Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2008., 11:28   #1
Propadanje kvačila

Pitanje: da li isto ulje koriste kočnice i hidraulično kvačilo? Naime, meni je problem sa cilindrićima kvačila (ja mislim) jer mi je pri svakom pritisku na njega drugačiji osjećaj, nekada prodama malo više i hvata dolje kod poda, da bi se zatim pri idućem pritisku popravilo i manje bio izražen taj osjećaj propadanja i hvatalo bi više, pa onda opet propadne, pa tako svaki put ko kinder jaje, nikad ne znaš hoćeš li moći prebaciti u brzinu ili će ti propasti papučica kvačila? I postoji li bilo koji način da se izbjegne kupovanje oba cilindrića (i onog na papučici i onog na getribi) jer je onaj dolje oko 1200 kuna, a onaj gornji 900 kuna- auto je Laguna II 2003. godina. Ne primjećujem da mi bilo kakvo ulje igdje curi...
U 3 različita servisa su mi rekli da se onaj dolje ne može nikako reparirati jer je u getribi "druk lager"...?!?
goodie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 13:13   #2
Quote:
goodie kaže: Pogledaj post
Pitanje: da li isto ulje koriste kočnice i hidraulično kvačilo? Naime, meni je problem sa cilindrićima kvačila (ja mislim) jer mi je pri svakom pritisku na njega drugačiji osjećaj, nekada prodama malo više i hvata dolje kod poda, da bi se zatim pri idućem pritisku popravilo i manje bio izražen taj osjećaj propadanja i hvatalo bi više, pa onda opet propadne, pa tako svaki put ko kinder jaje, nikad ne znaš hoćeš li moći prebaciti u brzinu ili će ti propasti papučica kvačila? I postoji li bilo koji način da se izbjegne kupovanje oba cilindrića (i onog na papučici i onog na getribi) jer je onaj dolje oko 1200 kuna, a onaj gornji 900 kuna- auto je Laguna II 2003. godina. Ne primjećujem da mi bilo kakvo ulje igdje curi...
U 3 različita servisa su mi rekli da se onaj dolje ne može nikako reparirati jer je u getribi "druk lager"...?!?
A može li se donji tlačni kupiti zamjenski?I kako to da nigdje ne pušta?Isto je ulje,ako si nadolijevao i sad ga fali,jedini logični zaključak je da negdje mora puštati samo ga ti ne vidiš.Prođi rukom sa donje strane tlačnog cilindra,i sagni se u unutrašnjost vidi da li je suho na gornjem dijelu papučice kvačila.
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 13:34   #3
Gledao sam, sve je suho gdje god sam se zavukao...zato mi i nije jasno..a razina ulja u spremniku se ne smanjuje niti malo..zato mi i nema logike...nema zamjenskih za Lagunu II ph1...
goodie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 14:05   #4
Quote:
goodie kaže: Pogledaj post
Gledao sam, sve je suho gdje god sam se zavukao...zato mi i nije jasno..a razina ulja u spremniku se ne smanjuje niti malo..zato mi i nema logike...nema zamjenskih za Lagunu II ph1...
A da nije zrak u sustavu. Obično su najjednostavnija rješenja i najtočnija. Koliko km i koji tip motora?
yation is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 17:13   #5
Quote:
goodie kaže: Pogledaj post
Pitanje: da li isto ulje koriste kočnice i hidraulično kvačilo? Naime, meni je problem sa cilindrićima kvačila (ja mislim) jer mi je pri svakom pritisku na njega drugačiji osjećaj, nekada prodama malo više i hvata dolje kod poda, da bi se zatim pri idućem pritisku popravilo i manje bio izražen taj osjećaj propadanja i hvatalo bi više, pa onda opet propadne, pa tako svaki put ko kinder jaje, nikad ne znaš hoćeš li moći prebaciti u brzinu ili će ti propasti papučica kvačila? I postoji li bilo koji način da se izbjegne kupovanje oba cilindrića (i onog na papučici i onog na getribi) jer je onaj dolje oko 1200 kuna, a onaj gornji 900 kuna- auto je Laguna II 2003. godina. Ne primjećujem da mi bilo kakvo ulje igdje curi...
U 3 različita servisa su mi rekli da se onaj dolje ne može nikako reparirati jer je u getribi "druk lager"...?!?
pa baš i nemrem reći da skroz razumijem što si htio reći.

odvezi auto u servis nek skinu i pročiste OBA cilindra kvačila. na donjem hoće puknut zaštitna guma pa unutra ulazi blato i smeće pa pedala kvačila zapinje. ta vanjska guma se bez problema da nabaviti i zamijeniti.
neki auti imaju zajednički spremnik ulja za kočnice i za kvačilo. i kod tebe je isto tako, jer da ti negdje curi, već bi odavno bez nadopunjavanja ostao bez kvačila.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 17:29   #6
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
pa baš i nemrem reći da skroz razumijem što si htio reći.

