Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.06.2017., 16:18   #2801
Smile

Quote:
abreberi kaže: Pogledaj post
Imam ti se potrebu još jednom javiti jer si spomenula da imaš na žalost i psorijazu. Za psorijazu sam čuo da ti je navodno jako dobar proizvod Morsko ulje, to nije nikakvo ulje već jako viskozna otopina odnosno jako zasićena vodena otopina morske soli s visokim udjelom magnezijeva klorida. Malo pogledaj po netku ako već nisi čula za to.
Pozdrav i tebi i Istri.....pogotovo Opatiji!
P.S. ako si iz Opatije pozdravi mi Doris Vlah, moju prijateljicu!
Čuo sam za to ulje, budem probao ako mi ne pomogne ovo sad, trenutno sam na Naftalanovim preparatima koji daju rezultate no još je prerano za zaključke. Pozdrav tebi i prijateljici Doris iz Opatije
violine is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 20:17   #2802
Da li ste culi da dr Vukadin ne saradjuje vise sa tom zenom iz Beograda i da ona prodaje neku svoju drugu kremu? Cuo sam da se krema dr Vukadin moze poruciti sada preko njene rodjake iz Beograda, Ljiljana se zove. Da li neko zna nesto vise o tome i da li je porucivao?
Milosh458 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 10:13   #2803
ljudi...sta se desava kod vas...ima li iko kakvih novosti o vitiligu..
kod mene se vitiligo poceo siriti...po rukama najvise, a pojavilo se i par novih fleka po tijelu...
ah..a taman je mirovao jedno vrijeme...
pomislila sam da nije zbog moje hipotireoze i dijabetisa, al nalazi su dobri, držim sve pod kontrolom...al vitiligo se i dalje siri...oooj
sunce5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 14:28   #2804
Quote:
sunce5 kaže: Pogledaj post
ljudi...sta se desava kod vas...ima li iko kakvih novosti o vitiligu..
kod mene se vitiligo poceo siriti...po rukama najvise, a pojavilo se i par novih fleka po tijelu...
ah..a taman je mirovao jedno vrijeme...
pomislila sam da nije zbog moje hipotireoze i dijabetisa, al nalazi su dobri, držim sve pod kontrolom...al vitiligo se i dalje siri...oooj
Zvučiš poprilično očajno!
Čime si do sada tretirala dijelove tijela na kojima si izgubila pigment?
__________________
Svakodnevno se pitam zbog čega su ljudi toliko zli jedni prema drugima?
abreberi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 19:28   #2805
Smile

Quote:
abreberi kaže: Pogledaj post
Zvučiš poprilično očajno!
Čime si do sada tretirala dijelove tijela na kojima si izgubila pigment?
A više se i ne sjećam...od prirodnih aparata, raznih biljkica, kartikosteroida, rangelova krema, pa i mješanje nekih kartikosteroida, koji su se spominjali da ih koristi dr Vukadin, više se i ne sjećam kako se zovu...naravno, nisam sve odjednom mazala...al eto, glupi vitiligo se i dalje širi...
sunce5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 07:23   #2806
A kako onda postoje slike od pacjenata od dr.vukadin kojima su velike bijele mrlje nestale?

Ja sam kupila kremu od abreberija za 400 kn. Istina da je on tu zaradio na meni, ali neka. Onda sam se cula s onom gospodjom iz srbije koja je vodila facebook stranicu vitiligo i koja je suradjivala s vukadin. Ona mi je pak rekla da je ta krema dolobene+betnovate puna kortikosteroida i da vukadin ima suvremeniju kremu. Nakon toga isla sam u slavoniju i odlucila da bi kada sam vec tamo mogla otici kod dr.vukadin. Cula sam se s njenim muzem i izmedju ostalog kada sam ga pitala da li krema ima kortikosteroida on je rekao da ima ali 0,003%. Na pregledu kod vukadin ona mi je pak rekla da ta novija krema nema nista kortikosteroida i da s tom novijom napredak ide puno brze. Sada kada gledam te obje kreme-ovu koju sam od nje kupila neki dan i ovu od abeberija meni izgledaju isto i imaju isti miris.

