Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2010., 21:51   #321
normalno lijezanje i ranije ustajanje
fizicka aktivnost
piti dosta tekucine
kava
jest slanu hranu
Samazza is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 15:28   #322
Anemija, štitnjača, nizak tlak

Prije više od 40 dana osjetila sam tešku vrtoglavicu, do te mjere da čak nisam mogla ni ustajati iz kreveta. Otišla sam na vađenje krvi te su nalazi pokazali nisko željezo i nizak hemoglobin, doktorica mi je prepisala heferol i nakon mjesec dana kad sam napravila ponovno vađenje krvi željezo se znatno popravilo (sa 2 na 16). U međuvremenu išla sam na vađenje krvi za štitnjaču, gdje je TSH bio malo povišen (6,2). U to vrijeme još uvijek sam imala povremene vrtoglavice i osjećala sam umor te „knedlu u grlu“. Prošlo je par dana i situacija se popravila, nastavila sam piti heferol (po savjetu hematologa) i išla na ponovno vađenje krvi za štitnjaču te su nalazi bili neočekivano dobri (TSH 4,0 ; FT4 6,7 ; FT3 14,1). Ali unatoč tome svakodnevno osjećam utrnulost na licu, vratu, prsima, rukama i nogama, naizmjenično i nikad istovremeno na svim tim mjestima, već istovremeno na jednom ili dva navedenih dijelova tijela. Uz to imam dosta niski tlak 100/60, a kad mi tlak padne, imam osjećaj „lakoće“ u glavi. Ima li netko sličnih iskustava?
tonkalela is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 19:05   #323
Quote:
tonkalela kaže: Pogledaj post
Prije više od 40 dana osjetila sam tešku vrtoglavicu, do te mjere da čak nisam mogla ni ustajati iz kreveta. Otišla sam na vađenje krvi te su nalazi pokazali nisko željezo i nizak hemoglobin, doktorica mi je prepisala heferol i nakon mjesec dana kad sam napravila ponovno vađenje krvi željezo se znatno popravilo (sa 2 na 16). U međuvremenu išla sam na vađenje krvi za štitnjaču, gdje je TSH bio malo povišen (6,2). U to vrijeme još uvijek sam imala povremene vrtoglavice i osjećala sam umor te „knedlu u grlu“. Prošlo je par dana i situacija se popravila, nastavila sam piti heferol (po savjetu hematologa) i išla na ponovno vađenje krvi za štitnjaču te su nalazi bili neočekivano dobri (TSH 4,0 ; FT4 6,7 ; FT3 14,1). Ali unatoč tome svakodnevno osjećam utrnulost na licu, vratu, prsima, rukama i nogama, naizmjenično i nikad istovremeno na svim tim mjestima, već istovremeno na jednom ili dva navedenih dijelova tijela. Uz to imam dosta niski tlak 100/60, a kad mi tlak padne, imam osjećaj „lakoće“ u glavi. Ima li netko sličnih iskustava?
Postoji već tema o štitnjači, čak je i na prvoj stranici.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 11:10   #324
I ja vam se pridruzujem u klub niskotlakasa. Tocno je da nije opasan nizak tlak, ali je doista tezak i naporan i nezgodan kao zivotni saputnik.

Sprave za mjerenja tlaka koje se kupuju po apotekama nisu bas precizne kao one kod lijecnika. Dakle, tlak vam u sustini moze biti i jos malo nizi, ali i malo visi. Tako da se taj aparatic upotrebljava vise onako za "orijentaciju".

Netko ovdje pominje masnu hranu kao korisno kod niskog tlaka. To nije tocno, kao sto nije dobro ni konzumiranje Cole i inih gaziranih pica. Najbolje je piti 2 l mineralne vode dnevno (najbolje Donat, jer ima mnogo Magnesiuma), kao i uzimati 400 mg Magnesiuma dnevno. Jesti slano ne znaci jesti cips, smoki i juhe iz kesice i ostalo nezdravo. Nego se misli da se hrana koju svakodnevno jedemo malo vise posoli. Recimo rajcice i krastavci u salati, jaja, variva itd.

Vodu treba dobro rasporediti cijeli dan, a ne popiti (kako neko veli gore) litru i pol vode do 12 sati. Narocito ako covjek nije navikao piti mnogo vode dnevno, pa krene naglo, brzo ce ici u wc i sve izbaciti iz sebe.

Ujutro je dobro zapoceti dan s casom vode u koju je iscijedjeno pola limuna i kojoj je dodata mala zlica meda.

Uvece je pozelno popiti casu crnog vina.

Tusiranje zavrsavati tako sto naglo okrenetu vodu na hladnu. Na taj nacin se ubrza cirkulacija. I uopce naizmjenicno tusiranje hladnom i toplom vodom je dobro.

