Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2015., 12:04   #4661
Atenski protokol

Quote:
Optical Express kaže: Pogledaj post
Poštovani,

Crosslinking je uhodana i sigurna metoda koju radimo unazad više od 10 godina i imamo ogromno iskustvo. Nakon što se učini crosslinking i vidi da je rožnica stabilna može se u nekih pacijenata učiniti PRK za rješavanje dioptrije.
Tzv. Atenski protokol je to isto (crosslinking sa PRK) ali odjednom. Ova metoda
ima niz mana:
1. premalo iskustvo, premali broj pacijenata
2. rožnica nakon crosslinkinga "radi" tj. postaje manje strma, a time se mijenja i dioptrija, što znači da se skidanje dioptrije radi potpuno nekontrolirano
3. dodatno, možda nepotrebno stanjenje rožnice na najtanjem dijelu
4. potpuna nepredvidivost konačne dioptrije

Da zaključimo, prva se metoda koristi u cijelom svijetu, potpuno je
predvidiva, zanemarive komplikacije, druga je zapravo marketinški trik, riječ
je o identičnim zahvatima koji umjesto da se rade odvojeno i kontrolirano,
izvode zajedno i s nepredvidivim ishodom. Druga se metoda koristi u svega
par centara u svijetu. Autor ove metode, dr. Kanellopoulos ne koristi je u USA gdje nije odobrena već je u eksperimentalnoj fazi.
Profesor Theo Seiler i tzv. Berlinska grupa koja je izmislila i u oftalmologiju uvela crosslinking izrazito se protivi tzv. Atenskom protokolu iz razloga što nije dovoljno pouzdan niti ispitan.

Lijep pozdrav,

dr. Dean Šarić
Poštovani!

Ima li novih iskustava o metodi Atenski protokol,i koliko je sigurna?

Lp
meto22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 13:04   #4662
Quote:
LeRimes kaže: Pogledaj post
Hvala lijepa na odgovoru. Interesantno je da -0.50 (astigmatizam), -0.75 i nije velika dioptrija i vecina ljudi s njom vrlo dobro funkcionira, no meni se cini kao da je ta dioptrija zapravo puno veca ( sto nije) i ometa me u obavljanju svakodnevnih radnji. Jos Vas samo molim da mi odgovorite je li uputno na oko s tom dioptrijom stavit kontaktnu lecu, pa makar i privremeno?
Poštovana LeRimes,

ukoliko vas dioptrija smeta, slobodno stavite meku kontaktnu leću. To je potpuno u redu nakon laserske korekcije vida. Držite se uputa o njezi i vremenu nošenja pa vam leća može jako dobro poslužiti. Korekcija za leću mora biti precizna i neće biti problema. Možete povremeno kapati umjetne suze preko leće, jer će to pogotovo ako puno radite za računalom olakšati nošenje. Kad vam dojadi kontaktna leća leća, uvijek imamo opciju korekcije dioptrije.

Lijepi pozdrav,
Dr. med. Luka Bilić, specijalist oftalmologije
__________________
Bilić Vision is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 17:40   #4663
Poštovani...imam pitanje za dr. Šarica....koliko dugo je potrebno boraviti u Zagrebu radi skidanja dioptrije i nakon koliko vremena su kontrole?

Hvala unaprijed!
__________________
Obuci ti i kokoši Chanel haljinu, ona i dalje ostaje kokoš
mrsavicaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 19:45   #4664
Quote:
meto22 kaže: Pogledaj post
Poštovani!

Ima li novih iskustava o metodi Atenski protokol,i koliko je sigurna?

Lp
Poštovani,

Ta metoda je nedovoljno ispitana metoda i nije za preporučiti. Klasičan crosslinking je svakako bolji, a ako je moguća dokorekcija laserom to se radi po stabilizaciji rožnice iza crosslinkinga.

Lijepi pozdrav,
dr. Šarić
__________________
Optical Express is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 19:51   #4665
Quote:
mrsavicaaa kaže: Pogledaj post
Poštovani...imam pitanje za dr. Šarica....koliko dugo je potrebno boraviti u Zagrebu radi skidanja dioptrije i nakon koliko vremena su kontrole?

Hvala unaprijed!
Poštovana Mrsavicaaa

pregled i zahvat mozemo raditi dan za danom, tako da je u principu moguce sve odraditi u jednom dolasku u Zagreb. Potrebno je ostati dvije noci. Prvi dan radimo pregled, sljedeci dan zahvat i dan nakon zahvata prvu kontrolu. Nakon toga je potrebno napraviti jos par kontrola u odredjenim vremenskim periodima (nakon tjedan dana, mjesec dana i tri mjeseca).

