Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2017., 19:58   #981
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
Uključujući i tebe naravno...

Naravno. Nekad sam i ja nesvjesno njihov.

Nije pitanje da li će rat doći jer će sigurno doći. Nek mi samo netko kaže 100 godišnje razdoblje na našim prostorima a da nekakvog rata nije bilo.
Stvar je u tome da ne podlegnemo primitivnim nagonima i mržnji jer onda razuma nema a kad nema razuma onda čovjek više nije čovjek.
Kerefek76 is offline  
Old 21.09.2017., 00:12   #982
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post

Naravno. Nekad sam i ja nesvjesno njihov.

Nije pitanje da li će rat doći jer će sigurno doći. Nek mi samo netko kaže 100 godišnje razdoblje na našim prostorima a da nekakvog rata nije bilo.
Stvar je u tome da ne podlegnemo primitivnim nagonima i mržnji jer onda razuma nema a kad nema razuma onda čovjek više nije čovjek.
Vidiš toliko smo zaokupljeni mogućim ratom,medijskim kaosom,kojim nas se ciljano zasiplje,da smo zaboravili,da rat ni nije potreban da dođe do planetarne katastrofe.

Golfska struja.
Što će se sve dogoditi kad stane?

Sječam se koliko se o tome pisalo,na znanstvenoj osnovi,ali odjednomm svi su ti podaci nevažni.
Nitko ih više niti ne spominje.
https://ekoloskaekonomija.wordpress....tske-promjene/
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse

Zadnje uređivanje amary : 21.09.2017. at 00:46.
amary is offline  
Old 21.09.2017., 10:04   #983
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
... Po mom osobnom mišljenju, na samom vrhu te piramide je jedan jedini um,no nisam sigurna je li riječ o jedinki, ili grupe na svim razinama ujedinjenih umova.
Svi političari,vođe nekih država i naroda jesu lutke na koncima.Tako se ponašaju,tako se izražavaju i tako djeluju.
Da, jedini um tj. jedino najvece "Zlatno tele" iznad sve ostale manje "Zlatne teladi", sirom svijeta, u koje ljudi i danas vjeruju vise nego u Boga.

Nekoć su i kraljevi, prije započinjanja ratova, prvo pitali svoje rizničare - ima li dovoljno zlata (novca) da te ratove započnu.
To najveće (glavno) "Zlatno tele" (najveca riznica) danas se zove:



https://en.m.wikipedia.org/wiki/Goldman_Sachs

Gotovo svi političari, svaki mjesec, idu po place koje im uredno, na njihove račune, dostavlja (direktno ili posredno, kroz globalnu bankarsku mrezu) to "Zlatno tele" ovisno o njihovoj "težini" na globalnoj sceni.

Danas, Goldman Sachs, to najvažnije "oko globalne financiokracije", ima punu kontrolu (čitaj: kripto-vlasništvo) i nad samim FED-om u SAD.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Federal_Reserve_System
Dakle, jedinstven slučaj, kada je FED (Narodna banka SAD-a) postao sofisticirano privatno vlasnistvo jako malog broja ljudi.
Možda cak i jednog-jedinog ... "prvog medju jednakima".

Zadnje uređivanje dielektrik : 21.09.2017. at 10:48.
dielektrik is offline  
Old 21.09.2017., 12:22   #984
@dielektrik

Bas lepo objasnjeno...

a cilje je smanjit populaciju na zlatnu miliardu ili jos manje i to svim raspolozivim sredstvima a nacini na koji to rade treba da ostanu nevidljivi za ljude..tj da sve izgleda slucajno, spontano.. kao zbog novca a ustvari je zarad neke moci.
__________________
end
iormas is offline  
Old 21.09.2017., 12:44   #985
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Stalno se u medijima pojavljuju neki vidovnjaci nakon nesreće, za koje se tvrdi da su pogodili te i te događaje.

Tako i ja mogu za sebe reći da sam predvidio uragan Irma i da mi morate vjerovati, jer sam vidovit.

