppy, Milly i Razbijačem.
JK Rowling će biti scenarist! te malo prepraviti i nadopuniti priču.

nema sumnje da će ovo biti veliki hit jer harry potter ima ogromnu vojsku fanova

jedva čekam!

objavljen je zasad samo datum prvog dijela planirane trilogije, a s vremenom ćemo saznati i ostatak novosti: produkcija, režija, glumačka postava, radnja, a onda snimanje, slike etc.

Quote:
The studio has not yet set a producer, director or actors on “Fantastic Beasts and Where to Find Them” which was first announced in September.

Tsujihara persuaded Rowling last year to spin off the Harry Potter franchise by adapting her Hogwarts textbook “Fantastic Beasts and Where to Find Them” for the big screen. Rowling wrote the 54-page book in 2001 between publication of the fourth and fifth Potter books.

Set initially in New York about seven decades before the start of the Harry Potter story, the films will follow “magizoologist” Newt Scamander as an extension of the wizarding world — rather than being prequels or sequels.

The Warner Bros.-Rowling partnership on “Fantastic Beasts” had been jointly announced in September with Rowling adapting the script from the 2001 book, ostensibly written by the fictional Newt Scamander.

Tsujihara had said at that point that “Fantastic Beasts” would resemble the eight Harry Potter movies in response to a question of whether the films would re-use the same sets, currently housed at Warner’s Leavesden Studios in London.

Tsujihara indicated “Fantastic Beasts” would become a part of studio’s massive merchandising efforts and part of the “Wizarding World of Harry Potter” theme parks. And he indicated the project reflects the studio’s commitment to projects with high-profile talent.

“The life-blood of the studio is the content,” Tsujihara said at the time. “We’ve had a long, long relationship with Clint Eastwood, Peter Jackson, Chris Nolan, Todd Phillips, Zack Snyder, and you want to make sure you can create a culture where they want to work.
o knjizi

Quote:
Fantastic Beasts and Where to Find Them pokušavaju biti reprodukcija imaginarne knjige u posjedu Harryja Pottera, koju je napisao imaginarni pisac Newt Scamander, slavni magizoolog. U seriji romana o Harry Potteru, magizoologija (izvedenica iz magično i zoologija) znanost je koja se bavi proučavanjem magičnih stvorenja. Osoba koja se bavi magizoologijom zove se magizoolog.

Čudesne zvijeri... sadrže povijest magizoologije i opisuju 75 magičnih vrsta koje se mogu pronaći u cijelom svijetu. Većinu informacija u knjigama prikupio je sam Scamander tijeko svojih dugogodišnjih putovanja preko pet kontinenata. Imaginarni autor napominje da je prvo izdanje ove njegove knjige 1918. naručio gospodin Augustus Worme iz izdavačke kuće Obscurus Books. Ova je knjiga prvi put izdana 1927. godine, a do sada je doživjela 52 izdanja.

Ova je knjiga obvezni udžbenik za učenike prve godine u Hogwartsu, i odobrena je kao udžbenik još od prvog izdanja. Nije jasno zašto je učenici trebaju na prvoj godini, kad još ne slušaju Skrb za magična stvorenja. Međutim, može se koristiti kao enciklopedija Mračnih stvorenja na satovima Obrane od mračnih sila. U svojem predgovoru Albus Dumbledore ističe i njezinu korisnost u čarobnjačkim kućanstvima.
Frankenstein. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 08:18   #2128
Omg, ne mogu vjerovati da ce se to snimati . Pa moram reci da me jako veseli .
Doria is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 14:20   #2129
Već vidim Colina Firtha kao Scamandera

A možda je ipak prestar, kolko sam skužio Scamander je imao 20ak godina dok je to pisao...
mojo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2014., 19:30   #2130
Alfonso Cuaron u pregovorima za režiju !