odvezi auto u servis nek skinu i pročiste OBA cilindra kvačila. na donjem hoće puknut zaštitna guma pa unutra ulazi blato i smeće pa pedala kvačila zapinje. ta vanjska guma se bez problema da nabaviti i zamijeniti.
neki auti imaju zajednički spremnik ulja za kočnice i za kvačilo. i kod tebe je isto tako, jer da ti negdje curi, već bi odavno bez nadopunjavanja ostao bez kvačila.
Ma mislim da mu propada zato što nema tlaka u sustavu(jesam pametan,a?).
Dakle gumica gornja ili donja.A sustav ako sam dobro shvatio ne pušta.Dakle ima zraka koji ne može ući ako su gumice u redu.Ali ovako virtualno.....
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 17:38   #7
mislio sam na ovo
Quote:
nekada prodama malo više i hvata dolje kod poda
nepoznata riječ, prodama.

da je neznam kakav auto, za oba cilindra se da kupiti zamjenske gumice. puknut ih unutra (ionako koštaju možda 20 kn) kod čišćenja i 90% da je problem riješen.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 18:03   #8
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
mislio sam na ovo


nepoznata riječ, prodama.

da je neznam kakav auto, za oba cilindra se da kupiti zamjenske gumice. puknut ih unutra (ionako koštaju možda 20 kn) kod čišćenja i 90% da je problem riješen.
Upravo tako.
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 18:25   #9
Blago vama dvojici.A šta ako se te zamjenske gumice prošire više nego šta triba npr.Onda ćemo opet rastavljat i stavit neke druge,pa dok ne pogodimo.
trad12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 18:51   #10
a kad se novi auto sastavlja, onda u njega ugrađuju manje gumice, tak da se rašire od upotrebe?

samo ti osiguraj da gumice ne dođu u dodir sa benzinom ili dizelom pa se neće širiti.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 19:08   #11
Nepoznata riječ prodama je ustvari tipfeler...trebalo je pisati "propada"..ali vjerovatno ste skužili i sami...
Odzračio jesam, nakon pola minute ista stvar..malo propada, pa malo ne...ali ok, ajmo na reparaciju ilitiga zamjenu gumica na cilindrićima...zašto mi je tri različita servisera (koje znam i privatno pa ne mislim da me žele zavaljati) reklo "da se ovi ne daju reparirati jer je dole druk lager i da se to mora zamijeniti a zamjensi ne postoje nego jedino novi"...
goodie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 20:55   #12
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
a kad se novi auto sastavlja, onda u njega ugrađuju manje gumice, tak da se rašire od upotrebe?

samo ti osiguraj da gumice ne dođu u dodir sa benzinom ili dizelom pa se neće širiti.
Želim da kažem da ako nisu orginalne da postoji velik rizik da neče radit dobro,sigurno je da im sastav komponenti nije isti,pa dovoljan primjer su ti autogume.
trad12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 21:39   #13
evo, ja sam imao identičan problem kao ti.
par puta ozračivao sistem i uvik ista stvar.
skužio sam kad napumpam kvačilo nekoliko puta da ga dobijem opet na visinu i nakon par puta šaltanja, opet doli odvaja.

ulja nigdi nije gubilo.

i još sam skužio da kad razvučem prva-druga full gas, da odvaja skroz na podu.
tu mi je nekako sve upućivalo na korpu.

već sam bio lud lud. taman u to vrijeme sam odlučio preslagivati nešto po getribi.
kad je već ona bila na podu, onda je bila šteta ne promijeniti korpu.
vratio sve nazad, pa kliknuo gore i novi cilindar na getribi.

sad sve radi kako spada
mario_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 22:14   #14
Da, sjeb*** je to kad vozis a ne znas da li ces pri iducem pritisku na papucicu ostati bez kvacila...izgleda da cu poceti sa promjenom cilindrica u getribi, a kad je vec getriba dolje vidjeti u kojem je stanju set kvacila pa odmah i to promijeniti..ili mozda grijesim i postoji jos neki nacin?
goodie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 12:10   #15
Quote:
goodie kaže: Pogledaj post
Nepoznata riječ prodama je ustvari tipfeler...trebalo je pisati "propada"..ali vjerovatno ste skužili i sami...
Odzračio jesam, nakon pola minute ista stvar..malo propada, pa malo ne...ali ok, ajmo na reparaciju ilitiga zamjenu gumica na cilindrićima...zašto mi je tri različita servisera (koje znam i privatno pa ne mislim da me žele zavaljati) reklo "da se ovi ne daju reparirati jer je dole druk lager i da se to mora zamijeniti a zamjensi ne postoje nego jedino novi"...
ovo bi bilo prvi puta da vidim da za zamjenu cilindra kvačila treba skidati getribu.
može biti, ali je čudno. jedan takav dio bi morao biti projektiran i smješten tako da se skine za 10 minuta.

ako se stvarno getriba mora skidati, onda je priča o novom cilindru sasvim jasna. nitko ti neće isprobavati samo gumice jer bi morao dati garanciju. a ako se nešto dogodi, nitko neće na svoj račun ponovo skidati getribu. znači, jednostavnije im je reći da se nemože ili nesmije.