I zašto baš Kalifornija? Kada će nas u Hrvatskoj malo prodrmati?
Točno!
A valda je tak najlakše, dok se tek dogodi.. A kolko je tek proročanstva koji smo već prošli a nisu se dogodili, o tom se ne priča, uglavnom, bilo pa prošlo idemo dalje.. A sad odjednaput, uragani, tornada, potresi, živimo u zadnijm vremenima, koji još mogu potrajat ohoho godina, al eto sad smo u doba interneta, di čovjek i u prašumi zna kaj se događa u svijetu Pa nije ni čudo da informacija ima u izobilju (što lažnih što istinitih) koje se vrte po svijetu..

Hebiga, mi smo još primitivna vrsta sudeći prema trenutnoj situaciji u svijetu..
Ljudi sami sebe kažnjavaju, a ovo su posljedice koje (ne nužno za prirodne nepogode) osjećamo, a onda su nam svi krivi osim nas samih, a najčešćse se spominje ko krivce, Bog i Sotona

Rata je bilo (u ovom ili onom obliku) i bit će, bar dok se čovjek ne osvjesti, a kad će to bit, ne zna se..

Što se tiče piramide na samom vrhu, a ko je iznad njih, ak znamo da su oni iznad nas.. Sumnjam da su oni na vrhu hranidbenog lanca, ah pardon, Sotona
zvonac_1 is offline  
Old 21.09.2017., 13:28   #986
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
@dielektrik

Bas lepo objasnjeno...

a cilje je smanjit populaciju na zlatnu miliardu ili jos manje i to svim raspolozivim sredstvima a nacini na koji to rade treba da ostanu nevidljivi za ljude..tj da sve izgleda slucajno, spontano.. kao zbog novca a ustvari je zarad neke moci.
Više radi straha nego radi moći, koja im je ionako na samom vrhuncu.
Ali hebe ih strah koji uzrokuje bolest od te ogromne moći (paranoja) od "prekomjernog" broja robova na Zemlji.
Stoga ih sada, dok čekaju pozive u razne ratove i medicinske "tretmane", organiziraju u benigni "prekarijat".
dielektrik is offline  
Old 21.09.2017., 15:24   #987
Quote:
zvonac_1 kaže: Pogledaj post
Točno!
A valda je tak najlakše, dok se tek dogodi.. A kolko je tek proročanstva koji smo već prošli a nisu se dogodili, o tom se ne priča, uglavnom, bilo pa prošlo idemo dalje.. A sad odjednaput, uragani, tornada, potresi, živimo u zadnijm vremenima, koji još mogu potrajat ohoho godina, al eto sad smo u doba interneta, di čovjek i u prašumi zna kaj se događa u svijetu Pa nije ni čudo da informacija ima u izobilju (što lažnih što istinitih) koje se vrte po svijetu..
Ovo ustvari i jesu zadnja vremena. To se osjeća svuda oko nas. Svijet globalno odlazi k vragu, urušava se. Globalna elita je već preuzela kontrolu nad svim državama svijeta. Zajednice, u kojima se nalazimo, postale su sredstvo manipulacije i kontrole.

Quote:
Hebiga, mi smo još primitivna vrsta sudeći prema trenutnoj situaciji u svijetu..
Ljudi sami sebe kažnjavaju, a ovo su posljedice koje (ne nužno za prirodne nepogode) osjećamo, a onda su nam svi krivi osim nas samih, a najčešćse se spominje ko krivce, Bog i Sotona
Praktički, mi živimo u tamnici. Ovaj svijet je neka vrsta zatvora za čovječanstvo, sa upraviteljem na čelu, koji se skriva od javnosti i drži nas u lažima.

