Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Pogledaj rezultate ankete: Egzodusa na gospodarstvo ima:
Iznimno blagotvorne učinke (na kratki/dugi rok) 15 15.96%
Blagotvorne učinke (kratkoročno i dugoročno) 21 22.34%
Neutralan, nema nekog posebnog utjecaja 8 8.51%
Kratkoročno povoljan, ali dugoročno steti 38 40.43%
Dovesti ce do potpunog sloma države 12 12.77%
Glasovatelji: 94. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2017., 02:23   #6601
švabe uzimaju sirijce, irance, afganije i sl.
Koliko znam filipince su dosta talijani uzimali, sad zašto tko će ga znat, i d li je još uvijek tako

svaka zemlja eu može sama odlučivati,eto tako nizozemska i engleska ne žele i dalje hrvate,a mi čak i dio unije
KILLERDOG is offline  
Old 19.09.2017., 06:50   #6602
https://abload.de/img/002wukhf.jpg
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Old 19.09.2017., 08:16   #6603
Quote:
ericsson kaže: Pogledaj post
Pa to mi je jasno, ali mi nije jasno za koji kurac imaju tako rigidne propise, ako ih nitko ne prisiljava na to? A još im i fali radnika.
Meni nije jasno zašto Hrvati imaju toliko ogromne poreze koji ih vode na desni kraj Lafferove krivulje pa ih opet imaju?
Jebiga.

Quote:
Pa mi nije jasno zakaj onda Nijemci svoje manjkove ne popune i npr. Bjelorusima i Ukrajincima.
Ni meni, ja bi radije imao 4 milijuna Slavena u državi umjesto 4 milijuna Turaka+Marokanci, Nigerijci, Alžirci, al jebiga, cuius regio - eius religion.
Monsignor.m is offline  
Old 19.09.2017., 09:18   #6604
Zato sto im se zene loze na tamnopute likove pa ih zovu.

Ali zadrti tamnoputi i slobodoumne zapadnjakinje. Bit ce veselo.
__________________
Radim da tebi bude bolje..
Sprudelmeister is offline  
Old 19.09.2017., 10:17   #6605
Quote:
z_k kaže: Pogledaj post
A moje mladje dijete prvi put dobilo nekog iz Hrvatske u vrtićku grupu (gradski vrtić)

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
Kamo odlaze djeca iz Hrvatske u Labirintu večeras u 20h na hrt4
https://www.facebook.com/LabirintHTV...type=2&theater
homosapiens is offline  
Old 19.09.2017., 13:30   #6606
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Kamo odlaze djeca iz Hrvatske u Labirintu večeras u 20h na hrt4
https://www.facebook.com/LabirintHTV...type=2&theater


Fenomenalno. Moramo nastaviti osvjestavati ljude.
Richie is offline  
Old 21.09.2017., 10:26   #6607
Evo ih opet, hrvatskim "poslodavcima" ovo kmečanje po medijima već postaje polako standardni modus operandi:

http://www.bilten.org/?p=20153

http://lokalni.vecernji.hr/zupanije/...tko-brati-5324

http://lokalni.vecernji.hr/zupanije/...mogu-naci-5499

Najzanimljiviji ulomci iz teksta:

I potražnja i cijena jabuke su dobri, ali nema ju tko obrati.

Njihov OPG berače plaća 20 kuna po satu, tako da se za osam sati rada može zaraditi oko 160 kuna.

Rješenje Škobić vidi u državnoj intervenciji koja bi cijeli bruto iznos nadnica prepustila radnicima i tako zapravo poslodavca oslobodila plaćanja poreza.