Pretpostavljam da me ona smuljala jer da je rekla "da ta krema koju imate to je ista stvar" onda ja tada ne bi nista kupila.

Ali bez obzira na sve pokazala mi je slike gdje su pacijentima nestale bas velike mrlje. Tako da ako ta krema stvarno pomaze meni nije zao novaca.

Trenutno mi je najveci problem disciplina da redovno mazem...
lirla is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 13:24   #2807
Eto, drugi po svijetu ne pronadu niti jednu kremu za vitiligo dok dr. Vukadin u par godina izbaci dvije odlicne, i to jednu s kortikostereoidima i jednu bez. Sta ti je hrvatska medicina i istrazivanje.
matsx is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 10:01   #2808
Moderatorsko upozorenje

Poštovane forumašice i forumaši, podsjećam na pravilo pdf-a Zdravlje, a koje glasi:

Quote:
Molimo vas, cijenjene forumašice i forumaši, da se suzdržite od vrijeđanja bilo koga, uključujući i imenovane zdravstvene djelatnike s kojima ste imali loša iskustva.

Zdravlje je podforum na kojem nikako nema mjesta za takav rječnik pa vas molimo da to i poštujete. To se, primjerice, odnosi na izraze poput "idiot", "majmun", "kreten", "koza", "glupača" i slično upućene drugima, uključujući i imenovane zdravstvene djelatnike.

Takve postove ćemo ukloniti i sankcionirati bez posebnog obrazloženja.

Zahvaljujemo na razumijevanju.
U skladu s navedenim, jedan od prethodnih postova je uklonjen i sankcioniran.

Zahvaljujem na razumijevanju.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 16:23   #2809
El gato felix zna se pouzdano da su ovdje neki plaćeni da lažu za vukadina. Ja sam već više puta sve prijavio policiji koja je rekla da postupa sukladno svojim ovlastima.
sjuras is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 16:24   #2810
Lažeš

Quote:
matsx kaže: Pogledaj post
Eto, drugi po svijetu ne pronadu niti jednu kremu za vitiligo dok dr. Vukadin u par godina izbaci dvije odlicne, i to jednu s kortikostereoidima i jednu bez. Sta ti je hrvatska medicina i istrazivanje.
Reci nam gdje je vukadin provodio svoje istraživanje? Pokaži nam dokumentaciju?
sjuras is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 19:21   #2811
Quote:
sjuras kaže: Pogledaj post
Reci nam gdje je vukadin provodio svoje istraživanje? Pokaži nam dokumentaciju?
Trebao si uociti sarkazam u mojim rijecima. Ili sam trebao staviti tag. Pokusao sam ukazati na to da cijeli svijet ne moze naci tretman za vitiligo, a ovi se razbacuju revolucionarnim pronalascima.

Da je gospoda stvarno pronasla lijek za viiligo, ne bi ga kupovali kod njenog muza nego od neke farmaceutske kompanije.

Nadam se da na ovom topicu vise necu biti krivo shvacen. ;-)
matsx is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 21:36   #2812
apsolutno tacno, ali se davljenik za slamku hvata

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
milann1971 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 15:23   #2813
ja sam hipersenzibilni vitiligicar i volim svoj vitiligo !!
vitiligo me je spasio....

Dreefort is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 18:53   #2814
Pozdrav! Protopic krema, gdje najpovoljnije nabaviti? Navodno u Slo, no ne nalazim konkretne info
Alist is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 23:14   #2815
Quote:
sunce5 kaže: Pogledaj post
ljudi...sta se desava kod vas...ima li iko kakvih novosti o vitiligu..

Imao sam ispod oba oka, kapcima, na bradi i vratu (bio kod 2 dermatologa svi rekli nema pomoći ...)... sve se repigmentiralo korištenjem UVB narrowband lampe. Trebalo mi je 6- 7 mjeseci korištenja lampe 3 x tjedno (+ antioksidansi i vitaminski dodatci) da se bijele fleke repigmentiraju.