Trenutno imamo Dane otvorenih vrata, 07. i 28. listopada, pa se možete prijaviti za jedan od tih termina, imat ćete besplatan pregled i konzultacije, a poklanjamo i bon s 15% popusta na ukupan iznos zahvata
Isto tako, pokušavamo lasersku korekciju vida učiniti što dostupnijom svima, pa tako odobravamo plaćanje Dinersom na do 60 rata. :klap:

Za sva dodatna pitanja sam na raspolaganju, a dodatne informacije možete dobiti i na www.opticalexpress.hr

Lijepi pozdrav,
dr. Šarić
__________________
Optical Express is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 23:56   #4666
Quote:
Optical Express kaže: Pogledaj post
Poštovani,

Ta metoda je nedovoljno ispitana metoda i nije za preporučiti. Klasičan crosslinking je svakako bolji, a ako je moguća dokorekcija laserom to se radi po stabilizaciji rožnice iza crosslinkinga.

Lijepi pozdrav,
dr. Šarić
Hvala na odgovoru !

Lp
meto22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2015., 09:52   #4667
Quote:
meto22 kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru !

Lp
Nema na čemu! Tu smo da pomognemo

Lijepi vam pozdrav,
dr. Šarić
__________________
Optical Express is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2015., 13:00   #4668
Quote:
Bilić Vision kaže: Pogledaj post
Poštovana LeRimes,

ukoliko vas dioptrija smeta, slobodno stavite meku kontaktnu leću. To je potpuno u redu nakon laserske korekcije vida. Držite se uputa o njezi i vremenu nošenja pa vam leća može jako dobro poslužiti. Korekcija za leću mora biti precizna i neće biti problema. Možete povremeno kapati umjetne suze preko leće, jer će to pogotovo ako puno radite za računalom olakšati nošenje. Kad vam dojadi kontaktna leća leća, uvijek imamo opciju korekcije dioptrije.

Lijepi pozdrav,
Dr. med. Luka Bilić, specijalist oftalmologije
Hvala Vam na odgovoru.

Lp
LeRimes is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2015., 22:26   #4669
Pitanje za dr. Šarića

Lijepi pozdrav, dr. Šariću!
Iako sam molila za mišljene što očekivati nakon dokorekcije, odgovor, nažalost ,nisam dobila. U međuvremenu sam bila na dokorekciji koja opet nije donija očekivane rezultate. Ostao mi je cilindar koji mi smeta, pogotovo na blizinu. Što dalje? Ponovo dokorekcija? U kojem vremenu nakon operacije je najbolje ići na dokorekciju? Koliko je to opasno za oko?
Kako postići željeni rezultat operacije?
Već me hvata panika ,zbog prijašnjih loših iskustava. Metoda je bila iLASIK.

Hvala!
sretna majka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 08:27   #4670
Quote:
sretna majka kaže: Pogledaj post
Lijepi pozdrav, dr. Šariću!
Iako sam molila za mišljene što očekivati nakon dokorekcije, odgovor, nažalost ,nisam dobila. U međuvremenu sam bila na dokorekciji koja opet nije donija očekivane rezultate. Ostao mi je cilindar koji mi smeta, pogotovo na blizinu. Što dalje? Ponovo dokorekcija? U kojem vremenu nakon operacije je najbolje ići na dokorekciju? Koliko je to opasno za oko?
Kako postići željeni rezultat operacije?
Već me hvata panika ,zbog prijašnjih loših iskustava. Metoda je bila iLASIK.

Hvala!
Poštovana Sretna majka,

odgovorio smo vam, možda vam je promaklo



Što se tiče ovog pitanja, dokorekcija se može raditi više puta, ovisno o metodi i debljini rožnice. Dokorekcija se radi kada je dioptrija stabilna, 3-6 mjeseci iza zahvata. Zbog sigurnosti i da se izbjegne dizanje poklopca može se učiniti PRK zahvat, kao dokorekcija malog cilindra. Ozbiljne opasnosti za oko nema.

Lijepi pozdrav,
dr. Šarić
__________________
Optical Express is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 10:28   #4671
Hvala na odgovoru dr. Šariću

Quote:
Optical Express kaže: Pogledaj post
Poštovana Sretna majka,

odgovorio smo vam, možda vam je promaklo



Što se tiče ovog pitanja, dokorekcija se može raditi više puta, ovisno o metodi i debljini rožnice. Dokorekcija se radi kada je dioptrija stabilna, 3-6 mjeseci iza zahvata. Zbog sigurnosti i da se izbjegne dizanje poklopca može se učiniti PRK zahvat, kao dokorekcija malog cilindra. Ozbiljne opasnosti za oko nema.