Ali nista od gore navedenog ne pomaze toliko koliko tjelovjezba. Ako ne volite fitness, plivanje, razne sportove, bar pola sata izadjite vani i dajte se u brzi hod po kvartu, toliko brz da se pocnete znojiti. To dosta pomaze.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 18:43   #325
Ljudi jel se vama vrti u glavi kod ovih promjena vremena?

Meni se osobito zna vrtiti kad legnem malo popodne odrijemati i kad se probudim, to mi je najgore, ni ujutro mi nikad ne bude tako kao poslije popodnevnog odmora.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 18:44   #326
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ljudi jel se vama vrti u glavi kod ovih promjena vremena? Meni se osobito zna vrtiti kad legnem malo popodne odrijemati i kad se probudim, to mi je najgore, ni ujutro mi nikad ne bude tako kao poslije popodnevnog odmora.
evo, vidim da si pisala i na temi "južina".

isto se događa i meni. samo, ja sam prije imao visok tlak, sad čini se nizak.

mama mi ima nizak tlak i njoj to odgovara. kad joj se tlak popne u granice normale (tipa 120/80), loše joj je.

baka (mama s mamine strane) ima visok tlak. jedan djed mi je umro od srca (mislim da je isto imao visok tlak), a drugi od moždanog udara. baka (mama s tatine strane isto ima problema sa tlakom, samo ne znam o kojem se radi).

tko zna što sam pokupio (ako je to genetski nasljedno)?
AmorOmniaVincit is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 19:25   #327
A jel piješ nešto za snižavanje tlaka ili ti se sroza sam od sebe?

Meni je nizak jer imam problema sa štitnjačom, a tablete za podizanje tlaka ne želim piti jer kažu ljudi da se onda zna dosta povisiti.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 19:33   #328
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
A jel piješ nešto za snižavanje tlaka ili ti se sroza sam od sebe?

Meni je nizak jer imam problema sa štitnjačom, a tablete za podizanje tlaka ne želim piti jer kažu ljudi da se onda zna dosta povisiti.
ne pijem nikakve lijekove za podizanje tlaka. dobio sam od kardiologa samo tablete zbog "preskakanja" srca. no, iskreno - ni to nisam pio. što ako mi se spuste otkucaji srca u minuti ispod granice + to da mi padne tlak.

i would be dead.

jednom dođem doktorici - tlak do nebesa, dođem drugi put - tlak do poda.
AmorOmniaVincit is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 23:33   #329
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ljudi jel se vama vrti u glavi kod ovih promjena vremena?

Meni se osobito zna vrtiti kad legnem malo popodne odrijemati i kad se probudim, to mi je najgore, ni ujutro mi nikad ne bude tako kao poslije popodnevnog odmora.
Meni se vec tri dana manta kako je temperatura "skocila" naglo sa -5 na +5 stupnjeva. I inace mi se uvijek manta od niskog tlaka, ali ovih dana me bas nosa.

Inace sam jako losa u unosenju tekucine, ali se trudim zadnjih dana bas. Pijem kad god stignem, ali nije bas puno da pomaze.

Bas je iritantno.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 17:58   #330
evo i mene medju ekipom :P
ovih dana koma, tlak inace oko 100 uvjek...danas 98/68,62 otkucaju srca...jedva funkcioniram, vrtoglavica, osjecam se kao da cu se srusit...
vivian.22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 23:02   #331
Otkucaji srca 62 je ok.

Pij dosta vode. Je li ti se manta cijeli dan?
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 17:26   #332
Imam identične simptome kao sto ste ih tu nabrojali, al mi tlak nikad nije ispod 120/80.

Najgore mi je kad me vrtoglavica ulovi za vrijeme voznje-imam osjecaj ko da cu past u nesvjest za volanom. Grozno!
Nikad prije nisam imao ovakvih problema, al u zadnjih tjedan dana cijeli svijet mi se preokrenuo.
Vrtoglavica me hvata iznenadno i dosta cesto i zna me cesto hvatati kad navecer legnem. Lezim u krevetu i umjesto da zaspem, imam osjecaj da cu past u nesvjest.
krpo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 17:44   #333
Quote:
krpo kaže: Pogledaj post
Imam identične simptome kao sto ste ih tu nabrojali, al mi tlak nikad nije ispod 120/80.

