Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2008., 11:36   #521
Quote:
Dragan1986. kaže: Pogledaj post
Gdje ti vidis ovdje da pise Hrvati ili Kroati ili Horvati?

Ne pise nigdje sto ne znaci da nije bilo muslimana Hrvata, bilo ih je ali to se ne da vidijeti sa slike koju si ti postavio.
aha , zaboravio sam da ti ipak teže shvačaš pa čemo redom.. evo tu smo na plakatu zajedno..

http://emperors-clothes.com/croatia/ss008.jpg

nastavak kad stignem u hotel...
Easternborder II is offline  
Old 15.07.2008., 15:41   #522
Quote:
Dragan1986. kaže: Pogledaj post
Ma ako je tebi lakse vjerovati u to da su u Bosni oduvijek zivijeli Hrvati a ne Bosanci ti vjeruj. Na taj nacin bih mogao dokazati i da je Bosna Srpska zemlja kada bih izvadio rijeci Mese Selimovica iz konteksta vremena u kojem je zivio. Ja podrzavam sve sto moze biti poveznica izmeu Hrvata i Bosnjaka ali nemoj povijest krivo da tumacis.
Pa bosna i jeste i srpska zemlja...posebno istocni dio
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Old 15.07.2008., 15:46   #523
Quote:
west_HB kaže: Pogledaj post
dakle po tebi je musa izdajica jel???j

samo zato sto se izjasnjavao kao Hrvat, pa je time razbijao "bosanjstvo"??


znam ja da tebi nece nista od ovoga uci u glavu..ali znam da ti nije pravo kad vidis ovako iskrene i lijepe pjesme covjeka koji po meni moze samo biti poveznica izmedju Hrvata i vas danasnjih Bosnjaka...ali jok..ovaj je za tebe islamista koji je razbijao bosnjastvo ili sta vec mislis o njemu...
zato, ti brini draGAnce o svojim precima....a ja cu za kraj pstavit najdrazu pjesmu od Muse
Meni se cini da je Dragance vise od one 'istocne' strane..znas ono sandzak, podrinje itd. itd. .

I istina...ti nemaju nikakve veze sa hrvatima.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Old 15.07.2008., 16:00   #524
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Pa bosna i jeste i srpska zemlja...posebno istocni dio
Koje slabo poznavanje bosne. Istočni dio Bosne do srpske agresije je bio većinski muslimanski.
Constatinopol is offline  
Old 15.07.2008., 16:07   #525
Quote:
Constatinopol kaže: Pogledaj post
Koje slabo poznavanje bosne. Istočni dio Bosne do srpske agresije je bio većinski muslimanski.
Izgleda da uskoro nece biti niciji
Quote:
Srbi masovno iseljavaju iz RS-a
15.07.2008. 11:00

Samo u januaru ove godine iz Bileće se iselilo 20 srpskih porodica. Niko iz Gacka ko je otišao da studira neće da se vrati u to mjesto, iz Trebinja je posljednih godina iselilo 6.000 Srba, a oko 200 ih radi u Rusiji. Posljednih nekoliko godina iz sarajevsko-romanijske regije iselilo je 40.000 Srba, piše San.

Prema nekim računicama iz opština od Zvornik do Trebinja, u zadnjih desetak godina, iselilo je više od 100.000 ljudi i oni sada žive u zemljama zapadne Evrope, SAD-u i Kanadi.

Ako se ovakav trend nastavi procjenjuje se da u školama u Rudom, Rogatici i Višegradu za tri godine neće biti učenika.