Lijepi pozdrav,
dr. Šarić


Hvala što ste mi odgovorili na pitanje. Nakon dokorekcije nisam imala problema što se tiče oka, već samo sa vidom. Što može izazvati više puta dizanje poklopca? Moj mi doktor nije naveo nikakve opasnosti. Rećeno mi je da bi sada bilo potrebno ručno navoditi laser, jer ni sam nije siguran zbog čega nema zadovoljavajućih rezultata. Da li i vi takovom problemu pristupate na isti način?

Hvala i lijep pozdrav!
sretna majka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 21:39   #4672
Quote:
Optical Express kaže: Pogledaj post
Poštovani

ukoliko se misli na PRK zahvat to nije baš tako jednostavno, naime LASIK zahvat intralase metodom je najsigurnija moguća metoda.

Lijepi vam pozdrav,
dr. Dean Šarić
A "flap" koji nastaje poslije LASIKa?
Codeleet is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2015., 09:15   #4673
Quote:
Codeleet kaže: Pogledaj post
A "flap" koji nastaje poslije LASIKa?
Pozdrav

"Flap" formiran laserom (Intralase) daleko je sigurniji i stabilniji od poklopca formiranog mehanički. Dodatno laserski možemo stanjivati poklopac praktično do epitela. Dakle Intralase je kombinacija najboljega iz LASIK i PRK metode- potpuno stabilan poklopac i minimalno uzimanje tkiva. Zato ovu metodu zovu SBK- sub Bowmanova keratomileuza i bez konkurencije je najbolji zahvat u ovom području.

Lijepi vam pozdrav,
dr. Šarić
__________________
Optical Express is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2015., 10:10   #4674
Quote:
sretna majka kaže: Pogledaj post
Hvala što ste mi odgovorili na pitanje. Nakon dokorekcije nisam imala problema što se tiče oka, već samo sa vidom. Što može izazvati više puta dizanje poklopca? Moj mi doktor nije naveo nikakve opasnosti. Rećeno mi je da bi sada bilo potrebno ručno navoditi laser, jer ni sam nije siguran zbog čega nema zadovoljavajućih rezultata. Da li i vi takovom problemu pristupate na isti način?

Hvala i lijep pozdrav!
Poštovana,

iskreno, jako mi je teško sada govoriti bez nalaza. Kako bih vam sa sigurnošću mogao nešto reći, trebali bi doći na pregled.

Lijepi pozdrav,
dr. Šarić
__________________
Optical Express is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2015., 13:31   #4675
Pozdrav svima!

Evo pišem ovdje jer ne znam kome se drugom obratiti pa ako netko ima neki savjet/ideju...

Bila sam na pregledu za lasersku i preporučena mi je ugradnja leća.
Nisam baš za tu opciju pa pokušavam i dalje naći način laserske korekcije.

Imam dioptriju iznad -7 te debljinu rožnice ispod 540 um i samim time su mi rekli da mi je rožnica pretanka za korekciju tako visoke dioptrije.

Ima li netko iskustva sa vanjskim klinikama/bolnicama koje rade laserske operacije? Ne znam ima li smisla ići u Njemačku, Srbiju ili Rusiju jer recimo slove za bolje kirurge, s više godina iskustva/rada na laserskim korekcijama, itd.

Lp
anesen is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2015., 17:31   #4676
Quote:
anesen kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Evo pišem ovdje jer ne znam kome se drugom obratiti pa ako netko ima neki savjet/ideju...

Bila sam na pregledu za lasersku i preporučena mi je ugradnja leća.
Nisam baš za tu opciju pa pokušavam i dalje naći način laserske korekcije.

Imam dioptriju iznad -7 te debljinu rožnice ispod 540 um i samim time su mi rekli da mi je rožnica pretanka za korekciju tako visoke dioptrije.

Ima li netko iskustva sa vanjskim klinikama/bolnicama koje rade laserske operacije? Ne znam ima li smisla ići u Njemačku, Srbiju ili Rusiju jer recimo slove za bolje kirurge, s više godina iskustva/rada na laserskim korekcijama, itd.

Lp
Poštovana Anesen,

Vaša dioptrija se može ukloniti laserski, ako je točno da je debljina rožnice 540 mikrona.