Najgore mi je kad me vrtoglavica ulovi za vrijeme voznje-imam osjecaj ko da cu past u nesvjest za volanom. Grozno!
Nikad prije nisam imao ovakvih problema, al u zadnjih tjedan dana cijeli svijet mi se preokrenuo.
Vrtoglavica me hvata iznenadno i dosta cesto i zna me cesto hvatati kad navecer legnem. Lezim u krevetu i umjesto da zaspem, imam osjecaj da cu past u nesvjest.
Meni se tu čini da to nema veze s nikakvim niskim tlakom jer je tvoj tlak uredan.
Imaš li problema sa vratnom kralježnicom? Ja imam normalan tlak i problema sa vratnom.
Hajde u liječnika i dok ne ustanoviš što ti je, nemoj sjedati za volan. I zbog sebe i zbog ostalih sudionika u prometu.


Imam i ja pitanje:

Moja prijateljica ima tlak 80/50. A trudna je. Koliko je to štetno za nju i dijete koje nosi.
__________________
Puno te jube volin, punooo....
Eshyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 18:03   #334
Quote:
krpo kaže: Pogledaj post
Imam identične simptome kao sto ste ih tu nabrojali, al mi tlak nikad nije ispod 120/80.

Najgore mi je kad me vrtoglavica ulovi za vrijeme voznje-imam osjecaj ko da cu past u nesvjest za volanom. Grozno!
Nikad prije nisam imao ovakvih problema, al u zadnjih tjedan dana cijeli svijet mi se preokrenuo.
Vrtoglavica me hvata iznenadno i dosta cesto i zna me cesto hvatati kad navecer legnem. Lezim u krevetu i umjesto da zaspem, imam osjecaj da cu past u nesvjest.
Je li sigurno da nemas nestabilan tlak? Moguce je lako da ti tlak varira.

Pijes li 2-3 l vode dnevno?

Jesi li tjelesno aktivan?
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 11:00   #335
Bokić svima!
Dugo nitko ništa ne piše. I,kako se osjećamo nakon ovih blagdana?Debelo,iscrpljeno,nemamo snage?
Ja sam super . 1 shake svaki dan organizmu snagu daje.
Želite se vi ponovno pokrenuti? Učinite nešto za svoje zdravlje-nemojte čekati da se razbolite. Tada je kasno...
pasion of love is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 11:10   #336
Quote:
pasion of love kaže: Pogledaj post
Bokić svima!
Dugo nitko ništa ne piše. I,kako se osjećamo nakon ovih blagdana?Debelo,iscrpljeno,nemamo snage?
Ja sam super . 1 shake svaki dan organizmu snagu daje.
Želite se vi ponovno pokrenuti? Učinite nešto za svoje zdravlje-nemojte čekati da se razbolite. Tada je kasno...
Kako ti pravis shake? Od cega se sastoji?
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 20:30   #337
Dnevno pijem oko 2l tekucine i nikad nisam imao problema sa vratnom kralježnicom. (Al ne kazem da ga sad mozda nemam)
Odlazim 2-3 puta tjedno na bazen i otplivam 1,5 do 2km.

Nista, idem do doktora uskoro
krpo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2011., 00:04   #338
Quote:
Alex*and*Ninha kaže: Pogledaj post
Šta napravit ako je jedina posljedica niskog tlaka pospanost,doslovce ko da hodam i spavam (a realno spavam 8 h dnevno)?
Ne vrti mi se,ne rušim se,tek mi se malo srca ubrza na orbitreku...
I što je najžalosnije,ne mogu sakrit kad mi je dosadno,jer se slamam da zadržim oči otvorene,posebno na poslu...vodu slabo pijem,jer ne osjećam žeđ,a na kavu ne reagiram...
1. Natjeraj se piti vodu, 2.5 litra dnevno
2. Bavi se tjelesnim aktivnostima
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2011., 00:06   #339
Quote:
Cinnamon Girl kaže: Pogledaj post
1. Natjeraj se piti vodu, 2.5 litra dnevno
2. Bavi se tjelesnim aktivnostima
Pospanost/umor moze biti i od secera. Probaj izbaciti mjesec dana SVE sto sadrži šećer u bilo kojem obliku, vidjet ćeš kako ćeš dobiti energiju!
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 23:06   #340
Bok drustvo

I ja imam problema s tlakom (vrti se oko 90/60). Ujutro se ne mogu izvuci iz kreveta, cista muka, a o funkcioniranju kroz dan da ne govorim.. Kad se vratim izvana moram obavezno odspavati sat-dva a i razvila sam sposobnost da u slucaju potrebe spavam s glavom na stolu Pijenje tekucine mi pomaze bar nesto (uvijek imam litru i pol sa sobom i pijuckam), pila sam i vitamine ali ne mogu bas reci da imam energije.. Inace su mi nedavno na ultrazvuku dijagnostiricali prolaps mitralne valvule. Nisam jos bila do kardiologa, zna li netko ima li to veze?
petra97 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:33.