gumice za cilindre isto netko radi.
nema tu svemirske tehnologije. takva je gumica, toliki je cilindar. ako možeš do cilindra, stavi nove gumice, vjerujem da će biti u redu. promijeni gumice na oba cilindra.
osobno, uvijek ih kupujem kod bolfa, nikad nisam imao problema sa njima. nikad mi niejdna kočnica ni kvačilo nije propustilo sa zamjenskim gumicama.

možda se zamjenski cilindri ni ne rade, nego samo original. ali nije istina da nema gumica za takav cilindar. da su neznam kakve, bolf bu ih napravil.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 12:49   #16
Ulazi fals zrak u sistem jer je propao neki od cilindara... Probaj reparirat mada meni nije dugo trajalo
mariob is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 13:05   #17
Quote:
trad12 kaže: Pogledaj post
Blago vama dvojici.A šta ako se te zamjenske gumice prošire više nego šta triba npr.Onda ćemo opet rastavljat i stavit neke druge,pa dok ne pogodimo.

Pravi fi,i neće se one širiti.Uostalom da ih skidam jednom mjesečno dođe me jeftinije nego novi stock cilindar.Govorim o glavnom,ne o tlačnom.Bila je u ST firma Beta,njezine gumice su bile 1. liga,usudio bi se reći bolje od tvorničkih.
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 13:28   #18
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
ovo bi bilo prvi puta da vidim da za zamjenu cilindra kvačila treba skidati getribu.
može biti, ali je čudno. jedan takav dio bi morao biti projektiran i smješten tako da se skine za 10 minuta.

ako se stvarno getriba mora skidati, onda je priča o novom cilindru sasvim jasna. nitko ti neće isprobavati samo gumice jer bi morao dati garanciju. a ako se nešto dogodi, nitko neće na svoj račun ponovo skidati getribu. znači, jednostavnije im je reći da se nemože ili nesmije.

gumice za cilindre isto netko radi.
nema tu svemirske tehnologije. takva je gumica, toliki je cilindar. ako možeš do cilindra, stavi nove gumice, vjerujem da će biti u redu. promijeni gumice na oba cilindra.
osobno, uvijek ih kupujem kod bolfa, nikad nisam imao problema sa njima. nikad mi niejdna kočnica ni kvačilo nije propustilo sa zamjenskim gumicama.

možda se zamjenski cilindri ni ne rade, nego samo original. ali nije istina da nema gumica za takav cilindar. da su neznam kakve, bolf bu ih napravil.

I meni zvuči čudno, jer bi se to fgakat trebalo projektirati da je "plug and play"..ovako je totalno fulano...ako imas nekog servisera od povjerenja koji bi mi rekao jel to zbilja tako kako kazu ovi "moji" slobodno reci...za gumice isto znam, nasao sam vise ljudi koji bi ih napravili kad bi se cilnidrići samo mogli tak skinuti..no, meni i dalje ostaje najveći problem kako učiniti upravo to, doći do fucking cilindrića da ih repariram tj. zamijenim gumice..ili je ta Laguna II fakat tak sje*** auto ?!?!
goodie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 15:20   #19
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
ovo bi bilo prvi puta da vidim da za zamjenu cilindra kvačila treba skidati getribu.
može biti, ali je čudno. jedan takav dio bi morao biti projektiran i smješten tako da se skine za 10 minuta.

ako se stvarno getriba mora skidati, onda je priča o novom cilindru sasvim jasna. nitko ti neće isprobavati samo gumice jer bi morao dati garanciju. a ako se nešto dogodi, nitko neće na svoj račun ponovo skidati getribu. znači, jednostavnije im je reći da se nemože ili nesmije.

gumice za cilindre isto netko radi.
nema tu svemirske tehnologije. takva je gumica, toliki je cilindar. ako možeš do cilindra, stavi nove gumice, vjerujem da će biti u redu. promijeni gumice na oba cilindra.
osobno, uvijek ih kupujem kod bolfa, nikad nisam imao problema sa njima. nikad mi niejdna kočnica ni kvačilo nije propustilo sa zamjenskim gumicama.

možda se zamjenski cilindri ni ne rade, nego samo original. ali nije istina da nema gumica za takav cilindar. da su neznam kakve, bolf bu ih napravil.
eh, na mojoj omegi se mora skidati getriba ako se zeli doci do drugog cilindra.

jos je serviser previdio nesto, pa je dozivio radost skidanja dva puta.
i da, vjerovatno je drugacija koncepcija, ali moja oba cilindra su se uredno dala reparirati.
mladoliki sob is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 15:51   #20
pa to i kažem.
nemogu ja znat sve aute kak su sastavljeni.

ako je tako i getriba mora dolje da bi se stavile nove gumice ili cilindar, onda je isplativije staviti novi cilindar. jer bi posel ponovnog skidanja bio skuplji od novog cilindra.
da je auto moj, ja bi rađe 2x spuštal getribu ali bi prvi puta isprobal samo sa gumicama koje su jeftine. posel ionak ništ ne košta ako sam radiš.
tak da goodie mora sam odlučiti. platiti 1 skidanje getribe i samo gumice ili moguće plaćanje skidanja getribe 2 puta + novi cilindar.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:42.