Dakle summa summarum, potražnja i otkupna cijena proizvoda su zadovoljavajući po riječima samih poslodavaca, ali nedostaje im berača, i koje je magično rješenje koje predlažu "siroti" poslodavci? Dakako, nije rješenje da oni otkinu sebi dio profita i redistribuiraju ga radnicima kako bi ih privolili na rad, nego zahtijevaju od države da se odrekne svojih potraživanja, kako se oni ne bi morali odreći jahti, BMW-a i ljubavnica sa strane. Eto, upravo to je slika i prilika velikog broja HR "poduzetnika". Možda da onda kćer i ljubavnicu zaposle pa nek im one beru jabuke.
Joaquin_Sanchez is offline  
Old 21.09.2017., 12:31   #6608
Pa covjek daje odlican prijedlog, neka bude bruto isplata

Profit je mali, tako da eto
Kukaju isto koliko i posloprimci o placama
Ono kad netko jede zob i ceka da umru oko njega i nasljedi nesto, pa prica o bogatim poslodavcima, a sam je takav da ne bi zaposlio nekoga i pokazao primjerom...
I zena i kceri sigurno beru, cijele obitelji
KILLERDOG is offline  
Old 21.09.2017., 12:45   #6609
Quote:
Joaquin_Sanchez kaže: Pogledaj post
Dakako, nije rješenje da oni otkinu sebi dio profita i redistribuiraju ga radnicima kako bi ih privolili na rad, nego zahtijevaju od države da se odrekne svojih potraživanja, kako se oni ne bi morali odreći jahti, BMW-a i ljubavnica sa strane. Eto, upravo to je slika i prilika velikog broja HR "poduzetnika". Možda da onda kćer i ljubavnicu zaposle pa nek im one beru jabuke.
Evo baš sam jučer navratila u svoj lokalni OPG po svašta što već trebam, ali nije bilo nikog za poslužit me, na jahti su
Hilda is offline  
Old 21.09.2017., 13:08   #6610
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
Pa covjek daje odlican prijedlog, neka bude bruto isplata

Profit je mali, tako da eto
Kukaju isto koliko i posloprimci o placama
Ono kad netko jede zob i ceka da umru oko njega i nasljedi nesto, pa prica o bogatim poslodavcima, a sam je takav da ne bi zaposlio nekoga i pokazao primjerom...
I zena i kceri sigurno beru, cijele obitelji
Eto problem onda riješen, ženu, kćer i ljubavnicu ne treba platiti niti kune, a kamoli 160 kuna po danu, ostat će više novaca za hedonizam i svi sretni, ne znam čemu onda kmecanje po novinama?
Joaquin_Sanchez is offline  
Old 21.09.2017., 13:30   #6611
Pa znam da ne znas, jer nikad nisi radio, nego zivio na zobi i cekao da umru i ti naslijedis, do dovoljno govori o tebi
Da jesi bi znao koliko ljudi treba za branje
Ali ne brinem, to bi ionako bilo pretesko za tebe
KILLERDOG is offline  
Old 21.09.2017., 14:47   #6612
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
Pa znam da ne znas, jer nikad nisi radio, nego zivio na zobi i cekao da umru i ti naslijedis, do dovoljno govori o tebi
Da jesi bi znao koliko ljudi treba za branje
Ali ne brinem, to bi ionako bilo pretesko za tebe
Pa točno je da u životu nisam nikad radio ni za koga drugoga osim za sebe samoga, time se dapače i ponosim, ako je tebi ponos i dika raditi za nekog drugog tko se bogati na tvom radu, široko ti polje.
Joaquin_Sanchez is offline  
Old 21.09.2017., 16:27   #6613
A zasto ne zaposlis nekoga da radi za tebe? Pih raditi je bezveze, ja vec dulje ne radim ozbiljno, a prije toga sam imao svoje
Ocito bas i nisi nesto sposoban, zato te nitko nece zaposliti i ti nemres nikoga
I naravno da sam ponosan na period kad sam radio za druge, jer su me dosta stvari naucili
KILLERDOG is offline  
Old 21.09.2017., 16:54   #6614
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
A zasto ne zaposlis nekoga da radi za tebe? Pih raditi je bezveze, ja vec dulje ne radim ozbiljno, a prije toga sam imao svoje
Ocito bas i nisi nesto sposoban, zato te nitko nece zaposliti i ti nemres nikoga
I naravno da sam ponosan na period kad sam radio za druge, jer su me dosta stvari naucili
Jer nebi nitko ostao kod njega, jer bi ga platio 9.500kn ako je na njemu zaradio u jednom mjesecu 10.000kn. a ako bi zaradio na njemu sljedeća 2 mjeseca samo po 5.000 bi mu dao samo 4.500! Naravno i za kolektivni godišnji isto nebi bilo plaće. ;-)
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 21.09.2017., 17:16   #6615
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
A zasto ne zaposlis nekoga da radi za tebe? Pih raditi je bezveze, ja vec dulje ne radim ozbiljno, a prije toga sam imao svoje
Ocito bas i nisi nesto sposoban, zato te nitko nece zaposliti i ti nemres nikoga
I naravno da sam ponosan na period kad sam radio za druge, jer su me dosta stvari naucili
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Jer nebi nitko ostao kod njega, jer bi ga platio 9.500kn ako je na njemu zaradio u jednom mjesecu 10.000kn. a ako bi zaradio na njemu sljedeća 2 mjeseca samo po 5.000 bi mu dao samo 4.500! Naravno i za kolektivni godišnji isto nebi bilo plaće. ;-)
Zato jer me ne zanima niti da zapošljavam bilo koga drugoga, niti me zanima da se zaposlim kod nekoga jer mi egzistencijalno nije potrebno, jer sam si odredio koliko mi je dovoljno, isto sam zaradio i više od toga me ne zanima. Nije mi kapitalizam isprao mozak pa da mislim da uvijek treba više.