Quote:
We learned last week that Warner Bros. Pictures had set a November 18, 2016 release date for "Harry Potter" spinoff Fantastic Beasts and Where to Find Them, and now comes word via Nikki Finke that Gravity helmer Alfonso Cuaron is "deep in talks" to direct the film! Cuaron also previously directed Harry Potter and the Prisoner of Azkaban.
Frankenstein. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2014., 19:37   #2131
Mnogomnogo podseća na Hobite, cela ova priča sa nastavkom. Ali dobro je, šteta da takvi serijali ikada stanu.
__________________
"Man, I see in fight club the strongest and smartest men who've ever lived."
SALEEE024 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2014., 20:04   #2132
Red Squad

Sa izlaskom Johna McTiernana (Predator, Lov na Crveni Oktobar, Die Hard, Last Action Hero), sve više se zahuktava pretprodukcija njegovog comeback filma Red Squad, pa je tako objavljeno i ime glavnog glumca u navedenom filmu - ni manje ni više nego dobrog, starog Nicolasa Cagea.



Radnja filma, scenarij kojega potpisuju Cannon i Jorge Suarez prati bivšega DEA agenta i njegov tim plaćenika koji kreću u smjeru Meksika kako bi sredili narkobossa.

Početak snimanja najavljen je za 16. lipnja na lokacijama u Mobileu, a budžet filma iznosit će od 26 do 30 milijuna USD.
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 19:51   #2133
Simon West želi snimiti Con Air 2 u svemiru.
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 19:54   #2134
Stiže reboot Babylona 5!



Nakon reboota/nastavka Treka, Warsa, Stargatea, Galactice i Farscapea, sve je izglednije kako nam stiže filmski reboot i posljednjeg od šest velikana televizjsko-filmske znanstvene fantastike – BABYLONA 5!

Naime, kako navodi TVWise, tvorac serijala J. Michael Straczynski intenzivno radi na scenariju filma, s nadom kako će konačna inačica scenarija biti gotova do kraja 2015. godine, pa bi se u produkciju filma moglo krenuti već tijekom 2016. godine.

Iako je riječ o rebootu franšize, Straczynski se nada kako će se u rebootu pojaviti i neki od glumaca iz originalne serije, kao što su Bruce Boxleitner i Mira Furlan.

Pritom valja napomenuti kako sam Straczynski posjeduje autorska prava na franšizu, što mu pruža vću mogućnost odlučivanja o budućnosti franšize. Ipak, prilikom snimanja visokobudžetnog filma je nepohodna suradnja s velikim studijima, pa se Straczynski nada kako bi Warner Bros., koji je producirao originalnu seriju, mogao uskočiti i kao producent reboota.

Ipak, ako Warneri ne odluče uložiti u JMS-ov projekt, čini se kako će dotični pokušati finacirati film samostalno, kroz svoju tvrtku Studio JMS. Ipak, ukoliko znamo kako se donja granica budžeta za takav tip filma kreće u rasponu od 80 do 100 milijuna USD, teško je za povjerovati kako bi Straczynski mogao izdržati toliki financijski pritisak.

Kako bilo, sretni smo zbog sasvim realne mogućnosti za Babylon 5 blockbuster u kinima.
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 01:27   #2135
novosti vezane za Fantastic Beasts and Where to Find Them..

izgleda da bi se David Yates mogao vratiti, i raditi na ovom projektu... redatelj zadnja cetiri filma o HP...
Frankenstein. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 21:02   #2136
Dirty Grandpa - nova komedija Roberta De Nira.
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 15:28   #2137
Lol, nisam pojma imao da je snimljen nastavak ove komedije - The First Full-Length Trailer For ‘Joe Dirt 2′
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2015., 20:38   #2138
Uwe malo popizdio jer ne može sakupiti lovu putem Kickstartera za snimanje Rampage 3.
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2015., 21:13   #2139
Darmar Holmes će dobiti dugometražni animirani film
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2015., 21:19   #2140
Haha Odlično!
NicolasBourbaki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:51.