Sve ispod ovog oka prema uhu i dio kapka je bilo bijelo kao snijeg, evo kako sad zgleda:




800 kuna dobro potrošenih, za lampu mislim...
Shvaćam da lampa svima ne pomaže, ali evo meni hvala bogu je.


p.s.
Ali kada čitam o ovim Dr. Vukadin "čudesnim" ljekovima za vitiligo....
__________________
. .
Leecher is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 19:23   #2816
Postoji li neka kvalitetna kamuflaža sa kojom se može u bazen?
Royal Red is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 12:53   #2817
lampa za vitiligo, narrowband 311nm, savjeti?

pozdrav svima,
kupujem rucnu lampu za lijecenje vitiliga, imate li koji savjet oko proizvodjaca i kvalitete?
imam blagi oblik, zasad, nekoliko fleka po licu, koje dosta dobro reagiraju na suncanje, tako da mi je preporuka fototerapija.

vidjela sam da waldmann ima distributera u hrvatskoj, kosta oko 3.500 kn. nasla sam jos jednu njemacku firmu medisun, oni tu rucnu prodaju za 200 eura. istina, ne dostavljaju u hr, ali mogu organizirati da mi netko posalje.

ne znam puno o tim lampama i specifikacijama, ako itko ima iskustva, bila bih zahvalna, kupila bih ju cim prije,
hvala!
PiriPiri is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 13:58   #2818
Quote:
Leecher kaže: Pogledaj post
Imao sam ispod oba oka, kapcima, na bradi i vratu (bio kod 2 dermatologa svi rekli nema pomoći ...)... sve se repigmentiralo korištenjem UVB narrowband lampe. Trebalo mi je 6- 7 mjeseci korištenja lampe 3 x tjedno (+ antioksidansi i vitaminski dodatci) da se bijele fleke repigmentiraju.

800 kuna dobro potrošenih, za lampu mislim...
Shvaćam da lampa svima ne pomaže, ali evo meni hvala bogu :
Leecher, koju lampu koristis, di si je nabavio? I ja sam upravo u potrazi za jednom... Hvala ti'!
PiriPiri is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 08:15   #2819
Quote:
PiriPiri kaže: Pogledaj post
Leecher, koju lampu koristis, di si je nabavio? I ja sam upravo u potrazi za jednom... Hvala ti'!
Odeš na Amazon/Ebay i pot traženje staviš "UVB narrowband lamp"
Pod item location staviš Europa tako da ti ne lupe carinu još na cijenu.

One sve (male lampe) koriste istu 9w Philisovu žarulju, tako da je proizvođač nebitan.
Cijenu od 3500 kuna može opravdati samo ako kupuješ lampu koja u sebi sadrži 6 žarulja ili ako koristi (opet Philipsovu) žarulju jače snage.

Lampa sa 1 žaruljom bi trebala koštati između 900-1700 kuna.
__________________
. .
Leecher is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2018., 17:52   #2820
Ima li šta novog u liječenju tj. kako se vi nosite s vitiligom :klap:

Ja imam depigmentaciju simetrično sa svake strane lica oko očiju i usana i na rukama već negdje 15 godina. Najprije sam koristio crapshit Vitix koji je koštao preko 300kn i nije baš ništa riješio. Zatim sam išao doktorici privatne prakse koja je potvrdila da od vitixa valjda nikad neće biti lijek i preporučila mi kremicu u tubici za oko 30kn zvanu Kuterid - to je bila jedina krema koja mi je povukla depigmentaciju.

Nakon toga opet su se flekeci pojavljivali na istom mjestu opet i tada mi doktorica prepisivala kreme istog izgleda i pakovanja, ali od drugog proizvođača (jer Kuterid se više ne proizvodi), zvali su se Beloderm, Betazon i slično i nijedna nije pomogla više - sve naredne kreme su bile bijele boje a Kuterid prozirna.

Sad trošim frišku dozu Betazona, i malo surfam po netu i slučajno vidim opet da se prodaje Kuterid G i S, sljedeći put će se malo s doktoricom pospominati da ju priupitam za to. Jeste li vi trošili Kuterid možda?
__________________
Am I a good person? No. Do I even try to be a better person? Also no.
Luis Wu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:28.