Quote:
Rata je bilo (u ovom ili onom obliku) i bit će, bar dok se čovjek ne osvjesti, a kad će to bit, ne zna se..
Da ljudi stvarno znaju pravu istinu o svijetu u kojem žive, to bi bio kraj vladajuće tiranije. Pitam se koliko ljudi zna da ustvari živimo na ostatcima rajskog vrta i da se isti nalazi odmah iza zida kupole? Praktički nitko. Mi i dalje vjerujemo kako se raj nalazi u oblacima, u nezamislivo višim dimenzijama, a ustvari odmah je iza nas tu prijeko.


Quote:
Što se tiče piramide na samom vrhu, a ko je iznad njih, ak znamo da su oni iznad nas.. Sumnjam da su oni na vrhu hranidbenog lanca, ah pardon, Sotona
Pa evo, sam sebi si dao odgovor. Na samom vrhu piramide je striček Sotona. Glavom i bradom. Jednom kada dođe na prijestolje, tajna društva više neće postojati. Imat će svoje namjesnike po državama svijeta. Uspostavit će jednu svjetsku vladu. Međutim, znaš i sam da će se koristiti prijevarama i podvalama, kao i do sada, glumeći dobronamjernika, kako ga ne bi prokužili. Nije on nikakva zvijer, kakvim ga inače prikazuju, već podla kukavica. Da je stvarno toliko moćan, ne bi se skrivao iza tajnih elita, došao bi među nas i zavladao. Ali svi znamo da se on boji ljudi, a istovremeno ih i mrzi. Dakle, nitko i ništa je, manji od čovjeka čak, a plaše nas nekakvim strašnim slikama zvijeri, koja dolazi iz gorućeg pakla.
klokanovac is offline  
Old 21.09.2017., 18:01   #988
I ja imam osjećaj da polako dolazi kraj jednom razdoblju.
Jednostavno ne vidim Hrvatsku kao državu u idućih 20 godina. Kako da ovaj truli aparat opstane? I to ne samo u HR, nego i u svim državama svijeta.

Kakve će granice biti za 20 g? Previše je sve učmalo i ustaljeno. Kao da WW3 čeka trenutak kada da nastupi, ali stalno neke odgode sprječavaju to.

Sve je namjerno stvoreno, učmalo i nepotentno kako bi se tražio rat da se to uništi. I nije dobro, ali rat je najgora solucija. Postoji li treći put?
__________________
ne pomaži iracionalnom sebi, pomaži samom sebi
istina je samo svjetlost: bijela, čista, topla, nježna, poput vanilije, te predivne orhideje
Kimi7 is offline  
Old 21.09.2017., 18:20   #989
Kao sto rekoh, ako su ovo zadnja vremena, (a to ne znamo nego nagadjamo) onda to moze potrajat jos za naseg zivota i jos za sljedecu generaciju, samo eto, ljudi se vec love za glavu i cekaju kad ce nam kraj doc i taman dok cekas, zivot ti proleti pred ocima, umjesto da uzivamo dok stignemo..

Kraj dolazi dok odapnemo, mi smo svoj ciklus odzivili i mjesto ustupamo drugima, odnosno pocetak neceg lijepog na onom svijetu, khm, kako za kog
Ja skupljam vec sad bodove za raj

@klokanovac, valjda si cuo za izreku, "ko rano poludi, njemu zivot prodje u veselju"

Nek Sotona vlada, al kaj se mene tice, s menom ce bogme imat posla da me zavede ovozemaljskim glupostima, vecina ljudi gledaju na to kao uspjeh ili sreca u zivotu, govorimo o materijalnim stvarima..
I dalje tvrdim, dobro perolako pobjeduje zlo, al opet, ne ovisi o Bogu ili Sotoni, nego o nama samima.

Sotona ne djeluje protiv covjekove volje, a to kaj pojedinci pokleknu pred iskusenjima, to je njihov teret i za to ce odgovarat, ako ne na ovom svijetu, onda ce na onom..
Rat je u punom jeku, na nama je sve..
zvonac_1 is offline  
Old 21.09.2017., 20:43   #990
Vi ili ste ostarili ili pali u depresiju?

