Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.08.2023., 21:42   #1
Posao u inozemstvu - gdje, kako

Pozdrav!

Po struci sam tehničar za mehatroniku, radio sam godinu dana nakon srednje škole, zatim sam upisao fakultet i proveo 3 godine u Zagrebu. Trenutno sam u procesu ispisa s fakulteta (duga priča, nemam diplomu) i razmišljam o više različitih opcija.

Naime, bilo bi mi lakše ukoliko bih živio kod svojih roditelja i našao neki posao u svom rodnom kraju, no definitivno sam odlučio da se želim iseliti i sad imam dvije opcije.

Prva je da odem u neki grad u Hrvatskoj (Rijeka, Zagreb) gdje bih vjerojatno 70% plaće odvajao za stan i režije, a druga je da odem u inozemstvo i to me trenutno najviše privlači.

Pošto ne znam njemački, a engleski mi je odličan, prioritet bi mi bila neka zemlja gdje se priča engleski, no ništa ne otpisujem. Zanima me znate li možda neke dobre i provjerene agencije za zapošljavanje u inozemstvu, neke grupe na Facebooku možda gdje bih mogao naći neke korisne informacije, bilo što.

U koju god zemlju da odem, najbitnije mi je to da imam plaćen smještaj ili da ne trebam odvajati pola plaće na stanarinu/režije. Odakle da krenem? Gdje da tražim?

Svaki savjet je dobrodošao, hvala puno!
karlo3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2023., 09:06   #2
Quote:
karlo3 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Po struci sam tehničar za mehatroniku, radio sam godinu dana nakon srednje škole, zatim sam upisao fakultet i proveo 3 godine u Zagrebu. Trenutno sam u procesu ispisa s fakulteta (duga priča, nemam diplomu) i razmišljam o više različitih opcija.

Naime, bilo bi mi lakše ukoliko bih živio kod svojih roditelja i našao neki posao u svom rodnom kraju, no definitivno sam odlučio da se želim iseliti i sad imam dvije opcije.

Prva je da odem u neki grad u Hrvatskoj (Rijeka, Zagreb) gdje bih vjerojatno 70% plaće odvajao za stan i režije, a druga je da odem u inozemstvo i to me trenutno najviše privlači.

Pošto ne znam njemački, a engleski mi je odličan, prioritet bi mi bila neka zemlja gdje se priča engleski, no ništa ne otpisujem. Zanima me znate li možda neke dobre i provjerene agencije za zapošljavanje u inozemstvu, neke grupe na Facebooku možda gdje bih mogao naći neke korisne informacije, bilo što.

U koju god zemlju da odem, najbitnije mi je to da imam plaćen smještaj ili da ne trebam odvajati pola plaće na stanarinu/režije. Odakle da krenem? Gdje da tražim?

Svaki savjet je dobrodošao, hvala puno!
Ja se spremam u Austriju u drugu djelatnost ali mi je problem isti, bez njemackog se mogu fuckat. Nekim agencijama je ok i engleski ALI za te sve agencije nema nikakvih iskustva drugih zaposlenika.
Ako te ne salje hrvatski poslodavac i ako ides preko agencija ili nekih oglasa to je uvijek rulet gdje ces doc, na zalost.
Najbolje ako ti netko moze preporuciti poslodavca i imas neku sliku kud ides, ali meni nema tko i ostaju mi samo te neprovjerene agencije i isprobavat.
__________________
Too glam to give a damn ;-)
SunyMy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2023., 13:09   #3
Imaš FB grupe Idemo u Njemačku, Nizozemsku, Irsku itd. Tu možeš naći često i oglase za posao i to čak u zadnje vrijeme više nego inače. S obzirom na potražnju vjerojatno će te uzeti i bez iskustva, a od nečegamoraš početi. Uostalom, zašto bi tražio nešto bolje ako ne provjeriš da li ti uopće u inozemstvu paše? Probaj 6 mjeseci otići kakva god da je plaća i smještaj, pa vidi da li je to za tebe.
__________________
--- WIKI IS YOUR FRIEND ---
mako is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2023., 01:37   #4
Quote:
karlo3 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Po struci sam tehničar za mehatroniku, radio sam godinu dana nakon srednje škole, zatim sam upisao fakultet i proveo 3 godine u Zagrebu. Trenutno sam u procesu ispisa s fakulteta (duga priča, nemam diplomu) i razmišljam o više različitih opcija.

Naime, bilo bi mi lakše ukoliko bih živio kod svojih roditelja i našao neki posao u svom rodnom kraju, no definitivno sam odlučio da se želim iseliti i sad imam dvije opcije.

Prva je da odem u neki grad u Hrvatskoj (Rijeka, Zagreb) gdje bih vjerojatno 70% plaće odvajao za stan i režije, a druga je da odem u inozemstvo i to me trenutno najviše privlači.

Pošto ne znam njemački, a engleski mi je odličan, prioritet bi mi bila neka zemlja gdje se priča engleski, no ništa ne otpisujem. Zanima me znate li možda neke dobre i provjerene agencije za zapošljavanje u inozemstvu, neke grupe na Facebooku možda gdje bih mogao naći neke korisne informacije, bilo što.

U koju god zemlju da odem, najbitnije mi je to da imam plaćen smještaj ili da ne trebam odvajati pola plaće na stanarinu/režije. Odakle da krenem? Gdje da tražim?

Svaki savjet je dobrodošao, hvala puno!
prouči ovu temu: https://www.forum.hr/showthread.php?t=139349&page=422
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2023., 08:52   #5
Znam da su kolege koji su došli iz inozemstva došli tu preko agencije Humble Hunters pa vidi kod njih što nude.

Nedavno sam vidio i oglas za vozača autobusa u Austriji gdje ti njihova firma plaća tečaj za to ako ti se to radi. Kakvu vrstu posla uopće tražiš? Bilo što ili...?

Poslano sa mog SM-A137F koristeći Tapatalk
Ingvar25 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:57.