Ako je rožnica ispod 500 mikrona, dioptrija se još uvijek može otkloniti metodom PRK.

Ne radi se tu o iskustvu kirurga u regiji ili Njemačkoj, nego samo o debljini i zdravlju rožnice i oka te o visini dioptrije.
Ukoliko je dioptrija iznad 10 dioptrija, tada se primjenjuje ugradnja leće u oko tzv. fakična leća.

Pozivam vas na pregled (375 kn) gdje ćemo razjasniti sve nedoumice, a pogotovo bespotrebno putovanje u okolne zemlje u cilju traženja rješenja za vaše oči...

Srdačan pozdrav,
dr.sc. Nadežda Bilić
__________________
Bilić Vision is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2015., 20:01   #4677
Quote:
Optical Express kaže: Pogledaj post
Pozdrav

"Flap" formiran laserom (Intralase) daleko je sigurniji i stabilniji od poklopca formiranog mehanički. Dodatno laserski možemo stanjivati poklopac praktično do epitela. Dakle Intralase je kombinacija najboljega iz LASIK i PRK metode- potpuno stabilan poklopac i minimalno uzimanje tkiva. Zato ovu metodu zovu SBK- sub Bowmanova keratomileuza i bez konkurencije je najbolji zahvat u ovom području.

Lijepi vam pozdrav,
dr. Šarić
Pa ja sam mislila da nema flapa kod PRK metode?
Codeleet is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2015., 12:52   #4678
Quote:
Codeleet kaže: Pogledaj post
Pa ja sam mislila da nema flapa kod PRK metode?
Kod PRK nema flapa, no epitel se mora odstraniti, to je 40-60 mikrona tkiva. Nakon zahvata stavlja se terapeutska kontaktna leća koja "glumi" flap i sprječava jake bolove.

Lijepi vam pozdrav,
dr. Šarić
__________________
Optical Express is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2015., 13:00   #4679
Quote:
anesen kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Evo pišem ovdje jer ne znam kome se drugom obratiti pa ako netko ima neki savjet/ideju...

Bila sam na pregledu za lasersku i preporučena mi je ugradnja leća.
Nisam baš za tu opciju pa pokušavam i dalje naći način laserske korekcije.

Imam dioptriju iznad -7 te debljinu rožnice ispod 540 um i samim time su mi rekli da mi je rožnica pretanka za korekciju tako visoke dioptrije.

Ima li netko iskustva sa vanjskim klinikama/bolnicama koje rade laserske operacije? Ne znam ima li smisla ići u Njemačku, Srbiju ili Rusiju jer recimo slove za bolje kirurge, s više godina iskustva/rada na laserskim korekcijama, itd.

Lp
Poštovana Anesen,

vaša je rožnica dovoljne debljine da se operira Vaša dioptrija, naravno uz intralase metodu kreiranja poklopca kako bi se uštedjelo što više tkiva. Ugradnja leće nepotreban je rizik. Tehnologija CustomVue Intralase identična je svugdje u svijetu i nema potrebe ići dalje od Zagreba.
Kako bismo vam vratili povjerenje u hrvatske doktore, Optical Express vam nudi besplatan pregled i konzultacije, bez obveze naravno. Kako biste dogovorili termin poslali smo vam poruku u PM

Lijepi vam pozdrav,
dr. Šarić
__________________
Optical Express is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2015., 14:44   #4680
Quote:
Bilić Vision kaže: Pogledaj post
Poštovana LeRimes,

ukoliko vas dioptrija smeta, slobodno stavite meku kontaktnu leću. To je potpuno u redu nakon laserske korekcije vida. Držite se uputa o njezi i vremenu nošenja pa vam leća može jako dobro poslužiti. Korekcija za leću mora biti precizna i neće biti problema. Možete povremeno kapati umjetne suze preko leće, jer će to pogotovo ako puno radite za računalom olakšati nošenje. Kad vam dojadi kontaktna leća leća, uvijek imamo opciju korekcije dioptrije.

Lijepi pozdrav,
Dr. med. Luka Bilić, specijalist oftalmologije
Molila bi Vas odgovor na jos jedno pitanje. Budući da mi se sada, nakon laserske korekcije, ne može ustupiti kontaktna leća sa stopostotnim parametrima sukladno oku ( budući da je rožnica stanjena i promijenila oblik), moze li ta leća na bilo koji nacin stetiti oku? S time da je korekcija za leću precizno određeno no ne postoji leća koja bi u svim parametrima odgovarala sadašnjem stanju oka.

Hvala
LeRimes is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:00.