Sent from my LG-H960 using Tapatalk
RayBan is offline  
Old 22.09.2017., 00:05   #991
Quote:
RayBan kaže: Pogledaj post
Vi ili ste ostarili ili pali u depresiju?

Sent from my LG-H960 using Tapatalk
Kakve to veze ima sa starenjem i depresijom? Svijet oko nas je odavno u teškim govnima zbog proždrljivaca i to ne možeš ničime više sakriti.
klokanovac is offline  
Old 22.09.2017., 00:28   #992
Quote:
zvonac_1 kaže: Pogledaj post
@klokanovac, valjda si cuo za izreku, "ko rano poludi, njemu zivot prodje u veselju"
Drugo niti ne očekujem, osim da me proglase ludim. Evo, počeli su, sve one, koji su progledali, proglašavati starcima. Kužiš? Ako želiš ostati mlad, moraš biti glup. Što si više gluplji, to si mlađi.

Naravno, uvijek ima i ekstrema. Ako si recimo retardiran, onda si dijete. Ako si teško retardiran, onda si beba.

Quote:
Nek Sotona vlada, al kaj se mene tice, s menom ce bogme imat posla da me zavede ovozemaljskim glupostima, vecina ljudi gledaju na to kao uspjeh ili sreca u zivotu, govorimo o materijalnim stvarima..
I dalje tvrdim, dobro perolako pobjeduje zlo, al opet, ne ovisi o Bogu ili Sotoni, nego o nama samima.
Pa zbog toga će većina ljudi i popušiti njegove fore, jer im je poimanje stvarnosti izokrenuto. Ovaj će ih nastojati odvući u krivi smjer i nastojati da tako i ostane.

Quote:
Sotona ne djeluje protiv covjekove volje, a to kaj pojedinci pokleknu pred iskusenjima, to je njihov teret i za to ce odgovarat, ako ne na ovom svijetu, onda ce na onom..
Rat je u punom jeku, na nama je sve..
Ne djeluje direktno, ali djeluje indrektno, preko sistema. Recimo, ograničava slobodan izbor kod ljudi i na taj način stvara negativno ozračje. Nema ti goreg života od robovanja nečemu što nije tvoj životni put.
klokanovac is offline  
Old 22.09.2017., 08:07   #993
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Drugo niti ne očekujem, osim da me proglase ludim. Evo, počeli su, sve one, koji su progledali, proglašavati starcima. Kužiš? Ako želiš ostati mlad, moraš biti glup. Što si više gluplji, to si mlađi.

Naravno, uvijek ima i ekstrema. Ako si recimo retardiran, onda si dijete. Ako si teško retardiran, onda si beba.



Pa zbog toga će većina ljudi i popušiti njegove fore, jer im je poimanje stvarnosti izokrenuto. Ovaj će ih nastojati odvući u krivi smjer i nastojati da tako i ostane.

cut



Tako je,glupost ima čaroban učinak pomlađivanja sve do imbecilnosti

Evo i dokaza:

http://www.jutarnji.hr/vijesti/svije...govor/6574590/

PS eto i imbecili mogu ponekad reči istinu

- Mentalno poremećeno ponašanje američkog predsjednika koji usred UN-a otvoreno iskazuje neetičnu želju za 'potpunim uništenjem' jedne suverene države nadilazi čak i prijetnje 'promjenom režima' ili društvenim prevratom. Njegove su me riječi podsjetile na predsjedničku kampanju u Americi kada su ga mnogi prozivali političkim laikom ili heretikom, rekao je Kim.

Trumpa je optužio da prijeti i ucjenjuje države diljem svijeta te da ga smatra potpuno nesposobnim za vođenje zemlje.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse

Zadnje uređivanje amary : 22.09.2017. at 08:42.
amary is offline  
Old 22.09.2017., 09:30   #994
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Drugo niti ne očekujem, osim da me proglase ludim. Evo, počeli su, sve one, koji su progledali, proglašavati starcima. Kužiš? Ako želiš ostati mlad, moraš biti glup. Što si više gluplji, to si mlađi.