Razlozi iseljavanja su uglavnom ekonomske prirode. Stanovnici ovog dijela RS-a ogorčeni su na Vladu Milorada Dodika za kojeg kažu da jedino brine o Banjaluci i Laktašima.
http://www.svevijesti.ba/index.php?o...477&Itemid=207
bueno is offline  
Old 15.07.2008., 16:35   #526
Quote:
Constatinopol kaže: Pogledaj post
Koje slabo poznavanje bosne. Istočni dio Bosne do srpske agresije je bio većinski muslimanski.
Ja bih rekao da je odnos bio 55:45...medjutim nisam mislio na to.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Old 15.07.2008., 16:36   #527
ok,reko samo da se ne zaboravi da je tamo počinjen genocid Srba nad Bošnjacima i na silu promijenjena većina (za razliku od npr.Drvara i Glamoča). Samo toliko.
Constatinopol is offline  
Old 15.07.2008., 16:42   #528
Quote:
Constatinopol kaže: Pogledaj post
ok,reko samo da se ne zaboravi da je tamo počinjen genocid Srba nad Bošnjacima i na silu promijenjena većina (za razliku od npr.Drvara i Glamoča). Samo toliko.
Sve sto je silom oteto, silom ce se i vratiti ako nece milom, naravno.
__________________
Svaka nepravda je jednaka, a covjeku se cini da je najveca koja je njemu ucinjena. A ako mu se cini, onda i jeste tako, jer ne moze se misliti tudjom glavom.
boSSan is offline  
Old 15.07.2008., 16:43   #529
Quote:
Constatinopol kaže: Pogledaj post
ok,reko samo da se ne zaboravi da je tamo počinjen genocid Srba nad Bošnjacima i na silu promijenjena većina (za razliku od npr.Drvara i Glamoča). Samo toliko.

A slucajno ili ne, na podrucjima koja ne biljeze apsolutne promjene nacionalne strukture u odnosu na prijeratno razdoblje upravljaju - Hrvati !??

I onda mi moramo slusati price kako smo ubojice, koljaci i slicno...

pljuc Balkancine !
pjosip is offline  
Old 15.07.2008., 16:46   #530
Quote:
pjosip kaže: Pogledaj post
A slucajno ili ne, na podrucjima koja ne biljeze apsolutne promjene nacionalne strukture u odnosu na prijeratno razdoblje upravljaju - Hrvati !??
Potpuno si u pravu! Osim par izuzetaka (Stolac,nešto manje Mostar i Kupres) mi nismo ništa osvojili. Samo izgubili,od Srednje Bosne do Posavine.
Constatinopol is offline  
Old 15.07.2008., 16:48   #531
Quote:
Constatinopol kaže: Pogledaj post
Potpuno si u pravu! Osim par izuzetaka (Stolac,nešto manje Mostar i Kupres) mi nismo ništa osvojili. Samo izgubili,od Srednje Bosne do Posavine.

Glupost !


Hrvati su jedini narod u BiH koji nije izgubio niti jednu opcinu gdje su bili u apsolutnoj vecini.
pjosip is offline  
Old 15.07.2008., 16:52   #532
apsolutno najmanji narod

=najmanje brojni

= najmanje šansi za biti apsolutna većina.

Hrvati su najviše popušili jer su u ogromnom dijelu bili "manjina".
Constatinopol is offline  
Old 15.07.2008., 16:56   #533
Quote:
pjosip kaže: Pogledaj post
Glupost !


Hrvati su jedini narod u BiH koji nije izgubio niti jednu opcinu gdje su bili u apsolutnoj vecini.
Vareš.
__________________
...kraj Neretve samo ti i ja
Zrinjski Mostar, Herceg-Bosna,
moja država, moja država...
lider30 is offline  
Old 15.07.2008., 17:11   #534
Nisu Hrvati u Varesu bili apsolutna vecina, pogledaj malo brojke
Doda36 is offline  
Old 15.07.2008., 17:17   #535
Ovdje se od džamije u Neumu došlo čak i do austro-ugarskih vojevanja.

__________________
Nikada ne raspravljaj sa budalom, ljudi možda neće vidjeti razliku...
- When I came to Makarska I saw Bosance how eat on beach I thought to myself: What the fuck!? I couldn't believe what I was watching. So I called my babo and I said to him: Babo, La Bosanci esta muy locco, What the fuck!?
posmatrač is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:51.