Usput, MrsGahan, ovo što si ti navela, zar ne funkcionira na sličan način islamsko bankarstvo, nema fiksne kamate, nego se kod zajma povrat računa sukladno postotku uspjeha same investicije (ali nema niti povrata zajma u slučaju neuspjeha)? Ne čini mi se takav sustav loš.
Joaquin_Sanchez is offline  
Old 21.09.2017., 17:35   #6616
Pih meni pricas, ja sam 3 godine skoro na godisnjem vec
Pa to i je bit, ti jadan moras crnciti da bi imao dovoljno umjesto da nades nekoga tko bi hrmbao a ti uzivao
Ovo je rad, a ne zajam novca, prouci sto kuran kaze o rasu i placanju istoga
Ili odes u đamijiu u zg, pojedes odlicnu klopu u restoranu i ljudi ti objasne
Vrlo su dragi i srdacni, cijene su bile ok, a vjerujem i da i dalje jesu
Uz to vidis i nesto kulture, mestrovicev rad spasen iz stare đamije, idt.
KILLERDOG is offline  
Old 21.09.2017., 17:39   #6617
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
Pih meni pricas, ja sam 3 godine skoro na godisnjem vec
Pa to i je bit, ti jadan moras crnciti da bi imao dovoljno umjesto da nades nekoga tko bi hrmbao a ti uzivao
Ovo je rad, a ne zajam novca, prouci sto kuran kaze o rasu i placanju istoga
Ili odes u đamijiu u zg, pojedes odlicnu klopu u restoranu i ljudi ti objasne
Vrlo su dragi i srdacni, cijene su bile ok, a vjerujem i da i dalje jesu
Uz to vidis i nesto kulture, mestrovicev rad spasen iz stare đamije, idt.
Jedino mjesto u Zagrebu za koje sam siguran da u ćevape ne miješaju svinjetinu, vrhunski su, da.
Joaquin_Sanchez is offline  
Old 21.09.2017., 19:02   #6618
http://arhivanalitika.hr/blog/kako-i...i-u-hrvatskoj/

Dakle, bio sam u pravu.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
Monsignor.m is offline  
Old 22.09.2017., 00:27   #6619
Quote:
Joaquin_Sanchez kaže: Pogledaj post
Zato jer me ne zanima niti da zapošljavam bilo koga drugoga, niti me zanima da se zaposlim kod nekoga jer mi egzistencijalno nije potrebno, jer sam si odredio koliko mi je dovoljno, isto sam zaradio i više od toga me ne zanima. Nije mi kapitalizam isprao mozak pa da mislim da uvijek treba više.

Usput, MrsGahan, ovo što si ti navela, zar ne funkcionira na sličan način islamsko bankarstvo, nema fiksne kamate, nego se kod zajma povrat računa sukladno postotku uspjeha same investicije (ali nema niti povrata zajma u slučaju neuspjeha)? Ne čini mi se takav sustav loš.
Vec sam te jednom pitala i nisi odgovorio dali ti naplacivas svoj posao po tome sto tebi treba za zivot ili po onome sto možes na trzistu dobiti?