Što se tiče ludosti, nisam ciljao na tebe, neg govorim općenito, u onom stanju bar ne razmišljaš i živiš svoj život dugi i sretno i boli te briga za teorije zavjere
Naravno, uvijek ima i ekstrema. Ako si recimo retardiran, onda si dijete. Ako si teško retardiran, onda si beba.



Pa zbog toga će većina ljudi i popušiti njegove fore, jer im je poimanje stvarnosti izokrenuto. Ovaj će ih nastojati odvući u krivi smjer i nastojati da tako i ostane.

To je njihova stvar, svakog će natjerat na moralnu dilemu, al to je manje bitno, ak se ti othrvaš tomu..

Ne djeluje direktno, ali djeluje indrektno, preko sistema. Recimo, ograničava slobodan izbor kod ljudi i na taj način stvara negativno ozračje. Nema ti goreg života od robovanja nečemu što nije tvoj životni put.
Pa to znam da ne djeluje direktno, bilo bi malo blesavo, kaj ne..
A uostalom S ima puno posla, treba 7.5mlrd ljudi privuć na mračnu stranu, uz razno razne trikove i obećanja o "boljem životu" i sve kaj ide uz to..

Imaš dvije opcije samo, prihvatit ili ne prihvatit, a trećeg nema..
Mislim da ljudi (ne velim većina njih neg oni koji su zavedeni) ipak prihvate ovu drugu opciju i kak se veli, eto ti Vraga
A ti ak oćeš, lupi kontru ovom društvenom (izokrenutom pomalo čudnom al ne i još izopačenom) poretku u kojem živiš i instantno će te čudno gledat, pa će te s vremenom ignorirat, pa dok vide da ploču nisi promjenio, onda će te proglasit ludim
A onda će te bolit briga za njih, kako i njih za tebe
zvonac_1 is offline  
Old 22.09.2017., 11:39   #995
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Kakve to veze ima sa starenjem i depresijom? Svijet oko nas je odavno u teškim govnima zbog proždrljivaca i to ne možeš ničime više sakriti.
da...ko da moju babu slusam...Cuj, svijet je u govnima od kada postoji tako da ne znam sto se zalis?
Dođite na podforum o crypto valutama...pa da vidis veselja i radosti
RayBan is offline  
Old 22.09.2017., 11:39   #996
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
Tako je,glupost ima čaroban učinak pomlađivanja sve do imbecilnosti

Evo i dokaza:

http://www.jutarnji.hr/vijesti/svije...govor/6574590/

PS eto i imbecili mogu ponekad reči istinu

- Mentalno poremećeno ponašanje američkog predsjednika koji usred UN-a otvoreno iskazuje neetičnu želju za 'potpunim uništenjem' jedne suverene države nadilazi čak i prijetnje 'promjenom režima' ili društvenim prevratom. Njegove su me riječi podsjetile na predsjedničku kampanju u Americi kada su ga mnogi prozivali političkim laikom ili heretikom, rekao je Kim.

Trumpa je optužio da prijeti i ucjenjuje države diljem svijeta te da ga smatra potpuno nesposobnim za vođenje zemlje.
Meni to sve liči na jedan lijepi igrokaz.
Retorika je svedena na razinu dječje kao i riječnik. Npr. isti tip govora kao i Kolindini govori : "Draga djeco, danas sam imala lijepi sastanak ..... "

Chomsky je to lijepo opisao kao jednu točku manipulacije:

"5. Go to the public as a little child

Most of the advertising to the general public uses speech, argument, people and particularly children‟s intonation, often close to the weakness, as if the viewer were a little child or a mentally deficient. The harder one tries to deceive the viewer look, the more it tends to adopt a tone infantilising. Why? “If one goes to a person as if she had the age of 12 years or less, then, because of suggestion, she tends with a certain probability that a response or reaction also devoid of a critical sense as a person 12 years or younger (see Silent Weapons for Quiet War )."