Nisam ja rekla da je los sustav kao sto ni socijalizam kao ideja nije losa, samo evo jer nije provodljiv.

Jer place koje se svode na visoki postotak dobiti bi znacile i veliki rizik pada place. I kada navuces nekoga da mu daješ 3 godine 9500 mjesečno i nakon toga upadne neka kriza i ti mu samo plaćaš 5500, ćeš vidjeti kako će on nestati i raditi negdje za 7000, i kako će reći kako si ti pokvaren kako si mu bez najave smanjio plaću za više od 40%.

Islamsko bankarstvo je fer, sve je fer ako se zna unaprijed pravila igre. Ali bile su i krediti u francima fer i znala se pravila i desilo se ono što se znalo da se može desiti ali do tada skoro nikada nije desilo i odjednom su Švicarci navodni prevaranti?

Sustav islamskog bankarstva i slučaj neuspjeha bi se u poslu morao okrenuti, jer uobičajeno kada nešto otvorimo i novo krenemo mora se najprija financirati radnike. Znaci radnici bi morali biti spremni raditi u početku za znatno manje, posto u prva 3-4 mjeseca ili godine posao ne ide odnosno.

Ljudi žele sigurnost, zato mali dio radi kao ti naprimjer jer evo valjda ovisiš isto o nekim promjenama, kada ideš na godišnji nemaš plaće ili? Znaci moraš praviti zalihe u bolja doba i od toga živjeti. Ako nemaš djecu i ženu je to naravno još lakše.
Isti razlog je zašto mali dio u samostalnost da još nekoga zapošljava jer evo moraš ga platiti redovno, imao posla ili ne, ovaj bio tu ili bolestan ili na godišnjem. Evo i ti nikoga ne zaposlavas.

Ti možes biti sretan ako si za sebe nasao put sa kojim si zadovoljan, svaka ti čast imas s time vise od barem 80% ljudi, samo evo ocekivas da poslodavci kopiraju tvoj sistem a sam nisi poslodavac. Ocekivas da zaposlenici kopiraju sistem ali ima ljudi sa drugim misljenima i kojima je vaznija sigurnost nego "mozda" veca zarada.

Ja osobno ne vidim drugi put nego redovne "niske" place i ako kao poslodavac ako možes stvoriti velike zalihe i dobiti bi uvijek isla putem laganim podizanja place i drugih beneficija kao premije, veca Bozica, veci bonus za godinsnji, službena kola, dodatnog zdravstvenog i penzijskog osiguranja. Znaci paket koji ima puno stavki i osigurava manje nezadovoljstvo ako nešto nestane.
Na mom zadnjem radnom sam 6 godina svaku godinu imala premije i to svaka veća od 2 place. I svaki put uz to pismo "blabla....dobro poslovali....blabla....smo u mogućnosti izplatiti jedinstveno ovu premiju.....blabla" tako je bilo i za duplu bozicnicu ili dupli nadoplatak za godinsnji. Znaci umjesto 13 placa sam dobila 16-17, te službena kola, dodatna osiguranja itd .
Ali placa mi je bila naprimjer mjesecno 5.000, ali ipak u godini 80.000-100.000! Moglo se znaci lagano platiti i 13x 7.500 ili 12x8.000 ali evo tako se osiguralo da se u slučaju da posao ide lošije mi se ne mora smanjivati plaću sa 7.000 na 5.000.
Ja taj potez smatram fer i pametan jer daje veći dio kolača radnicima ali osigurava dugoročno i gazdu.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 22.09.2017., 08:03   #6620
Quote:
Monsignor.m kaže: Pogledaj post
http://arhivanalitika.hr/blog/kako-i...i-u-hrvatskoj/

Dakle, bio sam u pravu.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
Točno ono što smo govorili ovim ekspertima za kolaps - DZS uspoređuje privremene sa konačnim podacima i onda ispada kao da zaposlenost konstantno pada, a ustvari raste jer je uvijek privremeni podatak podcijenjen za 15-20k zaposlenih.
krcmije is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:10.