Dakle, govor Trumpa i odgovor Kim Jonga je kao po udžbeniku, svađa na razini dva 12 godišnjaka.

Inače evo linka na njegovih 10 strategija manipulacije:
http://noam-chomsky.tumblr.com/post/...anipulation-by

To bi svatko od vas trebao pažljivo pročitati i onda još jednom i još jednom i opet još jednom za svaki slučaj.
Ne budite ovce!
Kerefek76 is offline  
Old 22.09.2017., 12:55   #997
Quote:
RayBan kaže: Pogledaj post
da...ko da moju babu slusam...Cuj, svijet je u govnima od kada postoji tako da ne znam sto se zalis?
Dođite na podforum o crypto valutama...pa da vidis veselja i radosti
A crypto valuta će ti kao riješiti problem proždrljivog aparata, koji nas pljačka i guši do iznemoglosti? Daj odrasti više.
klokanovac is offline  
Old 22.09.2017., 13:06   #998
Quote:
zvonac_1 kaže: Pogledaj post
Pa to znam da ne djeluje direktno, bilo bi malo blesavo, kaj ne..
A uostalom S ima puno posla, treba 7.5mlrd ljudi privuć na mračnu stranu, uz razno razne trikove i obećanja o "boljem životu" i sve kaj ide uz to..
Ti zbilja misliš da bu on 7 milijardi ljudi držal pod kontrolom? Što misliš, zašto se provocira novi rat, koji bi po nekim pokazateljima trebao ispasti daleko brutalniji od prva dva? Kada se države porokaju atomskim bombama, pogodi koliko će nas ostati na životu. Onima, koji će ostati živi nakon rata, neće se navodno pisati dobro, jer njih prava patnja tek čeka, kada ovaj dođe na prijestolje.
klokanovac is offline  
Old 22.09.2017., 13:16   #999
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
Tako je,glupost ima čaroban učinak pomlađivanja sve do imbecilnosti

Evo i dokaza:

http://www.jutarnji.hr/vijesti/svije...govor/6574590/

PS eto i imbecili mogu ponekad reči istinu

- Mentalno poremećeno ponašanje američkog predsjednika koji usred UN-a otvoreno iskazuje neetičnu želju za 'potpunim uništenjem' jedne suverene države nadilazi čak i prijetnje 'promjenom režima' ili društvenim prevratom. Njegove su me riječi podsjetile na predsjedničku kampanju u Americi kada su ga mnogi prozivali političkim laikom ili heretikom, rekao je Kim.

Trumpa je optužio da prijeti i ucjenjuje države diljem svijeta te da ga smatra potpuno nesposobnim za vođenje zemlje.
Svi oni rade za Sotonu, u tome je stvar. Ovo je čisti igrokaz za javnost. Planski se stvarala lančana povezanost među zemljama, samo kako bi se što više država uključilo u rat i pobilo što više ljudske populacije. Nije ovdje samo Kim opasan, već svi koji vladaju svijetom. Ni Putin ovdje nije pozitivac, ni Trump, ni država Izrael, praktički nitko. Suverene politike nekih država su isto prijevara, jer one ne postoje ustvari. I one će biti uključene u rat, kada za to dođe vrijeme.
klokanovac is offline  
Old 22.09.2017., 14:26   #1000
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Ti zbilja misliš da bu on 7 milijardi ljudi držal pod kontrolom? Što misliš, zašto se provocira novi rat, koji bi po nekim pokazateljima trebao ispasti daleko brutalniji od prva dva? Kada se države porokaju atomskim bombama, pogodi koliko će nas ostati na životu. Onima, koji će ostati živi nakon rata, neće se navodno pisati dobro, jer njih prava patnja tek čeka, kada ovaj dođe na prijestolje.
Bude li većina ljudi ubijeno, a preostali neplodni zbog radijacije ili toliko ustrašeni i u tolikoj patnji da im se neće dat razmnožavat, nad kim će onda ""gospodin"" S gospodarit?
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:22.